Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - YABAKA

Stran: 1 [2] 3 4 ... 37
16
Odkladiště / Re:Zivot vedle vysilace - vliv na zdravi ?
« kdy: 06. 08. 2013, 18:29:03 »
Já bydlím 900m od Liblických vysílačů - 1,5GW.
Když u nás byl elektrikář, tak říkal, že dostáváme takovou sodu, že kdybych napájel dva dvoumetrové dráty na žárovku a jeden uzemnil, tak se ta žárovka rozsvítí.

Tak nevím, může to mít vliv na zdraví ??

Martin
Kolik toho měl v sobě? ;D

17
Neplácej Nováku kraviny a napiš jméno toho, kdo odpovídal. Stačí jedno slovo a nemusíš to tady zase rozebírat na padesát stránek, jak máš trapně ve zvyku.
A já žádný dotaz posílat nemusím, protože mně všechno funguje jak má, což ti asi nedocvaklo ;D
Vy toužíte po odpovědi, tak se zeptejte, ostatní uživatelé tu potřebu zjevně nemají. Voják se stará, voják má, je snad vaše heslo.
Odkazoval jsem na příspěvek jiného uživatele, tak vám těžko pošlu jméno, které v něm není. A pochybuji, že ho jen pro váš rozmar bude posílat někdo jiný. Stejně by vám to nestačilo, příště byste to chtěl s kulatým razítkem.  ;D
Jenomže v tomto případě se já rozhodně starat nebudu, protože žádný problém nemám :D  A pokud někdo není schopen napsat jméno toho, kdo z DB údajně odpovídal, tak jsou to všechno jenom nevěrohodná tvrzení a pouze dokládají to, co tady tvrdím celou dobu - každý nespokojenec jenom prská na netu a blábolí Novákoviny, ale reálně nedělá pro nápravu stavu nic.

18
To nebyla žádná autentická odpověď, ale text, který si za cca 2 minuty sesmolím sám.
Další z vašich klasických reakcí. Když se vám odpověď nehodí do krámu, zpochybníte její autentičnost. Vždyť tu máme přece plno agentů ČRa, co kdyby byl uživatel "klapaciuss" jedním z nich.  ;) Kdybyste místo vašich blábolů na ten mail zaslal dotaz sám, tak už byste měl autentickou odpověď ve svém mailu.
Neplácej Nováku kraviny a napiš jméno toho, kdo odpovídal. Stačí jedno slovo a nemusíš to tady zase rozebírat na padesát stránek, jak máš trapně ve zvyku.
A já žádný dotaz posílat nemusím, protože mně všechno funguje jak má, což ti asi nedocvaklo ;D

19
Udělej scan této diskuze a pošli to na helpdesk@multiplex4.cz (a pak sem dej jejich autentickou odpověď). Jinak jsou to plky pořád dokola o ničem.
Autentická odpověď byla postnuta už tady: http://forum.digizone.cz/index.php?topic=3061.msg44951#msg44951 a pak ještě několikrát. Jenže ta se vám nehodí do krámu, tak opět trollujete a zas a znova vyžadujete další autentickou odpověď. A ještě moudře radíte to poslat na mail, o kterém jste před pár dny tvrdil, že je pro smluvní partnery  ;D
To nebyla žádná autentická odpověď, ale text, který si za cca 2 minuty sesmolím sám. Autentická odpověď má jméno dotyčného, který na to odpovídal a dá se to tedy ověřit. Takže neblekotej ty svoje Novákoviny a radši přiznej, že sám neděláš nic a jenom sviníš diskuze psaním nesmyslů na adresu Pařízka.
A že je podpora jenom pro smluvní partnery je pravda, ale to v žádném případě neznamená, že by tam nesměl psát ani nikdo jiný (tj. příp. žádná odpověď = taky odpověď). Zase si tady Nováku vymýšlíš ty svoje Novákoviny, zcela bez hlavy a paty :D

20
Dneska je set-top-boxů s podporou MPEG-4 všude plno: http://www.omko.cz/set-top-boxy-hdtv/

21
Udělej scan této diskuze a pošli to na helpdesk@multiplex4.cz (a pak sem dej jejich autentickou odpověď). Jinak jsou to plky pořád dokola o ničem.

22
Zařízení určitě byla. Jen se k nám nedovážela kvůli nulové nabídce a tím pádem i poptávce. Sám mám doma v počítači tuner AverTV Hybrid+FM PCI A16AR, který existuje minimálně od 09/2005. V rychlosti jsem dohledal drivery u Averu (nejstarší z roku 2006 http://www.avermedia.com/avertv/Support/Download.aspx?Type=APDriver&tab=APDriver&id=42) a diskuzi z CZC (nejstarší 09/2005 http://www.czc.cz/avertv-hybrid-fm-pci_4/32997/produkt/forum?q-first=100).

