Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Horal

Stran: 1 ... 43 44 [45] 46 47
661
Karlos, díky za odkaz na vlákno, pročtu. Stále více se kloním k samostatné parabole pro 28,2E. jiná cesta asi nebude.....Ještě se rozhodnu podle vývoje na té pozici a nechám to na léto. HLavně že Sky Movies a Sky Sports se to zatím nedotýká. Ale přijít o BT SPorts by byla citelná ztráta.....
Myslím, že to bude nejlepší varianta. Pro mě jsou Ti angličani pasé, ale řeším obdobný případ, zda dát fix na 36°E. Tu t-90 Ti určitě doporučím, ale je třeba si rozmyslet jaké družice chceš přijímat a zda na ni máš nějaké vhodné místo. Přece jen má něakých 15kilo a když se do ní opře vítr je to znát. Dále bych Ti určitě doporučil si pozvat někoho znalého s patřičným vybavením pro správné natavení, ale to už je jiná story.

662
To je myslím to nejrozumnější co můžeš v tomto udělat, nechat to na finální stav a pak teprve zkoušet a příp. něco kupovat.
ano, tak nějak to vidím i já

663
...pokud to bereš takto (spodek ne), tak možná úspěch mít budeš, ale nepočítej s tím, že to bude nějaká brnkačka, pozorně se koukni na tuto diskusi, zejména na stranu 2. Zde uvidíš můj experiment (nick w.o.l.f.) s TP na kterém vysílá atraktivní BT_Sport hd. Pro srovnání je tam test různých lnb a pozic na t-90 a e-85 kam byla 28°E umístěna. Oba multifokusy byly nastaveny pomocí měřáku. Z mých dlouhodobých pozorování vyplývá, že ani t-90 se středem cca na 19°E nezaručuje stálý příjem bez výpadků. Podle ohlasů diskutujících na konkurenčních portálech dokonce vychází na jevo, že střed a jih Moravy je na tom hůře jak severní Morava, a Slovenské příhraničí. Tak asi tak. Počtení zde:
http://www.ab-forum.info/viewtopic.php?f=27&t=54228&start=20

664
Když tady mám teda možnost se zeptat, mohl by mi Dan nebo kdokoli jiný dát tip na "kvalitní" hrnec na multifokus? moje priorita je 13E, 19,2E, 23,5E a 28,2E, potřebuji (chci) ale chytat také "slabé" frekvence na všech zmiňovaných družicích. včetně kanálů Eurosport360 HD (na všech frekvencích) 19,2E, 12574H, 12515H, 12603H na 28,2E atd. Co by taková "kvalitní" parabola měla umět? když jsem se to snažil sladit společně, tak jsem zjistil, že potřebují tyhle kanály i různou elevaci. Je problém ve velikosti paraboly, nebo v tom, že je Offset? (rozměry jsou 85 na výšku a 80 na šířku) díky za radu
mám obě paraboly-jak t-90 tak e-85. Tvé požadavky nebude splňovat asi ani jedna z nich. Na pozici 28°E máš totiž dost vysoké nároky a jak to s Astrou dopadne zatím nikdo neví. Takže bych vyčkal na zkušenosti a v kladném případě bych šel cestou fixní paraboly na pozici 28°E a druhé paraboly na ten zbytek družic. Pokud Ti jde jen o 13,19,23°E může to být klidně nějaká 85tka.

665
"Nenech se zviklat všelékem zvaným anténář" a nenech si vykládat báchorky od mastiče mikrovlnných spojů, který prostě má potřebu dávat falešnou naději laikovi bez jakýchkoliv zkušeností a měřící techniky.
Milý Karlosi66, představ si, že bych teď napsal Tvému zaměstnavateli, že soustavně zneužíváš jeho drahé měřící techniky k osobnímu obohacování s kopií na berní úřad. Ono totiž i byť jen jediné využití DLM mimo firmu,která jej odepisuje, snižuje, mj. i procento DPH uplatněné na vstupu. Konečně si zvykni,že socialismus již zkončil i s pravidlem, kdo nekrade, okrádá rodinu.
PS: Jinak se hlásím místo tebe na to nastavování mikrovlnných spojů, resp. zavolám vašim odběratelům, že není třeba, aby si platili drahého nastavovače, že stači vyučený instalatér a spektrák mu půjčím na "lísing".
Brouku Pytlíku Komenský krom urážek a obecných pouček jsem v Tvých příspěvcích nic plodného nenalezl a prošel jsem jich docela dost. Když Tě tohle forum nebere-nelez sem, jo a do vztahů mezi mnou a mým zaměstnavatelem je Ti opravdu kulové. Jinak polopatě běž někam.

