Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - davidtomko

Stran: 1 2 [3] 4
31
Televizory / Re:LG DM2350D-PZ problém s signálem na kanále 25
« kdy: 25. 02. 2013, 07:14:57 »
Tak mi to vera nedalo a zkusil jsem aktualizovat seznam programů a vše je zase zpátky, ne že bych stál o Smíchov a Telku, ale ten Zoom mě docela mrzel, v obíváku nemám TV s DVB-C tak jsem začal zase více používat satelit. Takže výsledek: v DVB-T od UPC jsou zase zpátky zmiňované programy i přes tvrzení pracovníků UPC, že v mém regionu nejsou v DVB-T k dispozici.

32
Televizory / Re:LG DM2350D-PZ problém s signálem na kanále 25
« kdy: 20. 02. 2013, 07:43:10 »
Než jsem přeladil na DVB-C zkusil jsem ještě dotaz na UPC, jejich odpověď byla, programy Smíchov, Zoom, TV Šlagr nejsou v naší oblasti dostupné v jejich síti v DVB-T (na dalších dvou TV stále fungovali) včera ale dostáli svým slovům a opravdu již nejsou k dispozici. TV na 25k najde signál, naladí stanice, ale když je chci zobrazit, tak mi odpoví, že není signál. Možná, že tam proudí jen doplňující info, ale obraz a zvuk nikde. Tak jsem přeladil i ostatní na DVB-C a je klid (to mi poradili i v UPC)

33
Televizory / Re:LG DM2350D-PZ problém s signálem na kanále 25
« kdy: 17. 02. 2013, 11:22:05 »
Problém sice nevyřešen, ale obešel jsem ho. TV má DVB-C tuner a UPC vysílá to samé v DVB-C také volně, takže jsem přeladil TV na DVB-C a už to neřeším.


34
Televizory / LG DM2350D-PZ problém s signálem na kanále 25
« kdy: 16. 02. 2013, 11:26:07 »
Dobrý den,
v dětském pokoji používáme tuto TV jako zdroj signálu pro tuto TV používáme DVB-T od UPC mezi 14.a 15.2. (jestli se nepletu UPC dělalo přesun TV pozic v DVB-C) přestali jít stanice z kanálu 25. Při manuálním ladění mi TV ukazuje žádný signál. Vyzkoušel jsem TV i na jiném místě u TV, kde tyto pozice po znovunaladění fungují. Je možné, že by se porouchal tuner na 25kanále? Na druhé TV Plazma Panasonic jsem při aktualizaci programů také nenašel tyto stanice, ale při manuálním naladění kanálu 25 již vše bez problémů.

Nesetkal jste se někdo s tímto problémem? Kontaktovat UPC mi přijde zbytečný, když na jiných TV vše funguje. Takže asi budu muset zkusit reklamaci.

Díky za názor

35

Ale proč to pořád vše na sebe vztahujete? Jen proto, že jste silnoproudař?
Jednoduše silnoproudé rozvody se ve všech výstavbách dělají a dělat musí stejně jako voda, plyn, atd, a investorovi je to u zadele kdo to dělá, tak si řekne, aha, elektrikáři, ti rozumí všem těm drátům, tak ať to natahají (nedejbože zapojí). Tak to prostě je ze zkušenosti. Dataře nebo anténáře jsem ještě silnoproud dělat neviděl (když nepočítám že někde vymění zásuvku), ale silnoproudař tahá a někdy i instaluje koaxy a UTPčka každý druhý... a drtivá většina z nich jsou na to totální lamy (škubou za to, lámou, ohýbají a nejsou schopni pochopit, že to není kus drátu jak CYKY-na).
Nevztahujte na sebe něco, co je statistický výstup. Výsledek statistik se nedá vztahovat na jednotlivé prvky ve zkoumané oblasti.
[/quote]

Nemám pocit, že bych vztahoval něco na sebe. Jen se mi nezdá to generalizování. Pravda neznám Vaší statistiku... Nicméně můj známej tvrdí "nevěřím statistice, kterou si nezfalšuju sám"  :D

Ale abych se tu stále nevracel k nepodstatným věcem. Chtěl bych poděkovat pánům Amos Komenski, Kuba Melín, David Kříž a Milan Pantůček a jejich reakcím na první straně tohoto vlákna. To pro mě "silnoproudaře" bohužel tímto oborem se neživícím bylo smysluplné a opět jsem se dozvěděl zase něco nového. Možná, že kdybych se živil jako silnoproudař, měl bych možnost Vám fušovat do VF řemesla :D. Další strany se již nevzathovali k tématu. Asi jako nejvýstižnější závěr jsem zkopíroval text od člena Amos Komenski:

Na druhou stranu jsou zvalna nejvíce lidé s nějakým vzděláním v oboru elektro,kteří se do amatéřiny v oboru vf pouštějí a logicky se tedy taky dopouštějí nejvíce chyb. Odpusťme jim to, pokud zde nebudou kázat bludy a všechna čest těm, kteří raději chytřejším naslouchají, i já si rád čtu o věcech,kterým nerozumím a nepletu se do rad a diskusí.

