Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - YABAKA

Stran: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 37
106
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:DVBT mne zklamalo
« kdy: 27. 07. 2013, 20:28:14 »
Měřit můžeš, ale bohužel co naměříš v pozemáku dneska, to může být zítra úplně jinak. I v tomto je satelit spolehlivější, resp. stabilnější.

107
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:DVBT mne zklamalo
« kdy: 27. 07. 2013, 19:55:00 »
Zdravím všechny a přeji hezký den.
S DVB-T jsem spokojený.Když si vzpomenu jak jsme jako kluci vyráběli antény podle Českého na Vídeň a s velkou radostí jsme naladili v 70 létech zrnitý analogový obraz,vzpomínám na to s úsměvem.Dnes mám na střeše dvě velká pl.síta,jedno v poloze V na Brno-Barvičova odkud jedou stabilně dobře muxy 1,2,3,4 a RS7.V přesném zákrytu Barvičky mám Velkou Javorinu s muxy 1,2,4,tak že vše v pohodě na jednu anténu.Druhé velké husté plz.síto mám v hor.poloze na Vídeň mux A a mux B.U TV mám dva STB,každý pro jednu anténu a samostatným dobře stíněným koaxem.Na tom jsem nešetřil.Televizor http://www.nakupka.cz/vyrobek/televizor-grundig-stf-72-1010-7-text/ má 2x scart a tak mám v každém vstupu na TV 1 STB a  přepínám je podle potřeby přes AV.Je pravda,že 5 programů v HD kvalitě je mě k ničemu.O tolika programech se mě za mladých let ani nesnilo,ikdyž některé mám naladěné,ale téměř je nesleduji. Zdraví Josef Z.
Kolik takových lokalit v republice je? 1%? V Brně znám takto ideální příjem akorát v Bystrci, Kohoutovicích a v Jundrově, vždy nahoře v sídlišti.

108
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:DVBT mne zklamalo
« kdy: 27. 07. 2013, 19:51:22 »
DVBT je nejlevněji realizovatelný příjem cca dvaceti volných programů bez jakohokoli poplatku. Za tu cenu je myslím vinikající. Pamatuji jeden program černobíle pak, dva , pak něco už barevně, pak čtyři  a dnes cca dvacet. Pokud mi to nestačí mohu si zvolit za větší peníz a poplatek satelitní příjem a více HD kanálů atd, dále různé kabelovky, internet a bůh ví co ještě. Každý si dnes může vybrat co mu vyhovuje a na co má. Na tom přeci není důvod ke zklamání, snad jen pro ty, co chtějí luxus zdarma.
Ano - v místě, kde vidíš na všechny vysílače, které šíří muxy 1-4 a RS7. Ale v momentě, kdy máš jeden vysílač jedním směrem, druhý vysílač směrem jiným a nedejbože ještě potřebuješ přijímat signál z vysílače třetího, tak se nedoplatíš. A to se nebavím o tom, že je mnohdy sloučení všech signálů možné jenom za enormní náklady přes kanálové měniče. Oproti tomu je nějakých 29Kč měsíčně za serpo u Skylinku úplný pakatel, který ani nestojí za řeč.

109
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:DVBT mne zklamalo
« kdy: 27. 07. 2013, 16:41:37 »
Já to za utrpení nepovažuji.Samozřejmě jsem si nevybral to největší rozlišení co je k mání ale 1366x768 plně stačí a SD ze třech metrů je pohoda.
To je nejhorší co může být, protože ať sleduješ SD nebo HD, tak si to TV vždycky musí přepočítat do svého nativu, ve kterém se nikde nevysílá přímo. Ale samozřejmě když ti to stačí, tak v tom problém nevidím :)

110
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:DVBT mne zklamalo
« kdy: 27. 07. 2013, 15:46:51 »
Sledování SD programů na HD zobrazovači je utrpení naprosto vždy. Jedině mít SD zobrazovač, ale už dlouho jsem žádný neviděl :D

111
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:DVBT mne zklamalo
« kdy: 27. 07. 2013, 13:17:34 »
Každý stát je rád, když si pozemním signálem pokryje svoje vlastní území a ne aby ještě pokrýval území souseda. Ostatně v ČR na celé řadě míst není dodneška signál muxu 3, takže uvažovat o cizím státu, je úplná kravina.
Jinak právě u satelitního příjmu by se měla EU ukázat jako funkční skupina, tj. aby kdokoliv v kterémkoliv členském státě v EU mohl sledovat všechno, co se zde šíří.

