Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Alex Gaga

Stran: 1 ... 45 46 [47] 48 49
691
Nepsal jsem, že stanice, vysílající v DVB-T2 budou zadarmo. To rozhodně ne, kromě veřejnoprávní televize a možná nějakého silného investora (ologarchy, pokud jej nezabásnou). Veřejnoprávní televize má totiž ze zákona být leaderem nových technologií a tu si všichni platíme. Ta to musí začít, ale z podporou státu v podobě jasných legislativních pravidel plánu přechodu. Reklamní trh je u nás malý a proto to bude podobné jako na satelitu. Tím se také zatraktivní programy, protože neatraktivní televize by si nikdo nepředplácel (snad jen pokud by byly v nějakém balíčku, nebo v nějakém neatraktivním muxu, ale zdarma). Financování přechodu by nemuselo být ze státní kasy i když stát získává peníze z vydražených kmitočtů již zabraného televizního pásma (I digitální dividenda) mohl by zase něco vrátit do rozvoje. Samotná přechod z DVB-T na DVB-T2 jsou totiž nevratné investice!
U satelitů přechod z DVB-S na DVB-S2 nikdo u nás nemusel schvalovat, protože se nás na to nikdo neptal, byl to přirozený vývoj a z ekonomických důvodů se to všem vyplatí. Vzhledek k tomu, že některá nezanedbatelná část diváků vlastní satelitní SD přijímače, vysílalo se v SD i HD současně aby se nepřišlo o platící diváky. Dnes již silní hráči SD signál postupně vypínají protože SD přijímačů rapidně ubylo.
Proto je potřeba jasně stanovit, že se u nás SD terestrické přijímače k určitému datu již nebudou smět prodávat a nové výrobky musí mít tunery pouze s DVB-T2 HEVC.
To má být vtip? Na trhu ať si každý prodává co chce a pokud by někdo nařizoval takové absurdity, tak se vracíme o 25 let zpátky :(

692
O serveru DigiZone.cz / Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
« kdy: 05. 06. 2014, 08:39:21 »
Alexi, pravděpodobně se opět blíží doba, kdy budete vyřazen z diskusí. Opět si budete zakládat novou xtou identitu, ale ta podléhá nějakou dobu schvalování příspěvků. To Vás opět na chvíli umravní. Budete si opět stěžovat, že vaše příspěvky dlouho čekají na schválení. Není lepší být slušný a diskutovat věcně bez urážek a napadání?
Já tady snad začal někoho napadat jako první? Chtělo by to, vážený příteli, větší míru soudnosti a svoje slova směrovat přesně na ty jedince, kteří tady spory neustále vyvolávají a jejich cca 90% příspěvků jsou jenom osobní invektivy a hledání nějakých techniků apod. bludy - protože přesně ti by potřebovali umravnit, aby diskutovali jenom o tématu a ne o nesmyslech.

693
Já nikoliv, protože nevím co je na "celospolečenském zájmu", aby tady bylo DVB-T2, kde kromě dalšího kvanta různých Lovů, Smíchovů a Telek stejně nic jiného nebude, max. tak ještě Pay TV. Představa, že komerční stanice plné elánu spustí v DVB-T2 všechno v nativu HD a nejlépe zadarmo, tomu snad už nevěří ani ten největší optimista.
A pokud jde o finance, tak to ať si spočítají samotné televizní stanice, jestli se jim vyplatí T nebo T2. Do toho nemá nikdo co mluvit a už vůbec ne něco financovat ze státní kasy divákům! Ostatně u satelitního vysílání stát do ničeho nezasahoval a přechod z S do S2 probíhá plynule a bez větších komplikací. U T/T2 by se mělo postupovat stejně a nechat věcem volný průběh.

694
O serveru DigiZone.cz / Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
« kdy: 05. 06. 2014, 06:42:09 »
Na paranoidní jevy některých zdejších přispěvatelů je opravdu lepší nereagovat, protože hlavně jejich neustálá posedlost nějakým imaginárním technikem velmi brzy udělá z diskuze žumpu. Prostě ať se vykecají, a když zjistí, že na ty jejich bláboly není reakce, tak dají - alespoň na chvíli - pokoj :)

695
http://www.radiokomunikace.cz/kontakty.html

Dole je kontaktní formulář, tak jim napiš.