36
To je bohužel velmi rozšířený jev, kdy se silnoproudaři se.ou do rozvodů antén, ozvučení, telefonních či PC sítí. Setkávám se s tím často, pokaždé je to tragédie, průser až katastrofa, protože přesně jejich styl uvažování propojit a funguje to nebo drát jako drát, je na Chocholouška. Vůbec další odbornou problematiku neřeší, protože jí prostě neznají nebo jí nerozumí, pochopitelně kšeft je kšeft a tak v rámci zakázky slíbí udělat vše, aniž si pozvou další kompetentní odborníky. Zažil jsem i komplexní rekonstrukci sítí v domě, kde námezdní elektrikáři odněkud ze Slovenska natahali TV rozvody dvojlinkou, že prý u nich doma to tak mají v domku od antény do té dírky vzadu v televizi a funguje to.  ::)

Zaráží mě Vaše narážky na silnoproudaře. Nevím co si všeobecně pod tímto pojmem představujte. Dokonce neznám ani Vaše mínění nad obory, ve kterých se užívá znalostí z elektrotechniky. Avšak moje představa o Vás je taková, že si myslíte, že jsme všichni bastlíři a neumětelové. A to všechno na základě možná Vaší zkušenosti, kde hlavní aktéři možná nebyli ani elektrikáři. Nebo Vy jste viděl jejich osvědčení? Tak si prosím pro příště odpusťte Vaše narážky do jiných oborů. Dokonce bych se vsadil, že každý kdo našel odvahu napsat alespoň jedinkrát na toto, nebo jiné fórum, je tak trochu domácí kutil, a logicky vystudoval z 90% jiný obor než je VF technika. Tudíž Vaše tvrzení na silnoproudaře můžeme rozšířit na pekaře, řidiče, zedníky apod.

37
Tak abych proti sobě nepopudil odbornou veřejnost,tak vložte mezi rozvětvené vodiče po odporu 75 ohmů.Ale podle mne jestli máte sílu a kvalitu signálu někde nad 80ti procenty tak použitím jakéhokoliv rozbočovače na televizi nic nepoznáte. I bez zesilovače.

Moc nerozumím tomu, proč se stále perete za to rozbočit nějakým smotáním, to Vám jdem o peníze?
Protože se považuju v této problematice za amatéra, určitě bych nevolil rozbočení smotáním drátů, či vkládáním odporu o určité impedanci. Myslím, že rozumě smýšlející člověk tam vrazí alespoň ten feritový rozbočovač, co stojí kolem 25,- a ví, že má, odborníci prominou "kvalitně rozbočeno"

Víte, že když potřebujete zapojit televizi do zásuvky, že není třeba mít zástrčku? Stačí přeci oholit dva, případně tři dráty a strčit je do příslušných míst (pravděpodobně Vám to taky pojede)  :D

38
Když umístíš anténu na bleskosvod (hromosvod) a po první bouřce vyhoří půl baráku a klepne to dědouška u TV, tak to asi taky není moc ideální. Naproti tomu zapojený rozvaděč, který stejně podléhá reviznímu technikovi, může nadělat míň škody  :D

Hezký dva extrémy.  :)

39
Tragédie je už to, že se elektrikáři vůbec pouští do antén  ::)  Pokud bych to vzal opačně, tak jsem neviděl anténáře, který by třeba někde zapojoval silnoproudé rozvaděče jenom proto, že má zrovna u zákazníka kšeft na anténách a chce si vydělat něco bokem  ::)

Tady mám možná drobné vysvětlení (netýká se jen tohoto oboru)

Ve vší úctě k vašim znalostem, když zapojíte blbě anténu, nebo zvolíte špatně zesilovač, pravděpodobně nikoho nezabijete. (maximálně zabije zákazník Vás) Když se pustíte do silnoproudého elektra může se situace se zákazníkem velmi rychle obrátit.

