Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - thorin

Stran: [1]
1
Dnes jsme lehce uklízeli na půdě a pořádně jsem si prohlédl rozvaděč na ní. Je do něj zapojený pouze jeden koaxiál, ostatní jsou odštípnuté a visí vedle, takže z celé soustavy antén na střeše se pravděpodobně používá pouze jedna.

2
Mohl byste mi někdo do foto označit, které antény můžeme odstranit a které ne?
Na zprovoznění radia je potřeba speciální slučovač nebo signál prochází zároveň s televizním?
Díky

3
Zajimave, ze jste neuvazovali o variante dotahnout to DVB-T k funkcnimu stavu. Domnivam se, ze pokud je problem se signalem o "listi stromu", melo by byt realizovatelne udelat anteny poradne. Osobne bych si ve vasem pripade nechal premerit signal DVB-T od nejake konkurence nez variantu DVB-T opustite a vrhnete se do satelitu. Mimochodem soucasne reseni DVB-T jste nijak nepopsal (jaka antena/anteny, jake dalsi zpracovani).
O této variantě jsem samozřejmě uvažoval a byly by pravděpodobně nejschůdnější.
Nejraději bych eliminoval výpadky signálu a rozšířil TV nabídku při zachování DVB-T.

Jak píšete, seženu jinou firmu, snad budou ochotnější než ta předešlá a vymyslí nějakou sestavu antén.

Stávající antény a stromy v pozadí:


4
škoda, že to z vás nevypadlo dříve.....

jsem z Horních Stakor, tedy, skoro soused, ale v Mladé Boleslavi jsem bydlel 30 let a příjmové podmínky v tam znám jako své boty, si dovolím tvrdit, tedy, šlo by konkrétněji, kde přesně bydlíte? Boleslav je dost členitá a snad jedině v Ptácké ulici u Jizery jsou asi nejhorší příjmové podmínky. Ale téměř všude se dá cokoliv přijmout, nicméně, pro MUX4 a RS7 je primárně Černá Studnice, nebo Ládví.... :)
Bydlíme v Erbenově ulici, kousek od 7. základní školy.

Cesta je do kopce a opravdu jsme obklopeni domy a stromy ze všech stran.

5
.....Náš bytový dům je v ďolíku....
kde přesněji v ďolíku? takových ďolíků u Ještědu je spousta....
Mladá Boleslav

6
Pro místní "takyodborníky" (raději nebudu jmenovat, oni už se "najdou"), existuje něco jako tohle: http://schwaiger.cz/z16592-dvb-s-s2-minihlavni-stanice-pro-jednokabelovy-system a nemusí se ani měnit rozvody na "hvězdu". Instalováno už v cca. osmi místech a naprostá spokojenost! Pokud mají od poslední rekonstrukce vyměněnou i kabeláž v ÚPS, pak už to není vůbec žádný problém! Ani cena není nijak vysoká! Vždycky mě zde na fóru někdo pořádně pobaví svým "takyprojektem" STA u kterého je vidět, že o dané problematice nemá absolutně ponětí! Odbornou práci je vždy potřeba přenechat opravdovým odborníkům a nikoliv internetovým tlučhubům, kteří se za "odborníky" jen vydávají!

Jestli to dobře chápu, tak to zařízení umí skloubit signál z paraboly a antén do současného rozvodu?

7
Citace
Z toho co píše, včetně toho že chce použít stavajicí rozvody plyne že nemají na rozhazování, ono, kdo dneska může rozhazovat, ale nejhorší bude to že musí do každého bytu přivést solo kabel a to také nebude moc levné, dále zaleží jak se rozhodnou lidi, zda budou chtit kvalitu nebo ne. Kdyby měl na rozhazování, tak tam šoupne třeba 5 těch pozic, ale mají malo peněz, tak che co nejvíc ušetřit, a nejlepší řešení je vysvětlit to lidem a dat jim třeba přečíst nejaky članky aby vedeli co je  HD a co kdo poskytuje/neposkytuje, a potom je nechat odhlasovat co vlastně chtějí, hlavne ad to nedela jako ty telátka u nás, proste řeknou A ale lidi chtěj B. Kdyby tohle hlasovani bylo u nas, tak všichni hlasujem pro ještěd, ale oni nas donutili koukat na bukovu horu.
Dobrý den,
děkuji za všechny reakce na můj dotaz.

Přesně jak píšete, peníze na rozhazování nejsou. Náš bytový dům je v ďolíku, včera mi TV technik řekl, že je příjem možný pouze z Ještědu, v ostatních směrech nám brání paneláky, ale i z Ještědu je to problematické, ve směru antén stojí vzrostlé stromy.

Síla signálu a kvalita je na 100%, ale v létě se stává, že signál někdy zmizí, dalším problémem je, že nepřijímáme celou škálu vysílaných programů, chybí např. Fanda.

Navrhl mi tedy tyto varianty:
1)zachovat stávající DVB-T rozvody a chybějící kanály doplnit pomocí SAT transkodéru
2)instalovat SAT rozvody - parabola a kabeláž do každého bytu
3)na všechny kanály použít transkodéry

Nejraději bych eliminoval výpadky signálu a rozšířil TV nabídku při zachování DVB-T.

DVB-T používá cca 1/3 domu, zbytek má kabelovku.


8
zaleží zda chtej lidi nakoupit televize/boxy s dvb-s/s2 tunerem nebo mít stále dvb-t.
Lidé v domě jsou ochotni zakoupit DVB-S tundry, ale horší je to s kartou. Musel by každý box mít svou vlastní kartu?

9
Dobrý den,
bydlíme v bytovém domě, kde je velice problematický DVB-T příjem, signál ruší vzrostlé stromy. Nenaladíme veškeré multiplexy a signál mizí s přibývající zelení na stromech.

Chtěli bychom realizovat nové rozvody pro celý dům o 18 bytech. 

Dnes jsem měl termín s tv technikem, jako nejlepší varianta se mu jeví instalace satelitní paraboly.
Současné DVB-T rozvody jsou staré cca 5 let, koaxiály jsou v pořádku.
Bylo mi řečeno, že do každého bytu by se musel vést samostatný koaxiál pro DVB-S settop box nebo použít transkodér, který bohužel pojme jen cca 4 kanály a stojí cca 20 000,- Kč.

Je nějaká možnost jak použít stávající rozvody?

Děkuji předem za každou radu

Stran: [1]