Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Tomik01

Stran: [1] 2
1
Počet předvoleb hodnotím podle své poslechovosti a když většinově používám rádia jen jako generátory zvukové kulisy, případně jako zdroj základního zpravodajství, potom mi na zobrazení počtu skutečně poslouchaných stanic stačí prsty jedné ruky. Proto i jen 10+10 je pro mne zbytečný "luxus". ;)
Vždyť také píšu že na bídu zvaná Český rozhlas vlastně těch 10 pamětí stačí.:) Ale do budoucna je otázka zda pokud stačí 10 předvoleb bohatě neuspokojí FM.Už jenom proto že je zvukově snad lepší.

2
Copak že je to MONO,copak že má malý displej,ale pamět 10+10 je tragedie.I když na druhou stranu.Na tu bídu že jediný kdo chce být vlastně v DAB je příšerný ČR. to asi stačí.

3
Digitální rozhlas / Re:Má cenu kupovat?
« kdy: 24. 12. 2017, 12:37:03 »
Přesně tak, s tou poslední větou nelze než souhlasit. Dneska už nikdo nepřipojuje mobil a repro pomocí drátů, ale skrze bluetooth sluchátka/reproduktor. Má to spoustu výhod. Samozřejmě dráty lze použít taky, ale nemusí to ani správně fungovat, protože ten mobil si bude myslet, že používáte headset s mikrofonem. Takže když vám někdo zavolá, tak ho uslyšíte, ale on neuslyší vás. Musí se to potom řešit pomocí speciální aplikace např. SoundAbout.
Ono je potřeba uvažovat i nad variantou že mobil jako zdroj internetového radia a třeba jako přehrávač mp3 je nějaký další/starší.Skoro každý má dnes v šuplíku nějaký starší Android který třeba nestačí výkonem či je na dnešní poměry malý.U takového předpokládám nebude  vložená SIM.

Osobně mám u audia ve stojánku Galaxy Player se slabou baterii a neof. androidem 4.4 a běhá to slušně.Zvukově to taky není špatné a je to připojené klasicky na vstup Audia.

O SIRD jsem na internet kdysi uvažoval.Kdyby byla verze bez repra,s větším ideálně dotykovým displejem a nebyla by to taková ošklivá krabice od bot :) A no linkový výstup + nejlépe nějaká forma digitalního výstupu tam za ty peníze být mohl...

4
Digitální rozhlas / Re:Má cenu kupovat?
« kdy: 24. 12. 2017, 09:46:03 »
...Jinak cca 50% nevecnych komentaru na zdejsim foru me nadale usvedcuje o tom, ze jakykoliv vecny prispevek zde asi nema vyznam psat.
Hezke svatky vsem a az zase nekdy uznam za vhodne, tak napisu neco vecneho k nejakemu tematu :)

tož nedivím se Ti; evokuje to dojem, že někteří respondéři jsou placeni za to, že když vidí v textu "DAB" tak mají reflexivně reagovat dle pokynů v příručce, čím nerozhodnější podmíněný reflex, tím menší odměna; fakt, že budeš rádio využívat třeba jenom přes internet nehraje žádnou roli, zaznělo tam DAB a to je červený hadr.

Nedej rušit kruhy své, napiš jakýkoliv zážitek, poznatek ap.

Tady přece nejde vůbec o to že DAB někoho popuzuje.Technologie to možná není zas tak hrozná,ale pokuď bude V ČR. v digitalu strašit hlavně moloch Čr. který koncepcí zamrzl v 90 letech,tak prostě je většině populace nějaký DAB+ v ....

A jinak je zajimavé že Lidl SIRD tak brzo dal do výprodeje.Takže to asi takový trhák nebyl.
DAB je díky Čr a otřesné zvukové kvalitě nezajímavý a jako internet radio stačí jakýkoliv mobil.A zrovna na na mobilu klidně bezdrátově připojený k audiu  je konfort ovládaní daleko lepší...

