Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Horal

Stran: 1 [2] 3 4 ... 47
16
Skylink / Re:ČT SD na 23,5E.
« kdy: 24. 05. 2016, 10:05:20 »
Nemám nic proti , čekal jsem to, podle mě pojede CT SD cca do konce roku. Nikde zatím žádná info kampaň, před prázdninami, dovolenými a sport. akcemi by to vyvolalo pěkný šrumec... Uvedené důvody nepovažuju úplně za zástupné, i když možná existují i jiné o kterých nevíme... Asi bude muset s vypínáním SD přibrzdit i Nova a Prima...??
Na tom něco bude. Mě ale spíše zajímá, zda po vypnutí sd ČT1 budou v HD k dispozici verze JM a SM, jak je tomu dnes. Mám plno zákazníků, především starší generace, kteří reg. mutace preferují a přístup k dvb-t buď nemají a nebo by jeho zřízení bylo problematické.

17
Televizory / Re:Jakou TV pro příjem DVBT signálu?
« kdy: 04. 05. 2016, 11:25:23 »
Souhlasím s Omarem3 i s uživatelem Petr Svoboda,
protože mé matce je také hodně přes 70 let, doplním svůj postřeh. 32´´ úhlopříčka by "seděla". Ovladač určitě, názory beru, ale především pořádně velká písmena a přehledné EPG.

18
Ano, někde v textu se objevilo, že se bude jednat o příjem pro 2 přijímače.

19
odpověď je tady
http://forum.digizone.cz/index.php?topic=4962.0
včetně toho mnohokráte otřelého, že anténa se vybírá podle toho co se zjistí v místě. Se zesilovačem je to obdobné. Takže buď si zjednáte firmu a nebo k tomu přistoupíte podobným zůsobem jako zakladatel výše uvedeného vlákna.

20
Tak jsem dnes nainstaloval anténu
jakou? To síto?

21
Zdravím.
Chlapi, máte někdo ponětí, zda se dá někde koupit, nebo objednat samostatný držák LNB na tento multifokus.?
Pouze tu objímku, a ten třmínek na utažení
Nebo musím koupit vše znova celé, i když to je zbytečné?
Hlavní distributor Emme Esse komponentů do ČR je firma Tipa z Opavy, zkuste tam napsat, ale pochybuju že to jde samostatně.

edit šikovný cnc čkař by to vyrobilšlo by to i doma na koleně objímka se dá použít taková to:
https://www.google.cz/search?q=konzola+na+trubku+%C3%BAst%C5%99edn%C3%ADho+topen%C3%AD-vody&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwirvabbos_LAhVFo3IKHf6sAAcQ_AUIBygB&biw=1093&bih=457#tbm=isch&q=konzola+na+trubku+&imgdii=Q1KwuZLjwxmjEM%3A%3BQ1KwuZLjwxmjEM%3A%3BT_wn93g3TvBfzM%3A&imgrc=Q1KwuZLjwxmjEM%3A
a ten "kámen" z duralového jeklíku

22
No Martine,
ono to asi dopadne tak, že se 28°E (evropský svazek) bude furt více osekávat. Někde jste psal, že jste z Prahy, takže fix parabola 180cm pokud jsou možnosti a nebo 100cm parabola na 27°w.

23
Ok, já se nehádám jenom se ptám abych získal nějaké informace. Ale stejně se o to asi alespoň pokusím. A co se týče obsahu tak na tom satelitu v základu nic moc extra navíc oproti pozemnímu vysílaní není. Navíc na televizi ani moc nekoukáme takže by nám to bohatě stačilo. A co se týče těch satelitních set top boxů tak jsou to staré vykopávky takže kdybych chtěl zůstat nadále u satelitu tak bych musel koupit nové což je investice minimálně 3000 a to to vrazím radši do anteny.
Za cca 3tis. se dají koupit 2ks přístrojů Openbox s-3 mini hd. Pokud píšete, že máte staré přijímače, pak zřejmě máte Ice karty nebo max.Irdeto 01. Tyhle boxy už mají fw který umožňuje režim server/klient, nic se nemusí přehrávat. Jen podle abfora nastavit režimy. Druhá karta se dá prodat a za ni pořídit to vytoužené síto z Antesu nebo Vatenu a zkusit štestí.

24
Ok tak za dva litry možná ne ale co jineho kromě anteny a případně zesilovače k tomu budu ještě potřebovat? Asi tak sedm let na zpět jsme tu chytali analog na nějaké síto se zesilovačem ale už nevím z jakého směru ale řekl bych že to bylo někam tím směrem na černou horu. A o té colorce jsem uvažoval z dúvodu že na tu černou horu je téměř přímá viditelnost zasahuje do toho akorat nedaleký kopec asi patnácti výškovými metry a taky mě ještě napadlo podle jejího vyzařovacího diagramu jestli by se na ní nedal chytit z leve strany pod uhlem cca 70° Mux 4 z 10 km vzdaleneho andrlova chlumu ale to je asi blbost.
To že se přijímal někdy někde analog neznamená vůbec nic. Krom toho si uvědomte, že klidně může nastat situace, kdy signál ze 3 multiplexů jednoho vysilače nemusí být "komplet" použitelný. Tedy např. bude třeba 2 ks antén na Praděd a Krásné! V horách je to docela běžná věc.
Doporučoval bych si nechat signál změřit. Rady po internetu jsou vždy bez záruky. Mimoto srovnávat satelitní příjem s příjmem 3 multiplexů (co do obsahu programů) je irelevantní.
Pokud nemáte jen skylink ready boxy, ale aspoň takové, které umožňují režim server-klient, nasdílejte si 1 kartu a druhou prodejte. Tak se dá něco ušetřit.
 

