Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - AndrejH

Stran: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 70
76
Digitální rozhlas / Re:Rakusko/T-DAB
« kdy: 06. 12. 2019, 22:32:08 »
has PíčDžei gone or what the .uck is going on? Taková výzva. Po mém předešlém příspěvku odpověděla ta věc (PíčĎzej) do 30 vteřin; nyní nic - má to tady lupa kreklý nebo náhoda? Řekněme že náhoda.

77
Digitální rozhlas / Re:Rakusko/T-DAB
« kdy: 06. 12. 2019, 21:08:49 »
a jak jsi na tom ty, PíčDžeji, je vidět že jsi opět v laufau, máš tam ze školení nějakou další předepsanou odpověď, sajkoši? Hochu, jsou jenom dvě možnosti: máš problém anebo se matka příroda na tobě vyřádila a jsi sajkoš nebo v lepším případě sociopatoš.

78
Digitální rozhlas / Re:Rakusko/T-DAB
« kdy: 06. 12. 2019, 20:59:10 »
příjem DAB z Vídně/Rakouska je na Jižní Moravě jednoznačný a neoddiskutovatelný přínos k pestrosti výběru rozhlasových stanic.

79
nic ve zlým, jenom hloupý dotaz, určitým indiciím vlákna nerozumím. Já nesleduji TV intenzivně, ale i kdyby, tyto těžké devastační průsery médií popisované výše by unikly mé pozornosti. Proto bych měl dotaz např. na David7 jestli je rychlým přepínačem kanálů&perfekcionista anebo existuje placená šmírovací profese tohoto druhu.

80
Jazyk menu lze nastavit česky i slovensky.

Pár úsměvů z chyb "čeština" a "slovenština" :

Automatické ladění je nazváno "Procházení" a "Plné hľadanie" (slovensky ok, ale když jsem v češtině hledal auto ladění tak jsem na to přišel až co po "Procházení" následovalo Ruční ladění; to mi došlo, že se tedy s rádiem nemám procházet, ale spustím tím auto ladění)

Funkce "Prune", tedy vymazání neplatných stanic je "řadit" (místo vyřadit) a "Znížžiť" (nejdříve jsem se vztekal, že tam není funkce vymazání neaktuálních stanic, pak mně potěšilo, že můžu stanice "řadit" dle názvu nebo muxu, ale když jsem to "řadit" zvolil, tak další dotaz byl Vyřadit ano/ne :)

V češtině je "Komprese DRC" (tedy ok) a ve slovenštině "Znížžiť?"

Název funkce volby režimu usínání displeje je v obou jazycích nepřeložen a použit španělský název "Auto Luz de fundo".

Možná je tam více takových úsměvů.

81
chová se zatím trochu netransparentně, s klidným svědomím bych ho nyní nemohl doporučit; já vím, za chvíli zmizí z pultů, ale svět nekončí; pokud třeba plánujete až jarní kopce, času dost. Já ho vracet asi nebudu, líbí se mi ta funkce zobrazení muxu/kanálu když je již po ptákách a signál je fuč.

82
Dej pak vědet, jak test dopadl.

no...bude to na delší lokty, SilverCrest (dále jen bakelit) - co se týče příjmu DAB - se chová zvláštně; musím prověřit více situací, bylo by předčasné dělat závěry; žádný přeborník to zřejmě nebude ale zatím bych nad ním hůl nelámal.

(odbočka: bakelit má nectnost, že zvuk vypíná již při chybovosti kolem 28-29)

Prní věc: evidentně má problém se synchronizací SFN 5D DAB+ Austria muxem na určitých místech; jestli to souvisí s Jauerlingem není jisté, protože na jiných místech, kde buď Jauer nekecá anebo je jenom prostě SFN jinak naředěná (jiné impulsní odezvy v synchronizačním kanálu), tam se chytne. V každém případě Tesco, Pure ani mé stolní doma žádný problém nemá.

