Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - rdsman

Stran: 1 [2]
16
Digitální rozhlas / Re:Budoucnost rozhlasove digitalizace
« kdy: 25. 01. 2017, 13:05:50 »
Co se stane s pásmem FM (VKVII) se dozvíme nejspíše v norsku kde se začalo s jeho vypínáním. Jen doufam že to pasmo neseberou zase mobilní operatoři, stačo co provedli televizi...

Ta informace o vypnutí FM v Norsku není přesná. Týká se jen celoplošných a regionálních stanic, nikoli lokálních. FM pásmo je dnes kromě rozhlasu nevyužitelné, dnes není zájem o pásmo, které je široké "jen" 20 MHz a kde musí mít anténa délku přes půl metru. Navíc to pásmo je v květnu a červnu zarušené dálkovým šířením rozhlasu i z více než 1000 km vzdálenosti. Nechat to lokálním stanicím, pro které DAB nepředstavuje technickou náhradu, je asi ideální, když už ten přechod musí být. Zároveň uvolnit podmínky pro získání licence, ideálně RRTV zcela zrušit a do určitého výkonu to udělat jen na bázi ohlašovací povinnosti. Po odchodu velkých stanic by tam místa bylo dost. Jenže kdo by pak poslouchal ta nemožná hitrádia a spol., že? :)

17
Digitální rozhlas / Re:DAB do kabloveho rozvodu
« kdy: 25. 10. 2016, 12:30:11 »
Kolik je na trhu DAB přijímačů s možností připojení externí antény? Kolik takový přijímač stojí? Proč by si vůbec někdo něco takového kupoval, když na stejném kabelu mu běží internet?

18
Digitální rozhlas / Re:Budoucnost rozhlasove digitalizace
« kdy: 04. 10. 2016, 22:15:48 »
Milý Andreji, pokud máte skutečně takové obtíže, může se jednat o nějaký zdravotní problém. To, že DAB přijímače obvykle integrují i FM přijímač, je snad každému čtenáři tohoto serveru jasné. Myslím, že lidí, kteří ihned nepochopili podstatu sdělení, je jenom pár.

19
Analogový rozhlas / Re:konfigurace sdr sharp a rds spy
« kdy: 09. 07. 2015, 13:35:30 »
Při správné konfiguraci signál vůbec nejde přes hardwarovou zvukovou kartu v PC, lhostejno zda integrovanou nebo v PCI. Virtual Audio Cable (VAC) vytvoří virtuální zvukovou kartu, RDS Spy musí být připojen na ni. Pak je třeba vstup do VAC (tedy výstup ze SDR) přesměrovat na výstup VAC "připojený" do RDS Spy.

20
Přechod části FM stanic na monofonní vysílání je v daných podmínkách racionálním krokem. Odpověď z Rádia Impuls je asi prvním příspěvkem v této diskuzi, který obsahuje nějaké argumenty, a navíc tyto argumenty mají hlavu a patu.

Stran: 1 [2]