Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - František Kotouč

Stran: 1 [2] 3 4 ... 10
16
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Vysílače - fotky
« kdy: 20. 02. 2021, 15:12:47 »
V posledních dnech byla vidět Pálava, jako málokdy. Spíše připomínala zasněžené Alpy. Krásně byly nasvícené v ranním slunci barevné štíty vinných sklepů v Pavlově. Pohled je od Velkých Pavlovic.
Pěkné foto. Teď nedávno byla dobrá viditelnost i ze Znojma a zrovna jsem byl bez foťáku...

18
Analogový rozhlas / Re:Pirát v éteru?
« kdy: 17. 01. 2021, 16:24:27 »
zkusil jste to nekdo nahrat? Třeba je to nějaky fm transmitter někde "vedle na stavbě" dříve to mivali ukrajinci a jeden to nekde pustil a meli tam nějaky rusky a ukrajinsky pisničky a hralo jim to na radiích po cele stavbě i mimo ni. Dneska už si to pouští normalně na flashce nebo z bluetooth, ale třeba ješte nekdo nejaky fm transmiter má.
Také bych se přikláněl k FM transmitteru. Jsou běžně ve stereu, spíše jsem nenarazil na mono, pokud se nebavíme o vlastně postaveném výrobku. Z Aliexpressu mám třeba transmitter (Je do auta, ale naštěstí to nemá konektor do zapalovače.) na usb napájení, je to asi metr dlouhý usb kabel s 3,5 mm jackem a micro usb na napájení mobilu, uprostřed je malý vysílač. Dosah cca 50 metrů. Škoda, že už se neprodává, je překvapivě kvalitní, snad dlouho vydrží... Ale viděl jsem tam i s výkonem 1W/7W (v kovové krabičce), ten se využívá třeba u autokin, možná ho tam zrovna mají.

19
Zkusil jsem do Avidemuxu (2.7.4 Linux) nahrát a převést do .mkv 2 videa z mobilu a poté ještě kus záznamu z ČT "Rusko z výšky", vše v HEVC. Nikde žádný problém ze zvukem.
On to ale není problém s HEVC obecně, ale jen se zvukovými stopami z DVB-T2, a to jen s některými. U stanic, kde není více stop je vše v pořádku a nemusí se nijak převádět. Vývojáři o tom vědí, ale oprava zatím v nedohlednu. U poslední verze mám nyní ke všemu problém, když spojím více HEVC záznamů do jednoho a nechám to uložit, tak mi Avidemux vypíše cosi, že záznam není úplný kvůli špatnému časovému razítku a uloží se jen první část.
Co se týče opožděného obrazu a zvuku u převodu do MKV, tak to je problém programu MKVToolnix, zkusím kontaktovat vývojáře.

20
Nakonec funguje program XMedia Recode - https://www.xmedia-recode.de/en/download_64bit.php. K dispozici portable verze bez instalace, pouze rozbalíte složku ze zipu a spustíte XMedia Recode.exe, je možné, že se to bude pokoušet zablokovat antivirus, ale je to bezpečné.


Nyní postup:

přetáhnete nahrávku do programu

dole si nastavte cílovou složku pro výstup

záložka formát - zde zvolte profil: vlastní
                                        formát: matroska
                                        přípona: MKV

záložka obraz - nastavte mód na kopírovat

záložka zvuk - zde asi nepůjde nastavit kopírovat, bude tam tedy mód "převést"
v pravé části výstup už by měla být automaticky nastavena první stopa (stereo), pokud ne, tak jen vlevo ve zdroji označte první stopu a klikněte na modrou šipku uprostřed těch okýnek
datový tok (dole) nastavte ze 128 na 192

pak už jen běžte do záložky úlohy, nahoře klikněte na modré plus - přidat a vedle na převést

Vytvoří se mkv, které pak lze editovat v Avidemuxu, zde už je obraz a zvuk v pořádku. Jen malá poznámka, není to chyba, ale vlastnost, ale odstraní se asi první dvě sekundy ze záznamu, to kvůli synchronizaci zvuku a obrazu, ovšem předpokládám, že nahráváte vždy pár chvil před začátkem pořadu a ne těsně před ním.

