reklama

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Petr C.

Stran: 1 2 3 [4] 5 6
46
Výluka skončila už dost dávno, ale nedostal jsem se dřív k počítači. Po výluce mám u MUX-RS7 sílu signálu o 3 dBµV vyšší, takže by to mohlo na řadě míst (zejména s hraničním příjmem) jít lépe.
Přeji hezké pokoukání.

Potvrzuji zhruba stejný rozdíl úrovně ve prospěch RS7.
Novobystřicko

47
Postarší Panasonic TX-26LXD70F bez problému, na malém přenosném LCD Sencor SPV-6706T se obraz sice nezasekává, ale v určitých intervalech se rozkostičkuje v tmavých partiích - Kleť 25K

48
Možná trochu odbočím, ale Retro TV v RS 7 je u mne stále jako mrtvolka...Je tak u všech, co tuto "stanici" ve Zlíně naladili??
Na retru běží jen smyčka dokola dlouhou prodlevou na opakování a v tu dobu je tam statický obraz z poslední scény.
Myslím, že je zahájení naplánováno na 15.5.

49
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Stav v multiplexu4
« kdy: 10. 05. 2013, 17:44:27 »
Dnes mi to blbne i ve zvuku z k44 rakovnik ,jsou i na grafu kvality signálu vidět výrazné poklesy a síla je stejná 80% ,EPG se zdá v pořádku,k25 jablonec na DTR220 nedělá nic,na DTR 210 i DIGIPAL 2TX se trhá prakticky na všech programech a nejvíc na telka a fanda.
Nikterak nebudu obhajovat mux4, ale Philips DTR220 je to nejhorší co do stability se mi dostalo do ruky. I tam kde je stabilní příjem signálu všech muxů a v době analogu na tom stanovišti byl bezproblémový příjem (bez duchů a rušení), tak tento settopbox měl tendenci se čas od času rozložit obraz případně ve zvuku nepříjemně škubnout. Jiné settopboxy i tv zde jdou bez problémů. To jsem ho měl jen půjčený na zkoušku u sebe, protože si majitel toho boxu stěžoval na nestabilní příjem. Vyměnil ho za jinou značku a už nemá problémy.

50
Chci se zeptat na Retro Music na k.37 v Praze. Mám tam zastavenej obraz a bez zvuku, už asi 2 dny. Přitom na k 46 to jede normálně + rádio Čas na k 37 - nejede. Signál už mám celkem slušnej, asi to nějak poladili, nebo jsem měl problémy v těch deštích. Vysílač Ládví.

V regionálním muxu 7 je Retro jen promo smyčka, která dojede do konce a pak to nějakou dobu stojí a pořád dokola. Jak už bylo někde psáno, tak se začne vysílat od 15.5.
Rádio Čas ještě nejde asi nikde.

51
No vzhledem k tomu, že jak píše basslicker že v Ledenicích mu to jede skoro jak mux4, tak si myslím, že tady v Č.K dělá taky velkou paseku to, že to může rušit sousední kanál 33 z jihlavský Javořice, která je tu taky relativně snadno chytitelná. Teď ráno jsem to ještě zkoušel na televizi Panasonic a zrovna to jelo náhodou bez výpadků, ale kvalitu to ukazuje pouze 1, chvílema 2 z 10 a chybovost většinou na spodní hranici e-3, občas naskočila i e-4.  :P No uvidím, jestli se mi to podaří trochu vyladit anténou, nebo jestli budu tam, kde ani slunce nesvítí ;D

Javořice by to zas tak ovlivňovat neměla, já jsem od Javořice necelých 29 km, takže jistě větší intenzita signálu než u vás. Pro vás je ještě Javořice v úhlu, kdy by mohla brát anténa nejméně. A ještě jsem zapoměl dodat, že z druhé strany mi do toho ještě jde Weitra na 31k na anténu z úhlu kolem 40°. Jinak na anténě mám v danou chvíli rozdíl úrovní mezi 25k a 32k tak kolem 1dB. Takže to vypadá, že je výkon obou muxů shodný. Jedině, že tam u vás přijímáte víceméně z odrazu, nebo z nějakého bočního laloku vysílací antény, a tam co různá frekvence to jiný parametr.