5
Digitální rozhlas / Re:Budoucnost rozhlasove digitalizace
« kdy: 02. 12. 2017, 22:27:16 »
Sorry.Ale srovnávat přechod z analogu na digitál na TV a radiu je nesmysl.
DVB-T/S byla ve své době nutnost a když nic jiného tak přechod přinesl více kanálu a semtam i to HD.
DAB+ sice možná nabídne více multimedii,ale zvuk je v reálu proti FM katastrofa.Přijímače nehorázně drahé a hlavní problém v ČR je ten že mimo Český rozhlas nikdo nemá důvod vyhazovat peníze z okna prostě proto že jsou to komerční-soukromé peníze..Českému rozhlasu se to utrácí když ždíme kde koho na poplatcích a nic je lhostejné zda je dotyčný poslouchá či ne.
Další věc je ta že DAB+ prostě nemá šanci konkurovat internetu....Proč kupovat drahé DAB+ hračky když skoro každý má doma starší  chytrý telefon který třeba spáruje s hifi a telefon mu zajistí tisice online radii s velmi slušným zvukem...

6
Digitální rozhlas / Re:Budoucnost rozhlasove digitalizace
« kdy: 27. 05. 2017, 13:52:48 »
Na Idnes píšou toto:
,,    Předseda koordinační expertní skupiny DVBT-2 na Ministerstvu průmyslu a obchodu varoval před lidmi, kteří tvrdí, že současné FM frekvence by měly v roce 2025 končit. Nikdo totiž uvolnit frekvence po FM nechce a vysílání tak přitom není potřeba vypínat. Na druhou stranu je prý k dispozici na řada volných kmitočtů pro DAB, které leží ladem.

    Zatímco DAB je tak trochu popelka, řada panelistů upozorňovala na to, že digitální rádio není jen DAB a většina vysílatelů využívá pro šíření digitálního rozhlasu jiné platformy. Ve výsledku tak v podstatě všichni počítají s tím, že za rok bude situace v DAB stejná.,,

   
Zdroj: http://technet.idnes.cz/konference-digimedia-2017-0v3-/digitv.aspx?c=A170524_152351_digitv_vse

Tedy,FM se vypíbat nemusí a DAB nevěří už skoro  nikdo...

7
Digitální rozhlas / Re:Budoucnost rozhlasove digitalizace
« kdy: 19. 01. 2017, 09:27:13 »
Být Českým Rozhlasem tak nářky soukromých vysílatelů mně absoutně nezajímá proč by mně mělo zajímat nářky soukromých vysílatelů,na rozdíl od toho ubožáka našeho Premiéra co se bojí tak rozhodně bych se nebál na rozdíl od toho trapáka od ČSSD,který se bojí...
Rozšířil bych T-DAB+ na celou republiku a basta fidli ve svém multiplexu celý nikoliv jen Radiožurnál a Praha a Vltava ale celý multiplex nebát se lobbinku  :D
....A zákonem dáme povinost poslouchat alespoň hodinu denně hrozný Český rozhlas.Pod trestem deseti na holou ne?Vždyť ho všichni platíme,tak ho budeme povinně poslouchat,že? ::)
Soukromím radii je DAB+ jednoduše ukradený,nepřinese nic co dávno nemají na netu a ve všech ohledech je to slepá cesta.Kterou jinou technologii někdo zavádí či spíše plánuje zavést za mnoho let a již dnes je otázka zda zavádění má vůbec smysl...
Nevidím jediný důvod proč by veřejná služba Čr měla mít více jak dvě tři stanice a začít šetřit= vytahovat méně pěněz z kapes poplatníků. 

8
Digitální rozhlas / Re:Budoucnost rozhlasove digitalizace
« kdy: 12. 01. 2017, 09:40:04 »
Proč by komerční rádia šla do DAB+ když dávno se šíří přes net a v porovnání s vysíláním je to nestojí skoro nic.V DAB bude strašit jenom Čr...
Ano, skoro nic je to nestojí, ale taky je tam skoro nikdo neposlouchá. ;) Přes FM vysílače je poslechovost řádově jinde, to je prostě fakt.
Jenže ono to není fm vs. internet.Ono to je internet vs.DAB+ Dnes je internet možnost rozšířit nabídku.Po potencionálním vypnutí FM to bude pro řadu radii asi jediná schůdná cesta jak vysílat.O o tom že internetová radia nikdo neposlouchá bych si nebyl tak jist,když řada i placených služeb má miliony předplatitelů.

