Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Alex Gaga

Stran: 1 ... 43 44 [45] 46 47 ... 49
661
A kdyby byl určen pro 95%, tak by v něm bylo plno? To asi sotva, i v muxu 3 je místo a jak dlouho trvalo jeho naplnění alespoň do této podoby (a to tam ještě je i duplicitně ČT D/ART). Prostě o vysílání v pozemáku není zájem, je to finančně nejdražší způsob šíření signálů a bohatí investoři nejsou na obzoru.

662
…Takže ano, až budou stát zájemci o vysílání ve frontě a nebudou pro ně kmitočty, tak má smysl zavést T2. Ale ne v situaci, kdy tady stávající muxy v T zejí prázdnotou a nikdo další nemá o vysílání zájem.

Ale vždyť přesně tohle tady je, ty to nevidíš?
Celoplošné muxy jsou přeplněné, a zoufalství zájemců se řeší záplatami houfu regionálních multiplexů s naprosto nepřehlednou strukturou pro běžného diváka. A to až po takovou zhovadilost, že se regionální multiplex prohlásí za celoplošný a ještě veřejnoprávní.
A to jsem si myslel, že rozdrobeností muxu4 to skončí... ó, jak jsem se mýlil.
To má být vtip? V muxu 3 je místo a v RS8 je prázdno úplně. Kde je ten tvůj houf zájemců?
Jinak divákovi může být nějaká struktura úplně ukradená, toho zajímají programy a ne jestli se jedná o síť ABC s vlastníkem CD nebo o síť XYZ s vlastníkem UV...

663
Satelitní digitální vysílání (DVB-S) / Re:Jaky koaxial?
« kdy: 19. 06. 2014, 09:27:36 »
Uz mam doma Nordix CM407 Cu,k tomu obednane ty konektory.Jestli jsem to zpravne pochopil,tak kabel ma prumer 7mm,konektor je na 6,5mm.Tudiz,kdyz na kabelu oriznu izolaci,bude mit 6,5mm,takze tam krasne pasne.Dale na parabole mam dva lnb prijmace,ktere maji dva vstupy.Je lepsi kazdy kabel dat zvlast na lnb,nebo oba na jeden?Jo vim,ptam se jak tupy,ale znate to "dvakrát měř,jednou řež"
Když má kabel 7mm a konektor je 6,5mm, tak to tam akorát krásně NEpadne.

664
Inovace by ovšem měla být smysluplná a nikoliv jenom proto, aby se na ní někdo napakoval. Takže ano, až budou stát zájemci o vysílání ve frontě a nebudou pro ně kmitočty, tak má smysl zavést T2. Ale ne v situaci, kdy tady stávající muxy v T zejí prázdnotou a nikdo další nemá o vysílání zájem.

665
Skylink / Re:skylink v karavanu?
« kdy: 17. 06. 2014, 15:00:24 »
Na HD chodí zápisy úplně stejně jako na SD, resp. zápisy chodí na všech TP (to je přesnější formulace). Pouze v minulosti to měl CS Link uděláno tak, že např. na kartě registrované pro CZ nechodily zápisy na TP 12.565H, kde byly jenom SK programy. U Skylinku je tato anomálie naštěstí pryč.

666
Dobrý byl závěr s Babišem :D

667
Tak to ale nejde, buď přijmi německý model se vším všudy (když už jsi ho tady uvedl), anebo zůstaň v ČR :)

668
Němci frčí, protože na to mají a pásmo pro DVB-T chtějí využít na internet. Něco takového udělat tady, tak se okamžitě najde tlupa křiklounů, že si musí kupovat nový set-top-box nebo TV a jak je možné, že se ukrajuje z televizního pásma ve prospěch internetu. Radši ať to zůstane jak je :D

669
Na žádný rok si nepomůže a ani nemůže. Prostě od 1.7.2014 začne běžet roční lhůta vždy, když dojde k vypnutí programů. A jestli má ty programy vypnuté již teď, tak ta lhůta stejně poběží až od 1.7.

