Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Honza DVB

Stran: 1 [2] 3 4 ... 19
16
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Nový DVB-T2 fronted
« kdy: 18. 09. 2011, 22:36:42 »
A máme tu nový T2 frontend - s polovodičovým tunerem a Panasonic DVB-T2 demodulátorem - http://nutune.com/index.php?option=com_content&view=article&layout=products&id=40&Itemid=27.

Tak snad klesnou díky konkurenci ceny i pro výrobce TV a STB a začnou T2 dávat standardně do přijímačů.

17
Dobrý den,

stále jsem to nepochopil....jaký je obvyklý datový tok při FullHD u DVB - T (mpeg4) a DVB - T2?
Nikde nejsou rozdíly pořádně definovány....datový tok při rozlišení, apod....

Děkuji
Romane, použitá modulace (např. DVB-T nebo DVB-T2) a použité kódování videa (např. MPEG2 nebo MPEG4-AVC) spolu v podstatě nesouvisí.

Modulaci (DVB-T nebo DVB-T2) si představte jako nástroj k vytvoření "potrubí" od vysílače k přijímači s určitým "průtokem" (přenosovou rychlostí). V této situaci se dá říci že DVB-T2 dokáže poskytnutý prostor využít cca 1.4x lépe a má tak s použitím stejných zdrojů o cca 40% vyšší přenosou rychlost - takže dokáže přenést více dat za jednotku času. Modulace samotná nemá nic společného s tím jakými daty vytvořené "potrubí" naplníme (tedy operátor naplní).

Metoda kódování videa potom říká, jak moc efektivně umíme "stlačit" množství obrazových dat při zachování přijatelné kvality obrazu na straně příjmu.

Takže pro stejnou kvalitu obrazu by měl být datový tok videa v DVB-T i DVB-T2 identický. Co se bude ale dramaticky lišit je počet programů v jednom multiplexu. Dá se říci že se současnou technikou se dají v běžném DVB-T muxu vysílat 2 HD (1080i nebo 720p) stanice a v DVB-T2 cca 3 až 4 za podobných podmínek.

Takže DVB-T2 by mělo přinést nižší cenu za vysílání HD programů. Ale na druhou stranu dnes v podstatě v domácnostech nejsou DVB-T2 přijímače, což docela brání jeho rychlému rozšíření na vysílací straně. Klasický problém slepice-vejce, aneb nikdo nechce dávat peníze a vysílat "do zdi" s vidinou že přesvědčí diváky k nákupu nových přijímačů. Prostě - televize a operátoři (Radiokomunikace) musí lépe přemýšlet jak to zařídit, pokud opravdu v pozemním vysílání chtějí za rozumné náklady vysílat HD pro široké masy.

18
To se mi stávalo jeden čas také. Vymazal jsem cookie pro forum digizone a od té doby se mi to zatím nestalo.
Mazat ručně cookies mě nebaví. Ať si InternetInfo udělá pořádek v systému.

19
Asi vám někdo sáhnul do konfigurace serveru a po vložení nového příspěvku na www.digizone.cz se mi místo návratu na stránku s vloženým příspěvkem objeví toto:

Kód: [Vybrat]
Notice: Undefined variable: bSuccess in /usr/share/php5/xmlrpcutils/utils.php on line 58

Notice: Undefined variable: output in /usr/share/php5/xmlrpcutils/utils.php on line 207

Notice: Use of undefined constant version - assumed 'version' in /usr/share/php5/xmlrpcutils/utils.php on line 208

Notice: Undefined variable: retval in /usr/share/php5/xmlrpcutils/utils.php on line 219

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /usr/share/php5/xmlrpcutils/utils.php:58) in /www/virtual/digizone/ii_lib/Common.inc4 on line 640

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /usr/share/php5/xmlrpcutils/utils.php:58) in /www/virtual/digizone/ii_lib/Common.inc4 on line 602

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /usr/share/php5/xmlrpcutils/utils.php:58) in /www/virtual/digizone/ii_lib/Common.inc4 on line 603

20
Chválím změnu! Takhle už je to bez výhrad.

21
...Chci tím říci to, že slovíčko VIP předstaneme používat pravděpodobně až s novou verzí našeho webu, která přinese hezčí "look" a také nové možnosti. Musíte ale zkrátka vydržet.
Díky za zprávu. Jsem rád že redakce reaguje.

