Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - wochomurka

Stran: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 10
61
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Slovenské DVB-T
« kdy: 04. 09. 2013, 20:59:50 »
Dobrý večer. Od úterý mi nejde k56 a k57 V.Javorina,předtím bez problému.Než začnu hledat závadu chtěl bych se zeptat jestli má někdo stejný problém.Oblast Holešovsko. Děkuji
hledejte u sebe
Taktak,v Rymicích vše  z V.J. jede k plné spokojenosti

62
Radíkov a Slavonín mi půjdou na jedno síto,je to skoro u sebe..Jen s tou Krížavou to bude problém..těžký oříšek,jak to sloučit..
V Bílanech nejede Javorina?

63
Jo to jsem taky zvědavý,s čim na nás vytáhnou.
Já to mám na Slavonín 35 km,příjem luxusní,lepší kupodivu  K 50
než 44.Problém bude ovšem to,že to půjde z Radíkova-čili další anténa...
 ::)

64
Mám takový tušení,že tohle ČT neustojí a Déčko se bude brzo stěhovat do jiného Muxu.
Alespoň dočasně.

65
Nejsem právník ani omylem,ale dotyčný § 3 zákona o české televizi hovoří zcela jasně pouze o šíření vysílání v Multiplexu 1 (Muĺtiplex veřejné služby),kde se píše o dvou TV programech + minimálně dvou dalších (což je splněno) s pokrytím min.95% populace.Také splněno.Tečka.O šíření dalších programů ČT v jiných sítích-multiplexech z tohoto zákona nevyplývají pro ČT žádné podmínky.ČT má prostě 1 Muxem splněno.
A spuštění Déčka se připravovalo dost dlouho na to,aby si právníci ČT nastudovali,co si mohou dovolit a co ne.Jistě to nejsou žádný lamy.Tím samozřejmě vůbec neobhajuji zařazení Déčka do sedmičky,mělo být v Muxu 1.
Jsem opravdu zvědavý,co se bude dál dít...

66


Zákon hovoří o 2 + alespoň dalších 2 programech, takže jich může být libovolný počet nad tímto limitem podle uvážení ČT, a všechny musí splňovat danou dostupnost. Krom toho na nový kanál jsou přesouvány (dětské) pořady z ČT1 bez náhrady. O porušení zákona tedy lze mluvit oprávněně.

Naozaj? A čo takto si prečítať to písmeno b) (a následne písmeno c) uvedeného paragrafu AŽ DO KONCA? 2 programy podľa písm. a) a ďalšie minimálne 2 programy podľa písm. b) spolu s programami českého rozhlasu (podľa písm. c) tvoria tzv. MULTIPLEX verejnej služby, ktorý musí pokryť min. 95% obyvateľov - POZOR - MULTIPLEX, nie MULTIPLEXY.. A som zvedavý ako zo súkromného muxu RS7 urobíte štátny multiplex verejnej služby.....

Proste ČT musí vo svojom muxe s pokrytím min. 95% obyvateľov vysielať min. 4 programy + programy ČRo. Aké programy vysiela cez iné, súkromné muxy zákon nerieši a nerieši ani ich pokrytie. Ak by ČT preklopila svoj MUX do MPEG4, tak nemá problém s pokrytím, akurát by mali zas problém diváci....
A co takhle hodit ČT 2 k Pařezovi a Déčko šoupnout do 1 Muxu...?

67
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Senzi tv.
« kdy: 23. 08. 2013, 01:31:53 »
Dávám jim měsíc než to hodí do dvojky  ;)

68
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Vysílače - fotky
« kdy: 16. 08. 2013, 18:10:04 »
Pár fotek z dovolené na druhém konci republiky...
Vysílač Buková hora jsem si nemohl nechat ujít.
Vskutku krasavec,ne jak naše "rezivějící hromada šrotu" Tlustá hora  ::)

69
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Slovenské DVB-T
« kdy: 02. 08. 2013, 20:40:51 »
To nebyl,s tím s tebou souhlasím.Ta dvacetsedmička na V.J. prostě byt měla.Ale jinak než jsem psal si její "neúčast" neumím vysvětlit  :-\

70
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Slovenské DVB-T
« kdy: 02. 08. 2013, 20:04:24 »
V tom případě by k27 nemohl být na Slovensku ani v Borském Mikuláši a ani v Bratislavě :)
Nelze porovnávat vzdálenost od našich hranic a už vůbec ne kóty těchto vysílačů.Javorina má skoro 1000m a je defakto na našem území.A vysílače Kamzík i B.Mikuláš jsou úplně pasé vůči našim vysílačům,na kterých je zkoordinován K27 H.
U V.Javoriny by to byl celkem problém.Praděd je prostě Praděd,ten svítí hodně daleko a Lysá je taky kousek.A se 100kW...