666
Dobrý den,
pročetl jsem toto fórum, ale nenašel jsem odpověď na mou otázku (jsem laik). Bydlím v obci Vendryně, chytám DVB-T z Ostravy. Chtěl bych ale chytat slovenské programy, nejlépe z vysílače Žilina. Jak se prosím provede sloučení dvou antén? Postačilo by mi, kdybych signál sloučil za pomocí těchto slučovačů? http://www.ivo-pt.cz/antenni-slucovac-sl03-i2041.htm nebo http://www.ivo-pt.cz/SL03-F-i2592.htm ? Jsem laik, proto se ptám takto polopatě. Je to komplikované sloučit signály a různé kanály? Zesilovač mám docela silný... doma to u mě vypadá takto. Poradí mi někdo? Předem díky.

http://www.imagehosting.cz/?v=img201zvz.jpg
Ahoj,
narozdíl od těch ostatních diskutujících já přidám praktický poznatek. Na okraji Ostravy mi jede k.32,35 i 52. příjem mám jakž takž stabilní a hraju si s tím ve volných chvílích. Ještě nemám ale vše dořešeno a nevím, zda-li se mi to podaří. Anténu používám color delta. Ten mux na k.52 s Markízou se jeví jako nejstabilnější a nejsilnější. Pak by to byl mux na k.32 se Slovenskou veřejnoprávní TV. Experimentama jsem zjistil, že tyhle 2 muxy mi jedou na kus koaxu svedeného do stb bez předzesilovače. O nějakém rozbočení a sloučení s jinými muxy ale nemluvím, tam je totiž problém. Příjem těch Slováků mě docela překvapil, tak jsem prubnul za 300,-Kč koupit nízkošumový teroz 434. S tímhle už mi jede i mux na k.35 s Dajto a Slovak_Sportem3. Signál je ale o dost slabší, a vyskytují se v něm bitové chyby (dle bargarafu v TV). Zatím mi ale nijak nevypadl. Pokusně jsem sloučil tuto colorku a jinou anténou, na kterou beru všechny cz muxy a pl muxy. Sloučeno mám hybridním slučovačem. Zatím v příštím týdnu, pokud počasí dovolí bych si chtěl z práce půjčit spektrák a změřit úrovně, pak budu řešit co dál a jestli budu kanálově slučovat nebo předtím kanálově zesilovat. Ikdyž se tímto nezabývám profesionálně (nastavuju mikrovlnné spoje), tak přece jen mám k problematice blíže. Nenech se zviklat všelékem zvaným anténář. Tenhle dálkový příjem vůbec není o jednom měření. Chce to pozorovat a zkoušet. Mi se intenzita signálu u k.32 ale hlavně u k.35 v průběhu dne mění. Je zajímavé, že homogenita pole je u k.52 a 32 lepší než u k.35. Je tedy možné, že by bylo lepší na ty Slováky dát 2ks antén a na ten k.35 najít lepší místo. No jak říkám pokud bude čas a měřák a počasí-budu pokračovat. Jo vyzkoušel jsem husté síto, EmmeEsse xd40, krátkou color standart a na tu color delta mám zatím nejlepší výsledek. Možná by stálo za to antény sfázovat, ale jak říkám a píšu výše....
Tak zkus a uvidíš. Pokud budeš chtít, o víkendu Ti do SZ můžu poslat fotky. Lovu zdar.