Ale každopádně v tomto případě nejde o to že já musím něco vydržet - ostudu si sekcí VIP blogů dělá redakce a provozovatel. Já jsem se jen snažil upozornit na to, jak současný stav působí na mně jako čtenáře.

22
Tak přeci jen to redakce čte ;-). Ale zatím na to nic neříká :-(.

23
Odkladiště / Re: Doporučte domácí newsroom (TV panel)
« kdy: 04. 08. 2011, 11:48:44 »
Hlavně si při výběru konkrétní TV ověřit, jak dobře zobrazuje běžící text - to bývá často kámen úrazu a všechny ty informační lišty (např. Bloomberg na to býval expert, nevím jak to je teď) budou nečitelné...

24
Svoboda vyjadřování platí pro kohokoliv. Založte si blog taky a můžete s tímto názórem polemizovat.
Chtěl jsem diskutovat. Bohužel než jsem si našel čas napsat příspěvek, autor diskuzi zamkl. Asi taky někde četl cosi o svobodě vyjadřování a o tom že mu do toho nemá kdo, s odpuštěním, co kecat.

25
A teď je ještě ten úžasný blog (Neporušuje Nova...) s upoutávkou na hlavní stránce všech Internet Info webů - s titulkem "Není novácké Voyo.cz příliš sexistické?" a fotkou z Antikrista...

Použiji opět oblíbenou poučku pro čtení bulváru (protože tento titulek ničím jiným než bulvárem není) a nemůžu odpovědět jinak než NE.

26
Po přečtení posledních příspěvků ve "VIP digiblozích" na digizone.cz bych chtěl požádat redakci o odstranění lákavého slůvka "VIP" z jejich názvu. Dělá to podle mne Digizone jen ostudu.

Souvisí to hlavně s jejich otevřením pro kohokoliv (tedy potom jaké VIP?).

Jinak mne zaujala geneze této sekce webu Digizone a stav, do kterého se dostala. Jako hezký příklad si mohu vzít třeba nedávný Neporušuje Nova zákony?. Je to příspěvek na poměrně zajímavé téma, o kterém se dá dlouze diskutovat a lidé budou mít různé názory. Pravda, jen nebýt toho titulku - už jedno ze základních pravidel pro čtení bulváru říká že pokud je v nadpisu otazník, odpověď zní NE. A tady to platí vrchovatě a je to jen potvrzeno tím, že autor ani neví, který zákon by měla Nova porušit.

Do autora se pustilo několik diskutujících s odlišnými názory a přidala se jedna diskutující, která s ním souhlasí. Výsledek? Konstatování že většina nesouhlasících jsou z Novy, pochvala souhlasící přikyvující a zavření diskuze. Nevím, nedokážu posoudit kteří diskutující z Novy byli a kteří ne, takže to pro mně vypadá jako klasická manipulativní technika.

A to úplně vynechávám logické nesmysly v argumentech, kdy je v diskuzi řečeno že porno z webu není hrozbou, protože děti ho primárně nevyhledávají a navíc je možné stránky zakázat. Naproti tomu zřejmě jsou děti zřejmě celé žhavé aby investovaly celých 50 Kč do toho, že si pustí film s názvem "Holky na hlídání" a navíc jejich rodiče, kteří bez mrknutí oka zvládnou blokovat různé freefoto.cz a freevideo.cz, nezvládnou zablokovat voyo.cz? Co to je?

Takže znovu prosím redakci, aby zvážila odstranění VIP z názvu blogů. V současné podobě je to prostě k smíchu. Skutečných VIP bylo v historii blogů Digizone jako šafránu a otevření celé veřejnosti na tom, logicky, nic nezměnilo.

Buď přineste opravdové VIP, nebo přejmenujte blogy. Jinak jste k smíchu.

