Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Zip Zip

Stran: 1 [2] 3 4 ... 7
16
Skylink / Re: Skylink
« kdy: 22. 07. 2011, 02:34:26 »
Zipe,to je vše v pořádku,na tvém místě bych se vyjadřoval skoro stejně,ale jedno nechápu,proč je na vině potencionální zákazník s UNI,vyřiďte si to s číňanem-nemáte odvahu,tak hurá na nás s UNI,u CS linku taky nemají svatozář,ale udělali to mnohem chytřeji a hlavně bez urážek,UPC mi dá kartu ikdyž mám uni-moje riziko,dobrou a nezlob se !!! 8)

Není se proč zlobit, beru jakýkoli názor. Ve většině případů není na vině zákazník, ale podejce, který nedá zákazníkovi vybrat a neřekne k tomu povinnou omáčku .... Resp. neodhadne znalosti zákazníka a vnutí mu to, co vyhovuje jemu, co má zrovna na skladě ..... Jsou zákazníci, kteří o tom něco vědí a jsou ochotni riziko podstoupit, pak je to v pořádku, to je prostě jejich věc (osobně mám Vantage HD  :o ), ale je většina zákazníků, kteří o tom nemají páru a takovým EMU a UNI do ruk nepatří, ti mají mít garantované stroje, protože v opačném případě dělají zbytečný rozruch nejen na netu.
Já osobně nenadávám na zákazníky (ti za to nemůžou), ale na pseudo  velkoobchody, které vozí výhradně EMU/UNI přijímače a na ony podavače, kteří o tom většinou nic neví a hrají si na odborníky. Ony pseudo VO si vybudovaly fa na EMU a to asi také není zrovna košér. Jak je možné, že Makro prodávalo Arivy se Skylinkem, po upozornění Skylinku dali karty CS Link, a jedou dál, prostě škoda mluvit. Co bude dělat zákazník, který si to tam koupí a ví o tom prd? Dnes prostě každý druhý zelinář, květinář atd. podává Arivy a to je průser.
CS Link je samostatná kapitola, kterou komentuji opatrně, kdyby jsi věděl co já, tak ....... prostě ala Parou.ek .....

17
Skylink / Re: Skylink
« kdy: 22. 07. 2011, 01:26:49 »
A ještě k procesu certifikace-
Certifikace je dobrovolná, u Skylinku zdarma, podmínkou je dodržování předem daných pravidel (bezvadná čeština ....), uhrazené poplatky za licenci systému, poplatky jsou hrazeny Irdetu, tedy tvůrci a majiteli sys.
Výrobce, nebo dovozce certifikovaného přijímače musí právě garantovat upgrade sys při změnách, musí dodržovat legální pravidla, tedy že zároveň s licencí Irdeta nenacpe do přijímače EMU, že pod jinou značkou nebude ten samý HW šířit s EMU SW atd, atd. a vesele se pyšnit licencovaným dekodérem a mít přístup k legální licenci pro 1ks výrobku na trhu a pod jinou značkou to samé prodávat v tisícich.

