Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - TKRtechnik

Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 7
31
Je pravdou, že spoustě lidem vadí jakákoliv změna např. v ladění přijímačů, protože to prostě neumí a jsou naštvaní, když se to buď mají učit nebo někoho volat. Ovšem toto je problém napříč všemi způsoby příjmu TV signálu.

32
Člověk, který žije v novostavbě nebo zrekonstruoval dům, určitě nebude řešit pár korun měsíčně za nějaký servisní poplatek, protože ho to prostě nevytrhne. Navíc na satelitu má pořád mnohem víc programů, vč. těch v HD, než v upoceném DVB-T s SD mazanicemi.
a zas to začíná :-D akorát že t ilidi většinou nemají jednu TV... takže krát počet karet. Ale tak zbytečné toto, kyždý ať si má co chce... až na to že s tím SAT je toho s*aní už trochu moc, lamy s tím neumí a pořád řešit nějaké zápisy na těch křápech co si koupili, no kdo chce kam...
Kdo má na to, aby doma živil 10 televizorů, tak ho ani nerozhází 10x 29Kč/měsíc. Prostě to tak je a tito lidé většinou mají s domem vydání v řádů tisíců a prostě si na to vydělají neboli poplatek za TV berou jako součást provozních nákladů :)

33
Člověk, který žije v novostavbě nebo zrekonstruoval dům, určitě nebude řešit pár korun měsíčně za nějaký servisní poplatek, protože ho to prostě nevytrhne. Navíc na satelitu má pořád mnohem víc programů, vč. těch v HD, než v upoceném DVB-T s SD mazanicemi.

34
Může, proč by nemohl? Ale bohužel to pak taky podle toho vypadá  ::)

35
Set-top-boxy / Re:HD set-top box, jaký???
« kdy: 19. 01. 2013, 18:45:22 »
Stasi-DDR:
Ano vím, že ten má vše co potřebuji, ale zajímají mě praktické záležitosti, jako odezva-rychlost, podpora přehrávaných médií (skutečná) apod. Vím, že to co bývá psáno často nebývá až tak úplně pravda, navíc v tomto případě...

TKRtechnik:
Dobře, zřejmě mám určité mezery. Podle http://cs.wikipedia.org/wiki/DVB-T2 jsou rozdíly v modulaci apod. U nás i Nova HD a ČT1 HD na Multilexu 4 jsou modulovány v 64QAM (pokud se nepletu) a to je totéž jako pro DVB-T (1).
Takže z toho mně vyplývá, že u nás co jsou vysílány programy v HD (Nova a prozatím i ČT 1) přehraji i na STB, který podporuje pouze DVB-T, ale HD.
Konkrétně mně na Strong SRT 5205 po naladění HD programu jde pouze zvuk a video není podporováno, což chápu (nepodporuje vysoké rozlišení-1080i/p). Je tomu tak?

Ale zpět k otázce..., když jsou teda všechny stejné, tak to budou všechny tak pomalé (co podporují HD) jako ECG 1350?
Od ECG mám rychlovarnou konvici a jenom když se na ni podívám, tak mám po náladě  :(  Osobně mám nejlepší zkušenost s HD STB, které jsou komba DVB-S2/T.

36
Set-top-boxy / Re:HD set-top box, jaký???
« kdy: 19. 01. 2013, 18:27:55 »
Zdravím všechny,
doposud vlastním set-top box Strong SRT 5205. Je to klasický STB bez HD. Teď bych chtěl koupit STB HD, čili pro standard DVB-T2. Rád bych zůstal u této značky, protože se mně osvědčila rychlost a bezproblémovost výše zmiňovaného STB. Nedávno jsem zkusil koupit HD STB a sice ECG 1350, ale tomu trvá žalostně dlouho přepínání mezi kanály a u HD je doba ještě delší. Takže ho vrátím.
Přednostně od nového STB vyžaduji rychlost mezi přepínáním kanálů a také multimediální podporu při přehrávání filmů z flešky nebo pevného disku, samozřejmě, že ještě možnost nahrávání programů (PVR).
Máte někdo zkušenost se STB HD od firmy Strong? Nebo doporučujete jinou, ale také spolehlivou a optimální značku na požadavky, které jsem psal výše?
Cena by se měla pohybovat cca do 1500 Kč.

