Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - AndrejH

Stran: 1 ... 63 64 [65] 66 67 ... 70
961
Digitální rozhlas / Re:dab+ na slovensku
« kdy: 17. 12. 2015, 22:03:41 »
... kam ti kujóni ty vysílací antény ale dali.  Pokud si dobře pamatuji, tak z Kamzíku nikdy pořádně III.TV pásmo nevysílalo.   

Na rádio DAB by to mohlo stačit; dolétne to až ke mně jako necílové skupině a to mám zločinecky odfláknuté technické prostředky :) jinak samozřejmě nevím co kdysi bylo a nebylo ohledně TV. Jinak ten Slovakia big-bang mně šokoval, asi Towercom rozbil nějaké menší prasátko :)

962
Digitální rozhlas / Re:dab+ na slovensku
« kdy: 16. 12. 2015, 23:11:43 »
Snažíte se najít smysl a řešit něco, o čem nemáte/me informace, co je mezi dvěma lidmi a co to je, vědí jen oni dva :)

Moment, to jsem nepochopil (nyní již zapleveluji toto fórum jak to kdysi napsal jakýsi AndrejH v nějakém fejetonu); já nic neřeším pokud jde o něco mezi dvěma lidmi ohledně tykání/vykání. Pokud si ale tady něco řeší ohledně těch borců co jdou něco zkoumat, tak ať řeknou o co jde anebo ať to jsem neventilují.

Abych nebyl úplně off-topic: protože jsem línej byť jen natočit anténu na ten Kamzík, příjem mám nestabilní, možná počasí. Kdybych nebyl tak líný blb, tak bych si pořídil alespoň 12 dBelovou vatenovku a dal do ní 20 dBelový zesilovač co se mi válí v šuplíku a možná bych prostřelil i to panelákové stínítko směr pražský mux  :)

963
Digitální rozhlas / Re:dab+ na slovensku
« kdy: 16. 12. 2015, 21:36:09 »
tak to je teda rychlost :)

Když se přecházelo na TV DVB-T tak zde v ČR byla kampaň, že jsem měl pocit, že i můj pes ví o co jde a že ví co má udělat; pak jsem to sledoval i na Slovensku a byl jsem zděšen jak tu kampaň ošulili, že se na lidi vyprdli; až poté jsem si uvědomil, že něco na tom je, proč se s tím tak mazlit, prostě je to vylepšení tak se starej...

Kdysi dávno jeden nebožtík, kterého si vážím řekl, že na Slovensku toho dělají méně (obecně), ale když něco zorganizují, tak to stojí zato. V tomto smyslu ten kick-off DAB na Slovensku to do tečky potvrzuje.

964
Digitální rozhlas / Re:dab+ na slovensku
« kdy: 16. 12. 2015, 21:14:09 »
no...DAB a tykání/vykání...nemůžu to vygooglit co to je za teorii  :) já respektuji kdo jak začne, ale když někomu povolí nervy a je nepříjemný tak jestli tyká nebo vyká je v podstatě jedno.

zpět k tématu: tykání/vykání přehlušilo záhadné náznaky, které jste tam pánové učinili (a to je horší než to jestli si tykáte nebo vykáte);

1. mám informaci, že tohle už plánují jiní borci a především si s sebou vezmou profesionální techniku.
2.  jde o reálný mobilní příjem, tam je ti profesionální technika víš, k čemu...ale samozřejmě, o jaké borce jde, tuším....

what the hell is this Ty pane chcete-li Vy pane

965
Digitální rozhlas / Re:dab+ na slovensku
« kdy: 15. 12. 2015, 18:20:47 »
Musím vás zklamat, pže se asi nebudete radovat dlouho...

"Platnosť povolenia je do 31.5.2016."

Jste zlý, takhle kazit mou dětinskou radost  :)

Zůstává naděje, že povolení se bude prolongovat ap.

