Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Honza DVB

Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 19
31
Už je pryč. V dohledné době připravuji konečně řešení a bude, doufejme, klid.
Co je to to "konečné řešení"? Bude ještě možné s lidsky přijatelným úsilím poslat post?

32
Podívejte se, pokud automat dokáže obejít registraci, osobně netuším, jak je to možné, pak nám nic jiného nezbude. Nevím, jaký je problém v tom, vyťukat čtyři nebo pět znaků. Osobně se přiznám, že každý den mazat spyboty mě opravdu nebaví.
Tak proč ten kód nevyžadujete při registraci?
Ano, proč zpřísňovat podmínky pro poslání příspěvku, když by se mělo začít s přísnějšími podmínkami pro registraci uživatelů.

33
Televizory / Re: LED/PLASMA/LCD/OLED ?
« kdy: 09. 06. 2011, 09:26:46 »
Chápu Vaše argumenty. Pochybuji ale, že uvedené první dva body nějak výrazně ovlivňují kupující ještě dnes. Ani v zaměstnání a i doma nemají všichni u IT už jen LCD monitory. Dokonce věřím tomu, že profi CRT mají obraz lepší, ale za jakou cenu? Ani třetí a čtvrtý bod nevysvětlují současný nepoměr, když uvádíte, že je to už fifty/fifty. Pokud by tady hrála úlohu jen cena, nezvrátilo by to podle části bodu 4 situaci na trhu?

Body 5 a 6 jen konstatují, stav ale nevysvětlují.
Patrně jsem se špatně vyjádřil, 1 a 2 bod nepopisuje chování zákazníků. Ten popisuje chování a motivace výrobců a právě to že roli nehraje jen cena a hodnota pro zákazníka. Nezahrnul jsem spoustu dalších faktorů, jako třeba to, že ještě před takovými 5-6 lety bylo synonymem pro plochou TV slovo "plazma" a nyní je to LCD a nebo dokonce falešná kategorie LED (ve skutečnosti LCD TV s LED podsvícením). A přesto to nic nevypovídá o tom, co je lepší a co méně, spíš o tom co je k dispozici, co je populární a co je dostupné. Spíše to něco vypovídá o společné síle marketingu výrobců LCD TV.

Body 5 a 6 jen konstatují, stav ale nevysvětlují.
Netušil jsem že jsme na nějakém vědeckém symposiu. Vy jste napsal svůj názor, já můj. Chci vám jen ukázat svůj pohled na věc, ne vás utlouci argumenty a přesvědčit o své pravdě.

Takže na závěr jen shrnu můj pohled na věc:

V současném průmyslu TV neplatí že technologie s X krát větším podílem na trhu je lepší než ta, která má podíl na truhu významně nižší. Podíl na trhu ukazuje jen obchodní úspěšnost té které technologie, ne její technické a kvalitativní parametry.

A protože domácnosti nemusí řešit nějakou technologickou kontinuitu a nemusí se tak zabývat tím co je perspektivní a co ne (podíl na trhu - takže opět spíš z obchodního než technického hlediska), mohou si v klidu koupit to, co se jim napohled více líbí a vyhovuje.

34
Televizory / Re: LED/PLASMA/LCD/OLED ?
« kdy: 09. 06. 2011, 08:30:40 »
Já to vidím o dost jinak:
  • LCD byla historicky zvládnutá technologie ze světa IT (nejdříve notebooky, pak i PC) a tak byla logicky volbou většiny výrobců (investice, riziko, využití současných kapacit, ...)
  • Tomu odpovídala počáteční cenová skladba modelů - LCD byl "levný standard" se spoustou much (pozorovací úhly, podání barev, černá barva, rozmazané plochy, ...), Plazmy "drahý hi-tech" s některými mouchami (vyšší příkon, nutnost chlazení, riziko vypalování)
  • V průběhu času se obě technologie vylepšovaly a seznam much se krátil. Stále ale není nulový ani jedné a nebo druhé straně
  • Dnes je velmi kvalitní LCD víceméně srovnatelné s velmi kvalitní plazmou, ale z historických důvodů (viz první bod) tomu neodpovídá podíl obou technologií na trhu. Srovnatelná plazma je dokonce na trhu často levnější než srovnatelné LCD.
  • Viděl jsem mnoho TV a sám za sebe mohu říct že se mi obraz líbil na mnoha různých plazmách a jen na několika LCD
  • Ale chápu že je to často věcí osobní preference, dojmu a pocitu

35
Televizory / Re: LED/PLASMA/LCD/OLED ?
« kdy: 08. 06. 2011, 18:34:35 »
Ve vašem případě je plocha plazmy 106cm téměř 2,3 krát větší než plocha CRT 70cm. A má stále stejnou vstupní obrazovou informaci.
Pokud je ta CRT 4:3 tak je to ještě daleko víc...
Podle úhlopříčky kolem 28" odhaduji na 16:9. Pro 4:3 byla většina CRT TV v tomhle rozsahu buď 21" (to je málo) a nebo 29"...

