Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Jvic

Stran: 1 2 [3] 4 5 6
31
Jsem plzeňák,takže si tvoje příjmové podmínky ....

Díky za příspěvek. Anténa je na jediném místě kde může být (jiná místa nepřipadají bohužel v úvahu, protože nelze snadno rozvést koax). S anténou navíc nelze ani šoupat nahoru/dolu. Pro představu je to trubka na rohu balkonu (ano hrůza), ale barák neměl doteď žádnou anténí soustavu a dělat stožár na střeše také nepřipadá v úvahu. Takže jediná možnost je 2x  logperi (ani síto se sem nevejde). Naštěstí výhled na Plzeň OK, na krašov trošku horší, ale také ok.

Sousedé? No to je taky kapitola sama o sobě... 10 metrů vysoká tyč tu straší už nějakých 20 let :D Jinak ostatní mají až na pár výjimek 2x logperi.

Já jsem trošku stranou, takže jsem se chtěl pouze poradit jaký pořídit kvalitní slučovač. Všechno ostatní je více méně dané a neměnné.

32
Citace
Zkuste vzít bidlo, co s ním na podzim klátíte ořechy,přivažte na ní sítovku a vystrčte jí co nejvýš nad střechu a uvidíte.Ale pozor taky se může stát ,že 10 cm nad střechou bude signál překvapivě nejlepší.Ale jestli jste profesí inženýr ekonom nebo primář fakultní nemocnice tak raději nechte vydělat odborníkovi. :)

Až budete umět číst, tak se sem vraťte. Evidentně jste můj příspěvek VŮBEC nečetl... Takže návod jak postupovat:
1) přečíst si všechny autorovo příspěvky
2) uklidnit se, vydýchat autorovu troufalost položit dotaz
3) dát stranou vlastní ego
4) odpovědět na otázku

Btw.: Inženýr aplikovaných věd ;)

33
Pochopte, že dokud někdo způsobilý neprovede alespoň orientační měření - co Vám SKUTEČNĚ  leze z obou antén (ne jen ty chtěné, ale i nechtěné signály), tak nelze přesně stanovit požadavky na příslušný slučovač (průchozí, oddělovací útlumy, selektivita atd.) Vůbec nechápu,jak zde některé "vědmy" doporučují to či ono. To už je blbost tak vysoko,že se povýšila nad vědění?? Anebo jednou někdo vyhrál v loterii, tak ty jeho čísla prostě musí vyhrát i druhému.
Zkuste, co jsem Vám doporučil, když už nechcete poplatit českému živnostníkovi-anténáři a pak nám tu zase přijďte nadávat...

Na digizone chodím už nějakých 5 let. Nikdy jsem za rady nenadával. Nikdy jsem se neúčastnil flame válek ani podobných útoků na některé přispěvatele, které jste všichni už totálně odradili sem chodit. Když se kouknete do mého popisu, tak nejsem úplný amatér, ale nejsem taky profík. Tak jsem se prostě přišel poradit. Vím, že bez měřáku nejde nic udělat na 100%. Já to vím a taky radím všem lidem co mi na web píšou, ať si pozvou odborníka. Jenže ty lidi mi píšou "Jsem z A nejde mi B, co mám udělat" a jediné co ví o přijmové soustavě, že mají bílý kabel a nahoře anténu. To já od vás nechci, já mám poměrně hodně konkrétní dotaz.

Ano, nechci platit živnostníkovi. Hned vysvětlím proč. Jedná se o starší barák, kde bydlí moji dobří známí. Doteď měli z okna kus koaxu zatočený do smyčku. Nic víc! Nabídl jsem se jim, že jim více méně zdarma udělám alespoň trošku normální příjmovou soustavu. Nebo myslíte že 2 x logperi + slučovač + Nordix 407CU je horší než zatočený koax (ještě k tomu 50 Ohm)?

No a moje prostá otázka byla. Jak dvě antény sloučit. S tím, že na 52ce potřebuji co nejmenší útlum. Signál na 56k je podstatně silnější.

34
Anebo tenhle
http://www.ivo-pt.cz/antenni-slucovac-sl03-i2041.htm

Na ten jsem koukal, trošku se bojím, jaký bude útlum na 52k, ale jinak by byl asi úplně super. Děkuji.

35
Bohužel mám trošku obrácený problém než píšete... Domek je to hodně zapadlý...

Plzeň (mux4) je v pohodě, kdežto Krašov (Mux1,2,3) je horší (hlavně mux3). Proto bych potřeboval z druhé antény na mux4 úplně vyřušit právě 34,48 a 52 kanál.... Což vlastně ten IVO slučovač dělá.

