Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Jiří Macich ml.

Stran: [1] 2 3
1
Mě teď nedávno pobavil freeSAT novým balíčkem HBO HD Pak. Při čtení nadpisu tiskové zprávy mi problesklo hlavou, že bych se k této službě možná vrátil ...

... jenže hned o kousek níže jsem se dočetl, že je tam akorát primární HBO HD doplněné pěti SD kanály HBO, HBO 2, HBO 3 (Comedy), Cinemax 1 a Cinemax 2.

Vážně mají tohle zapotřebí? IMHO by primární HBO HD mělo být již v běžném HBO balíčku. Zavádět speciální HD balíček s HBO by mi dávalo smysl jedině se všemi pěti kanály v HD.

Svět spotřební elektroniky se honí za 4K a časem za 8K, ovšem u vysílatelů pořád není standardem ani to FullHD >:(

2
Digitální televize přes IP protokol (IPTV) / Re:T-Mobile TV
« kdy: 14. 02. 2016, 13:08:01 »
Za klasický FUP bych považoval, že po dosažení daného objemu dat dojde ke snížení rychlosti nebo k zastavení služby. Naopak neklasický FUP může být v podobě zastavení jenom některých služeb, viz O2 a jejich barevné zóny nebo např. mobil.cz, kde je možno čerpat větší objem dat na weby idnes.cz a Kaktus, kde se zase nepočítají spotřebovaná data při přístupu na Facebook.

Souhlas, ovšem musel byste výraz „klasický FUP“ vyměnit za „klasický datový limit“  ;)

Jde o to, že datový limit je pouze jedno z mnoha opatření, které může a nemusí Fair Use Policy (FUP) zahrnovat. O2 třeba v mobilní síti P2P rychlostně škrtí vždy - nehledě na datový limit. I fixní připojení mají nějaká regulatorní pravidla a opatření, ale bez datového limitu (dnes už obvykle).

Bohužel zejména mobilní operátoři se termínu „datový limit“ kdysi začali bát jak čert kříže, takže přešli na tehdy méně negativně vnímaný a známý termín FUP, který v rámci komunikace a prezentace pojali jako synonymum pro datové limity (a tím vážně není). Teď pozvolna přecházejí na srozumitelnější a akceptovatelnější termín „datový balíček“ (nebo jeho variace).

3
Digitální televize přes IP protokol (IPTV) / Re:T-Mobile TV
« kdy: 14. 02. 2016, 06:27:10 »
Skoda, ze jste pred tim vykladem necitoval cely muj prispevek v kterem bylo i toto
Je to bez klasickeho FUPu s datovym objemem.

Sorry. Ale FUP je FUP a ťažko povedať čo je klasický a čo neklasický. Ale máte pravdu, mal som sa viac zamyslieť pred tým, ako som reagoval.

Fair Use Policy by obecně měl být soubor pravidel a opatření, která zajistí tzv. férové využití služby. Co je klasické a co klasické není, to asi lze určitě jedině podle momentálních zvyklostí napříč poskytovateli na trhu (pokud to vůbec je možné exaktně určit).

Nicméně mobilní operátoři pod zkratku FUP schovávají datové limity, které také jsou jediným výrazným regulatorním opatřením komunikovaným jako FUP. Z tohoto pohledu chápu, že datové limity někdo nazývá klasickým FUP. Ostatní relevantní postupy nejsou tolik komunikované, tolik viditelné a citelné ...

Na druhou stranu datové limity mají i obchodní rozměr, kdy přes ně operátoři tlačí zákazníky do drahého navyšování (tzv. dokupování dat), do paušálních tarifů namísto předplacených karet, vyšších a dražších tarifů a potažmo úvazků výměnou za jejich nižší cenu. Těžko zvenčí říci, jestli na straně operátorů reálně převažuje regulatorní nebo obchodní význam datových limitů, takže zase dovedu pochopit, že někdo naopak považuje tohle pojetí FUP za neklasické.

4
O2 TV nemám, ale teď sem zkusil srovnat iVysílání ČT (zajišťuje O2, takže by to měla být velmi podobná technologie)

Jablka a hrušky. Tohle bych nepovažoval za bernou minci  :)

Nemám to ověřené z patřičných míst, ovšem řekl bych že se prodleva u mobilní O2TV / O2TV Air bude vždy trochu jiná, protože mj. velikost vyrovnávací paměti podle mého pozorování nevypadá nastavená na konkrétní hodnotu. Domnívám se, že aplikace hledá na základě nějakých pravidel rovnováhu mezi potenciálním sekáním a zbytečným zpožděním. 

