Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Pvtr

Stran: [1] 2 3 ... 8
1
Pokud někdo plánuje nákup nového DAB rádia, tak jsem na

https://www.dabplus.store/audio-hifi/dabman-d35-holzoptik_648233190_60466/

narazil na výprodej DAB přijímačů.

Např. IMPERIAL DABMAN d35 se slideshow a odnímatelnou anténou prodávají za 39 EURO (cca 1000 Kč).

2
Digitální rozhlas / Grundig CMS 5000 BT DAB+
« kdy: 17. 08. 2020, 16:37:18 »
Má někdo zkušenost s přijímačem Grundig CMS 5000 BT DAB+ (https://www.grundig.com/de-de/audio/hifi-systeme/alle/cms-5000-bt-dab-web) ? Podle vybavenosti a poměru cena/výkon by se mohlo jednat o atraktivní přijímač, kterých na trhu moc není. Bohužel je otázka, jak citlivý má tuner - jak pro příjem DAB, tak VKV. Zvuk by snad mohl být dobrý, protože věž má 3 pásmové reproduktory. Má tedy někdo zkušenost s citlivostí tuneru u tohoto přijímače a jeho vhodnost pro DX příjem?

3
Digitální rozhlas / SilverCrest SIRD 14 C1
« kdy: 26. 08. 2017, 20:31:34 »
Na výstavišti PVA v Praze - Letňanech má Lidl výprodej. Viděl jsem tam tento skvěle vybavený přijímač v bílé barvě za 1 000 Kč. Pro připomenutí recenze na Digizone: http://www.digizone.cz/clanky/silvercrest-sird-14-c1-stolni-prijimac-s-prijmem-dab-fm-a-internetovych-radii-vcetne-dalkoveho-ovladani/ , http://www.digizone.cz/clanky/zopakuje-lidl-uspech-ze-zacatku-roku-do-prodeje-opet-miri-jeho-dab-radio/

4
Digitální rozhlas / DRM, DRM+ DAB+ , DVB-T2 lite - anketa
« kdy: 10. 07. 2017, 16:41:21 »
Psal jsem to již kdysi. Každý systém má své výhody a nevýhody. Pro DAB+ je hlavním plusem dostatek přijímačů, DRM, DRM+ či DVB-T2 lite jsou modernější a úspornější systémy i přívětivější pro broadcastery, ale nejsou přijímače. DRM má výhodu, že lze snadno a levně pokrýt velké území (např. ČR 1 vysílačem), DRM+ je kmitočtově velmi úsporné (úzká šířka pásma) a pro dokrytí území na VKV či III. televizním pásmu lze použít dokrývače na témže kmitočtu. Výhodou pro broadcastery je využití 1 kmitočtu, naopak DVB-T2 lite využívá multiplexové řešení, mělo by být kvalitnější než DAB i do multiplexu by se mělo vejít více programů. Další výhodou je, že ho lze použít i v jiných televizních pásmech.

Na podzim jsem si dělal malou anketu mezi několika výrobci rozhlasových přijímačů, jak by to mohlo být s výrobou kombinovaného přijímače pro analogová VKV a AM pásma a digitální DAB+, DRM, DRM+ a DVB-T2 lite. Výroba přijímačů by neměla být problém, dokonce i cena přijímačů by mohla být obdobná jako u dnešních DAB rádií, ale ze strany posluchačů a vysílatelů není zájem, a proto se přijímače nevyrábí. Vysílatele nové pásmo osloví, pokud přijímač má dostatek posluchačů, posluchače, pokud je dostatečná nabídka. Obojí je v protikladu. Výhodou ČR je nízká penetrace digitálními přijímači a tak je možno zvolit vhodný systém a podporovat ho. O kvalitní kombinované přijímače by měl být zájem ve více zemích, takže i náklady na výrobu by nemusely být vysoké (viz. anketa mezi výrobci). Chce to mít jen trochu inovace - např. v úvodu jsem psal o dostatku přijímačů pro DAB+, tak kolik z nich je ale posluchačsky přívětivých (citlivý tuner, dobrý zvuk, ovládání, doplňkové funkce)? Ne mnoho. Většinou se jedná o přenosná rádia, kde kvalita příjmu DAB příliš nevynikne.

Možná by stála za úvahu v tomto vláknu malá anketa. Kolik z vás by mělo zájem o kombinovaný přijímač VKV/SV/DV/KV/DRM/DRM+/DVB-T2-lite/ DVB-T2 audio ? Co by všechno mělo toto rádio umět?

