Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - TKRtechnik

Stran: 1 ... 4 5 [6] 7
76
Skylink / Re:Smichov
« kdy: 06. 01. 2013, 18:27:36 »
Proč by to měl být Smíchov? Nova se Cinemou opouští TP, který nemá sama pronajatý a jde na svůj ke Sportu a Fandovi, takže snad nebude dávat další svoji stanici na původní místo. Jedině by si to platil sám Skylink, ale o tom se dá pochybovat.

77
To si nejsem tak jistý, protože zcela jistě spousta lidí po přečtení pochopí, že anténařina není úplně triviální, jak si třeba představovali a radši od svého původního úmyslu, to bastlil svépomocí, upustí. A je to tak správně.

78
A kdyby měl náhodou signálu málo, tak je dobré si nějaký do zásoby nachytat  ;D

79
   Chtěl jsem si nechat na Vrbensku změřit signál od anténářů, české programy mi jedou, chtěl jsem si nechat proměřit možnost příjmu polských multiplexů, mezitím si ty anténáře pozval soused, kterému se moc snažili nic nenaměřit a vnutit mu satelit a podařilo se, vnutili mu satelit. Na DIGIZONE v databázi firem má tato firma hodnocení 5, další firma z okresu Bruntál má  hodnocení 4,5. V okrese Šumperk je odkud je Tony je situace podobná. Na Karvinsku mám s anténáři podobné zkušenosti jako uživatel dawis.

Jinak zesilovač bude pravděpodobně fungovat s uvedenou anténou, ale nelze zajistit 100% úspěch.  Výrobce uvádí, že zesilovač v dipólu antény má automatickou regulaci zesílení, takže když je  na anténě jeden silný signál tak je zesílení omezeno tak aby nedošlo k přebuzení zesilovače, to se může projevit slabším signálem jiných frekvencí takže slabý signál 3.MUXu může být způsoben tímto a ne útlumem na vedení. To by se dalo možná amatérsky odzkoušet natáčením antény a sledování úrovně signálu na jednotlivých frekvencích, případně s anténou bez zesilovače.  Tento zesilovač je relativně drahý, takže v případě neúspěchu to může člověka mrzet. Na trhu jsou se dají koupit zesilovače za poloviční cenu (Alcad, Terra), případně za čtvrtinovou cenu (IVO, TEROZ). Ikusi dělá i zesilovače k anténě na stožár v krabičce, případně v sadě se zdrojem, ale nevím jak to je s dostupností. Uvažuji, že bych si koupil nějaký zesilovač s minimálně dvěmi UHF regulovatelnýmii vstupy. Případně, že máte obchodního ducha, můžete ho dále prodat (Aukro ?).   Jinak uvedený zesilovač má dva UHF vstupy které lze regulovat, takže by se dala pořídit další levnější anténa pro příjem českých multiplexů a pokoušet se to nějak vyladit.  Tady se taky rozchází údaje výrobce a českého obchodu, výrobce uvádí že napájení anténího zesilovače je vyvedeno na obou UHF vstupech, český obchod uvádí, že napájení anténního vysílače je jenom na UHF2 vstupu. Cenové relace anténářských firem: mému otci namontovala firma na Karvinsku dvě antény Matel + domovní zesilovač IVO za cenu několikanásobně vyšší než je cena zesilovače IKUSI NBS-824 (stožár a kabely byly použity z předchozího řešení) . Ve Vrbně mi byla naznačena podobná cena s podobnými komponenty. Pri dotazu na jiné komponenty mi bylo naznačeno, že bych to nezaplatil a byl mi nabídnut satelit.
Takže prostor pro lidovou tvořivost je tu poměrně velký,  člověk  jen musí zvážit míru rizika a rozhodnout se pro jednu z těchto cest.
Žádný rozumný anténář nebude zákazníkovi realizovat něco, kde se dají očekávat problémy a každý rozumný zákazník taky chápe, že než nějaké anténní monstrum s nejistým výsledkem a výpadky, tak je lepší satelit.

