Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Petr C.

Stran: 1 ... 3 4 [5] 6
61
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Stav v multiplexu4
« kdy: 10. 12. 2012, 14:32:28 »
Reaguji na vaše příspěvky, anténu mám svoji na střeše. Pokud si anténu vytočím na mux 4 tak zase nechytím mux 1,2,3.
Dá se to vyřešit tím, že si koupím další anténu se zesilovačem, kvalitní slučovač signálu. Nechci investovat tisíce korun.
Pro porovnání mux 1,2,3 vysílají z Hoštalkovic výkonem 100 kW. Mux 4 z Lanové v Ostravě 6,3 kW, proto ty problémy s příjmem.
Řešením je pochopitelně zakoupit sat anténu, včetně montáže stojí minimálně 5000 kč.
Kontaktoval jsem několik známých z Hlučína nebo okolí a mux 4 málokdo chytne, jsou to jen vyjímky.
Předtím jste psal, že mux4 nechytíte, ale nakonec ho chytíte, ale musíte na něj otočit anténu. Jenomže pak nechytíte mux1,2,3. Což ale pak neznamená, že u vás má mux4 špatné pokrytí. Od muxu4 požadujete příjem z boku, aby šel 1,2,3. Proč to tedy nevzít obráceně. Nasměrovat anténu na mux4 a stěžovat si tady, že mux 1,2,3 má špatné pokrytí, protože ho z boku nechytnete. Mux4 nikdy nepůjde ze stejných kót jako 1,2,3, takže se tomu musíme (pokud chceme přijímat mux4) podřídit.

62
Tak už se podařilo na chvilku zachytit mux4 ale šílený kostičky. A teď to zase vypadlo a nejede nic.
Uroveň signálu podle mapypokrytí už není dokonalá, takže buďto ziskovější anténu což je asi v paneláku problém, nebo zkusit nízkošumový cca.16dB předzesilovač přímo do antény místo symetrizačního členu...

63
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Stav v multiplexu4
« kdy: 24. 10. 2012, 19:18:22 »
Nejde mě to stáhnút.. Neuložil by to nekdo třeba na ulozto.cz.. Díky

http://www.ulozto.cz/xzsiqJE/mux4-2012-10-18-kmz

64
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Stav v multiplexu4
« kdy: 24. 10. 2012, 18:26:06 »
To by mě zajímalo kam má tohleto hovádko namířeno  :D ... docela mazec.

http://www.multiplex4.cz/aktuality/27-fotky-antenniho-systemu

Typnul bych si na Kleť vzhledem k plánovanému nejvýkonnějšímu vysílači muxu4, když na 40 kW a méně vysílače používají ty kulaté všesměrové tubusy...

65
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Stav v multiplexu4
« kdy: 24. 10. 2012, 18:07:44 »
Pardon,města a vesnice jsou zobrazeny.Ovšem je to podobné jako má mux1-3 stejná barva kdy není brána na zřetel síla signálu.Ale jinak v porovnání to co bylo je to supr.

Ještě je potřeba si v google earth rozkliknout položky na signál rel a tam ve vlastnostech nastavit průhlednost tak na 50%, aby bylo pod tou mapou vidět i samotný povrch (letecký snímek)

66
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Stav v multiplexu4
« kdy: 04. 10. 2012, 17:44:42 »
čLOVĚK SE TĚŠÍ ŽE MU JDE MULTIPLEX 4 NA OLOMOUCKU Z KANÁLU 44 a dnes nejede  ;D a kostičkuje mi i multiplex 3 z kanálu 25 což před spuštěním mx 4 nikdy nedělalo  ;D >:(
přebuzený zesilovač, např... nebo problém na cestě od antény po televizi

67
Tak máme skoro měsíc a půl po spuštění MUX 4 a musím bohužel konstatovat, že tento multiplex v Týně nad Vltavou už vůbec nechytnu. Ještě na začátku července jsem tu a tam signál z Kleti zachytil (i když mizerný) a zůstával jsem v očekávání, že už to bude jen lepší. Opak je však pravdou. Po dvou týdnech se mi signál zcela ztratil a vypadá to, že se momentálně na Kleti už nic neděje a začínám mít dojem, že už to tak zůstane. Nebo snad má někdo z vás jiné informace, které by mi zase vrátily naději? Pokrytí MUX 4 podle oficiálních map pana Pařízka k 30. 6. vůbec neodpovídá skutečnosti!
S dobrou venkovní anténou by nemusel být zas tak velký problém to zachytit, hlavně v severní části města. Pokud jsou antény natočené směr Budějovice, tak jste od hlavní osy zhruba stejně jako já, ale na druhou stranu. Přitom já jsem vzdálen cca. 62km, Týn je o cca. 20km blíže. Podle profilu tam sice jsou poblíž kopce, ale zase tak extrémní to není...