Ač je tak archaický, stále funguje a umí i MPEG-4 včetně HD kanálů!
Bavíme se o set-top-boxech a televizorech a nikoliv o TV kartách do PC, které si koupí sotva 1% lidí.

A že TV a STB s podporou MPEG-4 v té době někde na světě existovaly, to bude asi pravda, leč rozhodující je, jestli byly v prodeji zde v ČR nebo ne.

23
Ty budeš Nováku pořád mlet tu svoji obehranou písničku
Jediný, kdo tu pořád mele svou písničku, jste vy. Každé téma dokážete svými nesmyslnými příspěvky a omíláním vašich pravd zaplevelit a k tomu máte tendenci dělat blbce z ostatních a ze sebe znalce všehomíra. A to i když vám to všichni ostatní vyvrátí. Prostě jste techniku obyčejný otravný troll.
U tebe platí, že toho blbce ze sebe ani dělat nemusíš ;D  A omíláním nesmyslů seš tady proslavený leda ty sám, protože pořád blábolíš cosi o chybách u Pařízka, byť opět další a další lidé tady jasně uvádí, že žádné problémy nepozorují. Ostatně pokud by ty problémy byly tak vážné, tak by je řešila i samotná Nova. Takže jak sám píšeš, přestaň tady otravovat vzduch a s těmi svými Novákovinami odjeď někam mezi svoji partu z mokré čtvrti, tam tě (možná) bude chvíli někdo poslouchat...

24
Opět musím opakovat, že to, že jiné multiplexy fungují rozhodně neznamená, že to není vina přijímačů. Takové problémy byly už s MP3 (některé dekodéry si neporadily s VBR módem. VBR mód dlouhou dobu žádný enkodér nepoužíval, tak se na něj mnozí výrobci jednoduše vykašlali) i MPEG4 (nepamatuju si s čím přesně).
Ano, může to být chyba přijímačů. Ale jak vysílateli tak provozovateli muxu by mělo jít o maximální sledovanost. Buď používají režim způsobující problémy záměrně, třeba proto, že potřebují zvýšit kompresní účinnost. Pak jim nic nebrání to oznámit i se seznamem typů, kterým to způsobuje problém - to jim už podpora jistě zjistila. Nebo to nepoužívají záměrně, pak by neměl být problém to rekonfigurovat do běžného nastavení. Rozhodně by ale neměla být už 3 měsíce odpověď: Víme o tom, nevíme v čem je problém, ale děláme na tom.
Ty budeš Nováku pořád mlet tu svoji obehranou písničku, jak má provozovatel muxu testovat každý krám, který sem do republiky někdo dotáhne a strčí na pulty prodejen a ještě kdesi kohosi upozorňovat. To už opravdu hraničí s naprostou ztrátou soudnosti. V první řadě je to totiž prodejce/dovozce/výrobce, který při zjištění problémů (což lze mimo jiné zjistit třeba častějším výskytem reklamací, kde se opakuje stále stejná závada) musí konat a ne dělat mrtvého brouka nebo svádět vinu na někoho jiného. Když už kvůli ničemu, tak proto, že ve smluvním vztahu se zákazníkem je právě prodejce a od něho vede cesta přes dovozce až k výrobci - a provozovatel muxu v tomto řetězci nijak nefiguruje. A i kdyby - čistě teoreticky - byl opravdu problém u provozovatele muxu, tak je to zase pouze výrobce, který na něho musí tlačit a spolu najít řešení. Ale tvoje dětinská představa, jak ti bude Pařízek zajišťovat nějakou technickou podporu (viz tvoje včerejší výstřelky), to je akorát k smíchu ;D

