Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - 272930370

Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 21
31
Digitální rozhlas / Re:Rakusko/T-DAB
« kdy: 23. 01. 2016, 21:38:43 »
Vyměnit kabeláž v celém širém okolí :) To myslím bohužel zcela bez rýpání... Kabelovky jsou většinou z důvodu ceny natahané šmejdy koaxy takže každý panelák je pak jeden velký vysílač. Pokud ve třetím bandu používá analog, internet, nebo cokoli jiného, tak je to tragedie pro DAB.
Největší kabelovka v republice je natahá vesměs Beldenem. U některých rozvodů, které byly odkoupené (např. dřívější Kabel Net) lze vidět i Commscope, Cavel. Samozřejmě se bavíme o rozvodech po zásuvku, což je předávací místo. A jestli si to pak někdo doma roztáhne hnojem za pár korun, to už není problém kabelovky.

32
Já určitě ne, protože Skylink už mám a Markízu jsem viděl za celou dobu možná deset minut. A ostatní členové domácnosti pak nejspíš ani netuší, že něco takového existuje, natož aby jim to chybělo :D

33
Kvůli absenci Markízy v kabelovce si někdo pořídí Skylink? Takového jedince bych chtěl vidět :D

35
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Přechod na DVB-T2
« kdy: 23. 01. 2016, 17:17:31 »

Co máš např za vzdělání ty Stassi, pokud to není tajné?
No já nevím, ale myslím si, že není důležité, kdo má jaké vzdělání, ale jak čemu rozumí. Setkávám se s tím třeba v práci, že lidé z oboru jsou "horší odborníci", než lidé mimo obor a to dělají tu samou činnost.

Přesně tak +1 Taky když vidím kolikrát co zbyde po odbornících tak bych zvracel .... např. u nás odborníci na vodu, plyn, odpad - to je přímo katastrofa co předváděj. Amatér by to dokázal a mnohem lépe, pečlivěji a bez těch škod navíc kolem co udělaj.
Zato když se podíváme co zbyde po violistovi u jeho anténářsko-patlácké produkce v Chodové Plané, tak je i to zvracení málo...

36
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Přechod na DVB-T2
« kdy: 23. 01. 2016, 16:20:28 »
272930370 Už laskavě nemel kraviny, prosím tě o to opakovaně .... Osobně nevím co máš kde vystudovaného ale hlavně o DVB-T toho taky moc nevíš, tak tu moc nevyskakuj. Spíš máš praxi pokud vím v kabelovce - a to ještě kdovíjakou. U UPC už taky nepracuješ ... tak zalez do krabičky a nevyskakuj tady jak čertík na pružině. Nyní nevím kde pracuješ, možná nikde.


Stasi-DDR: Jo, koukám, tak už někde asi trochu jo ....

Mě jde spíš o vás co se tady natřásáte že to nemáte - máte max nějakou na elektriku, opraváře, nebo obecně na elektro.

Co máš např za vzdělání ty Stassi, pokud to není tajné?
O DVB-T toho pořád vím víc než ty, který neví naprosto nic a tak nanejvýš si plete violu s anténou. A u UPC opravdu už nepracuji, protože jsem tam ani nikdy nepracoval a dokonce se k tomu ani nechystám :)

37
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Přechod na DVB-T2
« kdy: 23. 01. 2016, 15:45:31 »
Na Konzervatoři se o anténách opravdu nic nevyučuje. Potvrdila mně to osoba, která chodila do ročníku s jistým Š.S. a jistou M.S.

38
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Přechod na DVB-T2
« kdy: 23. 01. 2016, 15:09:49 »
David Kříž:
Nejsem dotčen, ale tu narážku jsem prostě nepovažoval za vhodnou, proto jsem se k tomu tak dlouze vyjádřil. Vážím si názorů a rad "profíku", tedy i Vás, proto mně docela vadí, když utrousíte takovou narážku.

Jinak, ohledně logiky a celkového uvažování... Jistě máte pravdu s Vašimi příklady, ale jsou také situace, kde toto tvrzení neplatí, jako třeba vzájemná 100 % kompatibilita mezi USB 2.0/3.0/ a jestli se nepletu, tak i 3.1. Teď samozřejmě nemám na mysli různá specifika této technologie jako přenosovou rychlost, ale kompatibilitu.
Takže můj dotaz ohledně tohoto "měřáku" vznikl na základě toho, jestli i v tomto případě se dá "počítat" s jakousi "kompatibilitou" a jak hluboce.
Znalosti které mám o signálech a soustavách já, bohužel nijak nesouvisí s DVB-T(2) a třeba informace ohledně klíčování apod. jsou u mě také trochu z jiné stránky. Je mně samozřejmě jasné, že uV(dB) je pořád stejný, jak u DVB-T, tak u DVB-T2 apod..
Ohmův zákon také platí v 99 % případů, ale jsou specifické případy, kde tomu tak úplně není, ale do této diskuze se nemůžu pouštět, protože tak daleko zas nejsem, ale vím, že to tak prostě je (přímá informace od daleko chytřejších lidí, kteří se el. technice věnují celý život na úplně jiné úrovni, než my "smrtelníci")...