Cenové relace anténářských firem jsou takové, jaké jsou zákazníci ochotni platit a každý anténář před započetím prací předloží Smlouvu o dílo s jasně danou cenou (pokud ne, tak ho hned odmítnout) a je jenom na zákazníkovi, jestli na to přistoupí nebo ne. Stejně jako u každé jiné služby - přijde ke mně malíř, řekne rozsah prací a cenu a já se sám rozhodnu, jestli ano a vymaluje to profík, kterému to bude trvat chvilku nebo jestli se budu s tím malováním mordovat sám, jenom abych ušetřil pár stovek a zabil tím celý víkend a byl akorát nas*anej, když to pak opadá  ::)

80
Je to jako hrách házet na stěnu. Další amatér si koupí předražený krám a dá vydělat nějakým Španělům, českému překupníkovi, ale trochu poplatit českému živnostníkovi, to ani náhodou.  :(

Chtěl jste říct poplatit českému živnostníkovi za instalaci a pak jistému luxemburskému providerovi za provoz? Protože tak to u nás většinou končí. :) A kdo nechce takhle skončit, hledá rady kde se dá, bohužel tady je asi na špatném místě.

Zajímavé, že v informatice, grafice, elektřině, rádiové technice, řídicích systémech i dalších na knowhow náročnějších oborech to jde...  Tam taky nikdo nezná přesné aktuální podmínky a nastavení u tazatele, což je zde hlavní výmluva.  Možná kdyby se snížila míra fixace na "modly" měřicí přístroje a začalo se místo toho víc přemýšlet vlastní hlavou byly by zdejší diskuse plodnější. Ale to by zdejší osazenstvo muselo asi chtít. V opačném případě je asi skutečně jednodužší toto forum zavřít a nahradit jej seznamem antenářů pro jednotlivé regiony.
Pokud živnostník odvede práci, tak za ni logicky dostane zaplaceno (možná ty sám děláš zadarmo, ale to je asi extrém ;D ). Stejně jako poskytovatel satelitní služby, který nabízí programy (obvykle i ty, které nikde jinde zadarmo nejsou, třeba Retro Music Television).

V žádném jiném oboru, než bůhvíproč v anténách, to nejde. Kdo si dneska na základě nějakých webových rad jde koupit třeba diagnostiku do auta nebo vyvažovačku na kola a začne cosi svépomocně bastlit? Nikdo a každý jede do servisu. Kolik lidí si doma opravuje televizory jenom podle toho, co se kde dočte na internetu a bez jakýchkoliv znalostí? Nanejvýš nějaký jedinec, který ten televizor stejně plánoval vyhodit a už mu nesejde na výsledku jeho snažení. Prostě tak to je, každý má dělat to, čemu rozumí - a naopak nedělat to, čemu nerozumí.

81
Dobrý den.Chtěl bych se Vás zeptat,jestli budou fungovat a vzájemně se nerušit dvě antény,
každá má svůj zesilovač+napájení (teda jedna ještě ne,ale budu ho tam muset hodit)a každá je otočená
jiným směrem.Obě mají vlastní svod k TV.Chtěl bych je sloučit až za TV slučovačem kovovým-feritových.
Bude to šlapat?
Slučovat signály pomocí rozbočovače můžeš leda někde ve společné anténě na výstupu kanálových zesilovačů, které jsou dostatečně selektivní. Doma určitě ne, resp. je to sázka do loterie.
Jinak je celkem zajímavé, že uvažuješ o použití zesilovače, aniž bys ale měl jakékoliv naměřené hodnoty signálů, ze kterých by se použití zesilovače dalo odvodit...

82
Skylink / Re: Poplatek 29 korun - zákon porušen nebyl
« kdy: 03. 01. 2013, 20:01:52 »
1) Předplacené karty jsou sakra velkým příjmem mobilních operátorů a je úplně jedno, jestli hlavní nebo ne. Cenové znevýhodnění mně pak taky nějak uniká, obzvlášť když na předplacené Vodafone kartě je volání v síti za 3Kč/min, zatímco ekvivalent v podobě nulového tarifu u Vodafone vychází na 6,50Kč/min.