696
O serveru DigiZone.cz / Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
« kdy: 02. 06. 2014, 09:58:20 »
Máte za potřebí se tady hádat pak jste zrálo pro dr.Chocholoušek
Nejde o žádné dohadování, ale o to, že buď je schvalování příspěvků opatření kvůli spamu, anebo je to nástroj k osobnímu vyřizování účtů. A to by bylo dobré vědět dřív, než se tady člověk zaregistruje a začne cokoliv psát.

697
O serveru DigiZone.cz / Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
« kdy: 02. 06. 2014, 09:28:50 »
Potom by bylo korektní napsat do pravidel, že se příspěvky neschvalují dle obsahu, ale dle dotyčného, který je píše (resp. dle redaktora, který má s dotyčným nějaké osobní spory, které si takto řeší) :)

698
O serveru DigiZone.cz / Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
« kdy: 02. 06. 2014, 09:02:18 »
Zdejší redakce musí mít opravdu práce nad hlavu, protože u příspěvků z 25.5.2014 (http://www.digizone.cz/clanky/dvb-t2-zatim-se-zda-ze-vitezi-myslenka-casu-dost/nazory/#n1) stále nic nového :D  Možná bude lepší, když každý příspěvek rovnou postnu i do fóra a pak již na schvalování nemusí nikdo plýtvat svým drahocenným časem :D

699
Tak to je taky pravda, před pár lety byla velká móda "talířů", kdy rozebráním člověk zjistil, že za těch cca 1500 Kč má dokola ohnutý drát a nějaký tišťák s pochybným zesilovačem. Ale design slušný, v prodejnách to byl doslova trhák :D

700
Pokud člověk nakupuje u specializované anténářské firmy, tak obvykle dostane i kvalitní zboží. Samozřejmě v univerzálních elektro-prodejnách typu ElectroWorld apod. mu vnutí buď PL šmejd nebo předraženou cizinu.

701
Doporučuju používat antény od českého Kovoplast, nebo špičkové německé kathrein, to co se dneska prodava v kdejakým obchodě a co je kde u jakýcho větnamce, je fakt otřes.
Kvalitní antény CZ provenience jsou také třeba Vaten (http://www.televiznianteny.com/).

702
Dobrý tip! :)

703
Samozřejmě, že nepřipouštím, protože pokud je televizní tuner kvalitní, tak nemá problém s tím, že tam na 800 MHz pracuje někde poblíž vysílač LTE. Je to úplně stejná situace jako příjem televizních programů v blízkosti samotného vysílače (Žižkov, Barvičova), kde taky tunery obvykle nemají s příjmem problém.

Anténa-koax-TV považuji za bastl v momentě, kdy tato kombinace nefunguje. Někdy je prostě potřeba ten anténní systém udělat jinak.

704
Bavíme se o zarušení tuneru v TV, a to přímo signálem ze vzduchu, nikoliv přes anténní vstup. U toho anténního vstupu, resp. u signálu z antény, není problém LTE eliminovat a kvalitně provedená anténní sestava je také tak udělaná, že přijímá jenom žádoucí kanály a nikoliv celé pásmo.

705
To co popisuješ je nesmysl. LTE samo o sobě může zarušit buď pásmový zesilovač (který je ovšem do městské zástavby zcela nevhodný), anebo mizerný tuner v TV (pak je potřeba tu TV reklamovat). Ale určitě ne, že samotné LTE na 800 MHz ti zlikviduje televizní kanály, které jsou o 150 nebo 200 MHz níž. Pokud by tomu tak skutečně bylo, tak mnohem větší problém bude mít třeba kabelovka UPC, která právě na horním konci UHF pásma šíří kompletní nabídku v DVB-C. A v takovém případě je pak namístě, aby si provozovatel LTE dal svoje zařízení do pořádku (ale tato situace nenastane).

Stran: 1 ... 45 46 [47] 48 49