5
Digitální rozhlas / Re:Kvalita prijmu
« kdy: 06. 06. 2017, 09:15:12 »
Dotaz na kolegy, kterým se nelíbí kvalita stanic v multiplexu Českého rozhlasu. Jakým způsobem signál přijímáte? Konkrétně přijímač a výstup zvuku (reproduktory, sluchátka). Je otázkou, čím je nekvalitní zvuk způsoben, když část posluchačů má vynikající zvuk a předpokládám, že vynikající zvuk by mělo mít i testovací pracoviště, které vybralo optimální poměr kvalita/nabídka a část posluchačů si na kvalitu zvuku ztěžuje, tak by bylo docela zajímavé zjistit, proč ta část posluchačů horší kvalitu zvuku má a třeba by pak šlo udělat nějakou korekci (ať už parametrů multiplexu nebo naopak upozornění, že ten či onen přijímač DAB standardy nesplňuje). Nelíbí se mi příliš, když někdo píše, že to či ono je špatně, ale nelze říci proč.

6
Digitální rozhlas / Re:Budoucnost rozhlasove digitalizace
« kdy: 01. 06. 2017, 19:37:40 »
Kleštěnec se konat nebude, nebojte. Jen si dejte pozor, až uvidíte ty hodnoty na displeji. Opravdu to není pouze o té samotné cifře, ale řadě dalších hodnot. Vše se dlouhodobě testovalo v laboratořích a poslouchali i hifisti. I přes nižší bitrate dosáhneme pro běžného posluchače maximální možné kvality. Slibujeme.  ;)

Určitě. Kvalita DAB vysílání je vysoká. Byl zvolen optimální poměr mezi bitrrate, ochranným intervalem a počtem stanic. Český rozhlas do svého multiplexu vybral ty nejlepší stanice, které má. Multiplex má vysoký ochranný interval, takže i při slabém signálu by stanice měly být přijímatelné, použité kodeky umožňují i při nižším bitrate kvalitní zvuk. Díky zkušenostem z dlouhodobého testováním se podařilo nastavit optimální parametry multiplexu, takže nejkvalitnější příjem programů Českého rozhlasu by měl být přes DAB. Určitě, kvalita jednotlivých programů může být ještě o něco vyšší, ale je otázka, zda to má smysl, když by bylo zhoršeno pokrytí či ubyly programy (http://www.digizone.cz/clanky/kapacita-digitalniho-rozhlasoveho-multiplexu-t-dab-v-souvislostech/). Špičkových DAB rádií se skvělým zvukem je minimum, takže extrémně dobrou kvalitu by užilo jen málo posluchačů a i nynější kvalita je vyšší než na VKV.  V multiplexu je hodně nových programů a ty jsou benefitem pro posluchače. Vedení a lidem z techniky Českého rozhlasu patří velký dík za vynikající práci, protože multiplex je velmi efektivně konfigurován.








 

7
Digitální rozhlas / Re:Budoucnost rozhlasove digitalizace
« kdy: 21. 11. 2016, 13:23:44 »
A kdypak budou DRM+ rádia na pultech a e-shopech k prodeji u nás v česku včetně HD rádií tady se jen prodává DAB+ a nic jiného víte  :D  je na čase vyřadit z digitálních rádií analogový FM2 příjem a nahradit ho FM2 DRM+ spolu s DAB+ to by mělo smysl  8)

Karle, ono je to hlavně o zájmu posluchačů a provozovatelů. Mám informace od několika výrobců rozhlasových přijímačů, že by výroba kombinovaného přijímače analogové VKV a AM pásma a digitální DAB+, DRM, DRM+ či DVB-T2 lite neměl být problém vyrábět, dokonce i cena přijímačů by mohla být obdobná jako u dnešních DAB rádií, ale ze strany posluchačů není zájem, a proto se přijímače nevyrábí. Pokud by se přijímače vyráběly, mohly by oslovit i broadcastery a pak i nové posluchače. Avšak musí být o rádia zájem. Je to podobné jako s počtem předvoleb, kde většině posluchačů stačí do 10 předvoleb, a tak se nevyrábí rádia s větším počtem předvoleb, přestože např. 30 předvoleb by neměl být problém.

Možná by stála v tomto vláknu malá anketa. Kolik z vás by mělo o kombinovaný přijímač VKV/SV/DV/KV/DRM/DRM+/DVB-T2-lite zájem ?