Příklady: dnes ráno kolem 9 hod na poli za Líšni, kde Tesco dává standardně 9-10 dílků (i dnes), bakelit zaboha nic - nula dílků; najednou naskočilo 9 dílků, ale chybovost 35; pak zase nic. Včera večer i před chvíli na chodníku před barákem okamžitý záchyt, chybovost 25; Tesco chybovost 21-24. Na zahradě na dvou místech to samé, podobná chybovost s Tescem.

Ostatní příklady ranní pole Líšeň: 7B Teleko 150W Lysá hora; Tesco 4 dílky, chybovost 10. Bakelit taky 4 dílky, ale chybovost 20. 12C Kamzík Tesco 15 dílků, chybovost 0-1. Bakelit jednou tuším 7 dílků, pak 4 a chybovost 10. 11C Vídeň jsem zapomněl :) ale poměr bude podobný.

Ráno byla kosa, na poli pofukovalo a křehly mi ruce, což je polehčující okolnost, že já blb jsem zapomněl ladit 12A Krížava.

Zvláštnost: Měl jsem pár situací, kdy bakelit ukazoval jeden dílek ale stabilně hrál s chybovostí kolem 20; byly to různé muxy/kanály až mně to připadalo jakoby měl bakelit uloženou tabulku 1/20 a z lenosti ji opakoval:)

Příklady: včera při jízdě v autě, Teleko 7B v určitých dost dlouhých úsecích prostě 1/20. Výše zmíněný 5D chodník a zahrada taky 1 dílek. Nyní se mi vybavila situace: stejná stanice, jednou 1 dílek, pak 4 dílky a chybovost pořád kolem 20.

Zítra ho vezmu na jinou trasu, jsem zvědavý na jeden flek v lese snad 10x10 m kde se chytá 7B Teleko a 12A Krížava.

83
ano, podepisuji; já jsem to s tou dramaturgií textu trochu přehnal  ;)

84
upřimně, otevřel jsem si sedmičku moravského abych si popovídal s bakeliťáčkem (silvrkresťáčkem) :)

předně, ten chudáček-bakeliťáček má dvě fascinující vlastnosti, které mé 3 přístroje nemají a netušil jsem, že existují:

1. Když vypadne signál, info na displeji po opětovném naskočení signálu nezačíná na default informaci, ale zůstává poslední navolená informace. Tj. pokud tam byla intenzita tak je tam intenzita, pokud chybovost tak chybovost atd.

Tuto fantastickou vlastnost jsem mimochodem využil dnes při jízdě směr Brno - Ostrava (ale ne až do Ostravy), kdy jsem navolil Teleko 7B( 150W Lysá Hora, zachytitelné již u Brna), navolil na displeji zobrazení čísla kanálu a pozoroval jak přepíná mezi 12 B Olomouc; samozřejmě během jízdy byly výpadky signálu, ale génius bakeliťák držel zobrazení kanálu, tak jsem viděl co se děje.

2. (již jsem zmiňoval) Pokud již stanice není k příjmu (klasický častý případ lovců v terénu: něco na kopci naladíte a po příchodu zpět na základnu prd víte na jakém muxu/kanálu ta která stanice byla, byť seznam stanic se vám zobrazuje) tak "offline" u piva v penzionu v údolí naklikáte název muxu i číslo kanálu stanice, kterou jste před tím naladili (s rezervou viz níže).

Při náhodném objevu této vlastnosti, jsem nerozuměl tomu, že proč když jsem naklikal na zobrazení čísla kanálu již nedostupné stanice Arabella Relax (celostátní mux DAB+ Austria, 5D je v SFN a další kanály jsou 5B, 6D a 8A), tak se na displeji postupně zobrazovaly všechny.  O tom viz níže odpověď Ivovi.

