Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Alex Gaga

Stran: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 49
61
Satelitní digitální vysílání (DVB-S) / Re:RTVS HD na satu
« kdy: 17. 04. 2015, 08:16:46 »
Úplně stejně si to nemyslím. Aby vydávali svoje karty přímo, stejně jako nyní STV, proč ne, ale nevidím problém též v možnosti převodu ze Skylink karty. Když už tu kartu někdo doma má a Skylink platit nechce tak proč ji nevyužít než aby ležela ve skříni.

Programy ČT a RTVS by měli jít automaticky na všechny registrované karty Skylink i bez SERPA!!!
Automaticky sice nejedou, až po převodu, ale ten snad není takový problém, ten vidím spíše v tom že si oba vysílatelé hrají prakticky na jiném písku, raději bych viděl aby na té "veřejnoprávní" kartě byly dostupní oba a ne aby si na ně člověk musel pořizovat dvě samostatné karty.
Programy ČT fungují i v případě, že není servisní poplatek uhrazený. Je to sice bez záruky, ale zatím to tak je.

Veřejnoprávní ČT nemá nic společného s veřejnoprávní STV, jsme 2 státy, takže něco kombinovat je asi totéž, jako by člověk vyžadoval, aby na kartě jela např. ještě veřejnoprávní ORF. Prostě to není reálné.

62
Satelitní digitální vysílání (DVB-S) / Re:RTVS HD na satu
« kdy: 17. 04. 2015, 08:12:22 »
Především je podstatné že namísto překřikování se přes média na téma kdo za to může, což je naprosto stejné jako v politice, sednou k jednomu stolu a začnou jednat. Doufám že horké hlavy konečně postupně vychladnou.


Nejlépe by RTVS udělala, to že by jim dala souhlas jen za té podmínky že programy RTVS pojenou úplně na všechny karty registrované pro Slovensko i když na nich nebude uhrazeno SERPO. RTVS zvolila rozhodně lepší přístup než ČT a to aby si zájemci udělali kartu ČT z karty Skylink která stála nemalé peníze, když se již nově karta ČT nedala pořídit. Česká televize měla vydat novou edici karet ČT za cenu do 600 Kč jako původně nebo je koncesionářům rozesílat na požádání jako u RTVS. Programy ČT a RTVS by měli jít automaticky na všechny registrované karty Skylink i bez SERPA!!! Od začátku co se zavedlo SERPO jsem zastával ten názor, že ČT měla požadovat vyřazení veškerých stanic ČT pokud jejich příjem bude vázán na zaplacení SERPA. Platforma Skylink je obyčejná zlodějna co chce vše brát zadarmo a následně na to vydělávat nemalé peníze!!!
Za ČT se Skylinku nikdy neplatila ani koruna, takže nechápu, co se tady rozohňuješ. A jestli je pro tebe Skylink zlodějna, tak není nic snazšího, než hodit kartu do koše a máš klid.

63
Skylink / Re:Názor lidu
« kdy: 16. 04. 2015, 15:24:00 »
600Kč u karty Výměna bylo následně připsáno zpět na účet, takže pokud si něco předplácíš (i občas), tak se ta částka celá zužitkovala. To jenom pro upřesnění.

64
Skylink / Re:Názor lidu
« kdy: 16. 04. 2015, 12:27:28 »
Lze jenom doplnit, že při změně obchodních podmínek (což byl i případ zavedení servisního poplatku) může zákazník odstoupit od smlouvy a dále tedy již platit nebude, takže zcela zbytečný humbuk pro nic.

65
Skylink / Re:Názor lidu
« kdy: 15. 04. 2015, 22:55:35 »
Zcela jistě bych nepodezříval prvotní majitele Czechlinku, že prodávali karty s tím, že jednou bude vše zpoplatněné, to fakt ne :)  A jinak je sice pravdou, že se doplácelo apod., ale také rostla programová nabídka. Já dal kdysi za kartu (ještě tu černou se Zeměkoulí) 3500Kč a fungovala tam pouze 2x ČT a 1x Prima. Dneska je tam těch programů mnohonásobně víc a kromě pár výjimek (SD Primy a SD slovenské programy) všechno táhne ze svého právě Skylink, takže to už z podstaty nemůže být zadarmo.