Předem všem děkuji za reakce a rady... ;)
STB HD neznamená DVB-T2.

Pokud jde o konkrétní STB HD DVB-T, tak jsou prakticky všechny stejné (stejný vnitřek, stejný obslužný soft, obvykle i stejné DO - z toho vyčnívá SYNAPS THD-2855 PVR, který má DO větší).

37
Když umístíš anténu na bleskosvod (hromosvod) a po první bouřce vyhoří půl baráku a klepne to dědouška u TV, tak to asi taky není moc ideální. Naproti tomu zapojený rozvaděč, který stejně podléhá reviznímu technikovi, může nadělat míň škody  :D

38
Co za konkrétní stanice chceš přijímat a kolik do toho chceš dát (jak jednorázově, tak měsíčně) - až si odpovíš na tyto otázky, tak se dá něco vymyslet  :D

39
Tragédie je už to, že se elektrikáři vůbec pouští do antén  ::)  Pokud bych to vzal opačně, tak jsem neviděl anténáře, který by třeba někde zapojoval silnoproudé rozvaděče jenom proto, že má zrovna u zákazníka kšeft na anténách a chce si vydělat něco bokem  ::)

40
Napřed musíš znát parametry dostupných signálů (resp. jestli vůbec můžeš mux 4 přijímat).

41
Zavolat odborníka, nechat změřit signál a na základě výsledků měření zvolit další postup.

42
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Stav v multiplexu4
« kdy: 15. 01. 2013, 13:47:07 »
.

43
Dobrý den všem,
chtěl bych se zeptat na útlum, který je na rozbočovači.
Např. na tomto http://www.televiznianteny.com/rozbocovac-r2-homolog.-p12764.html je útlum pro každou větev 3,5dB znamená to tedy, že se jedná celkem o útlum 7dB? Otázka směřuje k tomu, že bych chtěl rozbočit signál a pokud by byl signál nepoužitelný, musím ho před rozbočovačem zesílit o 3,5dB, nebo o 7dB?

Díky za vyjádření
Jestli o 3,5 nebo o 7...zesilte to rovnou o 20 a máte vyřešíno.http://www.televiznianteny.com/domovni-zesilovac-emd-32--p12782.html

Děkuju za tip, ale myslím, že ten zesilovač bude určitě naddimenzovaný. Navíc možnost regulace není 0-32dB ale (jestli to chápu správně 12-32dB) viz štítek na zesilovači. Pak by to mohlo způsobit asi problém. Nechci spekulovat, ale pokud vložím do cesty útlum kolem 5dB a zesílím to o 12dB nemusí to být úplně to pravé ořechové.

Ale i přes to díky za reakci
Ještě něco,zkuste to rozbočit natvrdo bez rozbočovače.

????? jak se rozbočuje bez rozbočovače?


Tak to bych chtěl taky poradit..?
kombinačky?
izolačka

44
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Stav v multiplexu4
« kdy: 15. 01. 2013, 11:34:53 »
.

45
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Stav v multiplexu4
« kdy: 14. 01. 2013, 17:39:53 »
Aha, chyba je v technikovi, který napíše svůj názor. Ale když tady někdo jiný píše totéž nebo ještě vulgárněji, tak je všechno v pořádku, že? V tomto případě bych se - být adminem - spíš styděl za to, že si neumím udržet nestrannost a být v hodnocení userů objektivní  ::)
A jestli averze vůči mně pramení z jistého kladného vztahu ke konkurenčnímu webu google.cz, který mám, tak o to je to horší, že se tady osobní spory Polák vs. Vyleťal přenáší na druhé...

Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 7