Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - AndrejH

Stran: 1 ... 62 63 [64] 65 66 ... 70
946
V tom případě se na slovensku zruší česke nebo jak to bude?Mám namysli pozemní vyslaní.

Než dostanete odpověď od někoho kvalifikovanějšího (pokud vůbec) tak bych řekl, že pokud jde o pozemní vysílání a je to zdroj vašeho příjmu signálu tak se nemusíte starat; laický rozum mně říká, že pokud vysílač na státní hranici vysílá solidním výkonem do žádaného směru, nelze technicky zamezit aby rozumná část výkonu šla i do "nežádaného" směru, tedy i k vám. Tedy pokud není na cestě Nobelova cena za vyřešení tohoto problému/prospěchu.

947
Digitální rozhlas / Re:Prodejci DAB rádií
« kdy: 25. 12. 2015, 21:24:52 »
...Podle me se podoba tomuhle http://www.medion.com/de/shop/radios-cd-player-medion-dab-radio-medion-life-e66320-md-43000-weiss-50049989a1.html aspon podle displeje.

Je to běžná praxe, že výrobci elektroniky (musí využít kapacitu výrobních linek) vyrábí identický produkt pro různé značky; ty značky se můžou lišit doslovně jenom ve finálním plácnutí nálepky/potisku "NAME", nebo nahráním jiného firmware do paměti, která řídí jinak modifikovaný hardware ap. Ten odkaz je zajímavý, rádio vypadá být kratší v osy X, těžko říct jestli ty střeva z rádia Tesco se tam mohla vejít, ale odpovědi na tuto otázku se musíme v dnešní době "global" a "mass product" vzdát  :(

948
Digitální rozhlas / Re:Prodejci DAB rádií
« kdy: 25. 12. 2015, 20:47:55 »
Celkový pohled na střeva.

Ty brďo, Vy jste do toho řízl; děkujeme. Jak na potvoru ten klíčový šváb, alespoň dle mého laického úsudku má na sobě tu nálepku Q.C. (asi něco jako Quality Control) a že Prošel; zůstává otázka jestli je pod tou nálepkou origoš potisk typu od výrobce; já Vás nenavádím, když tak si ten poklad zničím sám  :)

Ale i informace o kábliku z prutu je velmi cenná. Ale vyčítám Vám jednu věc: takhle pokoušet o zdraví to hezké červené, kdybych týral to mé škaredé šedé neřeknu...  :)

949
Rádio v podpisu mám již ve fixní instalaci na externí anténu. Dnes jsem zabil dvě mouchy jednou ránou, když jsem ho po dlouhé době vyvenčil spolu s fenkou, kterou jsme si vzali z útulku :) Zajímalo mně, jaký je příjem na teleskop v té neproniknutelné mlze (Brno).

Kóta Líšeňský kostelíček (pověst o zázraku):

O vystavění kostelíčka vypravuje se zbožná pověst: Eliška Bergrová měla synáčka slepého od narození. Chodívala s ním častokráte na onen vrch procházkou. Když jedenkráte po vrchu se procházeli, tu synáček zastavil se, a ukazuje v jedno místo, volal: „Hle mamin­ko; tam se cosi třpytí!" Eliška udivena pospíchala na místo, kam synáček ukazoval, neviděla však ničeho. Synáček ale, jenž od té chvíle prohlédl, vypravoval, že viděl Marii Pannu s Ježíškem na rukou, krásným světlem ozářenou (rok 1630;  Roku 1634 dne 11. června vysvětil tento nový kostelíček sám kardinál a biskup olomoucký, kníže Dietrichstein).

Nechci to parodovat, ale tato kóta přináší zázrak příjmu signálu z jižního směru; na 3 dB prut jsem zde letos zachytil signál z letadla na rozmezí Chorvatsko - Bosna Hercegovina; DAB je zde hračka; dnes rádio v podpisu laplo s nulovou chybovostí mux z Vídně i Kamzíku. Intenzita signálu byla Vídeň téměř full house, Kamzík až 8 dílků z 16, což jsem nikdy neměl ani doma s externí anténou. Prostě zázrak :)

To AndrejH:  to je děs ta Tvá užvaněnost, potřebuješ 10 vět abys v jedné něco sdělil  :P (protože jsem Ti tykal, můžeš mi ve své cholerické reakci taky tykat).