66
Skylink / Re:Názor lidu
« kdy: 15. 04. 2015, 22:23:32 »
V tomto případě ovšem nikdo nikoho neokradl. Navíc si ani neumím představit mechanismus, kterým by někdo donutil soukromou firmu, aby poskytovala svoje služby zadarmo. To je totální pitomost.

67
Skylink / Re:Názor lidu
« kdy: 15. 04. 2015, 21:32:41 »
Podstatné není to, co je nebo není reálné, ale to, co jeden druhému veřejně slibuje. Klamavá praktika je prostě klamavá praktika (heslo v TV reklamě, "jednou zaplatís a pak už ne", by mělo na mastnou pokutu bohatě stačit) a měla by se tvrdě trestat, jinak fakt budou všichni v reklamách vysloveně lhát. Každá lež se až tak snadno odhalit nedá a chci vidět někoho, kdo bude posuzovat co je lež ještě uvěřitelná a co už neuvěřitelná. Rozhodně je chyba, že jim tohle letadlo (a de facto to podvod tohoto typu byl, kdo přišel mezi prvními, "užil si" spoustu let, kdo nakonec, měl rok nebo dva) prošlo tak lehce. Velká chyba.
Tvoje stanovisko má několik zádrhelů, kvůli kterým prostě neuspěješ - jednak náš právní řád nezná žádný veřejný slib, takže i kdyby Skylink sliboval hory-doly každý den, tak to nemá žádnou váhu (podobně jako když výrobce pracího prášku z obrazovky hlásá, jak jeho produkt vypere vše doběla a výsledkem je špinavé prádlo) a za druhé se ono heslo "protože české a slovenské programy poskytujeme bez poplatků" (což je doslovná citace z reklamy "Analogové televizní vysílání končí - řešením je Skylink") klidně může vztahovat pouze na dobu, kdy byla reklama vysílána. Skylink totiž nikde nedeklaroval, že to bude "na věky". Prostě v tom okamžiku, kdy běžela v TV reklama, to tak bylo a dneska to tak holt není.

68
Na 11797 H je CS Film a Horor s FTA identifikací.

69
Skylink / Re:Kino Barrandov
« kdy: 11. 04. 2015, 13:10:49 »

70
jane nováku - ano, Stalin čekal před Varšavou a západní spojenci čekali s otevřením druhé fronty na Západě. Stejné motivy - čekali, aby se jejich "spojenec" co nejvíce vyčerpal. A ted to podstatné, otázka pro vás jako znalce - ve varšavském povstání zahynulo celkem 130-220 tis. Poláků. Kolik zahynulo sovětských atd. vojáků a civilistů v celé Evropě vč. holocaustu navíc, kvůli tomu, že západní spojenci otáleli s otevřením 2. fronty ?
Jsem rád, že aspoň na rozdíl od Gagy tohle čekání před Varšavou nepopíráte. Kolik navíc zahynulo sovětských vojáků, je těžké odhadnout, demarkační čáry byly stanoveny a každý dobil svou část, kterou hlavně vůči Rusům hájili Němci fanaticky - viz Berlín. Kdy si myslíte, že mohla být západní fronta otevřena? Podle mě v roce 1943, jak si přál Stalin, to reálné nebylo, v zimě to neumožňovaly podmínky, takže jako první možný termín vidím duben 1944 - o 2 měsíce dřív. Jestli by tím i o 2 měsíce dřív skončila válka, to je otázka. Není pravda, že by se na západě neválčilo, v roce 1943 bylo vylodění na jihu Itálie, kde se ale boje zastavily a pak vlekly 2 roky.
Ty jsi dokonce vojenský specialista, že přesně víš, že se kdesi před Varšavou čekalo. S tebou by ta válka skončila za pár dnů, takový prozíravý stratég by všechno vyřešil během chvilky :D

71
Máte snad polské předky? Nebo jen účelově mlžíte, jako mnohokrát. Opět jste žádnou konkrétní výhradu neřekl, jen si stěžujete na dokumenty měněné podle momentálních potřeb. Jako kdyby byl jen jeden autoritativní výklad jako za komančů.
Takže ten dotyčný v diskuzi pod článkem měl pravdu, to se dalo čekat :D  Každopádně polské předky mít nemusím, protože ono "čekání před Varšavou" se ve smyslu čekajících vůbec Poláků netýkalo, ti mohli leda přímo ve Varšavě čekat, až Rudá armáda dorazí...