71
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Slovenské DVB-T
« kdy: 02. 08. 2013, 19:19:58 »
Dvacet sedmička nikdy z V.Javoriny jít nemohla a nepůjde,páč K27 je mezinárodně zkoordinovaný pro naše vysílače Svitavy-Kamenná horka,Ostrava-Hošťálkovice,Praděd a Lysá hora,vše výkon 100kW.Sice horizontálně,ale co si budem povídat-mlátilo by se to na "celé" Moravě.Kanály 55 a 56 se mohli z V.Javoriny pustit-žádný náš moravský vysílač nemá ani jeden kanál zkoordinovaný,ani H ani V.
Nezapomínejte na ideální polohu tohoto vysílače vůči Moravě. ;)

72
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Vysílače - fotky
« kdy: 06. 07. 2013, 09:17:32 »
MPX1, 2 a 4 se vysílají z hlavního UHF tubusu na špičce věže, čili ne z toho AS, označeného zeleně. Údaj o výšce UHF AS 80m je už neplatný a pochází z dob, kdy na vrcholu stávala stará železobetonová retranslační věž s UHF tubusem na přihradovém přechodovém díle. MPX3 se vysílá z AS (výrobek renomované firmy RFS), který je na fotce označen červeně a je zhruba ve výšce 70m nad základnou (patou) věže. Nejníže umístěný AS (v červeném označení) je nějaký nový anténní systém (naposled jsem na VJ byl před asi dvěmi roky a nic takového tam tehdy nebylo), takže těžko soudit k čemu slouží. Z daného rozlišení fotky to nelze jednoznačně určit. Může se jednat o nějaký záložní AS, pro případ údržby (poruchy na obou dalších AS), ale to je spekulace.
Dík moc za vysvětlení  ;)

73
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Vysílače - fotky
« kdy: 05. 07. 2013, 22:05:00 »
Zdravím,dnes jsem si dal trochu "do těla" a vyškrabal se na kole až na Velkou Javorinu.
Zajímalo by mě,kde jsou na vysílači umístěné anténní systémy pro všechny čtyři slovenské Muxy.
Jelikož je výška vysílače 135 metrů,tak se domnívám,že červeně označený kroužek by mohl
být Mux 3 (970+70m),zelený Muxy 1,2 a 4 (970+80m).
Nepletu se?

74
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Slovenské DVB-T
« kdy: 30. 06. 2013, 11:16:38 »
Vzdálenost bajočko 60km od V.J. A anténa?Polské síto s jeho předzesem.Na půdě...
Všem,co to nejede,přeji brzké naladění.

75
Na to je přepěťová ochrana.která se obvykle montuje před hlavním jističem a hodiny na měření spotřeby el.energie v RD . Ano je to v podstatě chránič na vysoké napětí vypne a myslím nízké taky.cena stojí kolem 12000,- prý je to spolehlivé obvykle kolem 40A.takže investice která se jistě vyplatí.a pojišťovny to zohledňují při stanovení spoluúčasti.
http://automatizace.hw.cz/teorie-a-praxe/mimochodem/ochrana-domu-a-spotrebicu-pred-ucinky-blesku.html
Nechápu... jen já?
Pojišťovny to zohledňují?No asi jak která.Zrovna tento týden jsem to se svou (ČSOB) pojišťovnou řešil.Chci dát antény na střechu a nemáme hromosvod.Dle jejich vyjádření je jim v případě zásahu bleskem šuma fuk,jestli měl dům hromosvod či ne,není to povinnost,není opora v zákoně,nemůžou zohledňovat,jestli hromosvod je či není.

Stran: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 10