Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - wwik

Stran: [1]
1
Tak veřejně díky všem za názory a snahu, ale problém je vyřešen. Minimálně pro mnou popsanou sestavu hardwaru.
Stačilo si koupit legální originální licenci programu DVB Viewer a nezkoušet nějakou šmelenou z netu. Nyní vše OK.

2
Tak já bych se po několika dnech pečlivého testování vracím s pokračováním toho, že to nefunguje. Když to shrnu za sebe, tak:

1. Mám TechnoTrend CT2-4650 CI (ovladače aktuální) + pronajatej novej CA modul od UPC s dekódovací kartou (správně zasunutá karta, modul spárován s kartou -> ověřeno na UPC)
2. Mám nainstalován DVB Viewer 5.1.0.0 v plný verzi a instalován aktuální seznam muxů (ini)
3. Bohužel mám Windows 10 (zde začínám nabejvat dojmu, že to s tím souvisí)
4. Domnívám se, že všechno je v pořádku, DVB Viewer vyhledá všechny kanály z nabídky UPC, ale viditelný a přehratelný jsou pouze ty základní vysílaný v DVB-T
5. UPC mi už dvakrát posílalo "refresh" nebo aktivaci tý karty, respektive aktivaci těch kódovaných kanálů, ale ... Až po druhý aktivaci a poradě  se zkušenějším uživatelem stejného HW (samozřejmě Míša Kulička) jsem zjistil, že onen TechnoTrend CT2-4650 CI vůbec nenačet ten CA modul -> nelze zkontrolovat aktivitu toho modulu - viz. http://imgway.cz/s/9by - v DVB Vieweru není možnost CAM zobrazit a v tom je zřejmě háček, proč hrají kanály pouze DVB-T a kanály DVB-C se ne a ne odkódovat.

Máte někdo nějakej fígl jak tohle pořešit (záměrně neříkám obejít)??? Případné dotazy, pokud budu vědět, zodpovím...

3
@ Jan Novák - myslel sem to tak, že program ProgDVB najde všechny kanály, který si v nabídce platím, ale pouze ty, který jsou standardně šířeny pozemně v DVB-T jsou zelený, tj. "jakoby odkódovaný" a volně přehratelný. Ostatní, který sou v kabelovce, jsou červený a po přepnutí ani jeden nehraje. Ale už mám snad vše co je třeba, tak to du zkusit rozchodit...

4
Nechci tě ztrašit,ale ten tuner má jen CI,nemá CI+,pokud máš modul s kartou CI+ tak to nepojede,nevím jestli se ještě dá sehnat CI zparovaný s upc kartou. 8)

Jo jo, toho sem si vědom. Přiznávám, že sem to samozřejmě neviděl na vlastní oči, ale několikero uživatelů mi tvrdilo, že to chodí i s CI+ modulem (že UPC jiný modul nemá vím). Jako sem votroubek a dost, ale než sem začal něco nakupovat, tak sem se dosti informoval. TechnoTrend snad ani nic co by bylo označený jako CI+ nedělá...
Můj dotaz tak trvá, někdo nějaký zkušenosti???

5
Psal jsem uživateli Míša Kulička, který má dle podpisu stejnou sestavu zařízení, ale ačkoli bývá online, tak neodepsal, tak se ptám veřejně, nemáte někdo radu k provozování DVB-C UPC + TechnoTrend CT2-4650 CI.
Podařilo se mi všechno připojit, stáhnul a nainstaloval sem si nejnovější ovladače, všechny mnou používané programy ten tuner našly. Následně sem zkoušel vyhledávání, což proběhlo standardně ať už na frekvenci, kterou doporučuje UPC, tak na všech ostatních frekvencích. Víceméně to našlo valnou část kanálů (pouze v ProgDVB a DVB Vieweru, DVB Dream nějak stávkoval) včetně těch normálně kódovaných (např. AMC, Filmbox, atd.). Problém je ale v tom, že mám dojem, že nějak nefunguje to dekódování, protože kanály, které jsou běžně vysílány v DVB-T jsou zelené, tj. aktivní a "koukatelný", ale kanály DVB-C ač se najdou, tak zůstávají červený, tj. nekoukatelný a dle mě stále kódovaný.
Přiznávám, že ten DVB Viewer sem naplno zkoušel až včera na doporučení. Použil jsem verzi 5.1.0.0, kterou všichni označují za funkční (ani já sem neměl problém). Působí to na mě dojmem, že všechno je OK, jen to dekódování vázne a nečekám, že mi s tím pomůže přímo UPC (o tom, že sem mluvil se sousedem, kterej u UPC shodou okolností pracuje a koukal na mě jak na blázna, když sem mu řek, že něco takovýho zkouším radši nemluvím, ale všichni co maj co do činění s UPC tvrdí, že tohle není cesta, ale o tom, že nějakýmu kolegovi to funguje samozřejmě nemluvím už vůbec).
Než sem tohle začal řešit, tak sem DVB Viewer kdysi zkoušel sem zjistil a z toho období mi v PC zůstal archiv s jakýmsi UPC.ini souborem, kterej by měl zřejmě to UPC rozchodit. Bohužel je u něj odkaz na Wikipedii, kde si člověk najde adresář kam ten ini soubor hodit a ten adresář já ve W10 vůbec nemám. Možná je háček v tomhle a vy mě doběhnete tím, že právě ten ini soubor to rozchodí.

Stran: [1]