950
Samozřejmě, že podstata je jenom o penězích, protože Markíza pár oveček pochytá (neboli pár kabelovek a IPTV providerů zařadí jejich International verzi a budou Markíze platit - na Slovensku pak totéž s Novou), ale se samotným faktem, že spousta dalších operátorů se na ně vybodne a ponechá status quo, prostě Markíza (na Slovensku Nova) nehne.

Přesně, zřejmě věří scénáři, že výsledek bude plusový; je to jejich teorie; v praxi nikdy nikdo neví jak se spotřebitel zachová.

951
Pánové, řešíte tady vypořádání práv, mezinárodní právo, šíření signálu a další věci, ale dle mého je věc zcela jednoduchá a jednoslovná: peníze.  ;)....

Já ale MLUVÍM o penězích; v tomto kontextu právo a vymahatelnost práva je o penězích, nejde předce o akamedický morální přístup Markízy "vy si nebudete chrochtat u televize nad + 1 kanálem když ho neumíme na hranicích spacifikovat".

Ten príměr se spotřebiteli tohoto signálu a Penny Marketem je hezký; o sociologickém pozadí reklamy a divákovi TV vím opět prd; TV reklamu jsem se neúspěšně pokusil využít jenom jednou v životě a to když jsem měl koupit čistící prostředek, s prominutím za výraz, na hajzlík; v panice jsem se snažil vzpomenout na nějakou TV reklamu - neúspěšně. Ne, že by ten prostředek z TV reklamy mohl být dobrej, ale říkal jsem si, že mi snad alespoň nesežere ruce když je v TV :)

952

... Takže tito všichni - dle tebe - by pak museli mít s Markízou vypořádána práva, protože manipulují se signálem. Což je samozřejmě naprostý nesmysl.
... sama dobře ví, že proti tomuto žádná obrana není (nehledě na fakt, že bezplatně získává diváky, což ji spíš vyhovuje, než opačně).

Samozřejmě, že jsem to vyjádřil schematicky-zjednodušeně, o právní stránce vím prd. Když to chytne na anténě nepodnikatelský subjekt, nic jim do toho nemůže být, je jejich problém vytvořit na hranicích elmag železnou oponu :) To by bylo ab absurdum jako v USA kde si člověk nesmí pořídit ani záložní kopii nosiče, který zakoupil (nechci kecat, kdysi jsem něco takového četl). Pokud ale signál využívá podnikatelský subjekt tak je otázka jak je definována legislativa resp. jak je děravá.

O tocích peněz v mediálním byznisu vím také prd, umím si představit že Markíza má pokušení vydojit nějaké další peníze ze signálu v ČR; zároveň možná nadnárodním inzerentům argumentuje, jaký divácky zásah má v ČR - šeptem abychom to neslyšeli :)

Taky mi není jasný signál Nova na území SR, tuším to tam taky frčí; pokud vím tyto TV jsou nějak přes majitele propojeny, tak proč si neřeknou nula od nuly pošla.

953
Právní aspekt tedy nemíním googlovat, ale selský rozum říká, že pokud majitel vysílacích/autorských práv někomu neudělí licenci, souhlas ap. na manipulaci s jeho signálem, tak je to protiprávní.  Možná RRTV toto vůbec nemá v popisu práce; kdyby mi Kim udělil licenci na šíření severokorejské TV na území ČR, to by pak RRTV zajímalo a řekli mi, že si tu licenci můžu strčit někam  :)

Jakým nástrojem se má dotčený subjekt bránit je druhá věc, ale možnost mít musí. Pokud to někdo chytá pozemně přeshraničně tak to není jeho problém; zpracovat to a šířit dál, selský rouzum mně našeptává, problém je.

Přeji si aby se domluvili, protože manželka tam občas čumí na ty zázraky a představa, že bych začal žonglovat s anténami, kterých jsem se před 100 lety zavedením kabelovky zbavil,  mi vyvolává nekontrolovatelné poškubávaní lícním svalem  :)

954
Digitální rozhlas / Re:Prodejci DAB rádií
« kdy: 25. 12. 2015, 08:45:01 »
Dnes v Campusu v Bohunicích jich měli ještě asi 10 červených za 324kč. Taky jsem neodolal. Zatím po prvním ladění v dab+ mě to na anténu nic nenašlo. Ale ještě si s tím pohraju.. :)

Pokud bydlíš na "špatném" místě tak to "hraním" nezlomíš, viz mé orientační zkušenosti z Brna

http://forum.digizone.cz/index.php?topic=3591.45

Nyní mi to běží doma, ale musel jsem použít externí anténu, viz podpis; i o tom jsem dlouze spamoval ve vlákně Rakousko/T-DAB

955
Digitální rozhlas / Re:Prodejci DAB rádií
« kdy: 24. 12. 2015, 17:24:51 »
Máte někde odkaz na ono rádio o kterém je tady řeč?