O2:
celkový počet klientů: 4 942 000
z toho na předplacených kartách: 1 893 000
tarif: 3 049 000

Vodafone:
celkový počet klientů: 3 313 000
z toho na předplacených kartách: 1 497 500
tarif: 1 815 500


2) Nepodstatný je způsob ukončení smluvního vztahu, protože u mobilních operátorů a předplacených karet je to automaticky při nedobití kreditu do nějakého data od posledního dobití (stejným způsobem to řeší i VoIP provideři). A navíc u Skylinku žádný smluvní vztah nezaplacením nekončí. Smluvní vztah končí až výpovědí po uplynutí výpovědní lhůty. Jinak je účastník stále ve smluvním vztahu, pouze mu nejsou poskytovány služby, protože si žádné nepředplatil.

Tady je myslím další debata bezpředmětná. Prostě Skylink to má dané takto, jiný operátor zase jinak a není to nic zvláštního, natož aby to jakkoliv odporovalo právním předpisům.

83
Skylink / Re: Poplatek 29 korun - zákon porušen nebyl
« kdy: 03. 01. 2013, 18:46:56 »
To máš sice zajímavý postřeh, ale nevím co jsi tím chtěl sdělit? U Skylinku taky musíš být abonentem se smlouvou a mít od něho přístupovou kartu, jinak si neobjednáš nic. Nechápu...

No jde přece o byznys model. Zatímco běžně služby fungují tak, že dokud je zákazník aktivně nezruší, tak jsou trvale dodávány a zákazník je musí platit, tak u Skylinku je tomu naopak. Pokud zákazník službu po měsící aktivně neobnoví (nezaplatí na další měsíc), je dodávání služby automaticky ukončeno. Není zde ani žádná výpovědní lhůta, jako třeba u O2TV.

To je velmi podstatný rozdíl z hlediska řízení ekonomiky firmy a zvyšuje to i náklady. Je to zcela nestandardní a na západě něco takového budete těžko hledat.

Proč myslíte, že Skylink zvýhodňuje placení inkasem nebo trvalým příkazem? Proč myslíte, že zvýhodňuje objednání na 12 měsíců dopředu?
Napřed tady píšeš, že nikde v Evropě není standardní, aby si abonent mohl zaplatit na kratší dobu nebo jenom určitý pořad (což není pravda, viz výše) a pak najednou do toho začneš motat cosi o obnovování služby. Prostě dvě spolu vůbec nesouvisející věci.

Pokud jde o předplatné Skylinku, tak je to naprosto stejná situace jako u předplacených karet mobilních operátorů - zaplatíš kredit, voláš a když kredit dojde a ty ho neobnovíš, tak po nějaké době vše končí (u Skylinku je aspoň výhoda, že ti karta zůstane bez časového omezení a lze ji obnovit kdykoliv). Opět tedy zcela běžná věc, a to jak v ČR, tak kdekoliv jinde na světě.
Mimochodem výpovědní lhůty u Skylinku řeší Všeobecné obchodní podmínky v bodu 8, stačí jenom číst: https://registrace.skylink.cz/cms_eshop/podminky.pdf

A že provider zvýhodní pravidelnou platbu a taky platbu na delší časové období (předplatné na rok dopředu) je přece úplně normální a nevím proč to vlastně uvádíš. Ještě mám v živé paměti jak Vodafone při dobití kreditu 1000 korunovou částkou připsal o 200Kč víc a taky na tom nebylo nic k divení...

84
Skylink / Re: Poplatek 29 korun - zákon porušen nebyl
« kdy: 03. 01. 2013, 17:16:33 »
To máš sice zajímavý postřeh, ale nevím co jsi tím chtěl sdělit? U Skylinku taky musíš být abonentem se smlouvou a mít od něho přístupovou kartu, jinak si neobjednáš nic. Nechápu...

85
Skylink / Re: Poplatek 29 korun - zákon porušen nebyl
« kdy: 03. 01. 2013, 16:13:21 »
Sky Movies Box Office

Canalsat

TPS

86
Skylink / Re: Poplatek 29 korun - zákon porušen nebyl
« kdy: 03. 01. 2013, 15:34:59 »
Píšu to proto, že čerstvá zpráva naznačuje, že v Německu to asi ještě občas zafunguje:
http://www.seznam.cz/18397/pokuta-55-milionu-eur-za-kartel-rtl-a-prosiebensat-1/

No jo, ale to je úplně jiná problematika než je vytýkaná Skylinku. Ekvivalent rozhodnutí německého úřadu v ČR by byla pokuta Nově a Primě, že nešíří svůj program přes satelit FTA. Skylink v tomhle nehraje roli.