21
Ano, pokud by vám to nedalo práci, byl bych rád.
Tady posílám krátké video. Akorát jsem si všiml, že se po tomto trochu opozdil zvuk, normálně se mi to u jiných programů neděje, ale zrovna tady u ČT3, ovšem i to lze doladit v Avidemuxu - posun zvuku.
 https://www.uschovna.cz/zasilka/GVYW3X544RUBXPGC-YFU/

22
Zdravím, doporučuji ještě záznam prohnat přes Mkvtoolnix. V tomto programu vyberete jen stopu, kterou chcete zachovat a spustíte tzv. multiplexování. To Vám bez ztráty vytvoří MKV videosoubor už pouze s Vámi zvolenými zvukovými stopami. Pak už lze v Avidemuxu stříhat bez problému. Pokud chcete, mohu Vám poslat stručný návod.

23
To samé i na Nova 2  :D U Nova Gold nemám zpětný přístup, ale na Nova Cinema to bylo správně
U Nova Gold také chyba.

24
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Vysílače - fotky
« kdy: 26. 12. 2020, 18:30:30 »
Já byl dnes na procházce na Kraví hoře ve Znojmě, tak přikládám nějaké foto.

1. Deblínek
2. Pálava
3. Kraví hora - dokrývač

25
Analogový rozhlas / Re:Rušičky Slobodnej Európy
« kdy: 03. 12. 2020, 13:36:06 »
Rušičku ne, ale někdo opravil nalezený pásek s nahrávkou pro Československo!

https://www.youtube.com/watch?v=Q6mEkv8SJag

samozřejmě palec nahoru za odkaz, ale nějak jsem to nepobral; nejde o opravený pásek ale záhadného chlápka, který k pásku záhadně přišel...navíc tam nejsou "štvavé" zprávy, ale jenom muzika

Přišel k němu v opuštěném vysílacím komplexu, pásků tam bylo více rozházených po zemi v prachu. Viz. jeho další videa. Zprávy to bohužel nejsou, ale aspoň něco.

26
Analogový rozhlas / Re:Rušičky Slobodnej Európy
« kdy: 29. 11. 2020, 00:44:35 »
Rušičku ne, ale někdo opravil nalezený pásek s nahrávkou pro Československo!

https://www.youtube.com/watch?v=Q6mEkv8SJag

27
Jedna starší záležitost s Ondřejem Sokolem, jak si dal selfie s fanynkou - tlumočnicí znakového jazyka, která zrovna tlumočila v okýnku.
https://www.youtube.com/watch?v=0D19pV1oYNY

A jedna včerejší na Nově
https://vimeo.com/480512691

28
Analogový rozhlas / Re:Konec Helaxu a Rubi
« kdy: 09. 11. 2020, 16:25:00 »
Vysílání Rubi v Brně a online je zatím dočasné, než se schválí přepnutí na Fajn Radio, jednání RRTV je zatím odloženo. Rubi musí stále dodržovat licenci, proto vysílají zatím dál.

29
Aktuální problémy multiplexu24.

https://youtu.be/uficMnVffto
Spíš muxu 21, ne?
Jinak jsem si říkal, co se to děje, že mi blbnul příjem jak z Liberce, tak z Brna. A pak jsem si pustil záznam a je to plné chyb kolem zvuků i obrazu. Už jsem to pozoroval v minulých dnech. Možná to souvisí s přepnutím multiplexeru po skončení regionů.

Překlep. To dělá to horko...  :D

30
Aktuální problémy multiplexu21.

https://youtu.be/uficMnVffto

Stran: 1 [2] 3 4 ... 10