68
No mohu jen povtrdit... obdobný problém mám také kousek za Prahou. Začalo to tento týden být poměrné časté. Nakonec se k tomu přidal i MUX 1-3, Kvalita signálu 0 , 100, 0, 100, je to jak sínusovka. Už nevím kam natáčet anténu, z jedné strany Cukrák a na kousek vedle Žižkov, samozřejmě každý má jinou polarizaci a do toho ještě Černá hora, kde chytám i Genus plus. Situace se však vyhrotila, že se nedalo na žádný mux koukat, tak jsem změnil polarizaci antény. Černá hora však zmizela, mux 1 -3 vyřešen, ale nastává problém s mux 4, kde kolísá signál... před změnou polarizace kvalita 100% (Novodvorská).
Mám z toho smíšené pocity, vše 3 roky běželo bez problémů a teďka je vše jak ve zkušebním provozu...

Pak nezbývá než použít více antén. Jednu použít pro V polarizaci a zbytek pro H polarizaci.... samozřejmě použít slučovač na konkrétní kanály. Buď konkrétní kanály z V polarizace + zbytek z H polarizace nebo obráceně....
Většinou za to může počasí a SFN, které se vlivem počasí také mění. Najít optimum je také někdy docela "zábava".

Nutno ale říci jasně, že pro kvalitní příjem je důležité mít dobře nastavené antény a v případě příjmu z různých směrů či polarizací je mít dobře sloučené, pak to nelze řešit jednou anténou. Nedělal bych v tom vědu... byly doby, kdy na anténních stožárech bylo třeba 3-5 antén k zajištění bezproblémového příjmu programů dostupných v dané oblasti. Proto se někdy musím pousmát nad problémem některých jedinců s pokojovou anténou. Nezávidím těm co bydlí v domech se společnou anténou, tam je to někdy žalostné a raději si pořídí satelit, než se hádat se zbytkem domu na úpravě STA.
Ale abych to nezamluvil, tak všeobecně pokud bydlím v oblasti, kde bych něco měl chytat na kus drátu, ale chci mít bezproblémový příjem, tak musím i tak investovat do kvalitního anténního systému, který mi zajistí bezproblémový příjem za jakéhokoliv počasí. Tudíž pokud je v místě příjmu nejlepší příjem V polarizace pro mux1-3, tak dát anténu pro tyto muxy do V polarizace a ostatní pokud je lepší na H polarizaci, tak dát na druhou anténu a vhodně to sloučit...
Pořád je dobré mít v dnešní době dobře sloučené dvě antény, než jak bylo v minulosti hromadu antén pro konkrétní kanály v době analogu.... (ještě je pořád vidět na střechách hromada antén co bylo na I.pásmo (cukrák, kleť a myslím i na ostravsku) nebo III. pásmo (hromada antén co je vidět na střechách)..... Nyní to lze nahradit 1-3 anténami pro UHF pásmo, které jsou jistě rozměrově menší než ty z VHFI a VHFIII (nepočítám VKV pásmo).
Nikdy bych nespoléhal na to, že musí být pravidlem vše zachytit na jedinou anténu a to ani ve velkých městech... a nevím proč by na tom musely být velkoměsta lépe než mimoměsto... (chci kvalitu (spolehlivost), něco do toho investuji, nechci kvalitu(spolehlivost) nechám to tak jak to je vč. občasných problémů)

69
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Stav v multiplexu4
« kdy: 16. 07. 2012, 16:57:41 »
Opravdu, EPG je vysíláno i z Chlumu na 45k, tedy pouze u HD kanálů. Dnes je příjem muxu4 nezvykle dobrý, ale připisuji to dnešnímu počasí. Na Pohodu mini se však nedá dívat. Ne z příjmových důvodů, ale z těch obsahových. Písničky s programem regionálních zpráv jedou ve smyčce snad jen 30-50min. Když už videoklipy, tak alespoň na celý den.
Tak ještě teletext a přidám si je mezi oblíbené  8)

S teletextem bych nepočítal u HD kanálu.

70
Praha_Smíchov_Anděl. Směrová anténa H polarizace na vysílač Olšanská. Před Pařízkem 100% úroveň i kvalita. Od 25.6. úroveň 54%, kvalita 0%. NEFUNGUJE. Příjimače Loewe Individual 55 LED, Loewe Connect 40 LED, Panasonic TX-P65VT50e.

