Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Sedlisky

Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 8
31
CA modul bude opravdu fungovat bez jakéhokoliv podmiňování nastavené země používání a naopak tvoje tvrzení každého neznalého jenom mate.

32
Ten můj tón byl až na tvoji následnou reakci, kdy prostě neumíš uznat chybu a snažíš se za každou cenu nějak obhájit co napíšeš, i kdyby to byla hloupost sebevětší :)

33
Moje blokace je tady z osobních důvodů a nějaká ta hádka v diskuzi je vždycky akorát zástupný problém, což dokládá i to, že druhá strana sporu - byť by psala ještě víc urážlivěji - zůstává. Toto bys už taky mohl vědět...

34
Jestli budu nebo nebudu psát na veřejném webu, to si ještě s dovolením rozhodnu vždycky sám a bez ohledu na to, jestli někdo někoho chce nebo nechce. Pokud nechce, tak si může udělat privátní diskuzi, přizvat tě do party a tam se můžeš s dotyčným poplácávat po ramenách, jak jste nenahraditelní pro svět...

35
To jsi ještě neviděl třeba TV Philips, tam je to teprve sadomaso roztřídit stanice. Zlatý Samsung!

36
Smlouvu o dílu lze sjednat i ústně, byť to není příliš šťastné řešení. Každopádně se ale podle jednoho nepovedeného montéra nedá zevšeobecňovat a tvrdit, že montéra už nikdy. To je jako podle nějakého konkrétního nepovedeného výrobku (třeba vadný televizor) zavrhnout celého výrobce, což je pochopitelně taky nesmysl.

37
Televizní stanice a jejich program / Re:Román pro muže
« kdy: 10. 02. 2013, 19:02:39 »
Umíš psát nebo telefonovat? Jestli ano, tak: http://www.rrtv.cz/cz/static/kontakty/index.htm

38
I s rádii je to 165 stanic, takže za půl hoďky nemáš co dělat. Znám to z vlastní zkušenosti díky monitoru s TV tunerem, taky Samsung, kde to bohužel taky jinak nejde :D

39
Toto vlákno je fakt mazec, tady se nakupují antény a zesilovače jenom na základě webových rad, signál nikoho nezajímá :D :D :D
Prominte, vy vite co mam a nemam namereno? Na zaklade ceho usuzujete, ze delam neco bez znalosti signalu? Samozrejme mam vse namereno firmou vcetne mericiho protokolu a vcetne navrhu anteniho rozvodu. Jenze firma Omko mi navrhla "nejakou" antenu, u ktere jsem se nedozedel vyrobce, proto jsem pozadal o doporuceni zde. Duveruji firme Omko, ze mi doporucila kvalitni antenu, ale presto jsem si chtel toto overit, zrovna tak se zesilovacem. Rozhodne nedelam nic na kolene. Pouze chci to nejlepsi. To byl cely duvod meho dotazu. Vase odpoved byla zcela zbytecna a neopodstatnena. Na druhou stranu velmi dekuji vsem, kteri odpovedeli na jednoduchou otazku jednoduse a primo bez zbytecnych nesmyslnych "mouder". Diky.
V tomto případě vím na 100%, že nemáš v ruce nic, protože pokud bys měl návrh řešení (tj. udělaný projekt, který bys zaplatil), tak se tady neptáš, jelikož v tom projektu je vše potřebné, vč. typových označení jednotlivých komponentů - můžeš mít max. to, že ti prodavač v Omku řekl, že by to mohlo chodit na síto (ale taky nemuselo), což není žádný návrh řešení.
Prostě další z řady všeumělů, kteří místo zaplacení odborníka lezou po webech a čekají, jak jim bude někdo radit zadarmo a oni to pak bez jakýchkoliv znalostí a s nulovým technickým vybavením s velkou slávou zrealizují. Hodně štěstí :D

40
Samsung Channel Editor. Ale to se divím, že to neznáš? Leda by ten Samsung byla nějaká stoletá vykopávka, kde to nejde...

41
"Ale jenom ten čas zkoušení různých firmware,aby to fungovalo jak má.."

Tak to neznám,na takové věci jsou snad k tomu určená fóra. Na Goldeny konkrétně výborná sekce na AB kde se vždy dozvíš včas vše co potřebuješ i před nákupem a pak už tam patřičný fw jenom nahraješ. Není potřeba dělat doma žádné testovací fw středisko a ztrácet čas.
Nedozvíš se nic a na ABF můžeš najít na Goldena nový soft každý týden akorát s poznámkou "na vyzkoušení!", což je přesně to, co normální user dělat nebude. Já sám jsem zažil verze softů, kde nechodily zápisy, nešel vypnout bloker, nefungovala karta CS Link Irdeto a další věci (třeba otravná červená dioda při vypnutí, ale to je samozřejmě detail) díky kterým byl receiver nepoužitelný a musel jsem prostě zkoušet. Toto má prostě TechniSat ošetřeno lépe a pochopitelně si to taky nechá zaplatit (byť rozdíl ceny - tisícovka - není vzhledem k té prodloužené záruce nijak tragický).

