Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Aleš Kovářík

Stran: 1 [2]
16
To by pak mohli mohli od jakéhokoli nákupu na internetu, peněžního převodu, výnosů z reklamy... požadovat provizi. To je prostě blbost. Platím si připojení k internetu a poskytovateli připojení musí být jedno co na něm dělám. Jinak to není připojení k internetu, ale k nějaké oškubané pseudo síti.
To by samozřejmě mohli, protože jednou je ta síť majetkem soukromého subjektu, který ji zbudoval a servisuje (provozuje), takže je jenom na něm, jak s ní naloží. Každopádně webové shopy nejsou pro žádného ISP konkurencí (leda by ten ISP také nějaký svůj provozoval), takže toto logicky nevadí. A pokud ISP nemá svoji vlastní TV, tak obvykle nevadí ani IPTV od někoho jiného, přičemž nezřídka dochází i k tomu, že přímo ISP oslovuje IPTV providery s tím, aby tuto službu zajistili. Ale pokud UPC má svoji vlastní TV, tak nelze čekat, že tam kdokoliv jiný bude vítán.

Infrastruktura jejich majektem sice je, ale ode mě si berou peníze za připojení k internetu.  Pakliže mají platit principy síťové neutrality, a zatím je v Česku nikdo nezpochybnil, tak mi UPC nemá právo omezovat využívání internetu, leda bych na něm prováděl nelegální činnost. Ostatně sami inzerují, že neuplatňují FUP. Pokud by aktivně blokovali nějakou internetovou službu, pak mi neposkytují službu, kterou jsem si objednal a mám na ni smlouvu a od takové smlouvy odstoupím, pro nedodržení jejích podmínek.

17
Samotný nadpis vlákna je totální nesmysl. Placená a plnohodnotná IPTV je vždy v menedžované síti daného operátora. To, co se tady zvykne nazývat IPTV je jenom internetové streamování, bez zajištění kvality.

No nesmysl to není. Filmbox, Voyo, TopFun, to jsou všechno placené služby, které umožňují streamování nejenom zapůjčených filmů/seriálů, ale taký streamují lineární vysílání televizí. Jestli tohle zvládají tyhle služby, tak by mohly i jiné. Jistěže to není 100% IPTV podepřený QoS, ale to v současný době ani nepotřebuju. Od UPC mám 40Mbps a všemožný video servery mi dodávají video bez problému i třeba ve 4K.

18
Zdravím,
existuje nějaká placená IPTV platforma, která by fungovala i na UPC? Ideální by bylo, kdyby se daly vybírat kanály stylem a la carte, tedy vyberu (a platím) jen ty, co mě zajímají a ne smetí, co mi nabalíčkuje UPC. Zajímaly by mě dokumentární kanály jako Discovery, National Geographic, Spektrum apod. Ideálně taky bez specialniho set-top-boxu (např. formou smart TV aplikace apod.).
Sledovani.tv je mi k nicemu, protoze nabízí jen bežné kanály, co jdou chytit na anténu, ale premiové kanály nemá a navíc to v UPC nejde.

19
No já ho víceméně sdílím. Sice jsem jí včera rozuměl (žiju v Brně a bez slovenštiny bych tady ani nemohl jít do lékárny), ale v televizi u moderátora prostě slovenštinu nechci. Nemám problém, když je hostem pořadu slovák a mluví slovensky, ale nevím, proč by měl slovensky mluvit moderátor. Nemám problém s jeho národností, jen to, že za českou televizi mluví slovensky. Žije tu spousta slovenských herců, co mluví česky - to je naprosto v pořádku.

Lidé v  polském pohraničí taky většinou rozumí polštině, ale představa, že bude objektiv nebo jiný pořad na ČT s polským komentářem by se asi nelíbila ani vám pane Rozsívale, či komukoliv kdo z pohraničí není.
Vzhledem k tomu, že Češi a Slováci žili v jednom státě po několik desetiletí, mi výhrady vůči slovenštině v českém TV programu přijdou úsměvné... Čiší mi z toho česká malost, nedostatek tolerance a obyčejná lidská hloupost.
Ano, po několik desetiletí jsme žili i v jednom Rakousku-Uhersku. Asi jsme teda všichni "malí a obyčejně lidsky hloupí", když nerozumíme maďarštině či němčině.