Máte špatně nastavenou anténu, protože z Olšanské se vysílá ve Vertikální polarizaci!

To, že Olšanská vysílá vertikálně jsem už zjistil a to jenom z fotek vysílače které pořídil jeden z účastníků fóra. Byla u toho také informace, že původní horizontální vysílač byl pouze otočen do vertikální pozice, čímž vznikla kvazi vertikální polarizace, než provozovatel nainstaluje řádné vertikální vysílače Katherin. Zarážející je, že v dnešní informační době takřka neseženete jednoduchým způsobem pravdivé informace o aktuálním stavu vysílačů- jakých koliv. V dostupných materiálech se uvádí, že kanál 64 v Praze vysílá s horizontální polarizací. Navíc je tam za lomítkem uveden tzv další nejbližší kanál 42, čemuž nevím jak mám rozumět, navíc když hned vedle na 41.k vysílá jiný MUX. Ptám se: co dělá ČTU a jiné instituce? Proč dopustí takový nepořádek? Proč nejsou na jejich webu aktuální pravdivé informace? Ještě se vrátím k polarizaci přijímací antény. Na stejném stožáru je také vertikálně polarizována anténa pro příjem ostatních MUXů z žižkovského vysílače, který je z pohledu mé lokace (Anděl) téměř v přímce s Olšanskou. Obě antény jsou sloučeny do jednoho rozvodu a stejně to nefunguje.

Aby to fungovalo, tak by jste musel do rozvodu zapojit jen tu vertikální anténu a ten slučovač s horizontální anténou vyhodit, jinak je na té vertikální anténě potlačen signál z kanálu, na který byla ta horizontální anténa. Nebo tu horizontální anténu taky otočit vertikálně, ale to by pak ztrácelo smysl, pokud je to z jednoho směru.

71
Problém s neuložením obsahu MPX4 na zařízeních zn. Panasonic je (zdá se) vyřešen. Už vše funguje, jak má, aspoň v Ostravě na K63.

Vyzkouším až dorazím odpoledne z práce domů. Díky za info...

Po návratu domů nalazeno a funkční :-)

72
Pak je otázka co to způsobilo a co se událo mezi čtvrtkem a pátkem, než to začalo dělat tyto problémy. Jak jsem psal od začátku spuštění sítě mi hledání na panasonicu trvalo o trochu delší dobu a chaběla tam čt4hd. Mezi čtvrtkem a pátkem došlo ke změně, kdy vyhledávání trvalo pár sekund a naladilo se všechno až do osudného pátku večer, nebo kdy to přesně bylo.

73
Je to z důvodu řešení problému s tím laděním a neukládáním tv programů MPX4 na tv zn. Panasonic a Sony.

Kdyby alespoň věděli, kde to rozvrtali. Po spuštění sítě mi můj Panasonic naladil sic zdlouhavě, ale naladil NovuHD, ČT1HD a Pohodu. Chyběla ČT4HD. Pak se zde objevili informace že chybí tabulka NIT. Den na to, kdy se poprvé podle informací zde, objevila tabulka NIT, tak mi můj Panasonic naladil kompletní seznam programů do 5 sekund. A nakonec jak se v tom v pátek pohrabali a změlili názvy na ty anglické, tak od té doby nic nenaladím, ale asi to v těch názvech nebude...

74
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Stav v multiplexu4
« kdy: 30. 06. 2012, 00:52:48 »
Zase nějaký zvláštní stav. Konkrétně z jihočeské Kleti. Na LCD Panasonicu mám naladěno již z minula. Z počátku, když se ladilo, tak to trvalo možná tak 45 sekund, než něco naladilo a chyběla v seznamu ČT4 HD. Včera po avizované opravě tabulky NIT se naladilo vše do 10 sekund. Dnes, když dám schválně ladění znova, tak mi napíše služba nenalezena i když je signál a kvalita OK a naladěná Pohoda z minula funguje.....

75
Ne, možná, ale určitě...
Došlo tam za cenu ,,celoplošnosti" u předražených ČRa, k podstatnému snížení kvality.
Na Óčko jsem nedokázal koukat ani v době, kdy byl obraz "lepší". Tak to nehrozí ani nyní. Ale možná si to někdy pustím jako zvukovou kulisu, kdy na kvalitě obrazu vůbec nezáleží...  ;)
O kvalitu obrazu u hudebního kanálu ani moc nejde, hlavně jde o obsah a případnou kvalitu zvuku... Nicméně se raději podívám na hudební kanály na satelitu z pozice 28,2e... ač jsou obrazově stejné, možná i horší.

Stran: 1 ... 3 4 [5] 6