966
Digitální rozhlas / Re:dab+ na slovensku
« kdy: 15. 12. 2015, 18:02:05 »
Paráda, po přečtení článku o spuštění DAB z Kamzíku jsem před chvíli přeladil moji raketovou sestavu v podpisu, anténa nasměrována na Vídeň a bingo, je to tam. Potvrzuji 128 kbit/s, zvuk asi dobrý, po přepnutí na Vídeň zvuk jak chudý příbuzný, pohraji si s tím později. Místo příjmu Brno, od Kamzíku 117 km, Vídeň mám 110 km.

Vzedmulo se mi sebevědomí, již nejsem oškubánek, již mám sice jenom experimentální, ale mám 2 Muxy, slovy DVA Muxy. Cítím krev, dejte mi víc... :)


967

Tak nakonec jsem si pro zajímavost zobrazil rakouskou UPC a jsem rad za ceny co máme tady, za 75 mega chtějí 21,90 eur a za 125 MB 29,90 euro

Já bych nejásal:

1. ty ceny v EUR můžou být katalogová cena, o balíčkových slevách v Rakousku nemám šajnu
2. nelze ty EUR přepočítávat dnešním umělým podhodnoceným kurzem, který vyrobila ČNB
3. přepočet přes kupní sílu je opět jiný, takže dnešní nominální srovnání je mimo mísu
4. jsem línej dohledat porovnání reální kupní síly Rakousko versus ČR, může se ukázat, že ve výsledku to tam mají levnější
5. Nemanipuluji, jenom uvádím fakta pro analýzu - protože jsem analýzu neudělal, nemůžu tvrdit kdo to má levnější

968
já jsem v oblasti antén v podstatě debil, ale pochopil jsem geniální podpis Kuba Melína: S anténami je to jako s ženami - je to složitější, než to na první pohled vypadá.

Nicméně něco o tom tuším ale radši bych přenechal tuto nahrávku na smeč (analogová versus digitální anténa) Davidu Křížovi, nezlob se Jaroslave Honzíku, ale zmátl jsi mně, psal si kdysi tuším o věcech, kterým jsem málem nerozuměl, a nyní takový záhadní dotaz na antény  :)

 


969
Je jasne, ze UPC se musi snazit, aby ukonceni tarifu vypadalo ze ma "padny duvod", aby to meli jak zduvodnit CTU, pokud to bude setrit. http://www.ctu.cz/cs/download/monitorovaci_zpravy/monitorovaci_zprava_03-2015_brezen.pdf
Ale treba se to jen objevi na Cernych ovcich a tim to skonci. :)

no, na Černých ovcích se to asi neobjeví, toto UPC je přece jenom jakože občansky marginální problém, to tak můžeme nanejvýš mlátit v hospodě rukou do stolu co se nám na UPC nelíbí...

Nenápadný příspěvek od ivovi vyjadřující vztah UPC versus ČTU dle mého názoru otevírá jádro pudla, o kterém jsem již mluvil.

Je potřeba si uvědomit, že tyto všechny síťové společnosti jsou pokud ne monopoly tak beze sporu polo monopoly. Je zajímavé, že stát v případě dodavatelů elektriky a plynu řekl: heleďte se, přes přípojky ke koncovým uživatelům může ty vaše proudy a plyny dodat kdokoliv. Nevím jak rozdíl cen a dalších podmínek vytvořil konkurenční prostředí, ale snaha byla. U tady těch telekomunikací mám pocit, že se všichni tváři, že všechno je v pořádku. Prd je v pořádku.

Je asi zřejmé, že zde nelze říct, jako u elektriky a plynu, že přes ty jejich dráty ke koncovým uživatelům může posílat data/signál kdokoliv. Nevím jak to bylo jednoduché/složité u plyn-elektrika, ale jsou to dané/jednostranné komodity. U telekomunikací by v tom asi byl guláš.

Závěr: buď alternativa anebo chcíplý pes stát který ztratil čich :)

970
... tato úžasná nabídka spojená se zdražením mi přišla též, i když mám 100Mb/s. Nyní mi nabízejí úžasných 240Mb/s a Horizon ...