9
Digitální rozhlas / Re:Budoucnost rozhlasove digitalizace
« kdy: 12. 01. 2017, 09:26:33 »
.....
A opravdu nevidím jediný důvod proč by soukromé rádia vůbec uvažovaly o DAB+...
Je otázkou, zda v našich podmínkách může úspěšně podnikat ještě více komerčních rádií, ale v FM už není pro další místo. DAB+ by umožnil dostat do éteru více stanic, což se ale současným komerčkám nemusí líbit, o konkurenci nestojí. Proto asi prohlašují, že o DAB+ nestojí a stačí jim FM.  ;)
Proč by komerční rádia šla do DAB+ když dávno se šíří přes net a v porovnání s vysíláním je to nestojí skoro nic.V DAB bude strašit jenom Čr...

10
Digitální rozhlas / Re:Budoucnost rozhlasove digitalizace
« kdy: 12. 01. 2017, 09:17:10 »
Ono bude spíš problém že pro  bezdůvodného  fandu  DAB jsou všichni realisté odpírači:)
Ono pro někoho je lepší ignorovat fakta která jsou...
1.Dodnes není jasné kdy dojde k vypnutí FM.
2 Komerční radia jasně řekla že nemají zájem přecházet na DAB+.Vize že v DAB+ je budován vlastně jenom pro Čr.je komicko/tragická.
3.Pokrytí DAB+ je bídné a je otázka zda a kdy se rozšíří.
4.Přijímače jsou drahé,hnusné a skoro nikoho nezajímají.
5.Kvalita zvuku je u DAB+ mírně řečeno pochybná.
6.V Rakousku nechce Veřejnoprávní rozhlas přejít na DAB+.
7. Nejen v Polsku DAB+ přijímače většinu nezajímají.
8.Už dnes je možnožo přijímat tisíce stanic skoro kdekoliv zařízením které má každý doma...

Jinak VHS zvítězila protože měla delší dobu přehrávání/záznamu.A protože přesvědčila filmové studia že to je ten správný formát.No a v neposlední řadě že na VHS bylo Porno :)

I já oceňuji že někdo vyšlapává cestičky ,,nových,, technologii třeba zrovna v příjmu DAB+.Ono je sice možné že podobně jako mnoho jiných je slepá,ale někdo se musí obětovat. :)

Opravdu nevím co je na internetu tupého.Předpokládám že doma topíte otevřeným ohněm zapáleným třením klacíku:) Protože topit ústředním topením je vlastně pro tupce kterým stačí zapnout jenom termostat:)11
Digitální rozhlas / Re:Budoucnost rozhlasove digitalizace
« kdy: 11. 01. 2017, 16:09:17 »
Opravdu nejsem ten kdo tvrdil že EU něco nařídí že? :)
EU těžko může nařizovat jaké stanice do DAB+ půjdou.Ono se bohužel (bohužel)může stát že DAB+ bude v 2025 jako celoplošný digital.Ale nikdo nezaručí že nebude stejně programově  nezajimavý jako je dnes...A nebude tam strašit jediný Čr.
A opravdu nevidím jediný důvod proč by soukromé rádia vůbec uvažovaly o DAB+...

