Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Sedlisky

Stran: 1 [2] 3 4 ... 8
16
Technik:nemyslíš že bude lepší nechat to na těch nájemnících samotných? Kdo chce ať se na kabelovku klidně připojí,kdo nechce ať se kouká na STA. Řešit tady jestli někdo někomu něco nutí nemá žádný smysl poněvadž to platí oboustranně.
O tom celou dobu píši! Ale situace bývá bohužel obvykle taková, že se všem cpe STA a ještě je snaha to platit ze společných peněz BD nebo SVJ :(

17
Ono úplně stačí odhlasovat poplatky za STA v takové výši, že každého rychle přejde - za tento zastaralý a neperspektivní způsob příjmu - bojovat :)

No jo, ale to jsou socialistické manýry platit cosi extra za STA. Ve společenstvích není vůbec žádný důvod k tomu, aby kvůli STA existovaly nějaké další  poplatky. Pokud se něco hradí, tak jedině spotřeba EE. Vše ostatní (opravy, rozšíření programů atd.) se přirozeně hradí z fondu oprav, jako kterákoliv jiná společná část domu.
Není důvod aby za STA platil někdo, kdo ji nevyužívá. Právě toto je socialistický manýr, že se automaticky účtuje všem všechno a vnucuje se lidem i to, o co prokazatelně nemají zájem. Navíc STA je pouze jeden z dostupných zdrojů TV signálů (dalšími jsou třeba kabelovka, IPTV, satelit, individuální příjem) a nikde není dané, že zrovna STA musí nájemník využívat. Je to stejné jako u el. energie nebo plynu, kde taky nelze na nějaké schůzi odhlasovat, že bude každá domácnost odebírat zrovna od toho kterého dodavatele. Prostě si každý toho "svého" vybere sám.

18
Nevím na co je kdo zvědavý ohledně kabelovky, ale zcela jistě vím, že ten kdo ji má, tak není zvědavý platit za nějakou nemohoucí a věčně potentovanou STA, u které se nikdy nikdo na ničem nedomluví. U nás v domě se to zrušilo a je klid, hádky na toto téma již nejsou. A vztah ke kabelovce si každý řeší individuálně, resp. kdo ji chce, ten ji má a kdo nechce, tomu ji nikdo nenutí (což se někde v domech děje s STA, která se nájemníkům cpe horem spodem a ještě aby za to platili, byť nemají vůbec zájem to využívat).

19
Televize ve vysokém rozlišení (HDTV) / Re:Fanda v HD?
« kdy: 12. 02. 2013, 17:35:13 »
Další stanice Markízy by v DVB-T měla prakticky nulové pokrytí a sama Markíza nemá tolik peněz na to, aby si vytvořila vlastní mux, takže jim kromě satelitu a skřípění zubů nic jiného nezbývá. A tobě vlastně taky nezbývá než skřípět zuby (pokud chceš přijímat Smíchov a Telku), protože to Nova na satelit nedá a lakotný Skylink asi taky ne. Je lepší se s tím nějak vnitřně vypořádat a zvyknout si, že nikdo nemá všechno :D

20
Ono úplně stačí odhlasovat poplatky za STA v takové výši, že každého rychle přejde - za tento zastaralý a neperspektivní způsob příjmu - bojovat :)

21
Proboha co to máte za televizory, kde se nedá smazat nepotřebné? :P

22
Jenomže zrovna tato verze přišla asi až půl roku po tom, co jsem GM kupoval, takže o ničem. Prostě GM (a obdobné produkty) jsou spíš pro hračičky a kdo se chce jenom dívat, ten by měl volit něco jiného.

23
Na očním by zjistili jedině to, že když se o tom nikde nepíše, tak se to nedá ani přečíst a dotyčného by poslali na psychiatrii, že má vidiny :D

Jinak tady: http://www.download.rtv.sk/Golden%20Media/Golden%20Media%20UNI-BOX%209060,9080%202CR2CI%20HD%20PVR/ máš sbírku firmwarů (a ještě ani není kompletní, ale sotva poloviční, ne-li třetinová) a můžeš se klidně rozepsat, v čem se jednotlivé verze odlišují...

24
Apropo rady ziskane na tomto foru jsou za penize? Myslim, ze ty od vas by patrilo ocenit spis polickem za nevychovanost.
Moc se teším na vaši slohovou práci, kterou budete reagovat :)
Pokud bys neměl v hlavě piliny tak ti dojde, že moje rada ušetří právě tobě samotnému spoustu času, peněz a nervů. A nedej bože, abys tím svým bastlením způsobil nějakou škodu na zdraví nebo majetku jiných. Takže nedělej chytráka, věnuj se práci které rozumíš a antény přenech zase těm, kteří to mají jako svoji profesi. Kapišto, ty políčku, o čem to celé je? :D
Třeba mu na penězích, nervech a čase nezáleží. A pokud způsobí někomu škodu, tak z toho budeš mít špatné spaní? Ps. Ty jsi si nikdy nespravil kohoutek, nevyměnil gumu na autě, nebo neopravil něco, nač jsi 20 let nestudoval?
Na čem záleží tomuto konkrétnímu jedinci je mně samozřejmě u zadnice, ale jelikož je toto fórum veřejné a může ho číst kdokoliv, tak je potřeba uvádět i stinné stránky příp. bastlířství. Ostatně jestli nakonec dá ten trumpeta přednost firmě nebo se s tím bude pachtit sám, se já stejně nedozvím a je to koneckonců jeho osobní problém, který ani nemám v úmyslu za něho řešit.