V předešlém příspěvku jsem zmínil, že jsem bakeliťáka chtěl po prvím dotyku hodit do kanálu. Bylo to protože na ověřeném místě kde 5D Kahlenberg již jede na "kus drátu", bakeliťák nějak těžce váhal (a podruhé i dnes); až mně to znejistělo, jestli nemá bakeliťák problém se synchronizací v SFN protože údajně Jauerling již může testovat non-stop. Ale dnes večer v zahradě na 5D  bakelit versus Pure těžká porážka.

Zkusím porovnat Tesco s bakelitem. U Tesca praskl jeden ze segmentů  držící patu teleskopu, proto jsem kvůli rozměrům do terénu zkusil bakelit. Pokusím se Tescu ten prut přidrátovat abych to porovnání udělal.

Ivovi: věřím, že máš pravdu - v té prví části reakce. To, že jsem kretén, jsem si uvědomil krátce po odeslání příspěvku, ale už jsem neměl čas ho měnit - a absolutně jsem neměl čas dohledávat FIG 0/21 ap. Mux 5D evidentně vysílá tabulku kmitočtů stejného DAB enseblu a proto se bakeliťák snaží off-line (tj. když již signál není k dispozici) dohledávat signál na všech kanálech 5B, 5D, 6D a 8A a co je fantastické, že tento proces ukazuje na displeji. Zároveň je to frustrující při ex-post snaze zjistit co to byl za kanál (protože nevíme který kanál jsme vlastně reálně chytli). Teleko toto info v muxu nepředává - potvrzuje mi to skutečnost, že jsem v Líšní naladil 7B a a expost doma displej ukazoval jenom 7B. Až po dnešní jízdě, kdy byl naladěn 7B i 12B, expost info o kanálu přepíná mezi oběma, tj. musel je mux nejdříve reálně naladit.  Buď jak buď, Lidl bakeliťák je přinejmenším zajímavé bejby.

Vladimír Dráb: snažím se třídit odpad, nevyhazovat staré ani nové věci a vzdorovat lavině; je mi blbé dělat si z prodejny půjčovnu; tu krabičku s rádiem jsem v prodejně ani neotevřel; mohl jsem si přinést své 4 ks AA baterky, krabičku otevřít, průbnout a rozhodnout. Ty mé další kecy v předešlém příspěvku brát lehce s rezervou, ale podstata platí. A vidím i ty lidi co za pár šupů ty krabičky  na výrobní lince dávají dohromady a nerozumí tomu, že my to házíme do popelnice.

slnkovic: nejsem si jist o co vám přesně jde. Část odpovědí na vaše dotazy viz výše. Nechci se nikoho dotknout, já taky nemám rád házení penězi jako senem, ale krabička stála jenom 600 Kč, jsou i 2x nebo 3x dražší. Mé motivy koupě byly dva: pro terénní použití mi odešlo uchycení teleskopu rádia Tesco a tento SilverCrest má super malé rozměry aby ho nahradil. Cena byla příjemná, ale ne rozhodující.

Pokud chcete rádio do kuchyně nebo na chalupu ap. radši bych nějaké to Euro přidal.

Ve vašem dotazu je "prijem"; nevím co je tím myšleno. Nicméně bych u tohoto zmínil, co jsem ještě nezmínil :) u FM příjmu mně šoklo, že po naladění stanice to zobrazí tu čtverečkovou stupnici a na ní sílu naladěného FM signálu; omlouvám se, ale citlivost nebo selektivitu FM příjmu tohoto bakeliťáku nebudu studovat, ostatně nemám s FM zkušenost.

Citlivost: tzv. citlivost resp. porovnání s Tescem, kterému se pokusím přidrátovat teleskop,  zkusím udělat přes víkend na místech, které znám. Asi vemu ruksak a přiberu i Pure abych měl další etalon, protože vím, že Tesco dávalo v průměru o dva dílky méně než Pure :) sorry no S/N ratio :)

Vyhotovenie: obecně je to taková legrační malá krabička - vypadá to jako ty dětské hračky, které napodobují skutečné výrobky. Zvuk z toho prdítka překvapivě není "malý" je tam slyšet i nějaké výšky; basy tyto malé tranďáky moc nee, jenom přímo u ucha. Jo, pokud se chcete dostat dovnitř, má to standardní křížové šrouby. Ale předělávka na anténní vstup s konektorem F je otázka; zatím to nechci rozebírat kdyby se něco vyskytlo kvůli reklamaci.


