reklama

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - AndrejH

Stran: 1 ... 66 67 [68] 69
1006
Digitální rozhlas / Re:12C Praha 20kW
« kdy: 06. 08. 2015, 20:10:56 »
Na kopci(869m) v okrese Kys.nové mesto vzdialenosť 318 km signál veľmi kolíše z anténou TVA5/10-12+zosilňovač MT 11 6-12k+DigitRadio 100

 8) 8) 8) Pánové Maxwell a Fresnel mají nějakou dobrou náladu v některých směrech.

Je to ale nespravedlivý, my tady v Brně máme jakýsi L-Band - asi je to překlad z českého Lynčovací Pásek (na ucho); na ja, Brno prý až v listopadu 2016, tož což už  :(

1007
Digitální rozhlas / Re:Rakusko/T-DAB
« kdy: 05. 08. 2015, 21:32:53 »
Ve Šlapanicích bych to tak tragicky neviděl.
Na hranici příjmu je signál až v Přerově , výška antény nad terénem 8 m, pouze 235 m n.m.
Anténa Emme esse 15RB3  (15-ti prvek), tuner DUAL DAB 4.
Vzdálenost k vysílači 155 km, běžné příjmové podmínky, nerušený výhled na obzor.
Úroveň signálu kolísá mezi 6-12 dBuV, od horní hodnoty lze poslouchat bez výpadků.

záznam zde: https://www.youtube.com/watch?v=cf27Vir8RUY

Jenom hrubé mechanické srovnání s rádiem Tesco DR1403 (familiárně mu říkám Tesco dělo s prutem).

Zkusil jsem ho v Brně-Líšni za obcí  na poli; holá plocha působící dojmem skoro placky. Vrchol placky 331 m.n.m. Přístupová polní cesta již za zástavbou - bez signálu. Z mapy jsem zjistil, že bod kde jsem se domníval, že to již musí  hrát je 7 m pod úrovní tedy 224 m.n.m (ve vzdálenosti 430 m od "vrcholu" na severní tj. odvrácené straně od jihu). Signál se začal chytat až někde za polovinou cesty ke kótě 331 m.n.m.  Je zde sice takový detail, že přesně ve směru příjmu stojí nedaleko od sebe dva vysílače mobilních operátorů - jeden ve vzdálenosti 600 m, druhý 800 m od toho bodu 7 m pod úrovní vrcholu, ale nevím jestli jejich pouhá kovová konstrukce na to může mít vliv anebo jsi prostě v mínus 7 m stínu tak nehraji.

Až nastanou normální teploty, ze zajímavosti to tam zkusím s 6 dBi anténou (ale víc než 2 m nad terén ji nedám - jenom zvednu ruku).

1008

 ...Již delší dobu jsem jako záložní zdroj energie pro mobil používal univerzální nabíječku z Lidlu, která umí plnit i funkci powerbanky. Ovšem jak jsem zjistil, za cenu pískacích efektů, zahřívání a el. mag. rušení...


Nechci zde šířit bludy, ale většina těch dnešních zdrojů jsou na spínacím principu a zřejmě ve spojení s tím KDO to udělá a JAK to udělá je vliv na okolí zřejmý; např. já když zapojím v kuchyni notebook na zdroj do sítě, tak v rádiu šumí, že ho musím vypnout.

1009
Digitální rozhlas / Re:12C Praha 20kW
« kdy: 05. 08. 2015, 20:40:52 »
 ;) mám zaručenou zprávu, že spuštění se odkládá o jeden den a se sníženým výkonem 10kW a zbylých 10kW bude posláno na Moravu  ;)

tak zde o tom alespoň pište abychom si mohli v duchu představovat jak to na "plátně" vypadá  :)

1010
Digitální rozhlas / Re:Rakusko/T-DAB
« kdy: 31. 07. 2015, 21:40:06 »

Pokud byla tvoje jediná zkušenost s příjmem ladění Laxíku na středních vlnách, tak si pro příjem na tvém stolku raději pozvi odborníka...  v elm. vlnění není mnoho logiky, kterou by šlo exaktně vysledovat...

klid, mé starosti s příjmem "u mého stolku" myslím s nadsázkou.