667
Těch problémů je samozřejmě více, já tu psal o své máti, které kostkuje "Pařízkův" mux s hd kanály. Problém se týká jen TV Samsung LExxB vyrobené a distribuované v roce 2009/2010, která nezchroustá chyby ve vysílání nebo pre-echo. Shodou okolností bydlí ve vchodě "důchodců" a těch TV je tam asi 5ks. Už rok a půl to nikdo neřeší a nic se neděje, přestože připomínky plynuly jak na ČTÚ tak na provozovatele Muxu4 a to nejen cestou SVJ, ale i montážní firmy, která STA v roce 2012 rekonstruovala. Takže naštvaný nejste určitě jen Vy.

668
No to jsem pochopil hned , že tím myslel po zesílení ve svém domovním zesilovači.
Já v mé lokalitě údaje z měření spektrákem nemám, ale po zesílení v domovníkovi Alcad to na Tv ukazuje 100% u K55 a 56, 70% u K57 a 95% u K23. Ale K 23, 55 a 56 se mi "lepí" na každou anténu bez ohledu na její typ a směrování. Takže vertikálně polarizovanou BU-115 mám natočenou na Javorinu hlavně kvůli K57, kterou bych jinak nechytil.
Tak ji otoč do horizontálu a třeba budeš na k57 překvapen. To není vtip.
Díky, až si budu na jaře zase něco dělat na střeše, tak to zkusím, jakej bude na K 57 rozdíl oproti vertikálu. Zatím to funguje spolehlivě v celém rozvodu(5 TV) na +- 70% úroveň- dle TV a STB, tak není naléhavá potřeba s tím vrtat.
U mně je nejhorší situace s naším MUXem 3 na K 59 z Kojálu (jiná možnost u mě není), to mě trápí víc než SK, jelikož je tam co do počtu nejvíce českých stanic, zejména pak ZOOM. Signál je evidentně nejhorší a přes den s častými výpadky a kostičkováním. Večer je to lepší. Nepomohl ani kanál. předzes. v kanál anténě, chybovost (nehomog. pole) je už na anténě, takže se to zesiluje i s tím.
A stavět nad chalupou několikametrový stožár kvůli tomu nehodlám. Nevím, jaký smysl měla strategie, vybudovat pokrytí MUXy 1 a 2 tak, aby se daly chytat skoro na pokojovou anténu, přičemž na 3. aby člověk zase stavěl stožáry a vrážel prachy do drahých směrových a ziskových antén, zesilovačů a slučovačů.
Bohužel jsou a budou "hluchá" nebo problémová místa v pokrytí dvb-t signálem. Takže buď kombinace dvb-t+sat a nebo prostě ty programy mít nebudete.
Jinak Zoom je opravdu zajímavá, Vetřelci dávnověku, důležité bitvy atd...

669
Odkladiště / Re:Karta Skylink ICE-poptávka
« kdy: 18. 01. 2014, 13:27:34 »
Zdravím.
Nemáte někdo doma zbytečnou,ale registrovanou kartu na Skylink ICE ? Byl jsem pověřen sousedem z chalupy,který nemá internet,a v obchodě už se neprodává-a vlastně od Nového roku nejde ani zaregistrovat...
Je prý ochoten jít s cenou někde lehce přes 1000kč. Max. 1200kč.
Pokud se dohodneme,dám jeho adresu a tel.,a pak se už spolu domluvíte,co a jak....
Díky. R.B.
Alternativou je t-mobile ice start za cca 1500,-Kč zatím bez serpo. Je to klasická ICE od skylinku v jiném kabátě.
http://www.zbozi.cz/?q=T-mobile%20ICE%20-%20Start%20dekodovac%C3%AD%20karta&typ=nabidky&seradit=nejlevnejsi

670
david251,
máš SZ

671
To se musíš optat toho anténáře, ale hlavně bych se nejdříve v Tvé "zájmové" oblasti sháněl po referencích, změřit signál je to nejmenší. Důležitější je vyvodit z výsledku závěr a klientovi pak navrhnout řešení, které je ten dotyčný následně schopen realizovat a ručit za funkčnost.