18
Skylink / Re: Skylink
« kdy: 22. 07. 2011, 01:16:48 »
Jsem dealerem Skylinku, CS Linku a UPC.

U UPC jsou podmínky jasné, spárovaný přijímač (dodávaný), nebo přijímač s CW dekodérem, všiměte si, že UPC nedoporučuje žádné UNI čtečky, jak by také mohlo, všichni mají nějaké smlouvy s majitelem systému. Jen tak UPC garantuje funkčnost své služby. Že to funguje i v UNI čtečkách je věc jiná, ale nikdo to negarantuje a případné problémy jsou problémy zákazníka.
U CS Linku je to dle mne takto. CS Link si počkal, co udělá Skylink, počkali až jim prošlapou cestičku, otestují systém, přijímače atd., a vše, co bylo v tomto procesu negativní ať už oprávněně, nebo né, tomu se vyhnuli (ICE, kecy o certifikaci STB .....). Ale všiměte si, že naprosto kopírují práci Skylinku, certifikace přijímačů, typ přijímače při registraci karty atd. a moc toho nenakomunikují, prostě chovají se jako Parou.ek - průzkum trhu je to hlavní, nějaké pravidla, smlouvy, dohody atd. jsou až na druhém místě. Oni se prostě snaží o to samé co Skylink, ale raději kolem toho mlčí a až za 3 roky něco v systému udělají (surf-lock, párování ....), tak zákazníka utřou, no jo, vy nemáte licencovaný přijímač, vy máte arivu ......
Skylink - nikdo není dokonalý, snaha skylinku prosadit doporučené přijímače (to samé co dělá UPC a všichni světoví provideři) směřuje ke spokojenosti zákazníka, nikdo není schopný garantovat cokoli, co jde mimo předepsané parametry, nebo jednoduše krade originál SW (SW UNI  čteček). Nevím jak vám, ale mě by se také nelíbilo, kdybych něco vytvořil, zlepšoval a udržoval, např. kódovací SW, a nějaký číňan to zkopíroval z koupeného licenc. přijímače a vydělával na tom. Další problém je ten, že u toho číňana mi nikdo nezaručí upgrade systému v případě změny a tím, že to zákazníkovi přestane fungovat, kdo to asi odnese, no jistě provider.
CZ programy ze satu dělám od samého začátku a skoro vždy jsem se držel jen licencovaných přijímačů. V době, kdy jsem tento kurz opustil, jsem také narazil, neustále laborovaní se SW přijímačů, nepravidelné problémy, vyvolávání zákazníků, obava co bude za 2 roky a jak to zákazníkovi vysvětlit atd., prostě byla to chaotická doba. U těchto přijímačů jsem lidem sice vysvětlil, že jim funkčnost nemůžu garantovat, ale cena, EMU atd je oslepila a až nastal problém, tak pochopení malé, jak je to možné ..... Nyní už dlouhou dobu jedu zase jen licencované přijímače, které si sám otestuju, vyberu si z doporučené nabídky, dle mne to lepší a mám klid.

19
Skylink / Re: Skylink
« kdy: 11. 04. 2011, 18:06:40 »
Právě jsem e-mail od Irdeta dočetl a jsou tam zajímavé poznámky. Irdeto podává podnět k ČOI a SOI. Další zajímavost je, že Fergusony (Arivy a další klony ...), Opticum a Golden Interstar nemají šanci od Irdeta získat licenci. Pravděpodobně vytrvale poškozují Irdeto nejrůznějším způsobem a na dobré slovo (upozornění) kašlou, tak jsou vyloučeni ze hry.
Teď jsem zvědavý na podavače, jak se jim bude spát, kolik Ariva šrotu se tu prodalo.

20
Osobně jsem také tento ovládač zkoušel naprogramovat pro asi 5 různých TV a nikdy jsem nebyl úspěšný.

21
Odkladiště / Re: Jean Valjean
« kdy: 23. 02. 2011, 21:57:26 »
Pánové (& dámy ;) ) díky za příspěvky.
Primárně mi šlo o to, že v některé ranní diskusi "vyštval, znechutil .... " svým typickým způsobem nějakého přispěvatele, na dalším serveru zase jeho typická arogance, tak jsem vypustil ono vlákno. Nechce se mi to hledat, už ani nevím jméno onoho znechuceného.
Že je Jean, technik to je naprosto jasné, zajímavý a vcelku i přijatelný je názor od Amose, vysvětlení, že jej špatně spojuji i s majitelem paraboly je přijatelné, ovšem to chování na parabole je až neuvěřitelné, to si snad může dovolit jen majitel. Jeho chování je zde podstatně lepší než na parabole, čili tady částečně ví jak se chovat.
Mým záměrem nebylo jej zlikvidovat  :P , jen upozornit neznalé, aby jej ignorovali, pokud se chová nezpůsobile.
Zajímavý přínos tohoto vlákna byl pro spyka.  :)

22
Odkladiště / Re: Jean Valjean
« kdy: 23. 02. 2011, 13:59:21 »
Mě je vcelku ukradený, většinou na něj nereaguju, nepsal jsem to proto, aby byl na něčí popud odstraněn  ;D šlo mi jen o to, jestli jsem s tímto podezdřením sám, nebo je nás víc, resp. aby si diskutéři na něj dali pozor, protože rád provokuje a bortí diskuse.

