Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Zip Zip

Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 7
31
Set-top-boxy / Re: STB DVBS/S2 + DVR
« kdy: 06. 02. 2011, 15:29:43 »
Na výstupním konektoru Scart (a ostatních) bude vždy jen ten program, který je právě sledován, proto uvažované využití není možné. Také z pohledu komfortu, programování nahrávek, kvality nahrávky ... je samozřejmě rozumější varianta využít dvoutunerový PVR sat přijímač.

32
Odkladiště / Re: Nabídka spolupráce
« kdy: 30. 01. 2011, 11:16:55 »
Osobně bych se pod takový článek také nenechal pověsit. Už jen ta práce, vysvětlit tazatelům tu spoustu polopravd a nepřesností, by jistě zabrala víc úsilí, než možné zakázky těchto tazatelů.

33
Doplním Jana, se vším se dá souhlasit. Monoblok v případě, že stačí pouze dvě družice (Astra3 a Astra 1) a neuvažuješ v budoucnu o doplňování dalších pozic (Astra 2, Hotbird ...), monoblok je jednodušší na instalaci. Parabolu také doporučuji 85/85Al. Zbytek už jen koax a konektory.
Pokud jde o kartu pro příjem kódovaných programů, tak tady musím souhlasit s Janem, dnešní ICE Skylink karta s Kaonem 230CX nefunguje úplně korektně. Kartu Skylink jedině v případě, že seženeš CryptoWorksovou, jinak jediná dnešní možnost je CS Link.

34
Set-top-boxy / Re: Topfield TF 6000 CR-prosím o radu
« kdy: 18. 01. 2011, 11:53:19 »
Jeníku, co má Impesat společného s vadným zdrojem? Jen tak mimochodem, zdroje u těchto přijímačů se kazí i kdyby je dodal svatý Petr. Je to dáno cenovou relací a politikou výroby! Po kvalitní repasi zdroje tento levný přijímač pro běžné sledování na CRT TV stačí, ostatně jako většina střepů na trhu.

35
Set-top-boxy / Re: Topfield TF 6000 CR-prosím o radu
« kdy: 18. 01. 2011, 07:18:52 »
To je divné, že jen Eurosport, předpokládám, že je těch nefunkčních programů více (min. na TP Eurosportu) a podle popisu vše naznačuje na vadu přijímače (zdroj).

36
Skylink / Re: Omezení Slovenských programů pro ČR
« kdy: 09. 01. 2011, 17:37:16 »
Ještě jedna poznámka -
Opět a zas jde jen o autorská práva a s tím o poplatky, ale i to je celkem pochopitelné, nikdo z nás nechodí do práce zadarmo. Otázka zní, zda jsou všechny tyto prává nastavena správně a rozumně.
Komerční stanice, ale i ostatní mají licenci pro danou zemi, pokud by chtěli oficiálně vysílat i v další zemi, musí nakoupit práva pro větší počet potencionálních diváků a za to logicky zaplatí větší balík peněz. Naši provideři to potichu nazvali test a myslím, že nám (divákům) to vůbec nevadí. Riziko je ovšem na nich, protože ať udělají cokoli, jednou bude veselo a špína půjde od nechápavých na providery, nikoli na nejrůznější možné a nemožné, nesmyslné zákony a byrokratické omezení v Evropě, to už jsem ale někde jinde.  >:(


37
Skylink / Re: Omezení Slovenských programů pro ČR
« kdy: 09. 01. 2011, 17:22:02 »
Všichni sat operátoři (Skylink, CS Link, UPC, Digi, ale i kabelovky) v současné době používají "tkzv. test regionů", který momentálně zpřístupňuje všechny základní programy bez ohledu na region. Protože to má jeden, šli do rizika i ostatní, teď je otázka kdy a kdo to odnese (pokutou apd.) první, ostatní se buď přizpůsobí, nebo to vypnou také. Rozvádět to nehodlám.  :o
Jde o takové nevinné obcházení práva v zájmu zákazníku, proto nemůžou operátoři oficiálně tuto informaci plácnout do svých "oficiálních materiálů", okamžitě by je státní instituce mohly sejmout.
Pokud se v tom bude někdo vrtat, tak se lehce stane to, že půjdou jen programy pro daný region, tedy podle registrace (CZ - všechny cz + STV1 a STV2, SK - všechny sk + ČT1 a ČT2). Programy ČT a STV jsou sdruženy v asociaci veřejnoprávních stanic (v Evropě) a mají nějakou dohodu, že až na vyjímečné pořady (sporty apd.) mohou vysílat v druhém regionu (vyjímka pro naše rozdělené země). 