85
koupil jsem v Lidlu malý SilverCrest (Tesco mělo nickname "gumák", pro toto navrhuji "bakeliťáček"). Hned jsem ho i se psem vyvenčil. Nejdříve jsem ho chtěl okamžitě švihnout rovnou do kanálu. Pak jsem přemýšlel jakou závadu nasimuluji abych ho mohl druhý den vrátit. Pak jsem navolil rakouskou stanici R. Maria a klikal, že na jakém kanále vlastně jede, ukázalo to 8A (Graz). Říkám si - sním nebo bdím nebo se tranďák totálně pomátl. Doma kliknu na info již nepřijímatelné stanice a  ono to zobrazuje všechno včetně kanálu - čumím a říkám si, ano, tato stanice je 5D, najednou se 5D začne měnit na 8A, 6D a 5B - to jsou všechno kanály na kterých jede celostátní mux. Jsem z toho v šoku, vůbec tomu nerozumím, bakeliťák nemohl zachytit 5B Salzburg nebo Bregenz, není ani meteo. Dosavad jsem nenarazil na informaci, že by interní datové info muxu obsahovalo označení všech kanálů, na kterých je daný mux dostupný. Než záhadu vyřeším, do kanálu bakeliťáčka neprásknu.

86
Televizní stanice a jejich program / Re:Omezení nabídky UPC
« kdy: 28. 11. 2019, 21:41:04 »
oko nezůstalo suché...

87
Digitální rozhlas / Re:Rakusko/T-DAB
« kdy: 27. 11. 2019, 21:18:22 »
To by mě zajímalo, jak odlišíte 5D z Vídně od 5D z Jauerlingu v místech, kde je signál obou vysilačů, což je značná část Moravy.

Miroslav Laduna se ptal obecně; nejde jen o oblast kde Káloš a Jauerloš bijou srovnatelně, někdo může mít Káloš na hraně a Jauerloš ho nakopne, pro jiného dál - do Českého království - může Jauer kamarádšaftit s Lincošem atd ap.  Brünn bude zřejmě k Jaueru chladný.

88
Digitální rozhlas / Re:Rakusko/T-DAB
« kdy: 26. 11. 2019, 20:49:39 »
datum 11.12. mám za tutovku, avizovali to hodně s předstihem tak železo i soft museli mít v hrsti; pevný termín dodání od subdodavatelů je pevný až kurýr řekne "zdar, prosím podepsat balíček" :)

89
Digitální rozhlas / Re:Rakusko/T-DAB
« kdy: 26. 11. 2019, 20:32:41 »
na rakouském fóru píšou, že 5D Jauerling testují, někdo ho má v Borovanech, Č.B. Já to nepoznám, 5D mi sice jede momentálně téměř na plný kotel, ale lehce nadprůměrná je i 11C Vídeň a Kamzík.

90
ano, proto jsem všechno uvedl větou "níže uvedené statisticky nevýznamné, jenom momentální stav meteo, jiných podmínek ap." Měl jsem za to, že je z toho zřejmé, co "jiné podmínky" můžou obnášet - jiné kanály, jiné vzájemné úrovně signálů, jiné S/N atd. Tím jsou otevřené všechny možnosti: žádný vliv, chování jiné do plusu nebo minusu, nebo trend podobný :) kanálová zádrž nestojí tolik peněz aby to člověk nezkusil. Pokud má člověk o signál vážný zájem tak hold zaplatit firmu a měřit.

Stran: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 70