reklama

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - AndrejH

Stran: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 65
91
Digitální rozhlas / Re:DAB Jižní Morava
« kdy: 09. 08. 2019, 22:59:15 »
možná by se toto vlákno mělo přejmenovat na "DAB Morava", nejsme tak velcí, nevím jestli to není přílišná segmentace i přes fakt, že Severní Morava bude mít pletichy s Polskem a Jižní Morava s Rakouskem...

Rádio Tesco prut, venku a uvnitř auta, v autě položeno rádio na dveřní ruční opěrce (tj. vlevo vedle mně jako řidiče). Sorry za komentování "uvnitř", to je o ničem, auto vybavené DAB rádiem a kvalitní anténou by to vidělo "trošku" jinak. Směr Brno - Ostrava.

Venku:

12B Teleko (vysílač Olomouc) na benzince u Vyškova 5-7 čtverečků - whatever ty zatracené čtverečky znamenají v řeči firmware Tesca; jiná místa na trase Brno - za Olomoucí zatím nemám průblé.

5D Austria (vysílač Kahlenberg a další v SFN) na benzince u Olomouce hrálo na hraně, ale hrálo

Uvnitř auta:

Soustředil jsem se jenom na 12B Teleko, klasické dva terénní zlomové body, které mám již vypozorované z příjmu Radio Wien na FM.

První zlomový bod je na 10. km D46 (10 km od Vyškova), nenápadný kopeček (jsou tam 2 vysílače, nevím jestli oba mobilní operátoři), kde se jižní Morava láme na Hornomoravský úval; zde se signál chytl poprvé a držel až do druhého zlomového bodu za Olomoucí.

Na obchvatu kolem Olomouce 12B Teleko plný kotel.

Druhý zlomový bod je na 292. km D35 (asi 15 km za Olomoucí  a 5 km před Lipníkem n.B.), opět nenápadný kopeček kde se Hornomoravský úval láme směrem k Ostravě; zde se signál 12B Teleko Olomouc ztratí.

92
Digitální rozhlas / Re:Rakusko/T-DAB
« kdy: 09. 08. 2019, 21:48:49 »
jsem se hrabal ve stanicích a pak navolil favoritku Technikum CITY a dumám to zní v porovnání s ostatními  nějak dobře naklikám na bitrate a helemese 120 kbps; že by tedy ten kbps - pokud ne.kur.í to co do těch kbps narvou - tedy ten kbps se choval jinak než mluví oficiální "literatura"?

93
Pokusně spuštěno 12B Olomouc, Teleko, zřejmě RCO (anténa instalována)
A výkon je znám?

tuším kilowat; mně by zajímalo kam je směrována případně jaký má diagram

94
A proč si myslíš že někdo jiný potřebuje Skylink, cucáku  :P


Asi proto, že o něm dotyčný neustále kecal, ty senilo. Běž se přebalit a nepleť se do diskuze, do které ti nic není.

a dal by jste nám, vážený pane Augustine Sopletere, odkaz na tu diskuzi (zde žádnou nevidím)? Nebudu se do ní plést, jenom bych si ji přečetl. Anténa pro okolí Prahy by mně zajímala.

95
Zapomněl jsem dodat že mi pobyt zpříjemňuje stanice Oldie-Welle na 7D Niederbayern

96
1,5 m nad hladinou Lipna
61 stanic 6 muxu
Rakousko 6D Linz
Německo
5C DR DEUTSCHLAND
7A Voralpen
7D Niederbayern
10A Obb/Schw
11D Bayern

o 80 m výše i naše 12C tj 76 stanic

Vrch Plechý 1379 m.n.m. hranice AT/CZ asi 1.5 km od Německa

Přibyly 4 muxy, celkem 117 stanic

8C Mittelfranken
10C Nuernberg
11C Munchen
12D Oberpfalz

všechno pP (proutník Pure)ⁿ

97
1,5 m nad hladinou Lipna
61 stanic 6 muxu
Rakousko 6D Linz
Německo
5C DR DEUTSCHLAND
7A Voralpen
7D Niederbayern
10A Obb/Schw
11D Bayern

o 80 m výše i naše 12C tj 76 stanic

98
Digitální rozhlas / Re:Příjem DAB v letadle
« kdy: 19. 07. 2019, 18:43:07 »
téma pro okurkovou sezonu:

mi to nedalo a zkusil jsem klikací sekvenci s Tescem. Zde je to složitější protože postup žádá dvě ruce. Jedna ruka navolí stanici zmáčknutím kolečka Volume, druhá vzápětí mačká tlačítko Info. Podařilo se mi vyvolat/dokrokovat jenom na zobrazení bar grafu (kde byla pochopitelně nula); vkročit dál do říše snů se mně nepodařilo. Ale tváří se to jakoby info v paměti mohlo být.