23
Skylink / Re: Skylink
« kdy: 23. 02. 2011, 13:52:21 »
firmware Mascom update 1.22/3,22 pro moduly Mascom Irdeto Cryptoworks podporuje karty Skylink Irdeto, možno stahovat/updatovat také z Astra 19,2 12692/H (kde vysílá ORF)

Moduly Mascom Irdeto CryptoWorks lze používat pro všechny karty používané u našich operátorů:
- CS LINK (Cryptoworks) + GITAL (starší název provozovatele)
- SKYLINK Standard (Cryptoworks) + Czechlink, Trade Technology (starší názvy provozovatele)
- SKYLINK ICE Standard + Standard HD
- SKYLINK Irdeto (HD)
- UPC Direct
l

Osobně jsem provedl upgrade modulu TWIN EASY Mascom na versi 1.22 a otestoval všechny karty vč. Irdeto karty Skylink, kromě Irdeto karty, všechny karty fungují. Kartu IR modul vůbec neidentifikuje, hlásí "no card", karta je v jiných přijímačích samozřejmě funkční, je registrovaná a global free již x dní ukončeno.

24
Odkladiště / Jean Valjean
« kdy: 23. 02. 2011, 06:22:20 »
Jen tak mimo mísu!  :o
Já mám čím dál větší podezdření, že tento člověk, tedy Jean Valjean/technik TKR ..... je p. Vyleťal Martin z konkurenčního serveru. Co on si může dovolit na parabole, to tam neprojde nikomu, to co dělá kolikrát tady, nad tím také zůstává rozum stát.
 

25
Skylink / Re: Skylink
« kdy: 21. 02. 2011, 21:51:07 »
No pepo, katastrofální sklatba vět, ale budiž, samozřejmě platí druhá varianta, tedy i když bude vypnut sys CW (první PC), karty ICE pojedou dále v CW čtečkách, protože jsou obsluhovány sys Irdeto.
ICE je prostě tunel Irdeto/CryptoWorks. Podobné tunely využívají i další evropské platformy např. Nagra/Betacrypt u SKY DE atd.
Není to úplně pravda, protože ICE se dají změnit na Irdeto-only. Což při prolomení CW je dost pravděpodobné, že by k tomuto došlo, protože jinak by defacto jel CW dál (byť emulovaný Irdeto kartou a jenom u uživatelů, kteří ICE vlastní).

Že je možné přepnout karty ICE do čistého Irdeta je pravda, ale proč by to provider dělal, když to není potřeba a když většina jeho zákazníků má příjímače s dekodéry CW?
ICE karty jsou obsluhovány systémem Irdeto, tedy instrukce přicházející do těchto karet jsou Irdeto a až samotná karta provede komunikaci s CryptoWorks dekodérem. Z toho plyne, že hack a následné vypnutí systému CW nemá vůbec žádný vliv na funkci a užívání karet ICE.

26
Skylink / Re: Skylink
« kdy: 21. 02. 2011, 11:50:51 »
ZipZip-děkuji,tzn.že nove irdeto pro UNI čtečky není až tak nepřekonatelný problém jak o tom hlásal p.Glisnik,což mě těší,ale programátoři budou muset ještě na sw zapracovat,aby uni pracovaly bezchybně !!! 8)

Všechno je to SW, vše zaleží na výrobci konkrétních zařízení, zda napíšou funkční FW pro ten a ten přijímač. Pokud platí licenci majiteli kódovacího sys, dostanou kompletní podklady k implementaci systému od výrobce sys, pokud neplatí ("a tedy kradou"), pak musí někde "ukrást" i tyto informace, např z jiného licencovaného přijímače apd. Je tedy možné cokoli, nikdo to ovšem u nelicencovaných STB nemůže garantovat.
P. Glisník nemůže prohlašovat, že to pojede i na EMU STB, nebo na Conax překopávkách, protože se při podpisu smlouvy s Irdetem zavázal k dodržování právních norem, které výrobci nelicencovaných čteček porušují, nemůže je tedy podporovat, obhajovat atd.
 