42
Klon možná proto, že tady nelezu nikomu do zadku, aby mě tady milostivě nechal a já mohl sbírat stovky příspěvků a hrát si na mistra světa, že jich mám nejvíc. A že víš své, to už člověk za ty roky poznal dobře. Bohužel to tvoje "své" je v naprosté většině úplně mimo mísu...

43
Zatím bych uvítal opravu pravopisných chyb v anketě :(

44
Střecha - pokrývač
Voda - vodař
Plyn - plynař
Elektrika - elektrikář

Ale když potřebuji anténu, jdu na odborné fórum.

Máme holt blbé povolání :D

Strecha súhlas - padnúť z výšky sa mi nechce.
Plyn súhlas - vybuchnúť sa mi tiež nechce (ale našťastie plyn nemám a ani neplánujem)
Vodár - už nie.... Stačili dve návštevy vodára a naučil som sa všetko čo potrebujem
Elektrikár - tiež nie. Každý kto má elektrotechnické vzdelanie a dával v tej škole pozor musí dokázať navrhnúť a zapojiť rozvody v rodinnom dome (a ak mu niečo nei je jasné, vždiy si to dokáže nájsť v literatúre).

Antény nekopú, nevybuchujú a ich zlyhanie nemá v drvivej väčšine žiadne fatálne následky (teda ak ich niekto neumiestni na bleskozvod, alebo samé sa stanú bleskozvodom). Takže tak sa k nim ľudia aj stavajú.

Aby som pravdu povedal tak poznám zopár ľudí čo to takto skutočne zrealizovali a kúrenie im funguje (konkrétne s tými  medenými trubkami a pájkou). Jeden si dokonca položil aj  podlahové kúrenie v kúpeľni (vodné, nie elektrické). Takže až také zložité, ako tvrdia niektorí to byť nemôže.
Antény se také montují na střeše, to jenom tak na okraj.

Pořizovat vybavení na montáž vody, mít zásobu všemožných redukcí, těsnění apod. jenom kvůli tomu, abych si něco udělal doma? To fakt ne...

Pojem "elektrotechnické vzdělání" je poměrně široký a to, že někdo udělá elektroprůmyslovku v žádném případě neznamená, že umí dělat el. rozvody na stavbě. Možná teoreticky, to ano, ale to je houby platné :D A žádná literatura nemůže nahradit praxi - nebo si snad myslíš, že elektrikáře čerstvě po škole někdo pustí dělat něco bez dozoru? Napřed je akorát ucho, které chodí mistrovi pro pivo a sbírá poznatky :)

Možná měl štěstí, ale spíš to dopadne tak, že mu to po čase poteče nebo nebude topit jak má. Případně vyplaví sousedy, jestli nějaké má, a pak si celou škodu zaplatí do puntíku. Prostě éra všekutilů je nenávratně pryč, už bych to dál neřešil.

45
Pánové, děkuji všem za smysluplné rady.

Nějak jste ale sklouzli mimo téma. Nechápu, kde jste vzali, že nevím, která bije... To na antény máte patent, vystudovali speciální obor a nikdo jiný to nemůže dělat a neumí?

Sedlisky: Ano nechci si zvát anténáře, protože určité znalosti elektrotechniky a vzdělání s tím spojené mám. Předpokládám, že vy také a určitě si nepozvete jiného elektrikáře, aby vám zapojil zásuvku. Pokud ano tak jste na tom špatně. Já se zde akorát zeptal, na co bych v případě realizace neměl zapomenout, či nějakou dobrou radu od zkušených. Určitě se i vy jako "odborník" občas ptáte jiných. Pokud doma nepřiložíte doma ruku k dílu s něčím jiným, než s anténou, tak lituju vaší ženu.
Když ti upadne konektor na koax. kabelu, tak si ho jistě přiděláš sám, na tom nic není. Stejně jako si já vyměním zásuvku na 230V. Ovšem pokud bych si měl měnit celý rozvaděč, tak si na to zavolám elektrikáře, který má vybavení a znalosti. A úplně stejné je to u těch antén, prostě ty chceš dělat něco, o čem víš jenom z doslechu, nemáš naprosto nic k proměření signálů a hlavně nechceš pochopit, že to v tvém provedení bude jenom systém pokus-omyl (budiž aspoň útěchou, že to jde z tvých vlastních peněz). Ostatně bych opravdu rád věděl, jestli stejným způsobem postupuješ u dalších profesí, tj. např. jestli na webu topenářů sbíráš moudra, pak si jdeš koupit autogen nebo pájku na plasty/měď a vrháš se do montáže otopné soustavy :)

Antény může dělat každý, ale soudně uvažující člověk nebude ztrácet roky času studiem oboru a investovat do vybavení jenom proto, aby si někde u sebe zrealizoval příjem. Toto snad nebylo ani v dobách naprostého nedostatku montérů všeho druhu za socialismu...

Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 8