Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Honza DVB

Stran: 1 2 3 [4] 5 6 ... 19
46
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re: Bratislava 2.3GHz
« kdy: 22. 03. 2011, 10:37:38 »
http://www.teleoff.gov.sk/data/files/17511.pdf  ... poprosím Vaše názory - UPC/Satro/iný ? analóg/DVB-T/DVB-C ? internet ?
A na co chceš znát názor? Cheš vědět jestli do toho jít a podat nabídku. V tom případě je odpověď jednoduchá: pokud se na to musíš takhle ptát, tak nejspíš ne. Byla by to pro tebe nejspíš ztráta času a peněz.

47
Právník nejsem a zle jsem to taky nemyslel - pouze jsem se spolehl na špatného koně - ta citace je z webu RRTV (http://www.rrtv.cz/cz/static/cim-se-ridime/stavajici-pravni-predpisy/pdf/231-2001.pdf).

Teď se dívám do http://img6.ceskatelevize.cz/boss/image/contents/zakony/pdf/zakon-o-provozovani-rozhlasoveho-a-televizniho-vysilani.pdf?verze=2011-03-15-19:10:30 a vidím že ta výjimka už tam není...

48
Odpověď na váš "technický" dotaz byste měl hledat hlavně v § 26 zákona 231/2001 Sb. o provozování rozhlasového a televizního vysílání:

Registrace převzatého vysílání
(1) Registrace provozovatele převzatého vysílání prostřednictvím sítě elektronických komunikací opravňuje provozovatele k provozování převzatého vysílání prostřednictvím příslušné sítě elektronických komunikací s výjimkou vysílání šířeného prostřednictvím zemských vysílacích rádiových zařízení. Tímto nejsou dotčeny povinnosti podle zvláštního právního předpisu.

49
A k čemu to potřebujete Kouzelníku Merline? Kdo je provozovatelem TV Public už zjevně víte.

50
Asi mám kliku,protože Svatobor v Nýrsku chytne málokdo.Mám anténu v přízemí a o patro výš už to nejde.Aktuální stav na k52 je na TV Panasonic 20%.
Viz moje předchozí odpověď kolegovi z Chudenína - Nýrsko je podle map také pokryté ze Svatoboru a tak volejte na CDG.

51
Chudenín, cca 30 km, přijímač Samsung LE37B650. Před tím, když na 52. kanálu byla PublicTV a Z1, fungovalo vše bez problémů. Co s tím ti koumáci z ČRo proboha udělali?
To PRAVDĚPODOBNĚ nevypadá na problém SFN s Krašovem. Zavolejte si na CDG - zákaznickou linku. Protože podle mapky na http://www.digitv.cz/Czech/img028.htm je Chudenín pokrytý ze Svatoboru. Číslo mají někde na www.digitv.cz.
Změnou parametrů modulace totiž došlo ke změnám (většinou ke zhoršení) pokrytí signálem, a to hlavně v oblastech kde už předtím byl příjem problematický (bylo nutné laborovat s přesným umístěním antény, objevovaly se výpadky, někomu v sousedství to fungovalo a jinému zase ne, ...).
Kde a jakou máte anténu - na stožáru na střeše a nebo nějaké jiné řešení (půda, okno, pokojová, ...).
Pravděpodobně vám totiž nezbude než laborovat s typem antény a jejím umístěním.

A ptáte se proč to Radiokomunikace (majitel CDG) dělají? Aby zvýšili kapacitu MUX3 a snižila tak cenu za vysílání pro televize. Protože jinak bude MUX3 prázdný (téměř) a ČRa ho můžou zavřít, protože jedna stanice (Prima Love) ho finančně neutáhne...

52
STV 2  * Piatok 11.3.2011 14:15   :'(
Není třeba brečet - je to tady http://www.stv.sk/online/archiv/vecer-na-temu

54
Před několika dny úplně zmizel MUX 3 ze Sušice (Svatobor) na 52. kanálu. Při prohledání uvedeného kanálu není nabízen žádný program. Minimálně by měl fungovat Public TV a nový program Prima Love. Nevíte o tom něco? Pavel Majer.
V jakém místě přesně bydlíte a jaký máte přijímač?