12
Digitální rozhlas / Re:Budoucnost rozhlasove digitalizace
« kdy: 11. 01. 2017, 14:27:55 »
Na blábol že EU řídí i formát rozhlasu nemá ani smysl reagovat.Ona EU neřeší mrtvé technologie :)A zrovna Rakušáci jakožto sousedi mají vztah k DAB+ hodně problematický.Ono je spíše otázka zda Norové za pár let DAB+ taky nevypnou :)
Stejný blábol je plkání o analogovém skanzenu....Možná je na čase se smířit s tím že DAB+ má hodně nejistou budoucnost.Hlavním tahounem je moloch Čr,který je tragedie na ntou.
Které významné komerční radia mají zájem vstoupit do digitálu? To bude hodně krátký seznam:)
Nechci nikomu brát iluze,ale nástup ne zcela autonomních ale přesto poměrně hodně usnadňující řízení je otázka nejbližších let.Což se nedá říci o DAB+ když FM se bude vypínat  nejdříve v 2025 a tou dobou bude každé nové auto připojené na net...Ono už dnes lepší navigace načítají z internetu dodatečné informace,natož za 7 let.
Ono je mnohem ale mnohem pravděpodobnější že Norsko bude exot který zavedl něco bez budocnosti.Otázka je jestli v Norsku je DAB+ stejně bídnou nabídku stanic jako u nás :)

13
Digitální rozhlas / Re:Budoucnost rozhlasove digitalizace
« kdy: 11. 01. 2017, 08:02:23 »
Drtivá většina? 56% posluchačů vlastní přijímač DAB a pouze 20% automobilů je vybaveno DAB přijímačem. To mi jako většina nepřijde...
Zajimavá by byla statistika u nás :)
Jinak já pevně doufám že příští vláda či nový ministr prostě DAB+ odpíská...
Nedávno jsem se bavil z jedním člověkem provázaným s provozem komerčního rádia.On vidí budoucnost v tom že rozhodně nepůjdou do DAB+,stejně tak jako většina komerčních, a pokuď opravdu dojde 2025 k vypnutí analogu prostě budou pokračovat pouze přes net...Kde již mají tři stanice dnes a pouze jednu na FM.Takže budoucnost DAB+ je v nejlepším ta že tam bude nudný skvěle placený Český rozhlas...
Ono se zapomíná že v autech probíhá masový nástup různých asistentů řízení a navigace.Tyto systemy stejně požadují nebo požadovat budou online přístup...Takže,nějaké audio klidně bude jenom další datový tok.
Prostě DAB+ je zastaralý koncept.ČR  má tu velikou výhodu že může relativně bezbolestně hledat jiné řešení...

14
Digitální rozhlas / Re:Budoucnost rozhlasove digitalizace
« kdy: 08. 01. 2017, 13:01:21 »
Internet není porad tak spolehlivy, všude a kapacitne dostatecny na to, aby mohl byt hlavnim "poskytovatelem" vysílání.Utopie a na dost let, navíc dost zranitelna.
Vynecháme fakt že FM má běžet řadu let a internet každý rok expanduje.Což se nedá říci o pokrytí DAB+.Ono už dnes je že skoro cela republika je pokrytá 3G/4G/wi-fi a většina republiky nemá DAB+...A navíc nedá se porovnávat možnosti/počet stanic na obou ,,možností,, přenosu dat.
Co je zranitelnost? Je mnohem ale mnohem složitější ,,umrtvit,, internet než několik vysílačů.Na ,,katastrofy,, je když už mnohem lepší FM v nejhorším šumí ale je skoro všude a každý má možnost příjmu.Zatímco nejlevnější radio na příjem DAB+ stojí kolik? 700Kč v Tescu? >:(.Mimochodem,minimálně minulý týden jsem viděl v Hradci Králové a v Pardubicích červené Tesco radio na půlce ceny a stejně tam leželo...Ono proč kupovat něco co má horší zvuk a méně stanic než FM...Že? 

15
Digitální rozhlas / Re:Budoucnost rozhlasove digitalizace
« kdy: 08. 01. 2017, 09:29:54 »
Netuším jestli to tady zaznělo.Ale  asi to vystihuje  trend vývoje...Budoucnost je na netu, na zastaralém DAB+ ne.
Kdy se probudí Český rozhlas?
http://www.seznam.cz/26969/orf-bude-bojkotovat-dab-plus/
http://www.rozhlas.cz/digital/digital/_zprava/polsko-i-madarsko-se-potyka-s-nizkym-zajmem-o-digitalni-radio-dab--1658847

Stran: [1] 2