Plně si uvědomuji, jak píšeš, že předvídatelnost elmag vln se podobá politice tj. nikdy nevíš jak to dopadne :)

Odborníka si zvát nebudu, to bych přišel o ten adrenalínový proces proher a výher. Začnu s 4-prvkovou anténou 6 dB a symetrizačním členem u kterého prodejce ani neuvádí útlum, takže možná symetrák sežere polovinu zisku antény a budu tam kde jsem nyní s prutem; je to ale skoro zadarmo, tak proč to nezkusit. Pokud nic tak zkusím desetidecibelovku, taky mně to finančně nezrujnuje. Anebo rádio prostě připevním na dřevěnou tyč a najdu výšku kde to hraje, jsem schopen to vytáhnout cca 8 m nad terén, děsí mně myšlenka, že rádio blbě připevním a zahučí a půjdu koupit další :)

Pochopil jsem, že teorii je potřeba lámat přes koleno. Nestudoval jsem to, ale principy dokážu pochopit i přes google; naštěstí mraky zdrojů v angličtině nemusím louskat se slovníkem. Příklad: VHF se atmosférou moc neohne, ta prodlouží rádiový horizont jenom o cca 15 %; vzoreček říká, že DAB Wien z DC-Tower dovidí tak cca do 80 km, já jsem 110 km, kolega z Přerova 150 km a signál máme. Takže nastupuje asi ohyb terénem; když tam vidím ty vzorce tak se mi překulují panenky, lepší je otevřít flašku piva nebo vína a hrát si v terénu :)

P.S.

prosím na Luxík mi nesahat :)

1011
Pěkně bylo na Podhoře i na Pančáku, co?  ;)

ani nemusím být patetický když řeknu, že příroda kolem Mariánek je dechberoucí...

Ještě jsem dal vrch Dyleň 940 m.n.m kousek západně od Mariánek; dle mapy to vypadá být ideální kruhový výhled bez lesa, ale větší část je zabraná oploceným areálem soukromého vysílače; je to bývalá radarová stanice čsl. armády; plot asi ještě původní - dvojité rozpadající se oplocení z ostnatného drátu. Volně přístupné plochy jsou utopeny pod vrcholkami okolních vzrostlých smrků, takže příjem jenom německých stanic. Byl tam i mux MDR Thueringen - ten byl možná i na Podhorním vrchu, což jsem tam neměl sílu zjistit (vyhnalo mně počasí).

Na parkovišti pod Dyleňem 720 m.n.m. s volným výhledem na českou stranu hrál i mux RTI (Teleko ne).

S ne příliš ideálními podmínkami na Dyleni korespondovaly i příjmové podmínky ADS-B signálu z letadel, chytlo to letadlo ve vzdálenosti jenom cca 270 km v Německu; dolu na parkovišti letadlo za Vídní, vzdálenost cca 350 km.

Nebylo mým cílem zkoumat příjem DAB signálu v Mariánských Lázních a okolí, byl to jenom vedlejší produkt mého pobytu; jsem amatér, výsledky hraní si s rádiem Tesco DR1403 považujte proto za orientační. Děkuji za pozornost :)

 

1012
Digitální rozhlas / Re:Rakusko/T-DAB
« kdy: 29. 07. 2015, 17:34:48 »
Ve Šlapanicích bych to tak tragicky neviděl...Na hranici příjmu je signál až v Přerově , výška antény nad terénem 8 m, pouze 235 m n.m. Anténa Emme esse 15RB3  (15-ti prvek), tuner DUAL DAB 4. Vzdálenost k vysílači 155 km...

Nechci sem vnášet nějaké bludy, již několikrát jsem zdůraznil, že nemám s příjmem TV (mám kabelovku tak se nestarám) ani radio vysíláním žádnou zkušenost; s DAB jsem ze srdcových důvodů začal až nyní (první srdcovka bylo v mém pubertálním věku Radio Luxembourg, což bylo dost dost dávno :(

Mám pocit, jak se říká, že "ďábel je v detailech". Nezdá se mně mechanické srovnání Přerov versus Šlapanice z hlediska vzdálenosti příjmu. Na mapy.cz jsem si udělal úsečku Vídeň - Přerov a  strefuje se do sníženiny mezi Ždánickým lesem a Chřiby, pak již žádně významné překážky; anebo se prostě přes ten Ždánický les elmag vlna překulí. Mám pocit, že stačí mít nevelkou překážku v blízkosti příjmu a je problém, což ve Šlapanicích tak být může.

