Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Horal

Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 47
31
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Přechod na DVB-T2
« kdy: 04. 03. 2016, 19:36:11 »
@
Jaroslav Honzík,
já jsem vůbec nepobral, co jste nám vlastně chtěl říci.

32
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Přechod na DVB-T2
« kdy: 04. 03. 2016, 16:15:57 »
Možná mluvčí nelže, jen neví co říká, protože tomu nerozumí. Pro mě je nákup nové TV aktuální, protože to naše CRT nechce stále umřít... :-D Takže až se budu dívat po nové tak jedině s HEVC, prý to mají všechny samsungy z minulého roku, nějaké lg, no vlastně skoro všichni výrobci něco v nabídce mají snad kromě sencorů.....  ;D
Od jisté doby Samsung nemusím, nazlobil jsem se s ním v naší rodině a u pár známých až až, připomenu pařezovy muxy a rozpad obrazu na HD kanálech, tuhle značku nemusím, ale k věci.
Nezdá se mi, že by to měly automaticky umět všechy loňské samsungy. Naopak Vámi zmiňovaný sencor už je i s Hevc, dokonce zde byl recenzován.


33
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Přechod na DVB-T2
« kdy: 04. 03. 2016, 11:10:25 »
převzato z jiného fóra a jiného webu:
http://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/televize-zacneme-menit-o-rok-drive-prichazi-digitalizace/r~2a844910e18911e5bb3a0025900fea04/?utm_source=atlasHP&utm_medium=dynamicleadbox&utm_term=position-1


Většina televizorů, které dnes Češi mají, nový digitální standard nezvládne. S tím už počítají prodejci, kteří zvyšují podíl přístrojů, které s DVB-T2 problém nemají. Zatímco ještě loni bylo takových televizí v nabídce maximálně deset procent, dnes už je to většina.

Tady si ale myslím, že nás chce "pan mluvčí nakrmit", určitě nemají Hevc

"Naše síť aktuálně nabízí asi 57 procent televizorů vybavených tunerem T2. U větší části modelů s tímto tunerem při spuštění nového vysílání postačí aktualizace softwaru,“ říká například mluvčí řetězce s elektronikou Euronics Marek Ingr.

34
Set-top-boxy / Re:Golden Media 9080 combo
« kdy: 29. 02. 2016, 09:56:54 »
lance: o okno se mi nejedná ale nemáš vyzkoušenou nějakou spolehlivou verzi na ty švýcary?
Za 2 týdny budou off.

35
Dobrý den pánové,
debata už asi postrádá smysl, někteří po několika dnech upravují své komentáře a jiným je vlákno vymazáno zcela. Jiní diskusi vedou zcela jiným směrem a ten, který ji založil stejně neodpovídá...


36
Dobrý den, chtěl bych Vás poprosit o radu, pokud se to už zde probíralo, tak se omlouvám.

Máme na půdě rodinného domu anténu. Z antény je veden jeden kabel dolů do prvního patra, kde je rozdvojený, jeden kabel vede do televize v prvním patře, druhý kabel jde do přízemí.

Nyní se do domu do prvního patra stěhuji i já, takže budu potřebovat připojení k televizi, z půdy už mám navrtaný kabel do pokoje k internetu a chtěl bych stejnými dírami vést i kabel k televizi.

Koupil jsem tyto dva rozbočovače, a chtěl bych Vás požádat o radu, jak to správně zapojit s co nejmenším "únikem" signálu. Jenom bych podotknul že na půdě není zavedená elektřina, takže nevím jak to vyřešit s tím napájeným rozbočovačem.

https://www.alfa.cz/product.php?eid=105140000000000321R
https://www.alfa.cz/product.php?eid=1051400000000002PEJ


