Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - David Neřeknu

Stran: 1 [2]
16
Jeden kousek tohoto přístroje mám doma. Je tam nainstalován systém Android 5 Lollipop. Firmware jsem zatím neměnil, proto bych dík otevřenému fóru položil nejprve dotaz. Dnes není žádnou vzácností, když elektronika neobsahuje vypínač a vše zůstává "vypnuté" ve stand by. Šmejdi. Všude v domácnosti tak dávám zásuvky s vypínačem. I když holky na tu "povinnost" při odchodu vše vypínat, často hážou bobek, přesto žiji klidněji.  A tak se dostávám k samotnému Di-Wayi, který vždy po nahození vypínače na zásuvce přejde rovnou do režimu ON. Pokud máte někdo zkušenost se změněným firmware, který řeší tento (pro mne) problém, dejte sem prosím koment. Děkuji. Jinak na boxu spatřuji ještě jednu závadičku - Pokud ho chcete používat pouze jako T2 přijímač, tak je celkem nepohodlné, že po naběhnutí androidu musíte vždy stisknout DTV.

17
Odkladiště / Re:David prosí o pomoc - Brum v zesilovači
« kdy: 03. 08. 2017, 12:18:46 »
Pánové, děkuji mnohokrát. Neměl jsem tušení, že na siťový brum může mít vliv anténa, proto jsem se o ní nezmínil. Udělal jsem u holky zásuvku do stropu (F konektor IN a OUT + HDMI), kde je ve smyčce koaxial (vstup: anténa z půdy a výstup: cesta k TV pod lištou) a v HDMI je switch pro 3 zařízení). Na zkoušku jsem tedy odpojil HDMI kabel a bylo po problému, tedy ne tak docela. Objednal jsem galvanický oddělovač, který zapojím přímo na anténu, pokud jsem správně pochopil z jiné diskuse. Doufám, že nebude zrada ještě jinde. Ještě jednou dík.

18
Odkladiště / David prosí o pomoc - Brum v zesilovači
« kdy: 02. 08. 2017, 19:01:31 »
Ahoj přátelé. Opět bych poprosil o pomoc (minule jsem díky odborným radám zdejších diskutérů uspěl), tentokrát s brumem v zesilovači. Naše mladší holčina dostala za úspěšný první rok na škole Playstation 4 a původně jsem jí chtěl udělat navíc radost tím, že než se vrátí z dovolené, tak jí všechny ty elektro-hračičky zapojím přes jeden zesilovač, který jsem dotáhl od našich. Jedná se o starý (leč pro základní funkce plně dostačující, natož pro teenagerku) Pioneer A 109. Bohužel nastal zásadní problém při vícero zapojených vstupech. Nejprve jsem na zesík zapojil Evolveo Android Box a Playstation (s použitým konvertorem SPDIF na analog, tedy 2.cinche). Po zapojení a prvním vyzkoušení jsem jásal. Vše bylo OK. Problém nastal s připojením PC do dalšího vstupu zesilovače. Okamžitě se v reproduktorech objevil nepříjemný brum, který po zesílení narůstá. Po této zradě jsem místo PC zkusil na stejnou stíněnou dvojlinku zapojit notebook, se stejným výsledkem. Zajímavé na tom je, že když ze zesilovače odpojím Android Box a Playstation, tak zvuk z PC (i notebooku) nemá chybu a po brumu ani stopy. Jakmile do zesilovače, k PC, připojím jediné ze zmiňovaných zařízení, problém je znovu na světě. Ještě dodávám, že jsem zesilovač zkoušel i do jiné zásuvky. Máte prosím někdo podobnou zkušenost? 

19
Televizní stanice a jejich program / Re:Joj Family
« kdy: 09. 05. 2017, 09:21:25 »
Petr Rogue ->  Kombinace příšerné slovenské dramatické tvorby, německých televizních her a komoušských seriálů je náhodou velmi originální. :-)

20
Ta korejská verze je pro mne překvapením. Já jsem sledoval americkou Saturday Night Live už kolem roku 90 na MTV. Byl to jediný nehudební pořad na této televizi. Vlastně ještě MTV At The Movies. V té době jsem již šrotil angličtinu. Bohužel jediný jazyk, který jsem se do svých čtyřiceti dobrovolně naučil. Jsem tedy se sebou nespokojen, poněvadž by pracovně bodla němčina, a rád bych rozuměl španělsky, odjakživa jí žeru.

21
Vortimond - Pamatuji ještě na RTL plus. Těžko říct, od koho to Barrandov obšlehl (v jeho případě tedy stoprocentně), nicméně třeba Good Morning America se na ABC vysílal již v sedmdesátkách.

23
Já jsem si (asi naivně) představoval, že bude existovat podobná varianta, jako v případě USB HUBU. U klasického PC mám HUB se 7.USB a líbí se mi, že u každého konektoru je sólo vypínač. S extérními disky u PC mám podobný "problém", poněvadž od svého prvního extérHDD jsem nikdy nekoupil 2,5 variantu s napájením z USB. U toho PC mne to netrápí. Bohatě stačí, když mám "online" disky v kompu, ovšem u té televize v obýváku je každá "zbytečnost navíc" na hovno.

24
Jan Novák - Aha, a pokud bych sloučil alespoň ty dva (typově stejné) disky pro TV, lze tedy způsobem, jak uvádí Adolf?
P.S.: Ta přezdivka (Adolf) je opravdu hrozná. Si připadám, jak když někomu nadávám, přitom škemrám o radu. :-)

25
Adolf Shitler - Přesně tak. Disky jsou ve všech variantách 3,5 (12V - 1.5A) a napájeny jsou přes jack 2,1. USB HUB tedy nelze použít. Každopádně, díky moc za tip. Pokusím se dle tvých indícií dohledat vhodné řešení.

26
Ahoj a Pěkný den. Poprosím o radu (doporučení), pokud má někdo zkušenost s použitím jednoho ac adaptéru pro více externích HDD. Mám k televizoru připojené dva extérní HDD a jeden extér k XBoxuONE. Každý z disků má vlastní napájecí adaptér, což zabere tři zásuvky a každý zbytečný kabel v domácnosti je hnus. Rád bych použil jeden zdroj se 3.výstupy nebo (pokud lze) použít například rozbočovač. Děkuji předem za jakýkoliv tip.

27
Díky za zajímavé poznatky.

28
Vortimond - Tak ty často srovnáváš... Pro mne jsou každopádně obě služby v dnešní době stejně prioritní. Nyní si nepředplácím jinou videotéku, než Netflix. (HBO GO mám samozřejmě k TV). Taboo, Big Little Lies, Narcos, Twin Peaks. Nejvíc se samozřejmě těším na pokračování Stranger Things. Tohle je pro mne nejvíce povedené dílo za poslední roky. Vhodné jak pro dospělé, tak pro děti.

Stran: 1 [2]