Na druhou stranu je bez debaty, jak uvádíš, že máš výkonnou anténu a navíc ve výšce 8 m; když se nedaří, bez těchto základních podmínek asi nelze plakat, že to nejde.

Přivítám, pokud někdo řekne, že mluvím nesmysli a upřesní co i já mám zvažovat ve své zahradě. Mé neodborné asociace jsou spíše provokací pro někoho koho to zvedne ze židle a něco napoví :)

1013
V mém předešlém příspěvku je seznam stanic zachycených přenosným rádiem Tesco DR1403 na prutovou anténu v Mariánských Lázních uvnitř objektu.

Zde info pro milovníky lapačů signálu na kopečcích. Zkusil jsem příjem venku, kóta 847 m.n.m. Podhorní vrch, 5 km mírně severovýchodně od Mar. Lázní. Přesněji, přírodní vyhlídková plošina 829 m.n.m. s otevřeným horizontem na jih, velmi zhruba úhel 180, po levé i pravé ruce jsem měl již nějaké stromy. Ze severu (za mými zády) signál zřejmě zlikvidován ani ne vrcholkem o 18 m vyšším, ale vegetací - vzrostlé stromy.

Rádio naladilo celkem 72 stanic tj. 52 nových stanic (českých a německých), 20 stanic naladilo již předtím v objektu (jenom německých). Ohledně počtu multiplexů nemusím být zcela přesný protože bych musel u všech 52 stanic proklikávat info o muxu a byla tam celkem kosa, něco málo nad +10 st a mžilo, tak jsem to vzdal; nicméně určitě tam byly nové muxy DR Deutschland, MDR Sachsen, Nuernberg, Teleko a RTI.

U Teleka tipuji, že to chytlo vysílač z Příbrami, U RTI vysílač z Plzně.

Pro pořádek transkript názvů radiostanic (i když jsou to muka přepsat je ručně z displeje rádia do kompu):

Absolut Relax, afk max, Beat, Radio Bob!, Charivary, D-DUR, D Radio DokDeb, D Kultur, Deutschlandfunk Pirate Gong, Dvojka, DWissen, egoFM, Energy, ERF Plus, MDR Figaro, Gama Radio, Gong Nuernberg, Radio Horeb, Jazz, Radio Junior, Klassik Radio, MDR info, MDR Jump, MDR Klassik, MDR Sachsen BZ, MDR Sachsen C, MDR Sachsen DD, MDR Sachsen L, MDR Sachsen SORB, MDR Sachsen Extra, Megaradio Bayern, Pirate Gong, Radio Plus, Radio Proglas, CRo CB, CRo Plzen, CRo Radiozurnal, Radio 1, Radio F, Hit Radio N1, Freies Radio Z, Samson digital, Schlagerparadies, SeeJay Radio, Sport, MDR Sputnik, Star FM, Sunshine live, TIP radio, DAB plus TOP40, Radio Wave, Radio Samson.

Ještě jsem uvažoval zkusit kótu 649 m.n.m, Panský vrch, 5 km mírně jihozápadně od Mar. Lázní. Je tam nějaký vysílač spojen s rozhlednou, vyhlídková plošina ve výšce 40 m, asi symetrický výhled. Stavil jsem se tam a bratru, když jsem se podíval kolmo vzhůru tak při představě, že jsem v té výšině, jsem skoro pustil do katí. Jako nemálo lidí kromě lehké klaustrofobie trpím asi i lehkou akrofobii; akrofobie je strach z výšek, nejsem tak chytrej, výraz jsem si našel na internetu :) To by zde muselo někoho setsakra zajímat abych tam tedy vylezl; jo, kdyby již jel ten DAB z Praha - Žižkov, tak bych se překonal, bohužel 6.8. již tady nebudu, ale bohudík budu opět lámat přes koleno DB Mux Wien :)

1014
Analogový rozhlas / Re:FM v blízkosti Německa - sorry za spam
« kdy: 28. 07. 2015, 19:07:38 »
No, co by tam tak mohlo cca hrát? Určitě Ochsenkopf a HOF s Ojroherzem.  :D  Co dalšího netuším. Možná by mohlo i něco od Sasíků. (Vojtanov tam je nedaleko)

Kam máš namířeno jet příště?  ;D

Na dotaz "kam mám namířeno příště" neumím odpovědět; tak nějak improvizuji. Není mým cílem skenovat FM příjem v německém příhraničí; ve vlákně o DAB jsem se zmínil, že pokud by byl zvláštní zájem naskenovat DAB na nějaké kótě, tak bych to nevyloučil, ale ani nepotvrdil, že je to v mých silách.