V této souvislosti mně napadla šílená teorie:  napíchnout se na tlačítka dráty a spínat je relátkami, které by byly buzeny něčím programovatelným (časování); a asi snímat displej kamerou (oko by nestíhalo). Načítat něčím info co se posílá do displeje anebo adresovat něco (vstup) a číst kde je uloženo něco (výstup) - nemožné - neznámá hardwarová a softwarová struktura.

just my 5 cents v okurkové sezoně :)

99
Digitální rozhlas / Re:Rakusko/T-DAB
« kdy: 19. 07. 2019, 07:31:02 »
Vídeňský mux City MUX Wien II "rozprodal" volnou kapacitu (kanál 11C, DC-Tower); vychází mi to na cca 5 nových stanic; stanice budou deklarované až dostanou povolení vysílat


18.7.2019: Momentan sind alle freien Kapazitäten am MUX II Wien mittels Verbreitungsverträgen vergeben. Die Programme werden namentlich genannt, sobald positive Programmbewilligungsbescheide seitens der Kommunikationsbehörde Austria vorliegen und Rechtskraft erlangt haben. Wir freuen uns über ein vielfältiges Ensemble für Wien.

a takhle to přeložil google:

18.7.2019: At the moment, all available capacities at MUX II Vienna are awarded by means of dissemination contracts. The programs are mentioned by name as soon as positive program approval notices have been received by the Austrian Communications Authority and have become legally binding. We are looking forward to a diverse ensemble for Vienna.

100
Digitální rozhlas / Re:Příjem DAB v letadle
« kdy: 16. 07. 2019, 21:22:45 »
jestli to má Tesco někde v registru uložené můžeme jenom spekulovat, důležité je, že na displeji po volbě stanice zobrazí jenom tu mizernou hlášku "stanice v Prčicích" abych lidově interpretoval to "service not available".

Nyní pikoška. Pure to sice umí, ale bizarně (kdysi jsem to zkoušel a než jsem šel napsat tento příspěvek tak jsem si to ověřil znova). Pokud na danou stanici kliknu 3x voličem informací velmi rychle, tak doputuji na info o čísle kanálu a názvu muxu. Ne vždy se to povede.  Jakoby záleželo na rychlosti mačkání tlačítka snad s 0,1 s přesností. Někdy se to povede, někdy ne. Pokud se to povede tak info je tam na chviličku takže člověk musí brousit zrak jak orel aby to info očima zachytil. To jsou věci.

Pro jistotu zopakuji, že se bavíme o volbě stanice a info o ni, když její příjem již není dostupný.

P.S. seřadit stanice dle muxů umí má stolní bedna, Tesco ani Pure to neumí

101
Digitální rozhlas / Re:Příjem DAB v letadle
« kdy: 15. 07. 2019, 20:12:30 »
úplně náhodou mi v seznamu stanic padla do oka "Liptov"; je to z vysílače Banská Bystrica - Panský diel, 3 kW, 10B, provozovatel Avis

102
Digitální rozhlas / Re:Příjem DAB v letadle
« kdy: 04. 07. 2019, 21:35:57 »
Omar:
sice nemáš jistotu, že jsi první kdo u nás DAB v letadle testoval, ale jsi první kdo o tom loni informoval a letos opakoval a založil vlákno; a to se počítá :)

jinak na německém fóru bylo toto téma (DAB v letadle) založeno v roce 2013, poslední příspěvek je z března 2019, ale téma má jenom 2 strany - to abys nebyl v depresi kdyby se naplnilo "možná to bude jen můj monolog" - jak zmiňuješ v úvodu.

Z jiného vlákna toho německého fóra mi utkvěla v paměti zmínka o příjmu přes SDR a notebook a dotyčný nebyl nadšený, vadila mu rychlá změna muxů; nechce se mi ten příspěvek dohledat - jak přesně to formuloval, ale na druhé straně je fakt, že zobrazení seznamu čísel muxů u SDR je o něčem jiném než na trazistorácích.

P.S. kdybys zůstal v Kalábrii ještě pár dní, mohl jsi mít zážitek. Italové spustili nový mux s názvem Stromboli. Turisté prý ve snaze zachytit co nejvíce dílků na bargrafu skákali nadšeně do moře... :)

103
Optický audio výstup do staré HI-FI věžičky nijak nedostanu, předpokládám... Děkuji za rady...
https://arduino-shop.cz/arduino/3078-konvektor-digitalniho-signalu-na-analog-rca-l-r-3.5mm.html

Tyto levné zvukové optika/analog převodníky jsou taková šedá zóna; info o jejich kvalitě je v kategorii přísně tajné; spíše to vypadá, že zvuku moc nepomůžou; dopátrat se informace kde je optimum cena/rozumný převod/značka je snad nemožné.

104
Pokud ti jde o to co jsou to za muxy:

10A obb/schw (jižní Bavorsko)

jedním z vysílačů Bregenz – Pfander; to je ten známy nad Bodensee, hranice Německo-Rakousko-Švýcarsko, Itálie kousek, výkon 1; jinak mraky vysílačů, nemá smysl uvádět      1


8C Mittelfranken (Bavorsko - Norinberg)

Standort                     ERP [kW]          
Nürnberg-Schweinau             10             
Büttelberg                        25             
Rothenburg ob der Tauber        1                
Dillberg                        10             
Hesselberg Wassertrüdingen  10             
Treuchtlingen                   1                


5B RB MUX (Polsko)

Szczawnica/G. Prehyba      1

105
ten mux EuroDab je na 12D? Samotný operátor uvádí pro Kalábrii 12A.

Stran: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 65

reklama