Už je to tady...taky jsem dostal vánoční pozdrav od Ježíška... abych mu platil + 51 Kč měsíčně, že mi přinese dárek..no nekup to za tu cenu... Mně nabízejí "až 100 Mb/s", již jsem se zmínil, že ani nevím co mám, tipuji to na 60 Mb/s nebo tak nějak... abych při těch 100 Mb neměl nějaké závratě nebo jiné zdravotní problémy...

Pro objektivitu:

Mínusy: zdražení o 51 Kč; nemožnost bránit se alternativou kdybych to zdražení nemohl překousnout, nebo prostě z principu

Plusy: "Více než 1000 titulů všech žánrů ke zhlédnutí zcela zdarma ve videotéce My Prime" - může být zajímavé
           "Horizon Go" - to nevím jestli je pro mně zajímavé
           "Wi-Free: bezdrátová síť zdarma s více než 200 000 hotspoty po celé ČR!" -  to nevím jestli je pro mně zajímavé

Konějšivé žvásty: •   Bez čekání načtete i webové stránky, na kterých je čím dál více dat
                         •   Bez sekání přehrajete i online filmy v HD
                         •   Bez nesnází odešlete i stáhnete velké přílohy e-mailů

Obdivuhodné: Podpis, který na dopise vystřihl CEO UPC je umělecké dílo

Citace, že si nevymýšlím: Z důvodu změny služby bude Vaše měsíční vyúčtování navýšeno o 51 Kč. (v dopise je to taky tučně)971
Klasika, hoši se oplácávájí kdo plácá, tím nechci říct, že já nebudu plácat  :)

Kdysi bylo UPC prodejná dívka a každý měl u nich cenu jakou ukecal, nevím jestli to ještě platí. Já jsem byl blb co nikdy nesmlouval, mám sice balíčkovou slevu, ale nevím jak špatnou nebo dobrou. Faktem je, že se mně  jednou za rok UPC pokusí ukecat na rychlejší internet za minimální příplatek a já vždy hraji prosťáčka, že nevím co to je a že to co mám mi stačí a mám pokoj.

Ani nevím co mám, ale vím, že 100 Mbit je mně na prd. Takže názor 272930370 (feel free to call me), že 30/1 je haluzní mně ponižuje. Nevím proč bych mněl připlatit pár desetikorun za 100/10 a uvítat to když mi to je na prd.  Taky nevím jak tomu mohu vzdorovat výpovědí, když alternativa v podobě nekonečného čekání na aukci kmitočtů mobilních služeb a nekonečného čekání na cenově tržní pro-zákaznické chování  poskytovatelů a omnipotentní impotenci státu jim dát přes držku, mně tu výpověď despoticky upírá.

Pak se 272930370 opravil a říká, že se nabídka nemusí využít; toto již více koresponduje s mou zkušeností, že příspěvky 272930370 je potřeba pozorně číst.

Mně ještě UPC nekontaktovalo; pokud by mně to chtěli zdražit, opakuji, kdy zde konečně ten debilní stát vytvoří prostředí aby člověk tyto síťové společnosti odkázal do příslušných mezí. Hele státe, řekni nám, jestli jsi blbej a pomalej, anebo jsi mafián, který hraje s těma síťovkami ať je to energetika nebo telekomunikace.

972
no...chtěl jsem k tomu něco napsat...pak nechtěl..pak jsem si řekl, že ten můj blábol nebude o nic horší než dosavadní informační obsah úvah datový tok versus tzv. kvalita poslechu. Spíš je to výzva pro hledání alespoň přibližné PRAVDY :)

Přemýšlím nad pro mně netransparentním řetězcem: Český rozhlas má zdroj nějaké písničky (jaké, jaký zdroj?), odešle ho na operátora sítě; ten ho nějak přemele (jak?); pošle do éteru s nějakým datovým tokem;  moje chrastítko ho příjme (jaký má chip, jaký má NF výstup?); poslouchám ho nějakým výstupním zařízením (jakým?).  Milion otázek. Ani nevím jakou roli hraje samotný datový tok - rozhodující? významnou? doplňkovou? Pravdou je, že nepotřebuji absolutní srovnání, ale stačí relativní mezi stanicemi co slyším.