 

8
Digitální rozhlas / Re:DRM+ VS DAB+ a DRM
« kdy: 08. 10. 2016, 19:59:23 »
Dálkový příjem DRM by mně bavil, dá se u nás něco přijímat?

Dálkový příjem na SV a KV (digitální v DRM i analogový) je zajímavý. V ČR můžete poslouchat rádia z celého světa. Právě na tomhle rádiu se mi líbí, že lze připojit externí anténu. Možná přidám ještě 1 zajímavost z opačného konce světa. Před pár lety někdo zkoušel přijímat ČRo Dvojku (v analogu, nikoliv digitálně) v Austrálii na 639 kHz na hodně dlouhou anténu a podařilo se mu to, ale to byla spíše výjimka, v Evropě kromě Španělska lze na SV Dvojku běžně poslouchat, jinak je nutno mít hodně dobrou anténu. Přehled rádií na jednotlivých frekvencích např. na http://www.fmscan.org/index.php?la=de&r=m.

9
Tak se na trhu objevil docela zajímavý přijímač Gospel GR-216. Podporuje analogové VKV, střední a krátké vlny + digitální vysílání DRM na středních a krátkých vlnách. Podle webu výrobce (http://www.gospell.com/china-gr_216_new_generation_drm_receiver_am_and_fm_stereo_reception-8536660.html, český popis na http://www.rozhlas.cz/digital/digital/_zprava/cinsky-gospell-predstavil-novinkovy-drm-prijimac-s-podporou-formatu-xheaac--1648248) by měl mít dobrou citlivost, navíc má 2 konektory pro připojení externích antén pro VKV a střední vlny a zajímavou funkcí je možnost časového nahrávání na USB. Největší slabinou je, že rádio nepodporuje DAB+, ale třeba se v nové verzi modelu toto pásmo přidá.

10
Hezký den, přijímač Pure Elan 3 vypadá zajímavě. Máte ho z Británie či odněkud blíže ? Vypadá docela zajímavě ve srovnání s ostatními přijímači.
 

11
Z olympiády se v Ultra HD vysílá pouze v 7 státech na světě. V Evropě vysílá jen ve 2, z toho v 1 případě na Slovensku. Jaké máte zkušenosti s příjmem? Můžete se podělit zde na Digizone nebo na
http://www.zive.sk/clanok/116926/vyskusali-sme-4k-vysielanie-z-olympiady
Zde jsou i podrobnosti k vysílání:
http://www.zive.sk/clanok/116866/vsetko-o-vysielani-olympiady-v-4k-pozrite-si-otazky-a-odpovede#
http://www.zive.sk/clanok/116864/rtvs-bude-vysielat-olympiadu-v-4k-pozname-podrobnosti#

12
Nemá někdo zkušenost s příjmem DVB-T na Androidu s přijímačem s chipsetem RTL2832U? Pokud ano, tak jakou aplikaci byste doporučili na sledování TV? Příp. jaké máte zkušenosti s obecnými aplikacemi pro sledování TV na Androidu? Díky za tipy.

14
Digitální rozhlas / Re:DAB+ přijímač Tesco DR1403G
« kdy: 17. 01. 2016, 18:09:59 »
Tato diskuse je určitě zajímavá, ale hodně důležitá je sériová výroba přijímače. Už jsem to psal v jiné diskusi na Digizone. Přijímač od Tesca jsem měl možnost vyzkoušet ve 2 kusech a byl jsem překvapen hodně odlišnou citlivostí přijímače. Zatímco 1 přijímač byl průměrný, s obdobnými vlastnostmi jako jiná DAB rádia, která jsem měl možnost vyzkoušet, tak druhý byl dobrý. U něj se dá velmi dobře odhadnout, zda na daném místě bude moci možno DAB přijímat nebo ne a docela to sedí, občas i milá překvapení - např. multiplex 12C lze bez výpadků poslouchat od Prahy až k Plzni. Bylo by zajímavé položit 10 totožných  přijímačů vedle sebe a jak by si vedly, zda převažují citlivější nebo průměrné.   

15
Pro příznivce ČRo Plus skvělá zpráva - od jara se vysílání této stanice pravděpodobně rozšíří po celý den i na Ostavsko díky novému vysílači na středních vlnách na frekvenci 1071 kHz. Zajímá Vás více? Poslechněte si magazín eRko, který vysílá ČRo Dvojka a regionální stanice Českého rozhlasu. Tam se dozvíte i více o nových vysílačích a změnách od 5.ledna.

 

Stran: [1] 2 3 ... 8