U nás se to s démonizací satelitních platforem přehání. Satelitní platformy jsou u nás popelkou z důvodu nezájmu českých diváků o něco jiného než je Prima a Nova. Satelitní platformy tak musí lézt divákům do zadku, aby vůbec nějaké diváky ulovily. Možnost objednávat pay TV na měsíc a bez smlouvy je něco, co na západ od nás nemá obdoby. O takovém luxusu si mohou v Německu nechat jenom zdát. A to přitom na Skylink každý nadává. V Čechách holt nikdo není prorokem.
Zdejší divák má samozřejmě zájem o jiné programy než jenom Novácko-Primácké a svědčí o tom i fakt, že se tady v pohodě uživí desítky jiných stanic (kdyby o ně zájem nebyl, tak by logicky krachly). To jenom mediální masáž nějakých pochybných agentur navozuje dojem, že je tomu jak píšeš. A že se každý poskytovatel služby snaží urvat co nejvíc platících klientů a musí jim lézt do zadku, aby nešli ke konkurenci, to je snad naprosto normální v tržním prostředí.
Objednávat programy na měsíc nebo dokonce na den a i jenom samostatné pořady, je na západ od nás zcela běžná věc - bohužel tady ještě moc ne.

87
Tak jestli to chápu dobře, tak signál z antény bude pořád stejný tudíž ''stejně kvalitní'' ale já mám ten problém, že kvalitní je ale je moc slabý protože mám dlouhé rozvody, jak jsem psal SÍLA 20% zhruba.... ne KVALITA. Tak k tomu, aby síla byla větší potřebuju ten domovní zesilovač ne? Nejde mi o to udělat z antény perpetum mobile..... Jde mi o zesílení signálu nikoli o zkvalitnění.....
V první řadě jde o to, aby na výstupu do domovního rozvodu byly všechny signály na zhruba stejných hodnotách a až pak - bude-li potřeba vyrovnat ztráty v domovním rozvodu - se dá nasadit zesilovač. Ale pokud komplet programy přijímáš na jednu jedinou anténu, tak je to věru špatná situace hlavně v momentě, kdy jdou signály z různých vysílačů a ještě ke všemu se u některých programů jedná o dálkový příjem. Prostě toto fungovat nebude a jediný efekt při pořízení zesilovače bude ten, že slabý signál zesílíš (pokud vůbec a ne jenom šum) a ten silný ti přebudí zesilovač a nebudeš mít nic. Jediným rozumným řešením je změření signálů a dle toho návrh anténní sestavy (protože to bude sestava a ne jediná anténa) - všechno ostatní ti akorát vytáhne peníze z kapsy a výsledek stejně nula.

88
Pochop, že domovní zesilovač slouží k tomu, že když máš někde na půdě signál na hodnotě AB a tento signál pak rozvádíš po domě (vč. třeba rozbočení), tak ti zesilovač vykompenzuje ztráty v tom rozvodu a u každého přípojného místa (televizoru) je signál pořád na hodnotě AB a nikoliv nižší. Ale pokud už na výstupu antén není nic použitelného, příp. máš víc antén a signál z nich je jak noty na buben s naprosto odlišnými hodnotami, tak ti žádný domovní zesilovač prostě nepomůže.

89
A mimochodem na tom videu je jasně uvedeno a ukázána nutnost nastavení měřící technikou ...
F konektor montovaný jako druhý není zcela souosý, tzn. že buď jej matlala na videu nedošrouboval anebo je aušus. Technik možná žasl, že nepoužili kompresní anebo alespoň krimplovací konektory....
Přesně tak, protože na oficiálním videu od výrobce bych čekal profesionalitu a ne domácí bastlení. Ještě štěstí, že tam mají aspoň profi měřák a nezkouší to třeba teploměrem v IKUSI SMART mini  ;D

90
Na tom odkazu na YT jsou ještě zajímavé ty F konektory...

Stran: 1 ... 4 5 [6] 7