25
Pokud už nyní chcete být připraveni na UHF pouze do 700 MHz, Kathrein AOP52 je jasnou volbou ;)

http://www.kathrein.de/sat/produkt/212347/
MOC 70€, nic pro běžné české chalupníky. Zřejmě si budeme muset počkat, až se výrobci trošku přeorientují.
Výrobci časem jistě "upraví sortiment", ale není důvod panikařit s výměnami anten, pro "pro běžné chalupníky" budou většinou i do budoucna stačit ty současné antény doplněné o LTE filtry...
Osobně bych viděl "snadnou cestu" k antenam za pár kaček pro užší pásmo 21-49K v LP antenách, kéž by nějakého výrobce napadlo navrhnout LPčko s cca 36 prvky v délce do 130cm, byla by to jednoduchá a levná antena se slušným ziskem v celém tomto pásmu, navíc vhodná do soustav2-4, a takové 4če z těchto LPček  by nemělo konkurenci. Třeba s tím začne EmmeEsee, překvapil mě ten jejich současný "patent" úpravy LP anten pro ořez K60+ (LP s asymetricky uspořádaným nejkratším prvkem )  který skutečně funguje a zisk na K60+ jde dolů..., přitom se jedná o jednoduchou levnou 28 prvkovou LP antenu za 250 kaček :)
Myslím si, že tu nikdo z diskutujících nepanikaří a ani nikdo nepíše o výměnách antén. Řeč byla o tom, že v sortimentu je "díra" a to je skutečně pravda. Logaro se použít dá, na spodku pásma je opravdu (ve srovnání s jinými širokopásmovými anténami) výkonná, ale určitě to neplatí universálně.

26
Soustava antén ale není věc pro jejíž umnístění má každý podmínky, obzvlášť pokud není ve svém. Navíc dálkový příjem který je možný dnes zítra nemusí fungovat. Investice do takových projektů jsou tedy pro běžné uživatele sporné.

To máte zcela jistě pravdu s tím umístěním, v některých případech je instalace jakýchkoli podobných vlastních zařízení složitá, ne-li nemožná.

27
ano,
máte pravdu. Momentálně nevím o tom, že by v ČR byly v běžné distribuci antény s maximem zisku v počátku UHF pásma (obdoba BU-453), přitom poptávka určitě je a v souvislosti se stále probíhajícím zúžováním bude růst. Místo toto se vozí mraky těch trojplošníků a všelijak pokřivených antén.

28
V Jizerkách jsem na každém třetím domě viděl tyto antény. Používají je v horizontále, vertikále, se sítem i bez síta. U nás na jihu jsme ji ještě neviděl. Podle délky to nemůže být ziskově nic moc, tak 7-8dB, ale třeba to má jiné přednosti do horského terénu jako odolnost vůči námraze nebo nehomogenitě. Znáte někdo tento typ antény?
Fracarro,
u nás k mání moc není, dá se sehnat běžně v Polsku. Pokud jde o originál-je to slušná anténa srovnatelná s EmmEsse xwl 40, bývalou Schwaiger cck 43 atd. Občas jsou vidět ale i klony uvedené značky a jak jsou na tom s kvalitou nevím.

29
O serveru DigiZone.cz / Re:Kdo povede redakci Digizone?
« kdy: 09. 03. 2016, 13:11:21 »
@kolego Rozsívale,
já mu to nevyčítám-proti recenzi nic nemám, jen škoda, že nepřišla o pár týdnů dříve tedy jinými slovy-když probíhal v Praze t-2 test.

30
O serveru DigiZone.cz / Re:Kdo povede redakci Digizone?
« kdy: 09. 03. 2016, 11:43:53 »
Nemyslim, ze jsem kritizoval, jen jsem se snazil popsat sve pocity a dojmy. Nic vic.
Vidím to podobně, placené články o sledovanosti, recenze Tv přijímačů nebo test dvb-t2 settopboxu v době, kdy jej už není možno odzkoušet "naostro".
Lukáš Polák alespoň občas uklízel plevel v diskusích do patřičných oddílů, což dnes nefunguje ani náhodou. Do pozemního vysílání někdo nacpe to, jak mu vadí, že DZ nezaregistrovala nové logo jakési regionální Tv stanice, jiný plácne do stejného tématu cosi o zkušenostech s televizorem na bázi androidu.
Poslední pacený článek, který jsem si přečetl "Leoš Pohl: DVB-T2 nenabízí divákům žádnou přidanou hodnotu" se po zajímavém úvodu o několika větách obrátil v diskusi o marketingu, plánech a přáních provozovatele CS filmu a Kina Svět.


Stran: 1 [2] 3 4 ... 47