Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Honza DVB

Stran: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 19
61
Protože vám to taky vadí tak vás tímto a všechny ostaní kterým to taky vadí vyzývám aby ste taky bombardovali kompetentní v ČT, radu ČT a RRTV.
Hlavně se to chce pořádně ozvat a nedržet hubu. Čím víc lidí se ozve tak to budou muset řešit. V krajním případě jsem ochoten se obrátit aj na parlament, protože ˇVeřejnoprávní Česká televize musí taky něco respektovat a nechovat se jak komerční televize. Komerční Tv ať si dělají co chtějí, ale ČT si toto nesmí dovolit a zkoušet co všechno divák snese!!!
Česká televize dle zákona o ČT nesmí v žádném případě vkládat žádnou reklamu do pořadů a tyto upotávky na cokoliv jsou svým způsobem reklamy.
A mohu na uvedený email poslat informaci o tom že se mi naopak tato služba veeřejnoprávní TV líbí a že si přeji aby v tom ČT pokračovala?

Nepodáte na mne potom žalobu? Nerad bych měl oplétačky se spravedlností a tak se nejprve raději zdvořile ptám.

Děkuji.

62
Nyní např. na konci každého pořadu na ČT 2 vedle loga text "následuje ..." v kterém je název dalšího pořadu.. Toto nemá absolutně co dělat na veřejnoprávní ČT ale patří to výhradně na komerční TV na které se nemusím dívat na rozdíl od ČT kterou musím ale povinně platit.
Proč podle vás veřejnoprávní TV nesmí informovat o dalších pořadech?

63
Televizory / Re: Televizor s S2 tunerem
« kdy: 26. 11. 2010, 11:43:46 »

U Panasonicu nebyl problém s kompatibilitou ale s datovým tokem mezi CI a CAM. Panasonic zaspal, a jeho CI podporovalo jen 58Mbps podle staré normy.
Michale, můžete být trochu konkrétnější?

Já vím o jediné platné normě k CI, a to EN 50221:1997, která pro kompatibilitu CI specifikuje limit 58 Mbps.

Víte o nějaké novější?

64
Televizory / Re: Jakou televizi pořídit do 10 000 Kč
« kdy: 23. 11. 2010, 16:42:45 »
Já ale vážně nekoupím LED, nemám na to ani peníze. Jsem student a bydlím s rodiči, takže energie je na nich. Ale klidně pro zajímavost si to pro zajímavost spočítat můžeme :D
Tebe bych chtěl mít doma...

65
promiňte, špatně jsem specifikoval dotaz, Signál ze satelitu je rychlejší než z pozemáku.
Při náhodném sledování stejného vysílání ze Sat a ve vedlejším pokoji z pozemáku, je jasně slyšet zvukové posunutí a tedy i obrazu. Jednoznačně je pozemní vysílání pozadu.
Lze to také poznat při sledování hlavních zpráv kdy jde na obrazovce čas a kontrolou nástěných hodin řízených radiem z vysilače SRN. Rozdíl bývá i několik vteřin
Olda
Chcete říct že na signálu ze satelitu máte obraz a zvuk o něco napřed před signálem z pozemního vysílání?

Signál u každého vysílatele a operátora prochází různými částmi vysílacího řetězce. Některé z nich (pozorovatelné) zpoždění nepůsobí (např. přenos pozemní datovou trasou, ...) a některé zase ano (enkódování, satelitní uplink, přenos ze satelitu na vaši anténu, ...). Zpoždění mohou být i v rádech vteřin a budou se výrazně lišit podle použitých technologií (např. rozdíl mezi MPEG2 a H.264) a způsobů přenosu (DVB-T, Analog, Satelit, IPTV). Někteří vysílatelé a operátoři tato zpoždění kompenzují, jiní ne.

Takže odpověď zní - ano, rozdíly jsou. A určitě naštvou třeba při sledování fotbalu (Góóól od sousedů...). To že satelit předbíhá DVB-T může být způsobeno tím, že v konkrétní DVB-T trase je zpoždění výrazně kompenzováno, zatímco v konkrétní satelitní trase ne, a signál jde rovnou.

66
Michale, řekl bych že tohle se týká nějaké úplně běžné závady, ne celkově problému životnosti LCD/Plazem. Tady platí jediná rada - reklamovat (už jsi udělal).
K tvému strachu z reklamace u e-shopů - prostě je něco za něco. V e-shopu sice při nákupu ušetříš, ale zase trneš jak se vyřídí případná reklamace a nebo jak dlouho ještě bude e-shop fungovat kdybys chtěl vrátit peníze...