Poprvé zde na fóru se o rádiu v podpisu zmínil v létě Caraiman; neřekl, že ho koupil v Tescu, řekl jenom, že se mu do rukou dostalo rádio značky Tesco. Já jsem ho na českých stránkách Tesca nenašel, jenom v UK

http://www.tesco.com/direct/tesco-dr1403g-dab-radio-grey/297-1843.prd

myslím, že to pořád platí, na googlu mně vypadl např.  Amazon nebo nějaká slovenská stránka s letákem Tesco.

Plnohodnotný originální technický zdroj/popis asi neexistuje, tipuji, že to má střeva jako něco jiného na trhu, Tesco si možná nechalo udělat jenom svůj kabát. Přemýšlím, že již se mi ruce nad tou vzácností přestaly třást a mohl bych se pokusit se do něj dostat a zjistit typ/výrobce toho klíčového švábu uvnitř.

956
Digitální rozhlas / Re:dab+ na slovensku
« kdy: 24. 12. 2015, 15:18:08 »
V posledních dnech mi mlhy mlžily signál z Kamzíku a více to nehrálo než hrálo.

Tak jsem překonal svou lenost anebo mně polední štědrovečerní sluníčko probudilo a natočil jsem anténu asi o 20 stupňů přímo na Kamzík (záležitost 1 minuty! to jenom pro ilustraci mé lenosti) a ejhle, Vídeň to nepoznala a chybovost slovenského muxu významně klesla a hraje to. Jestli to budu poslouchat nevím, ale disciplína musí být :)

957
Digitální rozhlas / Re:Prodejci DAB rádií
« kdy: 24. 12. 2015, 14:15:07 »
Já jsem dnes dostal to krásné červené...

Ale morální vítěz jsem já...již v létě jsem vzal bez slevy na milost to ubohé škaredé šedé káčátko...  :)

jinak ať už s červeným, modrým nebo šedým, přeji všem hodně muxů a hezké svátky  :)

958
Digitální rozhlas / Re:Prodejci DAB rádií
« kdy: 23. 12. 2015, 16:18:12 »
Tak pokud budete v těchto dnech shánět nějaký DAB radio, tak se stavte v Tescu. Začali výprodeje a mají tam to jejich malý, barevný a gumový za 320,-Kč :-)
Asi jak kde, v Brne maji tu "gumu" za 550 Kc.

Ale to atraktivní červené a modré tvrdě drží cenu 649 Kč, jenom to škaredé šedé, které mám já šlo z kopce na 559 Kč  :) alespoň to tak bylo dnes v Tescu u dálnice

959
Digitální rozhlas / Re:dab+ na slovensku
« kdy: 19. 12. 2015, 16:38:08 »
Nenašli jste někde mapku pokrytí DAB z Kamzíku?

Já bych tipoval, že vzhledem na akci kulový blesk žádná zveřejněná neexistuje; možná si Towercom udělal pro orientaci nějakou interní pro sebe jestli vůbec. Vysílač je zřejmě jejich majetek, mají odzkoušeno kam jim dolítne FM a T-DVBT, z té pozice musí pokrýt celý jihozápad Slovenska, na sever se to údolím dostane možná až za Trenčín - tedy když se laicky dívám na terénní mapu. Když to dolítne až ke mně do Brna...

960
Digitální rozhlas / Re:dab+ na slovensku
« kdy: 17. 12. 2015, 22:03:41 »
... kam ti kujóni ty vysílací antény ale dali.  Pokud si dobře pamatuji, tak z Kamzíku nikdy pořádně III.TV pásmo nevysílalo.   

Na rádio DAB by to mohlo stačit; dolétne to až ke mně jako necílové skupině a to mám zločinecky odfláknuté technické prostředky :) jinak samozřejmě nevím co kdysi bylo a nebylo ohledně TV. Jinak ten Slovakia big-bang mně šokoval, asi Towercom rozbil nějaké menší prasátko :)

Stran: 1 ... 62 63 [64] 65 66 ... 70