Jedno je jisté, a to, že to nebude navěky, ale řešení se pro zájemce vždy najde, některá se tu již zmínila.

38
CS Link / Re: Za neplacene programy 1000 Kč??
« kdy: 04. 01. 2011, 19:17:12 »
Jediný, kdo prodává a prodával jen roční karty s doplatkem 1000kč byl a je CS Link. Ona hypoteticky levná cena kompletu se nyní tak nějak doplatí.  :o
Pro tazatelku - pokud zaplatíte, karty pojedou dál a to již neomezeně, pokud né, tak jsou karty předurčeny k zahození a musíte si pořídit karty nové, s "mírnou" výhodou, že Vám půjde i nějaké promo placených programů. Karty můžete samozřejmě doaktivovávat postupně, třeba jednu měsíčně.
K výběru nové karty máte k dispozici buď CS Link (pozor na cenu karty, aby jste to neabsolvovali znovu), nebo Skylink. V případě CS Linku vyžadovat kartu neomezenou! V případě Skylinku pravděpodobně kartu ICE, ale doporučuji domluvu a test přijímače (s kartou ICE) přímo s prodejcem, může se stát, že váš přijímač novou kartu ICE nezvládne..

39
Skylink / Re: Karty CW, ICE, Irdeto Skylink
« kdy: 27. 12. 2010, 23:37:51 »
Mám tady další krátké info, tentokrát s kartama IRDETO (IR), nikoli ICE.
.......
Z necertifikovaných strojů jsem si dovolil prodávat jen řadu Vantage, kde karta funguje bez problémů. Karta se hlásí v UNI čtečce jako Irdeto, byla ovšem vždy spuštěná v certifikovaném stroji, nevím tedy, jak probíhá prvotní rozjezd IR karty ve Vantage (to v nejbližší době zjistím). Předpokládám, že korektně, vždy jsem na to v předvánočním chaosu zapoměl, že bych aktivaci karty mohl vyzkoušet ve Vantíkovi.  ;)

Tak mám doplňující info k aktivaci Irdeto karty ve Vantage s FW 02502. Bohužel nová nerozbalená karta se ve Vantíkovi nerozběhne. Nechal jsem ji ve čtečce asi 2 hod., karta se nerozběhla, hlásila po nějaké době info email na kartě (žádný na ní nebyl). Kartu jsem následně vložil do Humaxu 5100, naběhla za několik sec. a poté již ve Vantage fungovala jak pila. Až bude někdy čas, odzkouším to se starými FW, kde údajně Irdeto karty jedou, otázka zní, zda pojede i Skylinková "Premium". Myslím si tedy, že bude problém i s následnými zápisy, doporučuju do Vantage kartu ICE, ta jede vpohodě, vč. denních změn zápisů.

@Jarda Kánský
není zač, rádo se stalo

40
Skylink / Re: Karty CW, ICE, Irdeto Skylink
« kdy: 25. 12. 2010, 23:33:24 »
O Vanocích bych nechtěl zbytečně dráždit,ale kolik ti za tu reklamu dali,to už jako ani těch 14 dní rozjezdu ,hanba vysr  ancům ze skylinku !!!

Kdo a za jakou reklamu? Vantage? Skylink? Co jsem napsal je praktický test, nikoli JPP. Z Tvé strany je cítit něco nenormálního .... ?

41
Skylink / Re: Karty CW, ICE, Irdeto Skylink
« kdy: 24. 12. 2010, 16:53:56 »
Dane, zkoušel jsem ji i v Openboxu, čtečka nastavena na Irdeto, ale karta se nechytala.
Ahoj, hezké vánoce.