Ideálně by se mi tedy hodil slučovač na vše do 52 + 56.

Kvalitní koax myslím mám, Nordix CU407.

36
Příště radši napište "trhněte si nohou" ;)

Zdravím,
místo Ledce u Plzně.
1. anténa 34k, 48k, 52k (mux 1,2,3)
2. anténa 56k (mux 4)

Potřebuji sloučit.

Řeším otázku, jestli objednat
a) od Terozu na míru např. T211 (21-52 + 56-69).
b)propust (56k) na anténě č.2.


Co byste doporučili vzhledem k tomu, že na kanálu 52 potřebuji co nejmenší útlum?
jelikož netušíte úrovně, tak zavolat odborníka s měřákem.

37
Zdravím,
místo Ledce u Plzně.
1. anténa 34k, 48k, 52k (mux 1,2,3)
2. anténa 56k (mux 4)

Potřebuji sloučit.

Řeším otázku, jestli objednat
a) od Terozu na míru např. T211 (21-52 + 56-69).
b)propust (56k) na anténě č.2.


Co byste doporučili vzhledem k tomu, že na kanálu 52 potřebuji co nejmenší útlum?

38
Televizní stanice a jejich program / Re:Román pro muže
« kdy: 11. 02. 2013, 09:41:56 »
Člověče, už jste napsal 502 příspěvků (!!!) a furt to neumíte vrznout do správný sekce? To snad neni možný...

To snad nemyslíte vážně. VY tu máte CHYBU. Nejste jí schopni opravit a budete někoho poučovat??? To je problém to opravit?

Být Váma tak radši mlčím a dělám že se nic nestalo  ;)


39
Procházel jsem toto téma, ale nevšiml jsem si, že by někdo zaznamenal stejné problémy jako mám já.

V autorádiu (sencor) i na věži (panasonic) je grafický ekvalizér. Po úpravě se u obou přístrojů stal grafický ekvalizér téměř mrtvý. Dříve byl skoro stále na max, nyní je skoro pořád na 0.

Autorádiu to bohužel působí ještě větší problémy než jen mrtvý grafický ekvalizér. Autorádiu se zdá signál "slabý" a snaží se dolaďovat a přelaďovat. Takže docela hrůza (příště už sencor neberu).

40
Je to Plzeň, kanály (pokud se nepletu):
34, 48, 52 a 56

Jinak co se týče rozbočovače je jedno jaký se použije? Tenzor jsou dobré? Respektive uváděné dB na výstupu to je útlum?

41
Add rybí kost - je to v místě kde je poměrně hodně silný signál. Chytá se i na kus drátu. Co byste doporučil jiného? Plzeňské síto?

Můžete mi sem hodit někdo odkaz na kvalitní venkovní koax kabel? Koukal jsem v gesu i v omku a mají jich tam hrozně moc. Díky

42
Zde nahodím co jsem našel nyní na omku. Budu rád, když mi něco vymluvíte

http://www.omko.cz/rozbocna-skrin-gw-44-206/
http://www.omko.cz/rozbocovac-3x-2x-8db-1x-4db-1-smer-pruchozi-pro-napajeni-f/

Ale s koaxem a tímpádem i výběr F konektorů si nejsem vůbec jistý.

43
Zdravím místní.

Plánuji v baráku (3 TV) udělat nový rozvod dvb-t signálu (bez dvb-s). Půjde pouze o umístění antény (pravděpodobně rybí kost) a u ní rozbočovač na 3 TV. Anténa bude venku a veškeré kabely taktéž venku. Mohli byste mi poradit

1) jaký použít rozbočovač
2) předpokládám, že rozbočovač nebude vodotěsný, takže jaké krabice se pro podobné věci používají
3) jaký koaxiální kabel, aby byl použitelný pro venkovní prostředí a šli na něj použít normální konektory (bez kleští)

Předem děkuji za odpovědi.

44
Je to TV přes IP protokol. To neexistuje žádná možnost, jak to přehrávat přímo v PC, bez IP STB a převodu D/A/D?

Možnost existuje (alespoň před X lety to šlo), ale bylo to poměrně dost náročné na zprovoznění, takže bych to neIT lidem nedoporučoval.

45
Televizory / Re:Strohý popis DVB-T tuneru u nových TV - rada
« kdy: 28. 10. 2012, 10:58:09 »
Sencor? Ruce dál!!!

Pozor u Sencor má trošku zajímavé ovládání hlasitosti. 10 stupňů hlasitosti s tím, že použitelné jsou pouze 2 stupně a rozdíl mezi nimi je tak velký, že se TV buď řve nebo není slyšet.

Stran: 1 2 [3] 4 5 6