27
Rád bych pár věcí k DVB-T2 upřesnil:
  • Současné vysílání je časově omezený experiment sloužící k ověření technických parametrů a přípravě podkladů pro budoucí frekvenční plánování a mělo by, podle informací ČTÚ, skončit tento rok v prosinci. Takže dojem že "vysílače už šlapou na plný výkon" je mylný
  • ČRa sice tvrdí jak by rády vysílaly celoplošně už ve 2012, ale žádná z TV zatím nikde neuvedla že by něco takového měla v plánu. Snad kromě TV Nova, která jasně deklarovala že v DVB-T2 bude HD vysílat, když jí to bude platit stát  ???
  • Specifikace požadavků na přijímače by měla teprve být výsledkem tohoto ročního experimentu, takže vám nikdo neřekne jestli přijímač z UK bude kompatibilní nebo ne. Přinejmenším bude jeho používání tak trochu opruz, díky jinému způsobu třídění kanálů v UK.
  • DVB-T2 se už nevysílá jen v UK, ale i v jiných evropských zemích - např. ve Skandinávii (Švédsko, snad i Finsko). Před nedávnem bylo v Rakousku rozhodnuto o prodloužení jejich experimentálního vysílání. Takže už jen třeba kvůli problémům s napájecí šnůrou bych se spíš podíval po něčem ze Švédska
  • Je otázkou jestli má smysl kvůli experimentálnímu vysílání, které bude trvat ještě tak 5 měsíců, pořízovat nějaký přijímač za velké peníze. Ale na druhou stranu, každý máme nějakou úchylku a své "hračky" do kterých cpeme peníze, i když to z pohledu ostatních nedává vůbec smysl

Ať už se rozhodnete jakkoliv, určitě napište své zkušenosti s příjmem.

28
Dobrý den,
ceny za vysílání v MUXU 2 a 3 na webu digizone.cz již byly publikovány. Jaké jsou ale ceny za vysílání v MUXU 4? Nevíte to prosím někdo?
Pokud vím, tak MUX4 vysílá stále v testovacím provozu a tak půjde zřejmě o ceny dohodou případ od případu (a že jich není moc ;-) ).
Jestli máte o šíření vysílání v MUX4 zájem, doporučuji se obrátit na Telefónicu O2.

29
Televizory / Re: LED/PLASMA/LCD/OLED ?
« kdy: 10. 07. 2011, 20:51:26 »
Netušíte náhodou někdo, jak se dá u tv Panasonic (modely 2010) vymazat ze seznamů kanálů ty, které jsou v něm už zbytečné? V návodě samozřejmě k tomu nic napsáno není, a i když jsem už zkoušel všelicos, dosud jsem na to nepřišel...   :'( U jiných značek tv, STB nebo satelitních přijímačů je to většinou hračka, ale Panasonic...? Ovládání těchto televizorů je skutečně kostrbaté včetně nevhodně uspořádaného dálkového ovladače.  To navrhují snad hotentoti, kteří před tv coby normální divák předpokládající snadnou a přehlednou "obsluhu" asi nikdy neusedli  ;D
Vymazat opravdu nejde (nechápu proč), ale jde to jednoduše řešit přes seznamy oblíbených, kam si vyberu jen ty programy, které chci používat.

30
Televizory / Re: LED/PLASMA/LCD/OLED ?
« kdy: 10. 07. 2011, 20:50:10 »
Zaujal mě požadavek na stanice z více zdrojů (DVB-T a DVB-S) v jednom seznamu. Já bych šel ještě dál. Existuje vůbec nějaká TV, která má seznam stanic tak inteligentní, že má v seznamu nejen kanály z více zdrojů, ale i například HDMI1 pojmenovaný (přejmenovatelný) jako PC? Na tohle opravdu výrobci kašlou a já musím přítelkyni vysvětlovat, že když chce vidět video na TV z počítače, tak musí přepnout na HDMI1 :-) A pak když chce televizní programy, musí přepnout na TV, ale když TV zmáčkne 2x, tak televize začne šumět, protože se přepnul digitální příjem na analogový :-) I když na analogovém není naladěný ani jeden kanál :-) Jedná se o TV NeoPDP Panasonic, obraz brilantní, ovládání podivné a vzhled menu jako z roku 1990 :-) Inu co by člověk chtěl za 30 litrů, že ano.
Pokud vím, tak žádný výrobce neřadí externí vstupy mezi programy z tunerů. Když nad tím tak přemýšlím, tak mně osobně by se to tak ani nelíbilo, ale každý máme samozřejmě odlišné představy.
Pokud jde o ten kritizovaný Panasonic, tak už několik let umožňuje přejmenování vstupů - takže to HDMI1 si můžete klidně přejmenovat na PC (alespoň myslím, zkuste to - buď je možnost dát jakékoliv jméno a nebo je tam výběr z předdefinovaných, už se mi to trochuy slévá s jinými modely).

Stran: 1 [2] 3 4 ... 19