67
Přepošlu tohle diskusní vlákno našemu šéfredaktorovi. Snad s tím do budoucna něco uděláme.
Výborně!
Přiznáme ale, že se současným stavem VIP blogů nejsme také spokojeni.
To jsem rád, protože jinak by to bylo lhaní si do kapsy.

68
Do budoucna se s tím budeme ještě snažit něco udělat, ale házet na nás za tento fakt v podstatě špínu, od vás není zrovna úplně košér.
Lukáši, já to jako házení špíny neberu. Ale podívejte se na Vaše blogy sám a sebekriticky - příspěvky od Davida Rácze nemají žádnou valnou kvalitu, a speciálně ten poslední je totálně mimo mísu a naprosto zavádějící. To snad vidíte sám. V poslední době z těchto VIP osobností byl aktivní pouze p. Fridrich, ale jeho poslední článek je nepřístupný, prostě se nezobrazí. Což také o něčem svědčí.
Nedivte se, že v této situaci je přívlastek VIP tak trochu "nepatřičný" a spíš k pousmání.

A k tomu Vašemu vnímání kritiky jako podpásovky - berte to spíš jako pošťouchnutí a upozornění na aktuální slabinu. S tím se přeci dá něco dělat, nebo ne? Kdyby mně kvalita obsahu Digizone nezajímala, budu mlčet. Ale zajímá mně a tak se ozývám. Nemám nic proti Davidu Ráczovi, ale on VIP českého televizního trhu opravdu není. Známé jméno ve spojení s digitalizací, to ano. VIP ne.

69
Pánové,zkoušeli jste určitě močit proti větru,tak to neřešte,bude to stejné !!!
Mně dost nadzvednul poslední, "velmi kvalitní" text na téma kompatibility "červených" modulů (zřejmě SmarDTV Cryptoworks) od "VIP osobnosti" Davida Rácze. Změní, nebo nezmění o se uvidí, každopádně to co je tam teď rozhodně VIP není. Je to spíš ostuda...

Navíc poslední příspěvek Milana Fridricha na téma Facebook už delší dobu (rozhodně přes týden) vrací "Error 404 - Not Found". Takže holt asi dobrej oddíl to VIP...

Ale jestli to tak redakce chce nechat...

70
Bacha, zkušenost od starších lidí není zrovna pozitivní, když jim člověk dává STB a mluví před nimi s tou zkratkou nebo je to tam všude možně napsáno...
To úplně chápu, zvlášť když k té krabičce vede drát někam ven z bytu a nebo dokonce do telefonní linky ;D

71
Když někomu vadí nazev STA tak musí byt padly na hlavu

Já se spíš divím, že takovým těm bojovníkům proti všemu ze socialismu, bez ohledu na to jestli to s ním mělo něco společné (naprosto nepolitické technické věci), nevadí spíš zkratka STB :-D Namísto STA...
Přesně na to myslím pokaždé když tu zkratku někde vidím... Na druhou stranu je to určitě známka toho, že to nejhorší je už za námi..

72
Pojem STA (společná televizní anténa) se pochopitelně objevil až v socialismu, kdy takových společných nesmyslů bylo mnohem víc. Namátkou "Dům ve společné péči nájemníků", který měl obvykle co dělat, aby se pod tou "péčí" rovnou nerozpadl  :P
Zřejmě budou v UK a nebo i v Austrálii a jinde také pomýleni socialismem, když používají termín "communal antenae systems". Což je vlastně to samé jako STA a nebo společenství vlastníků.

73
Jaký je Váš názor na Blogy Digizone? Už mají za sebou nějakou dobu v provozu a tak by mělo být možné posoudit jestli si zaslouží přívlastek VIP a nebo jde spíš o šedý průměr či podprůměr.

74
6 let stará plasma, pokud je pravidelně provozovaná, je už dávno za hranicí životnosti, takže vyhodit. Oprava se nevyplatí, brzy by u ní odešlo něco jiného.
Nemůžu si pomoct, ale co je to "pravidelně provozovaná" jak si můžete být jistý že je za "hranicí životnosti"?

75
Honzo, co to tu píšete za nesmysly? Já se ptám na ten HD kanál, který právě vychází z onoho rozhovoru!!!
Beru zpátky - to HD jsem přehlíd. Holt je to poslední dobou pořád jen HD, 3D... a tak pomalu na 2 písmenné zkratky končící na D přestávám asi reagovat  ;)

Stran: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 19