Tvé výše uvedené názvy stanic jsou pro mně španělská vesnice - nevím jestli mně taháš za nohu anebo paroduješ origoš názvy;  např. HOF s ojrohezem umím přeložit jenom jako HOF EURHerz :(

1015
Digitální rozhlas / Re:Rakusko/T-DAB
« kdy: 28. 07. 2015, 18:13:47 »
Možné je všechno. Zatím jsem vzhledem ke své lokalitě neměl možnost vidět a přijímat DAB signál. Předpokládal jsem, že to bude stejné jako u DVB-T, kde vidím multiplexy, které mi už na žádném přijímači nehrají.

Intuice mně říká, že přísloví "Šedivá je teorie, zelený je strom života" zvláště u elmag vln bude sedět jako šerbel na zadku. Já jsem spektrák v životě neviděl, ale vzal jsem "Tesco dělo s prutem" a viděl/slyšel na pár místech v Brně která bije.

Tož když jsi specifikoval Šlapanice (pro ostatní: je to administrativně Brno-venkov, ale velmi blízko, skoro jako Brno) tak začínam tušit kde by mohl být problém. Zářivým příkladem je můj milovaný stolek v zahradě bez příjmu (stolek je sice jenom plastový, ale manželka mu pořídila pěkný ubrus:) ). Již jsem se zmínil, že ve vzdálenosti cca 700 m ve směru příjmu je zvýšený terén; sice jenom o cca 5 m, ale je to zastavěná plocha, převážne maximálně dvoupatrové rodinné baráky a stromy tj. odhaduji, že tak cca 15 m nad úrovní mého stolku jsou překážky. Když započtu fakt, že vertikální polarizace nemá ráda vertikální překážky (např. stromy) tak ta překážková směska rozbije zbytky toho signálu a je vymalováno. Chodil jsem s rádiem držíc ho vzpřímenou rukou nad hlavou po zahradě po západu slunce a našel body kde hrálo; byly to doslova body, stačilo posunout ruku o 20 cm a signál fuč. Mé experimenty přerušila dovolená, hned jak se vrátím pořídím si pro začátek 5-prvkovou anténu (prodejce tvrdí zisk 5 až 7 dBi) a suportnu prut rádia.

Zpět ke Šlapanicím. Již jsem se zmínil, že cca 1 km severně od dráhy letiště (ulice Evropská, přístupová silnice od Brna), což je výška cca 250 m.n.m (samotná dráha je cca 240 m.n.m) rádio stabilně hrálo. Šlapanice jsem v minulosti pár krát projel jak na bicyklu tak autem a hned se mi vybavilo, že to není placka. Na webu jsem si to potvrdil a našel např. místo kde je výška cca 20 m pod úrovní dráhy letiště! To je přesně případ jako u mně v zahradě - zřejmě to zlikviduje zbytky signálu. Na stránce mapy.crr.cz si můžeš přesně zjistit nadmořskou výšku "tvého spektráku". Po finálním přiblížení mapy se zobrazuje její katastrální verze a blbě se v tom orientuje, ale když víš kde bydlíš tak víš kde kliknout - po kliknutí na specifický bod se vlevo zobrazí nějaké bla bla info, ale včetně nadmořské výšky.

Pokud se necítíš ohrožen zveřejněním svých osobních údajů ve formě nadmořské výšky, můžu to v Šlapanicích s rádiem prošmejdit; anebo pokud mně ho nerozdupeš tak ti ho rovnou půjčit.

1016
Analogový rozhlas / FM v blízkosti Německa - sorry za spam
« kdy: 27. 07. 2015, 22:54:29 »
jedná se o "emotivní zážitek" a v podstatě o spam, proto se omlouvám a dávám souhlas redakci ke smazání tohoto příspěvku.

