Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Tomik01

Stran: 1 [2]
16
Hlavně u C2 neaktualizovat firmware.Poslední nabízený má řadu problémů.
https://www.kyou.cz/forum/viewtopic.php?f=11&t=1909&start=40

17
Pánové, alespoň na odborném webu byste měli propagovat příjem rozhlasového vysílání tunerem přes pořádný zesilovač a pořádné bedny. Takové náhražkové způsoby poslechu přes tablety, mobily, notebooky, jezevčíky a podobné nesmysly nechte nějaké pubertální mládeži.
Otázka je co je pořádný zesilovač a bedny? Pokuď HI-FI tak to 90% populace naprosto nezajímá.A těch 10% ať si klidně řeší kde a jaky kabel metr +- za 5000 vylepší zvuk komponent ::)
Doby dálkového příjmu VKV jsou dnes už trochu out ne?

18
Jasně že ten Blaupunkt nemá DAB a ani nic podobného za tu cenu nemá.Jenom hraje lépe než SIRD.Což je u RADIA docela důležité ne? Ono v rodině bylo SIRD14 B1 a po zvukové stránce těžce nic moc.Nemluvě o B1 mělo a možná ještě má  chybu (nevím,dávno je prodané) že zamrzalo při provozu net radia.Mimochodem,počet předvoleb na net a DAB+ byl špatný vtip.
Výrobce než aby vyřešil výpadky zvuku vypustil jinou revizi která snad neblbla...
Prostě  a jednoduše.Na noční stolek či do kuchyně  bude většině stačit FM+mp3+možná CD = Jezevčík za mnohem méně pěněz než DAB+ přijímač, stojící mnohem více, a JEDNOU a otázka je jestli vůbec nahradí FM.Vlády se mění a pět let je dlouhá doba...Osobně mám za to že DAB+ je prostě morálně zastaralé a nemá smysl v době skoro všudepřítomného netu ho ani rozšiřovat.
A tablet se dá sehnat za litr...Nemluvě o tom že řada lidí má doma jeden či dva mobily často s Androidem 2.X v šuplíku a klidně mohou sloužit jako přijímač drátově či bezdrátově připojený třeba k nějaké věžičce.
Neříkám že SIRD,údajně14 C2 nenanjde kupce,ale jenom ukazuje bídu DAB přijímaču.Ono průser DAB+ není jenom cena přijímačů,ale bídná nabídka stanic.DVB-T nabídlo větší kvalitu obrazu a mnohem více nových stanic,DAB+ teď nenabízí ani více stanic ani větší kvalitu.A obávám se DAB+ je dnes jenom vhodné na ,,hraní,, ale paradoxně moc ne na hraní :)

19
Nějak těmto argumentům nerozumím, nechápu je. Tak popořádku. Kde je odkaz na "deklasujícího jezevčíka" s DAB tunerem a internetovým rozhlasem za 1500.-Kč? Která z uvedených mikrověží se prodává za necelé 3 tisíce?

Ano, věž poskytne kvalitnější reprodukci, pokud dostane i kvalitní zdroj zvuku. Ano, někomu vyhovuje zaběhlé ovládání tabletu, nebo mobilu, ale opět je to jen část zvukové cesty mezi zdrojem a uchem posluchače. Shrnutím nákladů na realizaci tohoto způsobu příjmu rozhlasu vždy překročíme cenu kompletního internetového a DAB přijímače z Lídlu.
Ale jistě.Srovnával jsem  přehráváním mp3 SIR a toto:
https://www.alza.cz/blaupunkt-bb-11wh-d2139950.htm?catid=18851247
A kupodivu SIR hraje hůře.Za tři litry bych koupil třeba toto:Kvalita zvuku bude výrazně lepší než u SIR.
https://www.alza.cz/panasonic-sc-pm250eg-k-cerny-d4163150.htm?catid=18857220
A připojil tablet nebo mobil na příjem online radii.Ono o to FM ve věži bude znít lépe než DAB a nabídne mnohem více stanic...

20
Obávám se že cena DAB je dána hlavně tím že velcí výrobci na DAB poněkuď dlabou:) Či spíše je malá poptávka tím pádem malá nabídka.A máme klasický začarovaný kruh...
https://www.mall.cz/mikrosystemy?p%5BDAB_TUNER%5D%5B%5D=yes
https://www.alza.cz/levne-audio-video/mikrosystemy/18851342.htm#f&cst=0&pg=1&pn=1&par2576=2576-35816&sc=684
Jinak zmíněný SIRD prostě za daný peníz nehraje nic moc a kvalitou zvuku bočních repro ho deklasuje kdejaký ,,jezevčík,, za polovinu ceny. U ovládání bych rozhodně neříkal že je nějak dobré...Za ty peníze by mohl mít mnohem větší (ideálně dotykový) displaj a lepší dálkové.Ano jako ,,chrchlátko,, na noční stolek je dostatečný,ale ta cena...Ta cena.
Osobně se za podobné peníze dá koupit mikrovež s bluetooth a tablet či telefon nabídnou mnohem pohodlnější ovládání.O kvalitě zvuku z věže ani nemluvě.
Prostě a jednoduše.Myslím že většina lidí bude řešit DAB či něco jiného tak rok a méně před vypnutím FM.Což znamená cca.nejméně 4 roky času na to aby se vůbec rozhodlo zda má smysl se vůbec do DAB+ pouštet.