Jinak k Dreamsky... Nepochopil jsem, proč by neměl být měřícím přístrojem. Obecně se u měřících přístrojů rozlišuje:
Co který zvládne "změřit" a hlavně s jakou přesností/nejistotu atp., takže pokud tento "přístroj" zvládne vyhodnotit např. 5 "složek" z 10, tak mě pak už zajímá jen jejich jakási relevantnost/přesnost.

PS: a věřte, že nikoho nikam neodkazuju a ani nevyhazuju. Na to jsem malý pán a ani nevím, proč bych to dělal. Kdo by nám "mladším" potom radil (v rámci možností)? ;)
Spíš jsem to myslel tak, abychom my "mladí" neničili vaše nervy, tak jako já ve vláknu o výhybce...  :)
Měřící přístroj je skutečným měřícím přístrojem pouze tehdy, pokud zvládne korektně změřit všechny požadované parametry a nikoliv, když si část údajů pouze domýšlíš. K tomu ti stačí obyčejná přenosná LCD TV 7", kde jsou tzv. teploměry, které také cosi ukazují a k ničemu to není.

39
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Přechod na DVB-T2
« kdy: 23. 01. 2016, 13:49:33 »
Ševče, drž se svého kopyta. Neboli filharmonik ať se drží své violy a nestrká čumák jinam.

40
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Přechod na DVB-T2
« kdy: 23. 01. 2016, 13:07:53 »
272930370: Takže se dá říct, že v případě měření na DVB-T2 budou k dispozici všechny informace ohledně signálu, tak jako u DVB-T? To se mně nezdá...
Nevím, proč by téma mělo být k ničemu, když je na to odpověď jednou větou. Prostě co bude a co nebude k dispozici. Je to prostě informace, která třeba neználkovi nepomůže, ale ani neublíží...
Když s měřákem na DVB-S měříš DVB-S2, tak máš k dispozici všechny informace ohledně signálu? To se mně také nezdá...
K ničemu je to téma hlavně proto, že si měřák nikdo ze zdejších diskutujících stejně nekoupí (nebo to bude 1, max. 2 lidi, kteří rady samozřejmě nepotřebují).

41
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Přechod na DVB-T2
« kdy: 23. 01. 2016, 12:49:25 »
Zajímalo by mě, jak se budou chovat měřící přístroje, které v dnešní době umožňují pouze analýzu signálu DVB-T (případně DVB-S) po přechodu na DVB-T2?
Je mně jasné, že když jim chybí DVB-T2 demodulátor, tak nebude možná analýza signálu z hlediska detailních informací, ale spíše by mě zajímalo, co bude fungovat a co ne, třeba u takového DreamSky TSF40?
Sílu signálu by ukazovat měl se stejnou přesností jako u DVB-T, ne?

Jen pro pořádek - s anténními měřícími přístroji nemám vůbec žádnou zkoušenost, tak mě zajímá, jestli vůbec k něčemu tyto měřáky za těch pár let budou, nebo jestli pak už budou zralé jen do koše...
Díky za odborné odpovědi.

Na zbytečné kecy od některých nemám náladu, tak ať si je nechají!
Budou se chovat stejně, jako např. měřák na DVB-S, kterým chce někdo měřit DVB-S2.

Jinak celé téma je úplně zbytečné, neználkovi to nic stejně neřekne a odborník to zná.

42
Asi špatným nastavením.

43
Televizní stanice a jejich program / Re:Politika na Déčku
« kdy: 20. 01. 2016, 21:54:30 »
On to ovšem napsal pouze proto, že ho z ČT vylili...

44
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Přechod na DVB-T2
« kdy: 20. 01. 2016, 21:08:36 »
Techniku, ty se budeš ještě hodně učit a hlavně seznamovat s realitou, ta je ti ještě vzdálená. V UPC tě nic o DVB-T nenaučili, ba ani nemohli. Po kabelu to je úplně o něčem jiném. Škoda že se nepochlubíš se svojí první nepovedenou instalací příjmu DVB-T ... já si to pamatuju.  ;)  :P
V UPC mě to nenaučili, zatímco tebe to naučili v ZSO. Opět perlíš jedna radost :D :D :D

45
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Přechod na DVB-T2
« kdy: 20. 01. 2016, 16:22:30 »
standasat: A ani občasné zakostičkování se neděje v různá roční období?

Když to uděláš dobře, tak né. Hlavně ty kanály nesmíš míc před slučováním moc silné, (přehulené) jinak pak se to opravdu vzájemně zarušuje. Po sloučení už můžeš zesílit na potřebnou sílu celek.  ;)


THresil: Hele, nedávno ses tady kasal že všecno víš, všehno znáš, a co je toto ... zase nic.  :D  :o
Fakt už to nehul, filharmoniku. Charlie Chaplin je oproti tobě úplná nula, jaký jsi komik :D :D :D

Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 21