Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Alex Gaga

Stran: 1 ... 44 45 [46] 47 48 49
676
Co tady pořád řešíš za nesmysly??? Oficiální programovou nabídku freesatu pro DTH máš tady: http://cz.freesattv.tv/prehled-programu/ a vymalováno.

677
Proč by je měli odpojovat? Eurosport 1 a 2 je v HD, pak třeba National Geographic HD, Nat Geo Wild HD, Animal Planet HD, History HD, samozřejmě HBO HD a další. A se Skylinkem bych to nesrovnával, tam se hledají peníze na splacení té obrovské 2 miliardové akvizice a na programy už moc peněz nezbývá.

678
Freesat (UPC) má na 1W dost programů v HD. A že vyhodil jalovou Novu Sport HD a Novu HD, kde kromě TN stejně nic v HD není, žádná škoda. A Skylink taky není žádná sláva, původně šířené programy v HD přesouvá do SD a v MPEG-4, takže mazanice jak má být :(

679
Na ty jsem zapomněl, a to prý jejich službu využívá přes 100t. abonentů :D

680
V domácnostech to snad přijímají akorát abonenti Digi a freesatu (tady jenom ti, kteří si připlácí za balík plus), jinak o této stanici nejspíš nikdo nemá ani potuchy, že vůbec existuje :D

681
Satelitní digitální vysílání (DVB-S) / Re:Jaky koaxial?
« kdy: 08. 06. 2014, 10:22:38 »
Že je něco vhodné pro vnitřní instalace nemusí nutně znamenat, že to pro instalace venkovní bude nevhodné nebo dokonce vyloučené. Ta věta bude spíš znamenat, že tento konektor lze bez obav použít i k satelitnímu přijímači, protože není nikterak dlouhý (kdy bývá občas problém s místem, např. u satelitních přijímačů umístěných přímo za televizorem apod.).

682
Kanálová vložka od Alcadu stojí cca 2000 Kč, takže proč by to mělo být finančně mimo? Samozřejmě pokud si někdo naporoučí 15 muxů, tak ho to vyjde dráž, než když si vystačí s muxy 3, ale to už je na rozhodnutí každého.

683
Seriózní rada je vyhodit pokojové krámy se zesilovačem a dát tam kanálovou anténu s kanálovým předzesilovačem. A jestli se někdo vymlouvá na to, že to jinak než v pokoji nejde, tak ať vezme stojan od vánočního stromku, násadu od smetáku do něho a tu kanálovou anténu nahoru :D

684
O serveru DigiZone.cz / Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
« kdy: 07. 06. 2014, 11:19:06 »
Nechápu ty nářky nad placeným obsahem - vždyť to není povinnost platit (na rozdíl třeba od ČT a ČRo). Chci, zaplatím - nechci, neplatím. Jinak placený obsah je na webech už poměrně běžná věc, třeba na http://psychologie.cz/ se platí taky, byť oproti DZ to vychází na polovinu za článek. Žijeme holt v kapitalismu a každý chce za práci dostat zaplaceno.

685
Satelitní digitální vysílání (DVB-S) / Re:Jaky koaxial?
« kdy: 07. 06. 2014, 11:15:57 »
Někomu, kdo o anténách nemá ani šajnu, to stejně nevysvětlíš...

686
Domnivam se, ze opravdu nejlepsi by bylo, aby stat (CTU) vydal vyhlasku ke kteremu dni startuje T2 a konci T strihem. Vcetne infa, ze se bude pouzivat kodek h264 a h265.
 
Mnohem horsi co stat udelal je prodej kopcu-kot s vysilacema.
Koty s vezema a antennima systemama si mel stat nechat.
A aktivni vysilace sdruzene do jednech anten by byly v majetku soukromniku.
Tim by vsechny stanice vysilali z jednoho smeru = usetrene naklady na strane divaku.
A kdo by to startoval, kdyby ani vysílatelé a ani samotné stanice neměly zájem? Což se klidně může stát, protože taková změna nebude zadarmo, a když ji nezaplatí divák (což u FTA nezaplatí), tak zbývají vysílatelé a TV stanice.