Bohužel nemám příjem ČRo s tokem 96 kbps, což mně štve. Srovnal jsem vídeňský mux, kde je většina 72 kbps, jedna stanice 56 kbps a jedna 32 kbps a příjem FM - stanice Radiožurnál. Sluchátka přenosná, stařičká, nic moc Sennheiser PX-100; Koss Porta Pro jsem nemohl použít; šlo ale o porovnání, ne o absolutní hodnocení; to by ani nešlo protože hifisti tvrdí, že PRAVÝ zesilovač má v obvodech odpory, kde cena jednoho odporu je téměř jako cena mého Tesco rádia :)

Tedy co jsem slyšel.  Především jsem měl dojem, že pojem analogový versus digitální má zde stejný "filozofický" rozměr jak to je u porovnávání černých desek s CD-čkami tj. prostě jiný zvuk. Podobné srovnání se odehrává v projevu zvuku elektronek a tranzistorů, to je ale jiný obor. Chci říct, že rozdíl mezi FM a DAB neumím porovnat z hlediska datového toku - jestli subjektivně příjemnější vjem FM byl dán tím, že DAB jel jenom 72 kbps a kdyby byl třeba 128 kbps nebo více jak by to vyznělo.

Vjem dvou stanic s tokem 56 kbps (stanice Now) a 32 kbps (stanice ERF Plus) byl horší, ale zde může být vypovídající informace ztížena faktem, že obě rádia dle info na displeji se profilují jako "Religion" a některé písničky co tam zahrají se tváří jako "folk" nebo dokonce jakýsi "pop folk", ale člověk neví jestli se nejedná o okrajový žánr, který vznikl někde na domácím PC. V tomto smyslu těch 56 kbps bylo již poněkud zahuhlané a 32 kbps jakoby posloucháno přes přivřené dveře.

Rozdíl byl i ve stanicích na 72 kbps; některá stanice byla "zastřenější" než jiná - tj. budou tam i jiné faktory než datový tok. Bral jsem v úvahu např. stáři písničky, kdy jsem odhadoval, že "aha tady ta poměrně stará asi nebyla remasterována" a jede z původní staré nahrávky. Poměrně silný pocit jsem měl, že u klasické hudby na stanici Radio Klassik těch 72 kbps prostě nestačí - opět, netuším jaká zdrojová hudební data tam ládují.

Hoď kamenem kdo jsi bez viny.

973
Není nad to být ve správný okamžik na správném místě. Sice jsem nikdy nenaladil 105 DAB vysílačů, ale 101 také není málo...
...Také přirozeně záleželo na počasí/inverzi...

jasně, že souhlas s Vaším příspěvkem z hlediska místa příjmu, příjmovými podmínkami ap. S dovolením bych ale podotkl, že moje pozastavení nad číslem "105" naladěných stanic  beru s nadhledem, je zde otázka kvality versus kvantity i když je nepravděpodobné, že mezi 105 stanicemi by jich bylo 99% klonů rádia Jerevan :)

Jako příklad bych uvedl mých skromných 15 stanic ve vídeňském muxu, kde ovšem nejméně 5 stanic hraje tak, že mě láká neustále přepínat kdo co zrovna hraje, anebo může běžet jedna z nich 24 h bez toho aby mně unavily. Ke vší úctě ke stanicím Beat a Color, jakkoliv mají vynikající chvilky, dostaví se i takové úseky, kdy přeladím na něco jiného.

Pomyšlení, že naladím 105 stanic a alespoň 10% z nich tj. 10 stanic hraje dle mého vkusu výborně a budu mít trauma z toho, že když jsem vyslechl tuto výbornou píseň a 9 lepších mi uniklo, mně deprimuje. Tím nesdílím názor toho vysoce postaveného pána z rádia Vlnovádélka 1, který na nějaké konferenci řekl, že mraky stanic v DAB jsou nesmysl a k  čertu s DAB a FM forever; tím chci říct, že svoboda výběru v DAB mi je přednější než to, že mi "lepší písnička" unikne; to je hold daň ze svobody.