72
Nikoliv, já si úsudek udělám sám a nepotřebuji mít v hlavě jeden "zaručeně správný" názor, jak to tenkrát bylo. To je tvůj případ a pak to vždy dopadne tak, že se akorát ztrapníš.
A z čeho si ten úsudek asi tak uděláte? Pamětník nejste, je to 70 let a kromě historické literatury a dokumentů už jiné informace těžko získáte. Takže je to jen o tom, že když se vám můj názor nelíbí, tak ho prohlásíte za zaručeně správný v uvozovkách a plkáte hloupě o ztrapňování, aniž byste to byl ovšem schopen jakkoliv komentovat - žádnou konkrétní výhradu jste nenapsal.
A že by třeba v rodině mohli být pamětníci, to ti asi nedošlo, že? Tak si klidně dál užívej své "historické literatury a dokumentů", kde se všechno mění dle momentální potřeby těch, kteří pak uvádí - podobně jako ty - svoje moudra ve sdělovacích prostředcích. A jestli nejsi úplný mimoň (jak tě dneska někdo nazval v diskuzi pod jedním článkem), tak si lehce spočítáš, kolikrát se ta historie od konce války už přepisovala.

73
Děkuji, ale taková "studia" rád vynechám, protože nepotřebuji mít v hlavě nalité rozumy nějakých pseudohistoriků, kteří si všechno upravují jak se jim to zrovna hodí.
Takže budete mít v hlavě maximálně to, co vám kdysi utkvělo z učebnice dějepisu :-)
Nikoliv, já si úsudek udělám sám a nepotřebuji mít v hlavě jeden "zaručeně správný" názor, jak to tenkrát bylo. To je tvůj případ a pak to vždy dopadne tak, že se akorát ztrapníš.

74
Ty jsi u toho byl, že tak zasvěceně všechno víš? Pak se divím, že se nedočkali tvých úžasných rad, všechno mohlo skončit o několik měsíců dříve :D
Studujte, pak nebudete mít potřebu psát tyhle rádobyvtipné komentáře.
Děkuji, ale taková "studia" rád vynechám, protože nepotřebuji mít v hlavě nalité rozumy nějakých pseudohistoriků, kteří si všechno upravují jak se jim to zrovna hodí.

75
Stalin nakonec v Jaltě prosadil mapu Evropy, ve které Polsko nehraje podřadnou roli. Proto se mi zdá, že osvobození Polska do jisté míry smazalo důvod k nekonečné nenávisti Poláků vůči Rusům.
To snad nemyslíte vážně. Stalin v Jaltě prosadil to, co chtěl - další rozšíření území SSSR na úkor Polska, fakticky legalizoval svou část paktu Ribbentrop - Molotov (spolu se zabráním Pobaltí). Polsko tedy milostivě zcela nezničil, ale posunul ho na úkor Německa (sám si ho taky kus urval), čímž vyvolal stěhování miliónů lidí. Tím Poláky opravdu potěšil, stejně jako čekáním před Varšavou v 1944 a instalací loutkové komunistické vlády. Mít radost, že se nechoval tak genocidně jako nacisti, mi přijde trochu hloupé. Proto snad svět proti náckům bojoval. SSSR byl jedinou zemí, která měla z války v Evropě územní zisky (i na náš úkor) - 3 státy zničili zcela a 5 dalších připravili o část území.
Ty jsi u toho byl, že tak zasvěceně všechno víš? Pak se divím, že se nedočkali tvých úžasných rad, všechno mohlo skončit o několik měsíců dříve :D

Stran: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 49