670
To si nijak nepomůžeš, protože od okamžiku vypnutí karty (tj. když skončí předplatné programů nebo vyprší platnost servisního poplatku) začne běžet 1 roční lhůta a pak dojde k vyřazení karty stejně.

671
Citace
Samozřejmě se bavíme o tom, jestli LTE může nahradit pevnou přípojku a nikoliv o tom, že se sem-tam připojím přes mobil někde v hospodě, abych postahoval pár emailů (k tomu totiž stačí v pohodě i 3G a netřeba dělat humbuk s LTE).

Samozrejme, ze ho využívám v nekterych lokalitách jako primarni, ne na hospodu a emaily, k tomu vazne LTE nepotrebuji.Rychlost okolo download 100Mbit/upload 80Mbit je pro me vice nez dostacujici a muze tim padem nahradit pevnou pripojku..Mesicne propálím přes operatora přes toto pripojeni kolem 70-90GB.A FUP 30GB tydne coz je 120GB za mesic za 500Kc je vice nez peknych.Daji se u nekterych operatoru vyjednat podmínky mimo standardni cenik.
OK, já ti to přeji (tj. aby to vydrželo, až na tu BTS bude připojených X dalších userů). Ale neveřejné nabídky bych sem opravdu netahal, protože to pak lze klidně argumentovat tím, že má někdo možnost třeba páteř od UPC s 10Gbps :)

672
Ja si na FUP a uz vubec ne na rychlost LTE nemohu stezovat.Napred mej, pak kritizuj.
Co mám mít? LTE? Leda až bude stát rychlost 250/25 Mbps tisícovku měsíčně a bude v tom i 80 televizních programů. A bez limitu dat. Nějaké 4GB nebo 10GB, příp. i 30GB limity si mohou strčit za klobouk.
Samozřejmě se bavíme o tom, jestli LTE může nahradit pevnou přípojku a nikoliv o tom, že se sem-tam připojím přes mobil někde v hospodě, abych postahoval pár emailů (k tomu totiž stačí v pohodě i 3G a netřeba dělat humbuk s LTE).

673
Investovat do optiky nebo ethernetu na poslední míli, to je podstatně větší ranec peněz, než spustit LTE a udělat mu pořádnou reklamu. A co na tom, že tam bude směšný FUP a rychlost jak šnek? U WiFi ISP je to nezřídka totéž, na papíře hory-doly a v reálu prd :(

674
Ani se není čemu divit, když zájemci o šíření programů v tomto muxu nejsou. Leda by to táhla sama Noe s podporou Pánaboha :D

675
Děkuji za některé náměty, až na tu radu s tou anténou ve vánočním stojánku. Rád bych věděl jestli by to takhle někdo udělal, navíc ve velmi malém bytě. To proč se příjem více MUX neřeší pomocí STA je jednoduchý, nikdo z ostatních pár bytů se na tom nechce podílet a pro jediného důchodce je rozšíření STA velice nákladné. Pokud se nepovede situace vyřešit s minimálními náklady (filtrem LTE), jsou ostatní vhodné způsoby (kanálové zesilovače atd) drahé a bude se muset zmíněná důchodkyně spokojit s menším počtem kanálů.
Televizní signál se šíří dle fyzikálních zákonitostí a je mu úplně jedno, jestli v nějakém SVJ nebo BD jsou jedinci, co nechtějí investovat do rozšíření programové nabídky apod. S tím prostě nic nenaděláš.
Jinak bych se nebál ani instalace antény zvenku před oknem (nebo klidně i na střeše) a pokud by měl někdo z ostatních nájemníků s tímto nějaký problém, tak ho odpálkuji právě s odkazem na to, že STA uvedený multiplex neobsahuje.

Stran: 1 ... 43 44 [45] 46 47 ... 49