To je zřejmě jeden z důvodů, proč se někteří lidé (a nemusíme to vztahovat k těm elektrikářům) pouští do oborů, kterým nerozumí.

40
V tom případě Vám budiž čest, však nikdo tu nepsal, že byste to dělal Vy. Výhrady byly k "radě" Jana Pavlise, který tu doporučuje tuto prasárnu a jak píše Kuba, toto opravdu většina silnoproudařů dělá, jejich představy o VF jsou totiž typu čokoláda-izolačka. Netuší, že to není drát který se nedá natáhnout kdekoli, jakkoli a čímkoli a myslí si taky , že "koax jak koax". Co mi dali, to natáhnu...
To je bohužel opravdu přístup většiny silnoproudařů, setkávám se s tím skoro denně. Že to tak neděláte budiž vám k osobní cti a slávě. Bohužel silnoproudařští kolegové jsou většinou v tomto oboru nevzděláni nebo je to nezajímá, tak dělají tyto prasárny.
[/quote]

Nevztáhl jsem si to na sebe, vztahovačnej nejsem  :D Jen jsem chtěl vyjádřit, že stejně jako cikáni, nepatříme všichni do jedno pyte

41
Když jsem pročítal od mého posledního příspěvku tohle téma. Měl jsem pocit, že si tady dělá spousta lidí srandu. Pokud to tedy mysleli vážně (pevně věřím, že ne), tak tomu moc nerozumím.

Jinak bych se chtěl ohradit proti termínu "elektrikářský" přístup. Tohle nemá s elektrikářským přístupem nic společného. Je to prasárna i z mého "elektrikářského" pohledu. pokud někdo na rozbočení použije vykuchanou zásuvku. I kdybch to měl rozbočit obyč. feritovým rozbočovačem tak kuchnout zásuvku asi nikdy.

42
Udělám to jak nakonec poradili p. Melín a Komenski rozbočím, uvidím, koupím, vložím, zesílím a pak uvidím  :D

43
Dobrý den všem,
chtěl bych se zeptat na útlum, který je na rozbočovači.
Např. na tomto http://www.televiznianteny.com/rozbocovac-r2-homolog.-p12764.html je útlum pro každou větev 3,5dB znamená to tedy, že se jedná celkem o útlum 7dB? Otázka směřuje k tomu, že bych chtěl rozbočit signál a pokud by byl signál nepoužitelný, musím ho před rozbočovačem zesílit o 3,5dB, nebo o 7dB?

Díky za vyjádření
Jestli o 3,5 nebo o 7...zesilte to rovnou o 20 a máte vyřešíno.http://www.televiznianteny.com/domovni-zesilovac-emd-32--p12782.html

Děkuju za tip, ale myslím, že ten zesilovač bude určitě naddimenzovaný. Navíc možnost regulace není 0-32dB ale (jestli to chápu správně 12-32dB) viz štítek na zesilovači. Pak by to mohlo způsobit asi problém. Nechci spekulovat, ale pokud vložím do cesty útlum kolem 5dB a zesílím to o 12dB nemusí to být úplně to pravé ořechové.

Ale i přes to díky za reakci

44
Díky za posunutí k poznání.

Trochu jsem prolezl net a teď koukám, že to je vcelku logický. Jsem elektrikář, bohužel silnoproud a tak mi to trvalo trcohu déle  :D

45
Dobrý den všem,
chtěl bych se zeptat na útlum, který je na rozbočovači.
Např. na tomto http://www.televiznianteny.com/rozbocovac-r2-homolog.-p12764.html je útlum pro každou větev 3,5dB znamená to tedy, že se jedná celkem o útlum 7dB? Otázka směřuje k tomu, že bych chtěl rozbočit signál a pokud by byl signál nepoužitelný, musím ho před rozbočovačem zesílit o 3,5dB, nebo o 7dB?

Díky za vyjádření
Jaký útlum celkem? To počítáte jak Ministerstvo vnitra chybovost podpisů v peticích!
Vždyť je to napsáno jasně - útlum je 3,5 dB. Rozdělením signálu na dvě poloviny se sníží signál teoreticky o 3 dB, 0,5 dB jsou přídavné ztráty.

Jen jsem se ptal, nic jsem nepočítal. tzn. že když by byl např. 6ti násobný rozbočovač o útlumu 9,5dB na větev, tak celkový útlum nebude vyšší než těch 9,5dB a co se stane když každé to rozbočení zakončím zásuvkou. Jak bych měl sečíst ztráty?

Stran: 1 2 [3] 4