Předem děkuji, Martin

1. anténa patří na střechu a ne do podkroví
2. aktivní rozbočovač patří hned za anténu. Aktivní rozbočovač je vlastně pásmový zesilovač, a tak s užitečným signálem zesilujete i šum, kterého je laicky řečeno na půdě více než na střeše
3. výběr komponentů není nevhodnější a opravdu by stálo za to je vyměnit za aktivní rozbočovač a napájecí výhybku, kterou byste měl u sebe v bytě.
4. krkolomnější je vytáhnout na půdu tou vyvrtanou dírou kabel cysy a potom ho opatřit zásuvkou a zástrčkou a ten udělátor, který jste koupil zapojit do téhle "prodlužky" až na půdě. Může v tom ale být problém kvůli vlhkosti a není to ani moc bezpečné, osobně bych to nedoporučoval.
správný komponent:
http://www.ivo-pt.cz/pozemni-vysilani-dvb-t-fm-aktivni-rozbocovace-b985.000.htm
http://www.ivo-pt.cz/sitovy-zdroj-adapter-s-napajeci-vyhybkou-sznv-11-i2918.htm

37
Wolf,
klikněte na ty obrázky-rozbalí se v plné velikosti, zřejmě tam to skřípe.

38
Příspěvky Horala, Doliniaka a iovi-ho považuju za velmi cenné.
Je vidět, že plynou ze široké praxe. Mám ale výhradu vůči těm tunerům, nezdá se mi, že by byly odolnější než dříve vůči vlivům které jsou výše popsány. Možná je to subjektivní dojem. Mám zkušenosti s tím, že třeba LG toho "ustojí" více než Panasonic nebo Samsung.
Byl jsem několikrát v podobném prostředí (foto Horal) a pokud došlo na situaci, která je vidět na obrázku, obraz v LG jakoby nachvíli ustrnul, zatímco u "konkurence" následoval rozpad obrazu či fragmentace.
Doliniak technický dotaz, super nápad se sfázováním antén, ale kde je na snímku druhý vysilač-vidím jen jeden.
Pokud můžu k těm obrázkům, tak já jsem to pochopil tak, že na 1 anténu byly v "záběru" dva vysílače a vlivem echa nebo pre-echa byl výsledný MER velmi špatný. Při použití dvou antén sfázovaných do sestavy se podařilo jeden z vysílačů odsměrovat a výsledný signál tak zcela zásadně nabral na kvalitě.

Kolegovi Wolfovi se asi jedná o tohle prostě 2 vysilače by měly být vidět nějak takto.

39
To ani ne, ale stačí se podívat na délku ochranného intervalu a návazně dosah v km a mimo nějaké dálkové příjmy přicházejí signály tak, že se neruší. Po spuštění vysílačů v Praze se taky 90% problémů svádělo na preecho, ale se zkušenostmi se ukazuje, že to nějak nebyla pravda.
Budto jste mel obrovske stesti a na problem SFN nenarazil nebo problem pre-echa bagatelizujete. Problem s pre-echem muze vniknout i kdyz pre-echo prichazi drive pred hlavnim signalem o podstatne mensi cas nez je ochranny interval.
Ano, přesně tak.

40

rychlofoto mobilem

41
No já myslím, že to je "rukama", doporučil bych ne nakupovat a měnit boxy, ale povolat někoho znalého, zaplatit mu a za pár minut koukat.
Snad to je lepší varianta než se vyptávat na fórech a mírně řečeno prezentovat své neznalosti nebo neschopnosti v této oblasti.

42
Set-top-boxy / Re:HD BOX 9105+ nefunguje zvuk
« kdy: 14. 01. 2016, 09:04:01 »
Nikdo tady netuší na jakých kanálech, zda je nahrán originál fw nebo nějaká enigma atd. Obraťte se na prodejce.

43
U nás to sice ještě chvíli vydrží, ale letos to zažijeme u Rakušáků a podobný trend nastane časem i u nás. 
Toto téma jsem otevřel v souvislosti s investicí do nové větší anténní soustavy, která z dlouhodobého hlediska přestává být zajímavá. Představa, že bych při přepínání mezi českými, slovenskými a rakouskými stanicemi přehazoval kartu v DVB-T přijímači je pro mě těžko akceptovatelná.     
Naprostý souhlas, podle mého "zdarma" v t-2 nebude určitě vše. Něco obdobného jako je rakouský model asi bude uvedeno do provozu p.p. i u nás.

44

je to tak, dnes jsem taky "přelaďoval".

45
Satelitní digitální vysílání (DVB-S) / Re:Axn na satelitu
« kdy: 11. 01. 2016, 20:46:21 »
No to jsem se náramně pobavil :-)

Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 47