Off topic: když jsme u toho kdo co hraje, nikdy jsem nepronikl do peněz za muziku co rádia vysílají; jestli to je jenom o penězích anebo je v tom i něco jiného; jestli tedy nějaká německá nebo rakouská stanice hraje "dobře" jenom proto, že má více peněz na "platbu za písničku" než naše stanice. Ještě ten vídeňský mux nemám naposlouchán detailně, ale mám pocit, že některé stanice jedou bez reklam...

974
Digitální rozhlas / Re:Budoucnost rozhlasove digitalizace
« kdy: 30. 10. 2015, 19:32:11 »
Protože nejsem příznivcem chaosu v diskuzních fórech (administrátoři to mají těžké) využívám tohoto vlákna, sice původně asi míněno pro naší malou českou kotlinu, ale naštěstí názvem je bez hranic a "zneužil" bych ho pro evropský prostor.

Jako fanouška digitálního rozhlasového vysílání mně potěšili poslední zprávy veřejné platformy WorldDAB o vývoji DAB poslechu v UK. Ve 3. čtvrletí 2015 dosáhla poslechovost digitálního vysílání 41.9 % a analogový poslech klesl na 50.4 % z 56.4 % v Q3 2014. Myslel jsem si, že jsem stará rádiová struktura, která nemá ráda rádio přes internet a ...voilá..DAB rádio je posloucháno 4 x hodin déle než přes internet.

V UK se začíná mluvit o bodu obratu, šéf Digital Radio UK mluví o zahájení odpočítávání kdy většina poslechovosti bude přes digitál. Nutno dodat, že kromě komerčních stanic je tahounem i veřejnoprávní BBC. Vláda stanovila dvě kritéria pro přepnutí na digitál; 1. digitální poslech dosáhne 50 % hodin poslechovosti 2. když místní komerční a celostátní  DAB pokrytí se vyrovná FM. Vlastnictví DAB přijímače ve všech domácnostech vzrostlo na 53.6 %.

Good news from UK; obecně to nemám rád, ale zde bych přivítal kdyby Němci zavelili a celé to pošťouchli a my jsme ufrflaně následovali; za Duhana to začalo, doufám, že nenastane "Poučení z krizového vývoje".

Krátce z dalších zemí (většinou ja tam aktualizace ze srpna 2015, ale o aktuálnosti nebo přesnosti informace nemám tušení):
Norsko - je jasné; 58 % poslechovost, rok 2017 je přechodem z analogu na digitál
Švýcarsko - 45% poslechovosti v digitálu
Dánsko - poslechovost sice jenom 28%, ale alespoň politická podpora, kdy dánský ministr kultury se zmínil o "omezeném frekvenční prostoru v pásmu FM".
Německo - moc tam nepíšou, je tam odkaz ne německý článek, ale zřejmě není pochyb, že když "se to rozjede tak to pojede". Angažuje s v tom Ministerstvo dopravy a digitální struktury (BMVI).

zde čtení pro dlouhé chvíle v origošu:
zdroj: https://www.worlddab.org/

P.S. má osobní svazácká agitka pro digitál: než jsem začal toto psát ve vídeňském muxu začli hrát Eric Clapton: My Father's Eyes; no nenatáhni ten koax anebo bojuj za FM

975
Prave se nachazim v
Lindau, na brehu Bodamskeho jezera.Prave jsem dosel z vecerni vychazky do pristavu.Zkusil jsem u majaku proladit Tesco radio a naslo to, na prut, 105 stanic. No,mame jim trochu co zavidet.

Tomu nevěřím, to byl náhodný šum anebo nějaká západní propaganda  :)

Co tam hrálo? Švýcarsko a Německo; nevím co a kde vysílá Francie; Rakousko tam nevysílá

Já chytnu 15 stanic z Vídně; když tam vsunu nulu (nula od nuly pošla) taky mám 105  :)

Stran: 1 ... 63 64 [65] 66 67 ... 70