Model, že stát bude mít vysílací kóty, na nich ve svém vlastnictví objekty a nějací soukromníci si tam dají svoje zařízení a všechno bude nádherně fungovat pro blaho diváka, je pouhá utopie. V praxi by to vypadalo asi podobně, jako když si ISP pronajímají střechy na státních budovách kvůli poskytování internetu. Je to akorát prostor pro korupci, kamarádíčkování a vzájemné naschvály.

687
Tak, tak - musí to být přínos pro vysílatele, pro televizní stanice a pro diváka. A pak to půjde samo i bez nějakých nařízení shora, která beztak všechno jenom zprasí, jak tomu bylo při rozjezdu DVB-T a následné zpackané digitalizaci, na které se napakovali akorát všemožní koordinátoři a jiná havěť, jenž kromě vlastního prospěchu nikdy neměla jinou snahu.

688
Vůbec nelze srovnávat DVB-S a DVB-T - u dvb-S není problém s kmitočty, není ve vlastnictví jednotlivých zemí, nejde o nár.bohatství a hospodaření s ním tak jako u dvb-T. Dvb-S si žije svým vlastním komerčním životem. U dvb-T stát bude muset řešit přechod na nové technologie hlavně z důvodu hospodaření se spektrem - vyčleňování částí TV pásma pro datové služby...
Problém s kmitočty je všude a pamatuji na dobu, kdy freesat (tehdy UPC Direct) nemohl dál rozšiřovat programovou nabídku na Astře, protože už nebylo kam dát nové programy.

U pozemního vysílání přechod na T2 prakticky nic nevyřeší, protože za pár let budeme tam, kde jsme dneska - další požadavek na uvolnění pro datové služby a další hledání jakési pseudoúspory. Tady bude spíš potřeba jasně deklarovat, kde je v kmitočtovém pásmu prostor pro TV a kde může být něco dalšího. A nechat to pak tak a ne měnit podle toho, jak si nějaký mobilní operátor zrovna dupne. Ale to už je na jinou diskuzi...

689
Mám "nějaké ale", protože nemůžu v žádném případě souhlasit s tvrzením, že by měl kdosi cosi nařizovat a přikazovat, co se má nebo nemá vyrábět a prodávat. Je to naprostá zhovadilost, která navíc nikdy nebude v praxi fungovat. Státu se nedaří ani regulovat (natož potlačit) prodej nelegálního zboží na stáncích a ještě by se měl zabývat nějakými set-top-boxy a dalšími kravinami a navíc dneska to začne regulací set-top-boxů a zítra skončí něčím podobným jako v KLDR. Děkuji, ale já o takové socialistické manýry už zájem nemám.

A ohledně T2 jsem napsal ironicky, že jeho nezavedení by právě vyřešilo problém s nepotřebnými přijímači. Jinak je mně úplně jedno, jestli se tady zavede T2 nebo rovnou T1000, protože na obsahové stránce to stejně nic nezmění (spustit televizní stanici totiž vůbec není jenom o nákladech na samotné šíření signálu, takže provozovat další stanice si může dovolit akorát některá ze stanic stávajících a žádný zázrak v podobě desítky nových programů se prostě konat nebude).

Vysílače rozhodně nebudou v jednom směru - je to pouze mystifikace nebo zbožné přání - a jejich umístění se bude, stejně jako dnes, řídit jednotlivými provozovateli, tj. firma DB bude mít svoje a firma ČRa taktéž.

690
Když pominu fakt, že takové nařízení je v praxi nerealizovatelné a naprosto nekontrolovatelné, tak je rozdíl hlavně v tom, že Itálie nemá 40 zkušenost s komunismem, kde se to zákazy a příkazy jenom hemžilo a výsledek známe všichni.
Pokud jde o neperspektivní výrobky, tak z nich stát jenom profituje - čím víc lidé utrácí peněz, tím víc výrobci a prodejci zaplatí na daních. Navíc bráno do důsledku, tak aby na trhu nebyly neperspektivní výrobky, tak je nejsnadnější cestou nechat vysílání jak je a nezavádět žádné T2 :D

Stran: 1 ... 44 45 [46] 47 48 49