56
Původně jsem doufal v povinnost správce či majitele domu zajistit příjem  signálu. Dokonce jsem přemýšlel o jakési formě spoluúčasti s jinými nájemníky na anténě, ale nepochodi jsem  :))
Majitel má povinnost umožnit nájemníkovi příjem TV vysílání. Rozhodně ne zajišťovat.

57
jojo tak,nechal jsem kvůli tomu namontovat nový sat kompletní včetně kabelu-satelitní firmou- takže nastavení musí být ok,ale pořád na prd,koupil jsem nový dek.modul dle panasonicu a nic
No ale v tom případě máte nejspíš problém se signálem - předvedla vám po instalaci "satelitní firma" jak to funguje? Pokud ne, tak bych to u nich reklamoval a ať si rovnou klidně přivezou svůj přijímač, na kterém vám ukážou jestli 12109 běží a nebo ne. A rovnou to můžou zkusit na vašem set top boxu a TV.

58
zkoušel napojit HD přijimač a tím jsem obešel TV,ale pořád na ..... Jinak vše ostatní funguje bez problému.Síla signalu 100% aůe kvalita kolísa mezi 40-60%
Myslíte tím to, že jste připojil k TV sat HD přijímač (set top box) a ani tak vám 12109 MHz nefungovalo? V tom případě ale potřebujete udělat něco se signálem (pokud tedy tento set top box umí 8PSK modulaci a jinde na 12109 korektně funguje) - parabola, LNB, multiswitch, kabeláž, atd.
Jiná modulace (8PSK), kterou Skylink zvolil, je prostě náročnější na odstup signál-šum a potřebuje pár dB navíc oproti ostatním transpondérům.

59
Televizory / Re: Jakou televizi pořídit do 10 000 Kč
« kdy: 26. 12. 2010, 14:47:20 »
Co mne však zajímá je to, zda přehraje STB tohoto televizoru klasické pozemní vysílání kódované v MPEG-2, když obsahuje jen dekodér zdrojového kódování MPEG-4 (nevím, zda tam je zpětná kompatibilita, či ne).
Samozřejmě že ano. Všechny IDTV umí MPEG2, některé (dnes většina) zvládají MPEG4-AVC (H.264).

60
Jestli vám to nic neříká tak různé vkládání upoutávek na další pořad do jiného pořaduje je vážné porušováním autorských práv pokud nemají svolení od režisera díla.

Tady máte např. úryvek vyhraného soudního sporu režiséra proti skandinávské TV4 za vkladání breaků:

Soud rozhodl, že nejsledovanější švédská stanice TV4 musí zaplatit odškodné ve výši 14 tisíc euro. Přerušování filmů je porušováním integrity díla a tím autorských práv režiséra, rozhodli soudci. K zařazení reklamy je proto potřeba povolení majitelů autorských práv. Toto povolení nemohla
TV4 doložit. Smlouvy, které s režiséry a půjčovnami filmů uzavírá, klausule o přerušování děl reklamními breaky neobsahují. Soud zamítl námitku televize
, že přerušování filmů reklamou je přeci všeobecně známým faktem. Soudci dali za pravdu režisérům, kterým se nelíbilo, že necitlivým vkládáním breaků na nevhodná místa televize porušila kontinuitu a dramaturgii díla. Díky tomu se ztratil dramaturgický efekt vyvolaný střídáním určitých scén. Televize tak porušila švédský zákon, který je založený na směrnicích Evropské unie.
Pokud jste režisér a nebo vlastníte k vysílaným dílům práva z jiného titulu, tak se také odpovídajícím způsobem braňte. Viz případ ze Švédska. Pokud se nikdo nebrání tou jedinou cestou která je efektivní (t.j. nejprve řešení sporu pokusem o dohodu a poté soudně), a o žádném případu ležícím na toto téma u soudu jsem zatím neslyšel, zřejmě problém buď neexistuje a nebo není podstatný.

Jinak k tomu odůvodnění švédského soudu - <em>"necitlivým vkládáním breaků na nevhodná místa televize porušila kontinuitu a dramaturgii díla"</em> - nikde jsem neviděl nic o tom že "nesmí vkládat", jen to že "necitlivým vkládáním...". Takže pokud by breaky byly zvoleny citlivě, nic se zřejmě neděje.

Stran: 1 2 3 [4] 5 6 ... 19