Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Julda Fulda

Stran: 1 [2] 3
16
Pokud to vyjde na DVD, tak jistě z toho nového přepisu.

17
Tak tentokrát se tedy přepnutí formátů ČT opravdu nepovedlo. Celkem 4:32 běžel díl v 16:9 s přidanými černými pruhy po stranách. Pak teprve byl seriál přepnut do skutečného 4:3. Tohle by se asi stávat nemělo, že ?
Určitě nemělo, na druhou stranu, zas taková tragédie to nebyla. Diváci s obrazovkou 16:9 nic nepoznali, diváci s obrazovkou 4:3 a/nebo analogovým příjmem měli obrázek orámovaný ze všech stran, ale aspoň se správnými proporcemi. A podařilo se to opravit brzy po začátku pořadu.

No jo, jenže jak to uložit na DVD ? Buď film rozdělit na dvě části a uložit začátek jako 16:9 a zbytek jako 4:3 (ne každý DVD přehrávač při přechodu z titulu na titul neudělá pauzu) nebo to nechat v celku a zkousnout 4,5 minuty s protaženými obličeji. Tak a teď vybrat menší zlo ...
Ono to na DVD jistě vyjde i origoš, takže bych to neřešil. Navíc jistě to někdo má nahraný i z dřívějších dob, kdy to dávala tuším JOJ PLUS a BARRANDOV.

18
Apropó, nebyl ten díl s tím střevíčkem ještě od komunistů sestříhaný? Mám dojem , že původní děj začíná na tenisovém kurtě, kde hraje mimo jiných i paní Tvrzníková, která je později odvážená autem a i na pozdějších fotografiích se dá poznat ,že se jedná o herečku Tvrzníkovou.I celý děj se mi zdál takový odbytý jako tenkrát ještě před 20 lety s Kristiánem.Může mi to někdo potvrdit nebo vyvrátit?Za komunistů byla v závěrečných titulcích slepka, to si pamatuju, něco nebo nějaké jméno tam chybělo,dnes jsem si ničeho nevšiml.Ale dnes jsou jiné možnosti ke střihu.
Ten děj začíná hodně brzo ráno, takže to by šel hrát tenis asi málokdo   :D

19
Moje reakce na Juldu Fuldu: Až se budu nastavováním parabol živit, potom si asi koupím i pořádný měřák. Pokud si to nastavuji pro sebe (či pro kamaráda nebo příbuzného) = čistě ze záliby k této technice, potom normálně nastavuju podle "teploměrů". Dělal jsem to tak před deseti lety a dělam to i dnes. Při trpělivé práci jsem s tím nikdy neměl problém, který by se nedal vyřešit amatérskými prostředky.
Když to děláš pro sebe, tak je to samozřejmě tvoje věc, ale dělat to takto na kšeft, to by mělo být na kriminál - pak se nelze divit, kolik stěžovatelů všude je a jak jim to nehraje a vypadává, viz tzv. "rychlomontéři" Digi, kdy jeden točí na střeše parabolou a druhý mu dole od televize hlásí mobilem signál vyčtený z teploměru Humax-šrotu  :o

20
Pokud máš měřák, tak nemusíš nic dolaďovat podle nejslabších kmitočtů - ten měřák si poradí i s těmi silnějšími a není naprosto žádný důvod věřit těm mýtům, jenž se tady šíří (nejspíš proto, že to dotyční nastavují dle teploměrů a pak jim ten slabší kmitočet víc vyhovuje).

21
To ale pak není žádný odborník, ale patlal. Odborník ví, co ty hodnoty na měřáku znamenají.

22
Pokud to dělá odborník s měřákem, tak je úplně jedno jaký kmitočet vybere...

23
A když ČTÚ odebere kmitočty, tak je přidělí komu, když o vysílání nemá nikdo zájem?
Jde o to, že pak budou k dispozici každému, kdo zájem mít bude. A kdyby nikdo neměl, zůstane prostě volný éter. Proč ne? Frekvenční spektrum je svého druhu "nerostné bohatství" a nemusí být "těženo" za každou cenu.

Ostatně, podle čeho soudíte, že o vysílání nikdo zájem nemá? Já si myslím, že v takové lokalitě jako je Brno by, kdyby byl trh s frekvencemi volný, určitě zájem o provozování muxu byl. Když může být v Budějicích nebo Klimkovicích?
Než volný éter, tak to radši občas fungující mux 4.

Pokud by někdo o vysílání zájem měl, tak by jistě vyvíjel nějakou aktivitu k tomu, aby mux 4 získal a ostatně i zpola zaplněný mux 3 dokazuje, že ten zájem rovná se nule.

24
Tak MUX4 už třetí den bez signálu... Žádám ČTÚ, nebo kdo je za to odpovědný, aby O2 odebral kmitočty a přidělil je společnosti, která bude chtít vysílat. Proč se jich O2 nevzdá sám, když NA TO NEMÁ??
A když ČTÚ odebere kmitočty, tak je přidělí komu, když o vysílání nemá nikdo zájem?

25
Televize ve vysokém rozlišení (HDTV) / Re: Kvalita upscalingu
« kdy: 21. 04. 2010, 21:23:44 »
Ono hlavně záleží na tom, jak se to odvysílá - pokud sice v HD, ale ve stylu Novy s mizerným datovým tokem (který není HD vůbec adekvátní), tak je to horší než třeba ZDF v SD.

26
Bohužel obvykle je problém právě u toho zákazníka, jenž si někde v Tescu k nové TV koupí i novou šňůru za pár šupů a pak se diví, že mu to hraje mizerně.

27
Přesně tak, ručí se zásuvkou a ne tím, co tam ve své režii dodal nějaký montér.

28
A když je to vysíláno ve stejnou dobu?

29
Pokud měřící přístroj tak raději prověřenou značku třeba i starší po kalibraci (promax,rover,unaohm) než nějakou čínu nebo koreu co je 2 roky na trhu a každé 3 měsíce je potřeba shánět nový soft za účelem upgrade ale je to jen můj názor který nikomu nenutím...
A proč za účelem upgrade? Ten měřák funguje pořád a pokud uživateli splní to, co od něho očekává, tak žádný problém. Telemann 1500 je sice základ, ale rozhodně lepší než Štěpánův Sencor a navíc pro montáž individuálek by profi stroj stejně nikdo neocenil (nezaplatil). Zase bych z toho nedělal úplný drama  :)

30
Womble MPEG Video

Stran: 1 [2] 3