V 3G sítích mi trvá spuštění streamu déle a zpoždění je delší (řádově desítky sekund, ale pod jednu minutu). V LTE síti a na domácí Wi-Fi (za VDSL od O2) je načítání mnohem rychlejší a zpoždění mnohem menší. Z toho usuzuji, že v prvním případě se generuje větší vyrovnávací paměť, ve druhém případě menší. Je to sice jenom subjektivní pozorování, avšak dávalo by to smysl vzhledem k charakterům sítí a jejich technologií.

5
Jj, je to spoždené a komu to vadí?

No třeba když přes zeď slyším souseda řvát „góóóól“ a já ještě neviděl ani zárodek akce ;-)

To už ale bylo i při souběhu pozemního digitálního a analogového vysílání. Při hokejovém šampionátu několik let nazpět měl dokonce ČTÚ obdržet několik stížností, že tohle někomu zkazilo nějaké klíčové utkání (už přesně nevím, o které šlo).

6
Mám satelitní přijímač GoSat GS 7056 HDi a bez problémů na něj jde nahrávat na flashdisk. Teď jsem si však koupil nový flashdisk (32 GB) a s ním jsou problémy.

A model? Některé jsou na nahrávání televizních pořadů pomalé a dělají nejrůznější neplechu. Nemá přijímač diagnostiku (test), jestli je flash disk rychlostně vhodný?

Kde kdo slibuje, že přijímač dovede nahrávat na flash disk, ovšem často nakonec funguje spolehlivě jenom klasický externí pevný disk. Jestli se někdy rozhodnete pro externí pevný disk, doporučuji nějaký 3,5" (protože oproti 2,5" modelům má vždy vlastní nezávislé napájení a výhodnější poměr cena - kapacita).

Mám jej zkusit naformátovat na PC (formátoval jsem na NTFS i FAT32, ještě je možnost exFat), jinak vždy na satelitu potom zformátuji, protože to satelit vyžaduje.

Formátování na PC se jeví zbytečné, jestliže satelitní přijímač si ho formátuje pro své potřeby sám. V tom případě je mu ukradené, jaký souborový systém flash disk dosud používal.

7
HD vysílání je přímo v 16/9 vč. těch černých pásů po stranách, takže si to na televizoru se stejným poměrem stran není kam přepnout.

Je, ale záleží na funkcích televizoru / přehrávače. Ty pruhy se oříznou a zbytek se roztáhne. Asus (O!Play TV Pro 2) například tomu říká dvojité roztažení. Ne ale, že by se mi tohle líbilo.

Taky se dá použít zoom. Přiblížit a najet na horní část obrazu, aby třebas postavy nebyly bez hlav. Ne až úplně nahoru. Asi tak na 75 %. Pak se do obrazu vejde vesměs vše důležité (samozřejmě kompromisně).

Lidi vyvádějí různé blbosti  ;)

8
Podle mě tyhle HD rekonstrukce jsou vždycky ve formátu 16:9 s černými pruhy na kraji.
To je jediný způsob, jak v HD vysílat 4:3 pořad. Akorát to v tom případě TV neznačí jako -W, takže doufejme, že je to překlep.

No, teoreticky by to ještě mohli roztáhnout  ;)

Tipuji, že většina diváků si to stejně přepne. Sice bude obraz deformovaný, poběží jim ale přes celou obrazovku. Docela se divím, kolik lidí tohle preferuje.

9
Na Telce v HD běží například Ordinace.

A to se vyplatí  8) ;)


10
Televizní stanice a jejich program / Re:Mňau tv.
« kdy: 16. 10. 2015, 18:04:51 »
Kočky si rády přispí  8)

11
Televizory / Re:Hloupá TV - Samsung UE32H5000 a PVR ?
« kdy: 13. 10. 2015, 20:33:22 »
Doporučuji zkusit televizi vrátit a porozhlédnout se po lépe vyhovujícím modelu. „Sporné“ parametry a funkce je vhodné ověřovat na základě reálných zkušeností (recenze, fórum). Případně si lze nechat televizor předvést v nějaké kamenné prodejně elektroniky.