Jsem obyvatel Jižní Moravy a na parkovišti ve Františkových Lázních (Karlovarský kraj, na dohled od Německa) mně zastihl déšť a tak jsem měl povinnou pauzu a ladil auto rádio - by oko to naladilo více německých než našich stanic; nic překvapivé pro místní, morální ponaučení pro dálkové přespolní - chcete-li music variability, laďte a laďte :)

P.S.

pro jistotu ještě jednou, šlo o klasické FM (tedy ne DAB)

1017
Tak jste me nalakali. Delam v brne na Lesne, tak jsem zajel do Kr. Pole do Tesca. Radii tam meli dost, tak jsem jedno vzal. Prvni funkcni zkouska probehla take na vybornou. Na volnem prostranstvi, ktere mame vedle firmy to na proutek bez problemu naslo nejaky Vidensky multiplex. Spokojenost.

Předpokládáme, že sis pořídil rádio Tesco DR1403, to jenom pro pořádek pro ostatní čtenáře fóra; dobrý pocit: lapls DAB Mux Wien; špatný pocit: připadám si jako agent Tesca -vyloučeno, nechodím tam, až jsem se styděl, že jsem je využil v této situaci.

Zajímavé: já jsem koupil rádio v Tescu Brno u Hlavního nádraží; ze zajímavosti jsem jukl na nabídku v Mariánských Lázních a Chebu a nic; jenom FM rádio za tuším 249 Kč - dle obrázku podobný design tj. asi stejný výrobce. Mně to šoklo, kdybych ho nestihl koupit v Brně tak jsem namydlený...mydlil bych asi do Plzně, snad tam ho nabízí.   

1018

Dobry :) našel jsem upconverter nooelec, vypada to dobře, akorad potřebuju sehnat nějakou slušnou anténu pro tyto kmitočty, mam jen vkv (fm), vhf, uhf, nějaké doporučení na slušnou anténu?

omluva za spam - nemám k tématu co říct - ale fascinuje mě energie Jaroslava Honzíka probádat krátké vlny; tož klobouk dolu

1019
Digitální rozhlas / Re:Rakusko/T-DAB
« kdy: 27. 07. 2015, 21:07:22 »
Měl jsem k dispozici pouze 3 prvek na 9 kanál, tak jsem to zkusil a nic. Doufám, že brzy budou k dispozici v okolí Brna silnější signály, které již nebude potřeba hledat mezi vyzařující analogovou kabelovkou a nastane doba pro pořízení přijímače.   

Nenapsals kde se tvá lokace "okolí Brna" nachází; jsem laik, ale praktickou pochůzkou po Brně jsem zjistil první přiblížení (ve vlákně "Digitální rozhlas-vaše zkušenosti" rádio Tesco DR1403G-CE, jeho prutová anténa - kolik pak má? 3 dB? 0 dB?) Zde to zopakuji:

-------------------------
DAB mux Wien běží celkem v pohodě (kanál 11D) a zjistil jsem dva důležité fakty:

1.  Na spolehlivý příjem neměla vliv nadmořská výška místa příjmu, ale volný prostor směrem na jih tj. bez překážek jako stromy, domy a výrazně zvýšený terén (resp. prohlubeň v místě příjmu). Příkladem je výška jenom 250 m.n.m., konkrétně asi 1 km severně od brněnského letiště kde to hrálo.

2. Nulový příjem u mého stolku v zahradě kde piju kafe a čtu, 310 m.n.m, což je má osobní tragedie :) Důvodem zřejmě je, že ve směru příjmu ve vzdálenosti asi 700 m je převýšený terén včetně staveb o cca 15-20 m a stromy. Na řebříku ve výšce 3 m mux naladěn.

Na kótě 346 mn.m s volným výhledem na jih zvuk zmizel když jsem rádio zastínil tělem anebo ho umístil za ne příliš tlustý kmen stromu - nevím jestli je to důsledek již slabé intenzity signálu anebo standardní vlastnost vlny na 220 MH
---------------------------

Nápověda: pro upřesnění dodám, že má domovní lokace je Brno-Líšeň, patří sem ta výška mého milovaného stolku v zahradě 310 m.n.m. (GPS souřadnice neuvedu i když nejsem paranoidní a ani důležitý pro tento svět) a kóta 346 m.n.m. je Líšeňský kostelíček; tento minikopeček ale není dobrý příklad protože tam jsou zřejmě ideální příjmové podmínky směrem na jih protože zde jsem suverénně lapl nejvzdálenější letadlo tj. příjem ADS-B signálu na 1090 MHz z letadla cca 420 km vzdáleného (zhruba hranice Chorvatska a Bosny), ale to je jiná kategorie příjmu (nutná přímá viditelnost).