27
Skylink / Re: Skylink
« kdy: 21. 02. 2011, 11:33:44 »
No pepo, katastrofální sklatba vět, ale budiž, samozřejmě platí druhá varianta, tedy i když bude vypnut sys CW (první PC), karty ICE pojedou dále v CW čtečkách, protože jsou obsluhovány sys Irdeto.
ICE je prostě tunel Irdeto/CryptoWorks. Podobné tunely využívají i další evropské platformy např. Nagra/Betacrypt u SKY DE atd.

28
Skylink / Re: Skylink
« kdy: 21. 02. 2011, 07:09:42 »
To je důležitá otázka,mě by zajímalo ještě víc,jestli existuje přístroj s UNI čtečkou,která přečte jen to nové IRDETO,protože irdeto2 uni přečtou,galymatyáš s ICE kartama mě nezajímá,děkuji !!!

Irdeto kartu v UNI čtečce jsem testoval s přijímači HD Vantage (FW 025201). Karta funguje, občas vyskakují přes den nesmyslné hlášky info e-mail, zápisy do karty po registraci fungují. V předreg. období karta funguje, dokonce se i spustí po prvním vložení karty ve Vantage. Co neprojde, jsou formátovací data po registraci karty, zkoušel jsem to sice jen asi 15-20 hodin, možná to po třech dnech  ;D projde, ale to už není normál, proto tedy doporučuji ve Vantage ICE kartu, která funguje jak z praku.

29
Skylink / Re: Skylink
« kdy: 21. 02. 2011, 07:02:34 »
Někde v rozhovoru se o tom p. Glisník zmínil, nebo to bylo na setkání, ale vychází to i ze zdravé logiky.

U Skylinku jsou instalovány 2 systémy, představme si 2 PC. Jeden obsluhuje CW karty - tedy sys. CryptoWorks, druhý obsluhuje ICE a IR karty, tento Irdeto PC, je v současné době bezpečný. Napadený je částečně systém CW (staré karty s biosem 3.47), po výměně všech těchto karet stačí v sys CW vypnout obsluhu těchto starých karet, novější karty s biosem 6 můžou ještě nějakou dobu fungovat bezpečně dál, je možná i jistá drobná změna v kartě bios 6 pro vyšší bezpečnost.

ICE karty jsou tedy obsluhovány sys. Irdeto a tedy pokud by vyměnili i karty s biosem 6 za karty ICE, mohou s klidem první PC (CW) vypnout a jede se dál. Otázkou ovšem zůstává, jak si staré CW přijímače s instalovaným FW CW starší verse, poradí s novými ICE kartama. Pochybuji, že i Skylink donutí výrobce takových přijímačů, aby provedli upgrade FW těchto zastaralých mašin. A jak si poradí s ICE kartama překopané Conax čtečky, to je už problém těch, kteří takové šroty prodávali.
Úprava systému ICE vs. staré verse SW CW v dávno prodaných přijímačích je tedy na samotném Irdetu, to by mělo ICE odladit tak, aby ICE karty fungovaly i na starých versích sys CW instalovaných v dávných přijímačích. Netýká se to všech přijímačů, některé chroupou ICE karty v pohodě.
Chyba se projevuje tak, že obraz se i po registraci karty na pár vteřin zastaví (zakostičkuje apd) a následně jede dál, nebo je potřeba přepnout tam a zpět, není to ovšem pravidelné, udělá to třeba 2x za den, někdy 10x zaden .....

30
Skylink / Re: Skylink
« kdy: 20. 02. 2011, 19:39:48 »
Podle mne bude výměna probíhat za ICE karty, protože většina zákazníků má přijímače jen se čtečkou karet CryptoWorks (bez CI) a byla by jim Irdeto karta nanic. Otázka ale zní, jak si s novou ICE kartou poradí tyto starší přijímače, protože např. dodnes  rozšířený Humax CRCI5500 se s novou kartou docela hádá.
Osobně si myslím, že by Skylink měl upozornit majitelé měněných karet (3.47) např. s příštím magazínem (asi v Dubnu), co se musí udělat, co to bude asi stát a nechat rozhodnutí na nich, tedy porada s providerem nebo odborným prodejcem, zda nestojí za to vyměnit za zvýhodněnou cenu přijímač vč. karty a potom tedy už zrovna Irdeto.

Stran: 1 [2] 3 4 ... 7