21
Ten vzhled velmi připomíná všechny ty Mediony, Albrechty... Každopádně je to dobré rádio. Mám kousek z nějaké předchozí vlny. Má velmi citlivý DAB i kvalitní internetový příjem (přes wi-fi i káblík). Dobře vypadá. Jediné, co bych vytknul, jsou ty reproduktory  ze strany. Nezvykl jsem si na ně. Každopádně je to dobrá investice.

Jsem pako, vždyť to Pamětník zde pár odkazů výše rozebíral, svůj přírůstek Hama, ta měla repro na bocích skříňky; Hama má ale šířku 29 cm, ten SilverCrest jenom 22 cm, takže možná jenom ideová variace, kdo ví jak jsou podobné uvnitř.

Předchozí vlnu Lidl&SilverCrest si pamatuji, po nabídce se údajně jenom zaprášilo i když cena byla tuším o kilo vyšší než nyní.

http://www.digitalradiodab.cz/files/radio-Silvercrest.pdf

Lidl prohrabl sklady...Jestli B1 (dva roky staré) nebo C1 (rok staré) zásoby.Jinak Pardubic to v loni nijaký terno nebylo.Rozbalené krabice s bílou verzí se na byli běžně sehnatelné minimálne týden po skončení ,,akce,,
Je smutné že zatímco elektronika zlevňuje,DAB a (internetové) radia stojí takové nehorázné peníze.Přitom u internetového příjmu kde  každý tablet  (klidně i za 1000Kč) odvede stejnou práci...

22
Otázka ovšem je jestli je DAB+ v dnešní době moderní?
Obávám se než ( a hlavně jestlii) se rozšíří bude všude rychlé připojení a DAB nebude mít význam....
Problém DAB je že mimo defakto vyloučení lokálních stanic nenabídne nic co dnes nelze řešit přes net.Na poslech doma se cca.1500Kč a méně dá sehnat solidní ,,krabička,, s Androidem který po připojení na audio nabídne i tisíce  radio stanic a mnoho jiného.Podobně lze připojit tablet,telefon atd.
Takže,pokuď někomu vadí šumící FM,nemusí čekat zda a kdy vstoupí jeho oblíbená stanice do DAB...
Třeba já poslouchám primárně Radio Fajn,bývalé Pardubické Life.V DABu není a nevím kdy a jestli bude.Zato na netu má vysílání dalších stanic běžně dostupnou.
A co se týče Čr.Nikomu nebráním poslouchat co chce,ale Čr jako ,,tahoun,, digitalizace je prostě špatná volba.     

23
Je smutné když se někdo bere hrozně vážně že? Ono s někde posmívám? Spíše se ptám proč někdo v 21. století poslouchat stanice  Čr.které jsou kvalitou zastydlé někde +- 1980  ;).Rádio,tedy FM poslouchá i přes net dost známých, ale Český rozhlas nikdo, ovšem VŠICHNI ho platí >:(.Myslím že Helenky a Karla a podobných ,,hvězd,, ČSSR  snad bylo až až...
Proto dokuď nevstoupí populární komeční rádia do DAB (jako že nevstoupí) je smutná realita DAB pochopitelná.
Ona má reakce ani nebyla na(nekvalitu) Čr,ale na to proč (nejen) na Slovensku neznají v prodejnách DAB....Ona situace je podobná i u nás.Pokuď vůbec mají na obchody nějaké přijímače DAB fyzicky,jsou to ležáky.Mám přístup do statistik prodeje jednoho řetězce a FM rádii se prodá mnohem více.Obávám se že je to logické.Kdo chce digitální rádio s tisíci stanic poslouchá  přes net klidně i mobilně na 3G-4G...Osobně bych klidně na DAB přešel,ale musí mít lepší zvuk než FM a minimálně stejně stanic...Dnes nemá ani jedno...
Proto se obávám že

 

24
Ono absence daného produktu není jenom o marži...Pokuď se na Slovensku DAB nevysílá,obchod logicky nenabízí přijímače....
Ono se nemusí ani chodit k sousedům.I u nás jsou prodeje DAB přijímačů zoufalé.Mimo ,,akčních,, nabídek v Lidlu a v Tescu s rádiem za +-300Kč
moc lidí o digitální rádio nestojí.Proč kupovat 2-3x dražší rádio které naladí mnohem méně stanic než FM a navíc s problematickou kvalitou zvuku? On někdo vážně poslouchá Český rozhlas?:)
Dokuď nebudou komerční rádia na digitálu je DAB mrtvé nenarozené dítě.Ono ovšem komerční rádia ,,vysílají,, přes net a na DAB prdí...   

Stran: 1 [2]