Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - YABAKA

Stran: 1 ... 34 35 [36] 37
526
UPC Direct / Re:Zaslaná výzva freeSATu by Direct UPC (0,8°W)
« kdy: 03. 05. 2013, 17:05:26 »
Hned se nabízí otázka, proč si to vlastně dotyčný pořizoval, když mu tam ty programy chyběly?

527
Radši to řešit na schůzi SVJ a nechat si tu investici odsouhlasit.

528
Set-top-boxy / Re:Jaký HD set top box.
« kdy: 03. 05. 2013, 14:13:38 »
Škoda že nemá CI slot, pak by mu nechybělo nic.

529
Parametry multiplexu 7 jsou vskutku "luxusní" a skoro se nabízí otázka proč provozovatel rovnou nevyužil maxima, tj. 1/8, 1/32 a hned by měl 31,67Mbps k dispozici. Ještě omluvte kvalitu fota, je to děláno mobilem a na starodávném CRT televizoru.

530
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Stav v multiplexu4
« kdy: 02. 05. 2013, 21:10:22 »
Dokud nebude zákon o ČT novelizován v příslušném ustanovení, tak platí stávající podoba, takže nové programy ČT mohou být šířeny kdekoliv bez ohledu na pokrytí daného multiplexu. O to tady celou dobu jde, aby někdo, kdo tomu prakticky vůbec nerozumí, nepřekrucoval zákony jak se mu to zrovna hodí k jeho egu.

531
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Stav v multiplexu4
« kdy: 02. 05. 2013, 20:49:52 »
Ad právník-amatér: Multiplex 4, anebo kterýkoliv jiný mimo multiplexu veřejné služby, což je 1, nemusí pokrývat 95% území a přesto se tam může další program ČT objevit. V zákoně o ČT se totiž ona podmínka vztahuje na 2+2 stanice, což jak známo rovná se 4, a to již dnes ČT splňuje. Nic o tom, že by se 95% týkalo dalších stanic, v zákoně není. Bylo by dobré přestat mystifikovat zdejší čtenáře, ostatně dost jasně to již i několik dalších lidí vysvětlilo v diskuzi pod článkem.

532
Tady přece není problém v provozovateli multiplexu. Ten sám má jistě enormní zájem na co největším pokrytí, samozřejmě pokud to dostane zaplaceno.

533
A jak to souvisí s přidělením dalších frekvencí a vysílacích kót? Pořád nechápu.

534
Pokud nebude vysilac i na Alumnate, maji vsichni, co bydli na severu Brna problem. Kvuli 47.k musi mit antenu v horizontalni polarizaci, 46.k bude ale zatizen silnym preechem z Alumnatu. Bombardujte Ceskou televizi, at s tim neco dela.
Česká televize je provozovatelem multiplexu a přiděluje si kanály a kóty? To jsou mi ale novinky.

536
Brno jede slušně. V příloze k vidění naměřené parametry mezi obcemi Babice a Kratochvilka.
Měřeno bez preampu anténou podobnou BU453.
Mohl bych poprosit o srovnání s kanálem 46, taktéž z Jihlavské? :)

538
Ani sebelepší technologie si neporadí s limity v podobě omezených volných pásem. Na vesnici stačí několik vzájemně soupeřících ISP a už jsou volná pásma kompletně zahlcená. To nemůže kabelovým připojením nikdy konkurovat, tedy ve spolehlivosti zcela jistě ne. Zůstal bych u ADSL a akorát si na retenčním dojednal lepší cenu.

539
P.T.@ Autorský zákon je normální právní úprava a ne nějaká malá licence, ale každopádně AZ nikde neuvádí povinnost poskytovatele ti něco umožnit. Můžeš si kopii udělat, v tom ti nikdo nebrání, ale pokud to provozovatel neumožní, tak to nijak nelze nárokovat.

Účinné technické prostředky obcházíš tím, že si do přijímače nahraješ neoriginální firmware. Ten totiž jako jediný umožňuje sdílení. S originálním od výrobce nenasdílíš nic, protože tuto možnost nemá.

540
P.T.@ Spotřebitel má možnost si udělat kopii pro osobní potřebu, ale provozovatel nemá povinnost mu toto umožnit. Je to taková

To nie je pravda, provider, ktory zabranuje vyuzivat malu licenciu, porusuje prava spotrebitela. Bodka. Nema na to pravo.
Ina vec je, ak to spotrebitela toleruju, alebo dokonca niektore tupe ovce aj obhajuju.
Neexistuje právní předpis, který provozovateli nařizuje, aby umožnil spotřebiteli vytvářet kopie pro osobní potřebu. Je to stejná situace jako třeba u disků DVD a BluRay, na kterých také může být ochrana proti kopírování a spotřebitel si tak kopii legálně neudělá.
Malá licence má být ve smyslu zákona co? Tedy jaký zákon?

Stran: 1 ... 34 35 [36] 37