36
Televizory / Re: LED/PLASMA/LCD/OLED ?
« kdy: 08. 06. 2011, 17:56:30 »
Zkoušíte mě z faktu, že čím větší uhlopříčka, tím více znatelná jakákoliv zkreslení  analogu nebo digitálu?  Této skutečnosti jsem si velmi dobře vědom.
Nikoho nezkouším, nemám to zapotřebí. Ale míříte naprosto správným směrem, je až s podivem kolik lidí srovnávajících příjem SD na starších CRT a na Plazmách/LCD nebere v úvahu často zásadní rozdíl v jejich úhlopříčkách, který (kromě jiného) má dost zásadní význam. Ve vašem případě je plocha plazmy 106cm téměř 2,3 krát větší než plocha CRT 70cm. A má stále stejnou vstupní obrazovou informaci.

37
Televizory / Re: LED/PLASMA/LCD/OLED ?
« kdy: 08. 06. 2011, 17:31:17 »
Uvedená rovnost nemusí platit, ale musím opakovat otázku "proč se u nás nakupuje LCD 6x častěji než plazma"? Nemůže to být tím, že právě plazma v mnohých kupujících vzbuzuje dojem nereálného vyumělkovaného obrazu? To jsou ti zákazníci opravdu tak zabednění a hloupí? A bylo jich vloni více než půl milionu.
Zkuste se zamyslet nad tím jaká je nabídka a proč (historicky) a také nad tím, na základě jakých kritérií běžný zákazník nakupuje.

38
Televizory / Re: LED/PLASMA/LCD/OLED ?
« kdy: 08. 06. 2011, 17:02:05 »
... Částečně na prodejnost TV jistě působí i tovární prezentace, ale je něco divného na tom, že stále se prodává více LCD než plazem? To se ty statisíce kupujících obyvatel Česka v roce 2010 rozhodli pro LCD jen proto, že jsou slepí a nenároční?
Ne vždy platí rovnosti "více prodávané = lepší" a "méně prodávané = horší". A toto je jeden z typických případů kdy podíl dané technologie na trhu víceméně nevypovídá nic o tom jestli je pro zákazníka lepší nebo horší.

39
Televizory / Re: LED/PLASMA/LCD/OLED ?
« kdy: 08. 06. 2011, 16:09:17 »
Máme z konce r.1994 tehdy špičkový tv Philips. A máme taky plazmu Panasonic z letošního roku. Kterýpak poskytuje subjektivně čistčí obraz, co myslíte? "Bohužel" Philips, je-li napojen na set-top-box přes vstup S-VHS.
Petře, jakou mají ta CRT a ta plazma úhlopříčku? A předpokládám že settopbox máte na DVB-T...

40
To ale není duál. Jde o stopu s popisem scény pro zrakově postižené.

41
Nedělá to ČT, ale ministerstvo kultury.
Tak to pardón - prosím zaměnit MK za všechny výskyty ČT v mém předchozím příspěvku.

42
Ještě jsem se chtěl zeptat na jednu věc - co myslíte, pokud je toto restaurování 200 filmů financováno z peněz daňových poplatníků, neměly by pak být tyto zrestaurované verze primárně distrubuovány prostřednictvím vysílání ČT HD jakožto média veřejné služby, místo toho aby byly prodávány za krvavé peníze na Blu-Ray discích?

Souhlasíte nebo je to až příliš "socialitické" myšlení?
Neposoudím jestli socialistické a nebo ne. Ale rozhodně je to neekonomické. Takhle ČT vezme X peněz a zrestauruje za ně filmy. Ty prodá za Y peněz do kin a na BluRaye a to sníží (doufejme  ;) ) celkové náklady na samotný projekt. A následně je, po nějakém čase, odvysílá ve FTA vysílání.

Pokud by to dělala v opačném pořadí, prodá těch BluRayů nejspíš mnohem míň a návštěvnost v kinech bude asi taky nižší. "Veřejnoprávnost" bych hledal spíše v délce té prodlevy, která u tvrdě komerčních filmových studií bývá poměrně dlouhá.

43
Televize ve vysokém rozlišení (HDTV) / Re: HD vysílání
« kdy: 02. 05. 2011, 23:37:28 »
Myslím že řada 80 ještě H.264 neměla. V tom roce to uměla jen řada 800. Od dalšího modelového roku (myslím že následovala řada 90) už H.264 měly snad všechny modely (ale muselo se v menu povolit).

44
Otázka zní, kde tedy jsou dříve tolik inzerované výhody digitalizace TV vysílání?
Vše stojí a padá s penězi. Aneb "Néni peníz, néni láska".

45
Televizory / Re: Příjímače v českých domácnostech
« kdy: 22. 03. 2011, 16:08:15 »
Také nerozumím tomu proč by to měl být smutný pohled. Myslím si že je vidět celá paleta vybavení v běžných domácnostech.

Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 19