25
Yabaka: Blbost. V době kdy se digitální vysílání oficiálně spouštělo už MPEG4 dávno existoval, stejně tak i dekodéry. Na MPEG4 se nepřešlo kvůli Pražákům co si nakoupili přijímače bez podpory MPEG2 na sledování testovacího vysílání, přestože vysílání v MPEG2 znamená výraně nižší kvalitu obrazu. MPEG2 je zastaralý a byl zastaralý už když se DVB-T začlo oficiálně vysílat.
Sám za sebe můžu říct, že koncem roku 2005, kdy se DVB-T spustilo v Brně, nebyl ve zdejších prodejnách ani jeden set-top-box s podporou MPEG-4. A co si tak pamatuji, tak první takový set-top-box se tady objevil až někdy v roce 2009, a to ještě jako kombo T+S+S2, samostatný přijímač vůbec.
Mimochodem MPEG-2 vůbec neznamená nižší kvalitu, MPEG-2 je pouze méně hospodárný co se týká objemu přenášených dat, takže MPEG-4 je výhodnější hlavně pro samotné televizní stanice, které ušetří náklady na šíření signálů, resp. mohou do multiplexu umístit více svých "skvělých" stanic. Ale kvalitativně (myšleno vizuální stránka obrazu) není MPEG-2 vůbec horší než MPEG-4 a navíc paradoxně je méně náročný na zpracování, což se týká hlavně set-top-boxů a televizorů, které s ním mají - laicky řečeno - méně starostí. A MPEG-2 se také běžně používá jak v televizním řetězci, tak třeba na Blu-Ray discích. To jenom tak na okraj.

26
Ale plavat ve vodě umí, tak mohla nova využít této její vzácně nadlidské dovednosti.
To není dovednost nadlidská, ale nadmagorská. Běžný lid plavat umí. Magoři ne.
Kolesa není běžný lid, Kolesa je http://www.exotopedia.org/wiki/Michal_Kolesa

27
A že se vyskytují problémy i na nových zařízeních, to samozřejmě vím. Ale stejně tak vím, že se zase na celé řadě zařízení nevyskytuje problém žádný. A jen tak na okraj - různé přijímače mají i různé problémy, stačí třeba hraniční příjem v SFN (i u muxů 1 až 3) a zatímco Evolve kiksne, tak TechniSat nebo GoSat pracují dobře. Takže to, Nováku, opravdu není tak jednoznačné, jak se tady snažíš namluvit.
Motat do sebe problémy SFN a mpeg2 je jako míchat hrušky a jabka. Zatímco problémy se SFN lze obvykle vyřešit směrovou anténou, tak pokud si zařízení nerozumí s Pařízkovým mpeg2, nic mu nepomůže, ať už bude na vstupu kvalita signálu sebelepší.
Opět seš, Nováku, vedle jak ta jedle - jenom jsem uvedl reálný příklad, že se každý STB (a TV) chová jinak a v žádném případě není nějaký univerzální přístroj, který by chodil vždy a všude naprosto bez chyb. A týká se to všech muxů bez výjimky. Někde si prostě STB neporadí s muxem 4, jinde si zase neporadí se SFN apod.
A problém se SFN lze obvykle vyřešit použitím odolnějšího STB vůči SFN (nebo přechodem na satelitní vysílání), ale ne směrovou anténou a obzvlášť, když tam už směrová anténa je :D

28
Samsungy ES 7000,UE46EH5450W,Hitachy  26h8l02,  LG 37LS5600 ,Philips 5007 jsou tak starý krámy až zrak přechází,nj,oni jsou vlastně značkový krámy,tak ty nemohou bezchybně hrát,ale takový Samsungy a LG a Gosat,to jsou kvalitní stroje,na těch to hraje bez chyby,viď JABLKO ?
Běž už někam s těmi žvásty, i jiní lidé ti tady opakovaně uvádí, že jim všechno funguje jak má a ty pořád blábolíš ty svoje naučené kecy z ČRa, jak jsou mux 4 a RS7 špatné. Jediné co je špatné (ale pro tebe) je to, že to děláš moc okatě a už tě nikdo nebere vážně ;D

29
Zapomněl jsi na televizor Mánes, tam také nejde mux 4 přijímat (když už jsme tak u těch historických kousků) ;D
Pokud vím, tak televizor Mánes neobsahuje mpeg2 dekodér. Až budeme řešit problémy analogového vysílání, bude váš příspěvek k věci.
K žádné změně normy mpeg2 od začátku vysílání DVB-T u nás nedošlo, takže Technisat je zcela korektní volbou. Ale to samozřejmě víte, stejně tak to, že problémy se vyskytují i na novějších zařízeních, takže vaše teze o starých křápech je z principu chybná.
Když přímo servisní středisko TechiSatu označí svoje DVB-T přijímače jako zastaralé, tak není co řešit :)

A že se vyskytují problémy i na nových zařízeních, to samozřejmě vím. Ale stejně tak vím, že se zase na celé řadě zařízení nevyskytuje problém žádný. A jen tak na okraj - různé přijímače mají i různé problémy, stačí třeba hraniční příjem v SFN (i u muxů 1 až 3) a zatímco Evolve kiksne, tak TechniSat nebo GoSat pracují dobře. Takže to, Nováku, opravdu není tak jednoznačné, jak se tady snažíš namluvit.

Stran: 1 [2] 3 4 ... 37