Ještě bych dodal z mých dvou chvatných zastávek: sídliště Brno-Líšeň (paneláky) - vyvýšené místo, ideální výhled na jih, ale částečné krytí panelákem tj stačilo udělat 5 kroků a signál byl/nebyl. Podobně Brno-Bohunice.

Pokud chceš čekat až se v místě tvého příjmu něco "konečně" objeví tak si asi počkáš; promiň to je z tvé strany trochu alibistický postoj, buď jsi nadšenec a porveš se s tím anebo si tedy počkáš.; pamětníci můžou vyprávět jak se šplhali po střechách a kolem a kolem baráku aby optimalizovali to zrnění vysněného západního vysílače (ale často i toho československého). Český rozhlas řekl, že DAB v Brně cca za 1 rok, co Rakušáci udělají po ukončení zkušebního vysílání z Vidně (tj. jaký vysílač, jaký výkon) asi nevědí ani oni sami. Samozřejmě je možné, že jsi skutečně ve stínu a pak jseš v tom nevinně.

Asi žádný vzoreček nespočítá signál Vídeň - Brno; zůstává nám praxe ohybu mršky elmag vlny vlivem matičky země (a její elektrické země); kdosi mi napověděl, že nyní je sucho a může to mít vliv, tož to je nad mé síly. Borci co instalují antény by mohli vyprávět, ale oni se tím živí, tak ti asi moc neporadí :(

Konec konců, uživatel ViH ve vlákně "Digitální rozhlas-vaše zkušenosti" potvrdil, že s příjmem v Brně-Lesné neměl problém, což je lokalita vyvýšená a dá s v ní najít tzv. "volný výhled na jih".

1020
Zde je report o příjmu rádia Tesco DR1403G-CE v Mariánskych Lázních v obývaném objektu cca 560 m.n.m, v prvním patře, integrovaná prutová anténa, uvnitř v místnosti.

Upozorňuji, že níže uvedené údaje je to, co tranzistorák zobrazil na displeji; jak se to shoduje s oficiálním označením příslušných stanic nebo distributora signálu netuším a je nad mé síly to ověřit (bohužel mně na tom ani nezáleží). Rádio naladilo zřejmě 2 muxy, jeden s názvem Bayern - kanál 10D a druhý s názvem BR Bayern - kanál 11D. Celkem 20 stanic, jako perličku vypíchnu poslední BR Verkehr, tedy dopravní zpravodajství a předpokládám jenom mluvené slovo, bratru 96 kbps; tož hoši chtějí mít jistotu, že info o ucpané silnici slyší všichni srozumitelně anebo vymákli slevovou akci na datový tok :)

Here we go v abecedním pořadí názvů stanic:

Abs Hot: Bayern; 10D
Antenne: Bayern; 10D
Bayern 1 Franken: Bayern; 10D
Bayern 1 Main: Bayern; 10D a program stejný jako předešlý
Bayern 1 Nby/opf: BR Bayern; 11D a program stejný jako předešlý
Bayern 1 Obb: BR Bayern; 11D a program stejný jako předešlý
Bayern 1 Schw: BR Bayern; 11D a program stejný jako předešlý
B5 Aktuell: BR Bayern; 11D
B5 plus: Bayern; 10D a program stejný jako předešlý
Bayern 3: BR Bayern; 11D
Bayern + : BR Bayern; 11D
Bayern 2 Nord: Bayern; 10D
Bayern 2 Sued: BR Bayern; 11D a program stejný jako předešlý
BR-Klassik: BR Bayern; 11D
BR Heimat: BR Bayern; 11D
Radio Galaxy: Bayern; 10D
Kultradio: Bayern; 10D
PULS: BR Bayern; 11D
Rock Antenne: Bayern; 10D
BR Verkehr: BR Bayern; 11D (96 kbps)

To, že výše uvedené stanice hráli stejný program netuším jestli byl jev momentální, přechodný nebo trvalý; to by musel okomentovat někdo kdo se v německém muxu orientuje.

Do konce týdne budu tady v okolí šmejdit tak kdyby někoho zajímalo jak toto Tesco dělo dýchá na nějaké kótě a tato kóta se potkala s mou trasou...no...moje fyzička...kroutím volantem...na druhé straně potřebuji impulz abych zvedl zadek :)

   

Stran: 1 ... 66 67 [68] 69

reklama