672
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:DVB-T v Polsku.
« kdy: 17. 01. 2014, 21:38:34 »
Zajímavá zpráva z Polska o přerušení vysílání téměř celé TVP .V noci z 21.na 22.ledna ,to jsem ještě asi v novodobé historii nezažil,zajímavé zdůvodnění : technicko-konzervační? Tak to nechápou ani poláci.
21/22.01 Przerwa w emisji kanałów TVP
 Ostatnia aktualizacja: 2014-01-17 17:34:09
źródło: TVP
Telewizja Polska poinformowała, że z nocy z wtorku na środę - z 21 na 22 stycznia 2014 roku - z powodu technicznych prac konserwacyjnych emisja programów zakończy się ok. godziny 1.00. Jedynie w godzinach od 1:00 do 5:00 nadawane będą programy w TVP INFO i TVP Polonia.Przerwa techniczna w emisji kanałów TVP będzie dotyczyć różnych dróg dystrybucji - sieci kablowych, platform satelitarnych, DVB-T, itd.http://www.satkurier.pl/news/95269/212201-przerwa-w-emisji-kanalow-tvp.html
to jste mě docela pobavil, proč na ty Poláky koukáte, když jim nerozumíte, je to prach sprostá údržba...

673
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Šlágr 2
« kdy: 10. 01. 2014, 18:08:04 »
Osobně znám jednu starší paní, která si objednává.

Ty důchodci jsou fakt vygumovaní, můžou na to čumět celý den od rána do večera v TV zdarma a ještě si to objednávají na CD či DVD, když většina ani nemá přehravač a nebo to s ním neumí...   ;D
To je vskutku inteligentní názor, má matka má 75let, je to čilá paní co má šlágr ráda, jelikož tam hají písničky co zná z mládí a třeba je dlouhou dobu neslyšela. Nevím proč soudíte ostatní na základě svého úsudku.

674
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:DVB-T2
« kdy: 10. 01. 2014, 18:03:56 »
Včera jsem četl rozhovor s panem Čupou z Radiokomunikací.
http://www.mediaguru.cz/2014/01/boom-placene-televize-v-cesku-necekam/
A říkám si, když v jednom multiplexu má vysílat 20kanálů, co tam bude vysílat?
Dnes mux jsou obsazeny a moc místa tam nezbývá, jenže, co v nich vysílá?
Klony Primy, Novy to mi nevadí. Očka mi nevadí. Relax, Rebel, Retro mi nevadí. Ale teleshopingové nesmysly nebo Šlágry, to už mi vadí.
To budeme mít multiplex třeba jen z takových kanálů?
Nebo tam budou jen samé regionálky?
Nehledě na to, že regionální sítě 8,12 apod.zejí prázdnotou a ty, co by se chtěli rozšířit, víc Pohlova síť, tak na to nemá peníze.
Takže když nedokážeme naplnit ani dnes všechny multiplexy, k čemu to pak bude?
Na Hdéčko je to dobré, místo pro něj tam bude, ale kdo zaručí, že tam opravdu bude?
Navíc pokud by udělali něco podobného jako Plustelku na Slovensku, tak si nemyslím, že to bude mít naději na úspěch.
Za prvé proto, že lidem je za těžko platit 33kč měsíčně a přechází ze satelitu zpět k dvb-t( i když dnes věšina domácností má více tv, takže dvb-t příjímali) a za druhé, když vemu kolik kanálů dostanu za 33kč a kolik za 150kč, tak je to nebe a dudy.
Už teď v dvb-t je mnohdy přes 30kanálů, někde i 40-50kanálů, tak pro mě v tu chvíli dvb-t2, ale i skylink ztrácí smysl.
Jedinné proč bych si Skylink dal, kdybych nebyl v příjmu sk tv, za to by mi to stálo, ale jinak ne.
Když Vám Šlágr vadí tak na něho nekoukejte, vymažte si ho ze seznamu a hotovo. To byste se, člověče, divil kolik má příznivců.

675
no mi jde o to, jestli je to fakt nebo jen na papíře, Taliáni mají v těch prospektech dost zmatek...

Stran: 1 ... 43 44 [45] 46 47