52
Zdá se, že už je to naplno a zde v Nové Bystřici (cca. 62 km) to jede nyní na stejných úrovních jako mux4.

53
Registruji dnes signál na k.32. Bohužel jsem již za oblastí s plánovaným pokrytím. Signál je slabý, aby mi to naskenovalo programy, ale anténu nemám na nejvhodnějším místě vzhledem ke Kleti, tak z toho třeba něco ještě "vyždímu".
Můžete potvrdit, vy co jste blíže k vysílači, že se jedná o Kleť.

54
Pro Petr C popř. ostatní :
Čekám na mapky od
Zdroj: Digital Broadcasting. Mapyvysilacu.cz nam nekorespondují se skutečností (Zlín,OL)
Od Digital Broadcasting je tam aplikace do google earth, ale ty jsou na přesnost určitě horší než na mapyvysilacu nebo dtv.ctu.cz
a divil bych se, že budou někdy lepší...

55
To opravdu tu není někdo ze Zlína a okolí ??Ještě jednou
prosím někoho ze Zlína a blízkého okolí o info o vysílači Jižní svahy 42.kanál.V lokalitě Němčicko na Hané okr.PV cca 35km před 3 týdny se odporoučel signál (S/Q 0/0),který celou zimu jel stabilně za každého počasí.??Z Ol Slavonína (44.k) cca 35km lze přijímat jen při přímé viditelnosti,což je umožněno málokomu.
Na p.Pařízkových stránkách žadné info no a dodnes chybí mapka pokrytí Zlín a V.Javořina u Fryštáku ??,jakoby to neměli definitivní ani jestli vysílají na udávaném výkonu?
Ani po dotazu do redakce DigiZone jsem se odpovědi zatim nedočkal!
Diky...
http://www.mapavysilacu.cz/

56
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:DVB-T2 Rakousko
« kdy: 03. 04. 2013, 12:47:49 »
Ano, potvrzuji OFDM na těchto kanálech. Signál je asi opravdu Jauerlingu, ještě by to chtělo ověřit šíření z Weitry, protože Antena v Bystřici na Klet bude spis indukovat signál z Wachbergu, Jauerling je v tomto případe v mrtvém bodě.  Výkon na spektraku stejny jako u K21 a K31 pro DVB-T. Super info!!

To bude jen Jauerling, z tohoto směru zhruba stejně K21 a ten je jenom z tohoto vysílače. V místě příjmu je Jauerling dost silný, takže to bere z boku. Ale je to trochu podpořeno domovním zesilovačem pro 4 TV.

57
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:DVB-T2 Rakousko
« kdy: 02. 04. 2013, 21:18:07 »
Z Jauerlingu zatim nic.

K48, K55 i K58 zatim komplet bez signálu.

zjištováno nyní na SA.

Zaznamenal jsem signál na K38 , K55 a K58. Venkovní anténa boční příjem cca. 80° směrovaná na Kleť , N.Bystřice.
Bohužel jen na spekru měřáku. Nevlastním DVB-T2 přijímač a stejně pokud je vše v kódu, tak ani nemá smysl shánět.

58
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Javořice??
« kdy: 24. 02. 2013, 12:24:29 »
No tak bez javoric sme v háji jelikož kleť tady nestačí všude jde to jen někde ale tady mezi paneláky máme smůlu máme 4 patra a okolo nás sou 8 ppatraky. takže signál není ani to nenajdu v seznamu a dávat si kuli tomu anténu za okno se mě moc nechce ale děkuji za odpověď ;-) přeji krásný zbytek dne

V J.Hradci ano, ale ne s pokojovkou natož mezi paneláky.

59
popřípadě zejména u TV s integrovaným tunerem už ani žádné měřáky síly a kvality nejsou.
oni i jsou, alespoň síly signálu a bývá i kvalita... jen to nebývá na místech, kde by to normální člověk hledal tzn. u ladění, ale jsou schované v jiných částí menu (system, diagnostika a pod.) a tam to bývá možné zjistit, ale jen u už naladěných programů...
zatím jsem nenarazil na tv, kde bych nenašel alespoň úroveň signálu, co takhle po mně znamí chtějí ladit televize, protože si nejsou na dnešních moderních televizích nic naladit (starší generace)... takže mám za sebou už ladění panasoniců, lg, samsungy (ty to mají u ladění) sony, sharpy (ty co jsem měl možnost vidět už to měli pěkně schované a než jsem přišel na to kde to je, tak jsem u toho strávil času)

60
U mně na LG 42LE8500 a Panasonic TX-26LXD70F, settopboxu GS9010PVR zvuk jde.

Stran: 1 2 3 [4] 5 6

reklama