Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Pav Lucistnik

Stran: 1 2 [3] 4 5 6
32
Digitální rozhlas / Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« kdy: 31. 03. 2011, 14:33:33 »
Příjem v kancelářské budově na Žižkově je limitně slabý, tipuji si tedy na oživení sektorovky na stadionu Strahov používané v předchozích testech. Identifikace muxu TELEKO DAB a programová skladba:

CRo CESKO+
CRo D-dur+
CRo LEONARDO+
CRo WAVE
RADIO PROGLAS

33
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re: Bratislava 2.3GHz
« kdy: 21. 03. 2011, 21:55:12 »
Ptáte se na co? Přímo v tom PDF je na první stránce uvedeno, že se jedná o příděl pro MMDS

34
Internet z telefonní zásuvky už může mít dneska jenom naprostý hlupák  :P
Jděte to říct těm 600 tisícům majitelům ADSL přípojek  8)

35
Analogový rozhlas / Re: Rádio Beat - nový vysílač v Kladně
« kdy: 13. 02. 2011, 23:32:48 »
No těch 400W tam bude hned několikrát, jak je v naší zemi zvykem :) A ač jsou jen na rozhledně, tak stále kóta Tábor nad Lomnicí nad Popelkou v okrese Semily (jasný Jičín, že) je sakra dobrá kóta, přímá viditelnost do Prahy a určitě i na Slaný...

36
Jihlava je zbytečně velkolepá. Vemte si středisko typu Lipno, vysílací výkon 1 kW, pozemek 20x13 metrů, na kopci nad přehradou, pokrytá oblast o poloměru 15 km.

37
Vidíte to moc jednoduše. Pro středovlnný vysílač nestačí pár metrů čtverečních a také se zásadně nestaví na kopci.
Nechcete to rozvést? Myslím si, že vysílač s výkonem v řádu stovek wattů žádné extra velké nároky na pozemek a anténní systém mít nebude. Ale odborník nejsem.

38
José, otázka by spíš měla znít - máš v tuto chvíli možnost příjmu SV/DV? Doma? Co v autě?

Protože začínat vysílat v pásmu, pro které mezi lidmi už nejsou přijímače, je obrovsky těžké.

Jinak já si třeba večer před spaním naladím ČRo 6 (ex Svobodná Evropa) a poslechnu si dva tři komentáře k politickému dění. Tohle nikde na FM není a je to zajímavé a často poučné.

39
Tak snad postavit si soukromé nízkovýkonové středovlnné středisko není problém, nemusíme se fixovat na objekty Radiokomunikací. Jen kolik stožárů raší po kopcích díky mobilních operátorům, stačí koupit a smontovat jednu příhradu jako zářič, koupit vysílač (ty staré by se stejně musely vyhodit), pronajmout někde pár metrů čtverečních pozemek, oplotit, a vysíláme...

Kdyby byl zájem tak by se dávno vysílalo.

40
Je to samozřejmě pozitivní zpráva. Pozemní digitální vysílání nám pomalu umírá, zaškrtováno chamtivostí monopolního operátora vysílacích sítí. Blokovat 50 kanálů nejcennější části spektra pro dva multiplexy by byl opravdu luxus!

Osobně bych byl moc rád kdyby se u nás podařilo uvolnit i americké 700 pásmo pro LTE (TV kanály 50+) ale to bych chtěl moc.

41
Slovní označení poctivý Rock And Roll, tak, jak jsem ho použil se zcela běžně takto používá už asi 40 let a to všude. Každá z těch kapel natočila minimálně jeden, neli celou desku... AC/DC, Led Zeppelin, Motorhead,
Jo vy jedete v "českých" názvech, tak to potom jo. V tom případě máte pravdu. Já jedu v "světových" názvech, tak sme se minuli...

http://www.lidovky.cz/byl-to-jen-rock-n-roll-nova-kniha-o-hudebni-alternative-za-komunismu-1pr-/ln_kultura.asp?c=A100920_195215_ln_kultura_lya

42
Beat žádný Rock and Roll nehraje. Beat hraje Classic Rock. Rock'n'Roll jsou americká 50. léta a to tu nehraje nikdo (resp. jedna písnička na Country rádiu za tři hodiny).

Hard rock taky není Beat. Pro Hard rock vylaďte mostecké Rádio Gama. To je takové malé hudební zjevení, hudebně to jde zcela mimo mně ale moc jim fandím. Něco takového totiž v zemi nikdo jiný nehraje, ani tzv. rocková rádia (ve skutečnosti classic rock/poprock průjmy) jako pražské 105,9..

Mezi World Music Boxem a produkcí Rádia Ethno je propastný rozdíl. To první je kvalitně připravovaný autorský pořad klarinetisty skupiny Gothart (www.gothart.cz), to druhé je random play nad playlistem ve Winampu...

Pan Dorůžka má autorské pořady na Vltavě (dokonce dva).

Jinak BBC vůbec nepoužívá ve vysílání zkratku BBC, stanice se prostě identifikují a všichni o nich hovoří jako o Radiu 1, Radiu 2, .... Jediná vyjímka je World Service kde je to pochopitelné, je to program pro zahraničí.

43
Analogový rozhlas / Re: Radio Beat - Třinec
« kdy: 18. 11. 2010, 16:27:17 »
Ještě k tomu Želivu. Není to přesun, jsou to opravdu dva vysílače navzájem se rušící, ale to "nevadí" protože na obou je stejný program. Teď v poslední době je to móda takhle přidělovat. Já osobně to považuju za zhovadilost... ale na mě nezáleží :)

Jinak je to evidentně snaha dolepit bubláčky D1tku, takže pro mě Beat == Dálnice II.

44
Analogový rozhlas / Re: Radio Beat - Třinec
« kdy: 16. 11. 2010, 18:49:36 »
Co je Žilev?

45
Litický Chlum je ale stanoviště Českých radiokomunikací. Telefónica O2 tam není vůbec přítomna.

Stran: 1 2 [3] 4 5 6