Druhá věc je, pokud si koupím novou TV, přijít na chybějící dost podstatnou funkci až po měsíci. Nebo to řešit po měsíci, to je jedno.

Nicméně je to rozpor s kupní smlouvou, takže na běžných 14 dnů pro vrácení peněz se nehraje. V CZC.cz jsem už nějaká zařízení za podobných okolností vracel. Radost neměli, ale peníze vždy vrátili.

12
Pamatujete ještě na českou TV24.cz nebo jak se jmenovala? Zpravodajství, komentáře, rozhovory s politiky a hlavně přímé přenosy z každého zasedání sněmovny bez jakýchkoliv komentářů! O té se dalo (možná)  říci, že byla komerční a (téměř) seriózní! Také proto (asi) dlouho nevydržela  :)

Nepamatuji, neznám, tudíž nemohu soudit. Nicméně původní tazatel se ptal na všeobecnou televizi, čímž zřejmě myslel plnoformátovou. To, co popisuje, mi přijde jako zpravodajská televize. Mezi tematickými kanály by se nějaké seriózní daly určitě najít, ale zas je to o subjektivním hodnocení ...

13
Jak pravil klasik: „To je blbý, to se bude líbit“  ;) Navíc serióznost je hodně subjektivní pojem. Navzdory prvnímu zdání nejde o exaktní aspekt. Nedá se změřit a zvážit.

14
Skylink / Re:HD programy NOVA
« kdy: 01. 10. 2015, 19:23:55 »
Samozřejmě na straně služby tedy ústředny především,v Praze když překopli kabel stavební firma tak nešel nikde signál ani na nouzové volání, nejen v Praze ale i okolních krajích i zde na Plzeňském

Ne, že by takové výpadky jednoho nenaštvaly (slušně řečeno). Nicméně s tím nouzovým voláním je to také o špatné informovanosti veřejnosti. Na nouzové volání stačí vyndat SIM kartu, aby se mobil v nouzi připojil do kterékoliv fungující kompatibilní sítě.

a to pak na straně diváka nehraje nic. protože je závislá na ústřednách a datovém připojení který může kdykoliv kleknout nikdo vám nezaručí 24/7/365 bohužel  :D

Ano, souhlas. Nicméně já reagoval konkrétně na to nahrávání. Že kabel překopnou například na příslovečné poslední míli mezi ústřednou a uživatelem sotva může ohrozit nahrávku v datovém centru. U nenahrávaných pořadů zas lze po vyřešení výpadku využít zpětné zhlédnutí nebo archiv pořadů. Naproti tomu nahrávání na straně uživatele rozhodí každé škytnutí dodávky elektřiny. Stačí prasklá žárovka, nějaký výkyv v síti a podobně. Každý není takový „magor“ jako já, aby měl vysokokapacitní UPS před každým kusem elektroniky  ;)

To Skylink je na tom o poznání lépe není vázána služba na internetu ale satelitní cestou signál k parabole doputující  ;)

Myslím, že jak kabelové, tak bezdrátové spojení má svoje výhody i nevýhody. Satelitní příjem mohou negativně ovlivňovat atmosférické resp. klimatické podmínky. Samotná parabola je také citlivé místo. Stačí nějaké individuum, které si myslí, že za ní ve sběrně dostane majlant. Případně inteligent, který si cestu z hospody zpestří trochou vandalství. S obojím mám osobní zkušenosti (samozřejmě jako poškozený  ;D).

Doma dlouhodobě využívám DVB-T, DVB-S/S2 a  IPTV & OTT služby, takže jsem poučen o pravdivosti hlášky, že když se něco může pokazit, tak se to dříve či později pokazí, jakkoliv nepravděpodobné se to může jevit. 

15
Skylink / Re:HD programy NOVA
« kdy: 30. 09. 2015, 19:50:24 »
Nějak mi uniká smysl té jejich webové frašky.

IMHO se Nova snaží vyvinout tlak na Skylink (a eventuálně další), aby ji kývl, na co ona chce. Alespoň tak to vnímám, když na inkriminovaném webu rovnou nahání svoje diváky do náručí konkurentů Skylinku.

Stran: [1] 2 3