25
přesně tak,
ještě mě napadlo tzv. "nezakódované nahrávání" tohle u většiny nelinuxů není. Nelze tedy nahrávku bezproblémově přehrát v PC.
Vyjma přijímačů Skylink ready a těch, které jsou postaveny na čipu ALI3606, není s nahrávkami problém a jdou tyto nahrávky přehrát kdekoliv i mimo přístroj, než ve kterém byly pořízené.

26
"Já sám jsem zažil verze softů,kde ..."

No vidíš,to já u typů GM 9080 a UNIBOX 2 které vlastním nezažil nikdy. Vyhledání informací o pro mne vhodném fw a pak i jeho následné přehrání bylo vždy otázkou chvilky poněvadž informací o různých verzích fw je tam opravdu dost,stačí číst. Jinými slovy,nikdy jsem po nahrání fw který mi vyhovoval nemusel přehrávat verzi jinou kvůli problémům které popisuješ. Naopak jsem rád že je tam těch verzí tolik takže je z čeho vybírat. Takže nejspíš děláš něco špatně ale to se dost divím,ty takový odborník.
Ohledně toho Wizardu kterého jsem tehdy dělal pro známou mě výběr softu pro čistou Irdeto kartu a jeho následné přehrání trvalo včetně studia tak čtvrt hodiny.
P.S. Máš tam i originální softy pokud máš tak úděsný strach ze servisu.
Těch verzí na GM jsem napočítal ke dvacítce, ale prakticky nikde ani zmínka o tom, co za pozitiva každá z verzí přinese. A že je z čeho vybírat, to je vskutku úsměvné tvrzení, protože soft v přijímači má být jeden od výrobce a funkční. Maximálně při nějaké větší technické změně pak vydá výrobce upgrade, ale rozhodně ne to, že firmwary rostou jak houby po dešti a já si mám nějaký vybrat :D

27
Amen.

28
Na SD programy freeSAT karta medium a na HD pak Skylink Flexi7.

29
Apropo rady ziskane na tomto foru jsou za penize? Myslim, ze ty od vas by patrilo ocenit spis polickem za nevychovanost.
Moc se teším na vaši slohovou práci, kterou budete reagovat :)
Pokud bys neměl v hlavě piliny tak ti dojde, že moje rada ušetří právě tobě samotnému spoustu času, peněz a nervů. A nedej bože, abys tím svým bastlením způsobil nějakou škodu na zdraví nebo majetku jiných. Takže nedělej chytráka, věnuj se práci které rozumíš a antény přenech zase těm, kteří to mají jako svoji profesi. Kapišto, ty políčku, o čem to celé je? :D

30


Zahraničních programů se toto ustanovení netýká (jejich provozovatelé nejsou držiteli licence
Rady pro rozhlasové a televizní vysílání České republiky nebo jde o tzv. převzaté vysílání
podle zákona č.231/2001 Sb., na které se povinnost podle §104 odst. 15 zákona o
elektronických komunikacích nevztahuje).

Dosť pochybujem že na posúdenie či ide o zahraničné vysielanie stačí overiť existenciu licencie u českej RRTV... Pod českou licenciou vysiela napr. Nickelodeon HD, napriek tomu že v českej licencii nemá o šírení na území ČR ani riadok (Polská republika, Belgie, Rusko, Izrael, Dánsko, Lotyšsko, Litva, Estonsko, Finsko, Norsko,Švédsko, Francie, Německo, Švýcarsko, Velká Británie a Irsko, Nizozemí, Španělsko, Maďarsko, Argentina, Chile, Kolumbie, Ekvádor, Mexiko, Peru, Uruguay, Venezuela, Malta + Cyprus a štáty strednej ázie podľa doplnkov z roku 2011 a 2012).
V roku 2007 dostal českú licenciu nemecký kanál TFE, ktorý nikdy nebol určený pre ČR. Podobne poľská verzia Disney Channel vysiela pod licenciou českej RRTV, napriek tomu nie je určená pre ČR. A podobných prípadov sú ročne desiatky.
Naopak, mnoho programov určených pre ČR vysiela so slovenskou, alebo maďarskou licenciou....
Toto se týká pouze programů, které mají licenci (nebo vysílají ze zákona) v zemském vysílání.

Stran: 1 [2] 3 4 ... 8