42
Skylink / Re: Karty CW, ICE, Irdeto Skylink
« kdy: 24. 12. 2010, 15:12:43 »
Mám tady další krátké info, tentokrát s kartama IRDETO (IR), nikoli ICE. Podle některých info (V.F.) to vypadá, že karta IR je vlastně ICE s tím, že je na ní deaktivován mód CW. Toto jsem neměl čas nijak zkoumat, jedná se tedy o hypotézu.

Jelikož se v předvánoční době prodalo spoustu HD přijímačů, z mé strany převážně certifikovaných (Humax 5100, Dizipia), bylo k dispozici spousta IR karet k testům, ale s časem k testování, to bylo mizerné.

Certifikované stroje fungují bezproblémů, v předregistračním období mají bohužel občasné vypadky (na 5 sec +/-), doporučuji tedy karty registrovat okamžitě, nebo co nejdřív, pak nejsou hlášeny žádné anomálie. Podle všeho to vypadá (moje spekulace!), že Irdeto do systému implementovalo něco, co tuto anomálii v předreg. období způsobuje, to už ovšem jde mimo mě.

Z necertifikovaných strojů jsem si dovolil prodávat jen řadu Vantage, kde karta funguje bez problémů. Karta se hlásí v UNI čtečce jako Irdeto, byla ovšem vždy spuštěná v certifikovaném stroji, nevím tedy, jak probíhá prvotní rozjezd IR karty ve Vantage (to v nejbližší době zjistím). Předpokládám, že korektně, vždy jsem na to v předvánočním chaosu zapoměl, že bych aktivaci karty mohl vyzkoušet ve Vantíkovi.  ;)

43
Odkladiště / Re: Aký merák ?
« kdy: 28. 11. 2010, 20:35:55 »
Více, méně není co dalšího radit. Značky byly vyjmenovány (Promax, Rover, Unaohm) což je jistě dobrá volba. Osobně nyní pokukuju po Atom HD (váhám) i kvůli měření spectra optiky, nebo Exploreru HD+.

44
Nejen pokusné králíky,ale i zloděje pane ZIP,už jsem vám to jednou vysvětloval,chápu-koho chleba jíš atd.,ale trochu objektivizmu by vám neuškodilo,prodej karet obou firem mě nezajímá,zajímají mě služby,obě staré karty mi slouží v uni čtečce,takže panika vyvolaná skylinkem jde mimo mně,zloděj ale nejsem !!!

Právě že já vycházím z praktických zkušeností (nikoli z JPP), mám již registrováno cca 70 ICE karet, několik málo IRD karet (vše v licenc strojích) a věřte tomu, že kdybych měl problémy tak je budu řešit nejprve s providerem a po neúspěchu budu vyřvávat na fórech. Takovou potřebu jsem neměl, problémy jsou jen v předregistračním období (řešitelné registrací) a ti co psali ve fórech o nefunkčnosti ICE karet říkali jen B, protože A záměrně vynechali. To A je, že karta je určena do ofic licencovaných modulů a čteček.
Všichni, kteří nakupovali UNI čtečky si měli toto riziko uvědomit při čtení přebalu u karet a rozhodnutí bylo na nich. Já si také koupil Vantage HD8000 a riziko mi bylo známo, v případě problému bych to řešil modulem a né štěkáním po fórech.
Skylink žádnou paniku nevytváří, jen pojmenoval skutečnost pravými slovy. Jak si je kdo vyložil, to už je jeho věc. Já se také jako pirát necítím, stejně jako Vy.

45
To radši pojedou pár týdnů na DVB-T než bych kupoval ICE, to počkáme. :-)

Tak to nechápu, proč ten strach z ICE, ale budiž. Spíš bych chápal strach z dočasné investice do CW modulu, ale i to je nesmysl. Ona ta karta funguje jak v CW, tak bude i v IRD patřičných modulech a dlouho bude. Na netu se píše tolik nesmyslů, že škoda mluvit.

PS: Skylink už supluje práci obchodníků a nějaký modul chystá (probíhá testování, certifikace), já myslím, že když se bude výrobce snažit, tak modul tu bude do vánoc.

Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 7