Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - napakur

Stran: [1]
1
Skylink / Re: Poplatek 29 korun - zákon porušen nebyl
« kdy: 03. 01. 2013, 14:28:58 »
ad Monopol: Ok, souhlas. Nebudu tedy používat toto slovo. Jde jen o "dominantní postavení", tak jak to i připouští úřad UOHS.

ad podíl trhu: Ono to bude asi i hůře spočítatelné.
Vždyť ani Skylink/SClink prý snad neví kolik karet je v užívání, a kolik už jich je někde odložených/ztracených/zničených (přičemž ale ani nevím, zda tato informace neodporuje nějak technologii karet.. snad ne)
ALE samozřejmě se myslí všechny UZIVATELE Skylink/CSlink karet tj. i neplacených (ale kryptovaných) TV kanalů (CT,Nova,Prima,..) (tj. nejde o FTA)
To, že platících abonentů měl CSLink+Skylink opravdu jen maličko a tudíž moc nevydělával jsem už také četl.

Jinak DVB-T alespoň pro mne není ta správná konkurence ani dosažitrlností (tak jako mnohde jinde na členitém úžemí naší republiky). tak ani kvalitou HD kanálů.

Pozn.: dnes jsem zjistil, že podobné otázky má i Milan Chleboun z penize.cz a v říjnu 2012 se tomu i dost věnoval a na příslušných úřadech pátral. No, alepoň ti úředníci vědí, že se o nic ví. Viz: 
http://www.penize.cz/spotrebitel/243193-skylink-a-cs-link-vyhnit-do-ztracena

Ad pobekávání: no.. měl jsem už otevřeny stránky http://poe.gordic.cz/uohs/
ale opravdu jsem se nějak zalekl do toho vstoupit osobně.
Navíc všude lidé většinou řeší jen následek těch 29,- Kč a nikdo neřeší činnost UOHS.
A to prý snad někde "na západě" při nějak podobných situacích zahltili občané úřady tolika stížnostmi, že se pak úřad raději pohnul a začal konal. .. ale to lovím infromace jen tak z paměti.. možná se pletu.


2
Skylink / Re: Poplatek 29 korun - zákon porušen nebyl
« kdy: 03. 01. 2013, 13:38:08 »
pro klapaciuss: ano, je to trochu jiná situace, je jen z podobné oblasti podnikání. Jen že i o tuto oblast dbá německý antimonopolní úřad.

Myslím, že před skoupením konkurenčních CSLinku a Skylinku, kteří jako jediní poskytovali satelitní příjem českých TV kanálů zdarma, by bylo možné zavedení takovýchto poplatků u obou firem zároveň jen za cenu protizákonné "kartelové"  dohody, kterou je ale možno trestat. Myslím, že nejsem daleko od pravdy: představte si jen, jak by jste se zachovali, kdyby kdysi zavedl servisní poplatek jen jeden z těchto poskytovatelů !
To že pro spotřebitele takovýto příznivý stav "neviditelné ruky trhu" existoval se mi jako spotřebiteli líbilo. To, že se podnikatelé od M77 s tím rozhodli skoncovat a začít spotřebitele "holit" s tím, že tyto dva dlouholeté konkurenty koupí oba, se mi nelíbí a očekával bych od Antimonopolnío úřadu ochranu hospodářské soutěže ve stavu před nájezdem M77.
Přičemž usuzuji a uznámám, že dříve samostatní CSLink a Skylink spíše "živořili" a žádných nebetyčných zisků i kvůli "bezplapnému" přijmu asi nedosahovali. Ale žili a fungovali.  M77 se do toho pustilo samozřejmě ! se záměrem vydělat co nejvíce. Museli vědět ale snad asi i předem, že jim to projde ! Normálně by to přece mělo znamenat docela velký risk, zda ke sloučení dá antimon.úřad souhlas.
Někde to ale stejně docela přehánějí.. čistší řešení by bylo, kdyby skoupené 2 firmy nechali zkrachovat a klientům nabídnou "výhodný" přechod na služby své firmy nově založené.. ale asi se báli úbytku klientů nebo technických problémů. 

pro Stefan Bukovan: dle některých zdrojů
http://www.dtest.cz/clanek-2302/skylink-a-cs-link-klamou-spotrebitele
činil podíl sloučených Skylinku+CSlinku 85procent trhu. Zda 85 procent už monopol podle případné právní definice je nebo není ale přiznám, že opravu nevím.. Ale zdá se mi to už zatraceně blízko, že ?

Nevím, zda by byl použitelný příklad s benzinem: Že by 85 procent benzinek v republice skoupil jeden majitel a co bychom pak mohli čekat. A hlavně, zda to lze dovolit. Ale to je asi také trochu jiná situce, uznávám.

Já bych možná ještě doplnil mojím názorem, že nejen v kategorii bezplatného příjmu, ale i ohledně KVALITY datových toků byl/je možná ?! CSLink+Skylink monopolem i silnějším. To jen z popisu uživatelů na takovýchto forech v minulosti, jak (ne)kvalitní signál jim leze z Digi a UPC.

Offtopic: ještě jsem nepátral, jak je vlastně možné, že tak mnoho německých a britských (BBC HD, ITV apod ale znají asi jen majitelé větších parabol) TV kanálů vysílá úplně nezakodovaně a to i v HD. Že by tedy motivace pro další etapu národního obrození: vykašlete se na české TV a češtinu.... a sledujte v příkladné kvalitě a pořádku a v němčině ZDF HD, Erste HD, Arte HD, SWR  HD, 3sat HS, Eins Festival HD, Servus HD...

Zpět k topic a možná podnět pro sázkové kanceláře: Jak dlouho vydrží základní sazba 29,- Kč tj. kdy bude navýšena? Tj. z hlediska M77 "optimalizována".

Jinak těch (zatím) 29,- opravdu není moc, Skylink, aby otupil hrany odporu zákazníků, zvolil postupné najetí s odpouštěním. Případné pokuty od CTU apod. zaplatí hravě z předpokládaného zisku 500 mil/rok (dle předpokl.počtu akt.karet.. nyní zde nedokladuji) zcela bez problémů. 
Hrozivější je pro mne opravdu to, v jaké oblasti bude dopuštěno k podobnému vývoji příště.

3
Skylink / Re: Poplatek 29 korun - zákon porušen nebyl
« kdy: 02. 01. 2013, 22:20:22 »
Bohužel se řeší už jen následek: Zneužívání monopolu Skylinkem. Proč by nyní monopol  proboha nevyužil, když už mu bylo umožněho ho vytvořit. Chová se jen jako dnes každý agresivní (čti:nezatěžující se morálkou) podnikatel.

Zásadní chyba je opět v nefunkčnosti státu, který proti přílišným až škodlivým nemorálním praktikám kapitálu by měl provozovat fungující Antimonopolní úřad. Antimopolní úřad je u nás vícemíně ochromen - prý nemají dost zaměstnanců !!! Skoro to pak ale vypadá jako další záměrné a zkorumpované nahrávání "velkým" soukromým zájmům na úkor státní kasy i občanů. To viditelné z jednání Skylinku je asi možná dobrými právníky obhajitelné. Selským rozumem nepochopitelné nejednání Antimonopolního úřadu (samozřejmě předpokládám ve spojení s lobbisty M77) ale vypadá jako další kriminální činnost prozatím nestíhaná. 

Píšu to proto, že čerstvá zpráva naznačuje, že v Německu to asi ještě občas zafunguje:
http://www.seznam.cz/18397/pokuta-55-milionu-eur-za-kartel-rtl-a-prosiebensat-1/

Stran: [1]