Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Honza DVB

Stran: 1 ... 16 17 [18] 19
256
A pokud má někdo nastavený prohlížeč tak, že mu tyto data vymazává po ukončení, tak to musel nastavit a měl by o tom vědět a nedivit se tomu, ne?
Proto jsem pronesl ono "zajímavé"
Ne, nemám to tak nastavené. Můj dojem je že pokaždé když se přihlásím z jiného PC, přestane "trvalé" přihlášení platit. A tak se po návratu zpět musím přihlásit znovu...

257
Naštěstí ještě existují takové stanice, které mám ve svém podpisu. 8)
Takže žádné???

258
Mám další dotaz, vlastním LCD TV Samsung a rád bych si poslechl některé pořady v originále. Ale prozatím jsem ještě nenarazil ani na jeden. Přesněji řečeno, když si v Menu zobrazím možnost přepínání mezi Dual 1, Dual 2, Mono a stereo - mám na výběr "jen" Stereo. A to i u pořadů, kde jsem si téměř jist, že je nebo alespoň býval vysílán Duálně. Může být problém v přístroji?
Děkuji
Ještě jedna věc - jak přijímáte TV (DVB-S, DVB-T, kabelovka analog, DVB-C, IPTV, STA s převodem DVB-T/S do analogu, analog...). To může mít zásadní vliv na dostupnost duálního zvuku.

259
Mám další dotaz, vlastním LCD TV Samsung a rád bych si poslechl některé pořady v originále. Ale prozatím jsem ještě nenarazil ani na jeden.
Podívejte se do programu na ČT - a tam si nastavte filtr pro zobrazení v levém horním rohu - zaškrtněte potom "Dual". Ale asi vás zklamu, v současném programu na 2 týdny dopředu žádný takový pořad není...

260
Pořad je možné sledovat zde - iVysílání

261
popravdě nechápu co tu furt všichni řeší :-)
já jsem se tehdy jednou jedinkrát přihlásil, sice duplicitně navíc proti webu DZ, ale těmi samými údaji, zaškrtl jsem abych byl stále online... a od té doby jsem na nic nehrábnul a nic neřešil...
ale chápu, že problémy můžou být různé...
Přesně tak. Na začátku jsem se přihlásil a od té doby jsem na to nemusel sáhnout a kdykoliv vlezu na diskuzi, tak jsem přihlášen...
Bohužel tenhle postup pro mně nefunguje. Ověřeno na několika PC.

262
Při tomto způsobu vysílání se skutečně může stát, že STB nerozpozná duální vysílání od sterea a smíchá divákovi oba kanály.

Ano, pokud je FW špatně implementovaný. Proto ta otázka - vy víte o nějakém přijímači který teonto problém opravdu má?

263
Páč když jsem psal tu zprávičku, tak sekce sterea nebyla ještě vytvořena
Aha, já myslel že to do odkladiště přesunul někdo z redakce...

264
No jo .... ale stejně nevím kde došli k tomu "Z". Vy říkáte v mluvě opravdu Z, nebo to S? Já jsem vždycky teda říkal a říkám S ....  :)
To jsem tedy netuši co tady malým rýpnutím do šéfredaktora rozpoutám...

Pokud nevím, nahlédnu na web Ústavu pro jazyk český (http://www.ujc.cas.cz/oddeleni/index.php?page=dottyd2008) a najdu už odpověď:

Pak mě ještě trápí dnes frekventované slovo „sleva“, od toho „slevit“ atd. Je ale správně „zlevněný“ či „slevněný“? Mně podle citu připadá správné „zlevněný“ (změna stavu), nicméně jsem často viděl i druhý připad.

Odpověď:
V češtině máme tyto řady: sleva – slevit (adjektivum by případně bylo slevený, to se však prakticky neužívá) a levný – zlevnit – zlevněný. Jinými slovy, výraz slevněný je nesprávně utvořený.

265
Proč žádná česká televize nepoužívá vícero zvukových stop podle DVB standardu?
Vždyť používaný systém (tzv. DUAL MONO) podle DVB standardu je a používá se i v jiných zemích. Ano, není to optimum ale zřejmě k tomu operátory a televize něco vedlo - nejpravděpodobněji to byla snaha o minimalizaci požadovaného bitrate (5 stanic v MUX2, koketování ČT s MHP aplikacemi, ...).

266
popravdě nechápu co tu furt všichni řeší :-)
já jsem se tehdy jednou jedinkrát přihlásil, sice duplicitně navíc proti webu DZ, ale těmi samými údaji, zaškrtl jsem abych byl stále online... a od té doby jsem na nic nehrábnul a nic neřešil...
ale chápu, že problémy můžou být různé...
Zaškrtl jsem také, ale používám více počítačů a nějak se mi nezdá že by to fungovalo. Zkusím se na to zaměřit...

267
O serveru DigiZone.cz / Re: Blogy na DigiZone
« kdy: 07. 04. 2010, 21:53:11 »
Co si myslíte o blozích na DigiZone.cz? Jaké autory byste uvítali, co byste si v nich chtěli číst? A zajímají vás vůbec? - viz http://blog.digizone.cz/
Myslíte to jste jste spustili jako VIP blogy a poslední dobou tam píší členové redakce než skutečné osobnosti digitální TV?
Rozhodně v první řadě přejmenovat, současný název je, v kontrastu k obsahu, k smíchu. Zadruhé jsem se nikde nedočetl jaké jsou podmínky pro to, aby někdo mohl napsat nějaký příspěvek.
Pokud jde o obsah - původní zaměření na postřehy osobností bylo zajímavé, nicméně prach se vystřílel velice rychle a, upřímně řečeno, teď je to bída. Takže buď bude redakce schopna zajistit rozumný obsah od odborníků a osobností a nebo by blogy měla otevřít všem zájemcům (jako např. na Root.cz) a motivovat je aby přispívali - kdysi na Rootu dokonce vyhlašovali vždy blog měsíce a vítěz dostal odměnu. Myslím že byste klidně mohli udělat něco podobného a honorovat např. 3 nejčtenější nebo nejlépe hodnocené blogy měsíce. Další možnost je už snad jen projekt blogů odpískat a zahodit z hlavní stránky DZ.

268
Neměly se píše s tvrdým Y.
P. Potůčku, když už jste otevřel lingvistický kroužek, mohl byste také opravit nadpis aktuality "Možná na jaře slevníme reklamu, uvažují televize Nova a Prima" (http://www.digizone.cz/aktuality/mozna-na-jare-zlevnime-reklamu-uvazuji-televize/). Je to do očí bijící.

269
Tak jsem chtěl najít něco, co jsem před časem četl v diskuzi k článku/aktualitě na DZ od jednoho konkrétního uživatele. Ještě před časem žádný problém s pomocí funkce vyhledávání.
Teď už se to ale zdá být problémem zásadním - vyhledávací funkce je proti dřívější velmi chudá a nedává žádné relevantní výsledky v tomto případě.
Dělám něco špatně? Poraďte, jak najdu na DZ příspěvky konkrétního uživatele k článkům/aktualitám...

270
Proč je to v odkladišti? Vždyť by to mělo být v http://forum.digizone.cz/index.php?board=30.0 (Stereoskopické vysílání (3D televize)) - sakra, proč nejdou odkazy pojmenovat textem, na starém fóru to šlo... :-\

Stran: 1 ... 16 17 [18] 19