112
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:DVBT mne zklamalo
« kdy: 27. 07. 2013, 12:43:06 »
Klínovec pokrývá signálem určitou vymezenou část území a pokud na tomto území dochází k rušení signálu díky zahraničnímu vysílači, tak je na ČTÚ, aby začal konat. Ale v opačném případě je to pochopitelně nesmysl.
Pokud jde o EU, tak ta s tím nemá co dělat, protože pozemní vysílání je koncipováno čistě jako národní a z technických důvodů tomu ani jinak být nemůže.

113
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:DVBT mne zklamalo
« kdy: 27. 07. 2013, 12:31:06 »
"Nejde to, co je na K35,
protože Klínovec ruší Jelení horu.
"

Jsi-li na území ČR, tak zdejší vysílač (tj. Klínovec) nemůže rušit vysílač zahraniční (tj. Jelenia Góra), protože ten vysílač zahraniční není určen pro pokrytí naší republiky. To jenom pro upřesnění pojmů :)

114
Skylink / Re:Rušení satelitního přijmu
« kdy: 26. 07. 2013, 10:50:00 »
V poslední době (asi měsíc) se nám zhoršuje až ztrácí příjem signálu skupiny Čt1. Máme skylink. Ráno to hraje a odpoledne to začne blbnout a k večeru to zmizí docela. Když to ráno hraje ,tak je anténa nastavená dobře. Může to být těmi vedry? Nevíme co s tím. Lokalita Senohraby.
Jako1
Aneb montáž neprováděl odborník, nýbrž byla zbastlená doma na koleně podle teploměrů, že?

115
Taky to tak vidím...

116
Proboha kup si normální Colorku z Kovoplastu a ne to předražené smetí zvenku :(

117
Procentuální pokrytí se nevztahuje na území, ale na obyvatele. Snažit se o pokrytí území je celkem zbytečná věc. A lidé na vesnicích jsou jistě natolik prozíraví, že si kromě pozemních antén pořizují i satelity a nespoléhají jenom na jeden způsob příjmu :)

118
Hadam ze "antenar" bude zivnostnik, to ja jsem taky, a jedine o co jde jsou penize, sluzba popripade produkt je to posledni co zivnostnika zajima, a lze ten kdo rika ze ne vsicni jsou stejni. 

 LOCK
To si doma nepochybně sám pečeš chleba (samozřejmě z vlastnoručně vyrobené mouky, kterou jsi získal ze svého obilí), sám vyrábíš el. energii a vůbec děláš všechno sám, protože přece nebudeš někoho prokrmovat, ne? :D

119
A co má teda pokrývat???
Ze zkušeností lidí pokrývá v pohodě "kotel" kolem Brna - zejména jižní část, a na jihovýchod tak kousek za Hustopeče. A to je tak všechno. Trochu málo na to, že se takto "spotřeboval" mezinárodně zkoordinovaný K47 pro celou jižní Moravu. Kdyby se vysílalo z nějaké rozumější a vyšší kóty JV od Brna, tak mohlo být pokryto nejen Brno, ale i větší území okolo. Jenže to by na to slavný ČTÚ ve "vzdálené" Praze musel trochu dohlížet, aby se kmitočty využily co nejefektivněji z hlediska šíření signálu a nejen proto, že už někde stojí nějaký vysílač, odkud má daný subjekt(myšleno p. Pařízek) už v provozu jiný multiplex.
Je zajímavé, že v Čechách už to jde (Černá hora, Klínovec), kdežto na Moravě jsou všechny vysílače RS 7 "utopeny" v nížinách.
Umístit někam vysílač není úplně triviální věc, musíš mít souhlas majitele pozemku, mít tam k dispozici el. energii, nechat to schválit ČTÚ a spoustu dalších věcí. Skutečně se to nedá upíchnout jen tak, kam si kdo zamane.

120
ČT D/Art bude na 12.525V, už to bylo přímo z ČT i řečeno.

Stran: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 37