20
Tímto apeluji na ostatní diváky, kteří sdílí můj názor

Naštěstí všichni opravdu nesdílíme.
No já ho víceméně sdílím. Sice jsem jí včera rozuměl (žiju v Brně a bez slovenštiny bych tady ani nemohl jít do lékárny), ale v televizi u moderátora prostě slovenštinu nechci. Nemám problém, když je hostem pořadu slovák a mluví slovensky, ale nevím, proč by měl slovensky mluvit moderátor. Nemám problém s jeho národností, jen to, že za českou televizi mluví slovensky. Žije tu spousta slovenských herců, co mluví česky - to je naprosto v pořádku.

Lidé v  polském pohraničí taky většinou rozumí polštině, ale představa, že bude objektiv nebo jiný pořad na ČT s polským komentářem by se asi nelíbila ani vám pane Rozsívale, či komukoliv kdo z pohraničí není.

21
Jestli se chcete zasmát, rozbrečet, nebo nas*at, tak vam doporučuju přečíst si připomínky RRTV. Nebojte, neni to dlouhé čtení http://www.ctu.cz/cs/download/pripominky_diskuse/rok_2014/rrtv_strategie_spektra_navrh_09_12_2013_pripominky.pdf

22
Nemusite stahovat z ulozto.cz dokument je dostupny primo na CTU: http://www.ctu.cz/cs/download/pripominky_diskuse/rok_2014/ct_strategie_spektra_navrh_09_12_2013_pripominky.pdf
Nektere kroky CTU se nedaji pochopit - bud tam jsou naprosto nekompetentni blbci, anebo jsou zkorumpovani mobilnimi operatory.

23
Opravdu žádná Smart TV nenabízí uživatelsky příjemný systém, prohlížeč?

Ale tak samozřejme. že ano. Ale musíte si to opravdu ošahat sama. Tato teoretická debata Vám opravdu moc nepomůže.
Základem je, že musíte vyžadovat SMART TV.  protože jsou samozřejmě na trhu a je jich většina, ty, které SMART TV nejsou. Tak a teď jde o to, jak to u které funguje. Musíte si to sama testnout u různých značek a u různých modelů těch značek. Jinak to nevidím. Aby jste měla představu o co jde, popíšu to u své. Takže máte zapnuté TV. Stlačíte na dalkovém ovladači cosi a dostanete se do polohy SMART TV. Nyní uvidíte x ikonek. Pomocí šipek vlevo, vpravo, vzhůru, dolů, se dostanete na ikonku YOU TUBE. Potvrdíte OK. A jste na netu na serveru You Tube. Ovšem nyní musíte vyťukat, co chcete, ovšem na dalkovém ovládání, na tlačítkách připomínajících zacházení s mobilním telefonem a psaním SMS, takže tedy napíšete, to co chcete, ono Vám to vyhledá. Vy to po té potvrdíte OK. A ono to pak běží. Jak dlouho ta sranda trvala 20min ? Nebo 30 min ? Nic moc. Funguje to, ale nechválím to. Čili bych hledal něco rychlejšího a pohodlnějšího a jednoduššího.

Ano, ovládat youtube pres televizi je peklo - máme doma letošní model samsungu a nevím, kterej sadista to zadávání textu přes řádku abecedy, kde se dá posunovat jen lineárně, vymyslel. V případě samsungu ale existuje hodně komfortní řešení, které by tazatelce taky mělo fungovat. Jakýkoliv telefon či tablet s androidem, připojený do stejné lokální sitě (např wifi) jako televize, slouží jako dálkový ovladač pro youtube skrze aplikaci youtube. na tabletu si v aplikaci youtube vyhledáte, na co chcete koukat, a přes spešl ikonku to pošlete na televizi. Podobně se dá ovládat ta televize přes stránky youtube - je potřeba si tu televizi s počítačem spárovat (myslím, že to je přes stránku www.youtube.com/pair) a pak je možné taky přes ikonku ve flashovym youtube přhrávači video poslat do televize.

Stran: 1 [2]