Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Petr C.

Stran: [1] 2 3 ... 6
1
Tam, kde vysílají regionální televize Rebel2 nikdy nevysílal.

2
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Mňau TV
« kdy: 27. 01. 2016, 01:44:29 »
Neco se deje. Na Mnau bezi zvireci domaci videa. Tak ze by start?

3
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Stav v multiplexu4
« kdy: 12. 04. 2015, 00:47:06 »
asi tam mají chybu 31.12 je volná kapacita u vysílačů bez regionu 7.99 s regiony 5.89 a v dubnu u vysílačů bez regionu 0.39 a s regiony 2.49

4
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:45 kanál Klínovec
« kdy: 11. 12. 2014, 10:58:30 »
Samozřejmě že mux2 je na k58.Stabilně jede ještě mux1 na 43-to je Ještěd a k40 Černá hora ale ty mě moc neřeší situaci.Pokud se Klínovec nezlepší budu muset asi přidat třetí anténu a směrovat ji na Rakovník na mux4 k44 ale potom zase budu muset řešit slučovač na 3 antény.
Stačí pak řešit slučovač na 2 antény  44+REST a dát ho na vstup stávajícího slučovače 39-69.

5
Dnes na jednu stranu vynikající dálkový příjem, na druhou zcela zněmožněn příjem k25 a k32 z Kleti, lokalita Nová Bystřice.
Zachycené kanály, které v místě příjmu za normálních okolností nezachytím:
k55 - mux3, k58 - mux2, k48 - mux2, k44 - ZDF, k34 - mux1, k23 - (německo, nezaznamenal jsem programy, v danou chvíli už nejde naskenovat), k51 - LT1, k27 - B FS Süd, k57 - MDR.
Na spektráku je toho více, ale nejdou naskenovat.
Pokles kvality mimo k25 a k32, které chvílemi nejdou vůbec nebo kostičkují je pokles i na k22 z Kleti.
Naopak chvílemi k56 - mux4 (Prachatice) jede na úrovni reg8 z Kleti, jinak je chytatelný na hranici příjmu.

6
OK.Stejně je to jen slovíčkaření,každý ví o kterou jde lokalitu když se to podá v obojím znění.

Mapy.cz to mají správně. Ve výchozí mapě je jen název obce Hřebeč. Po přepnutí na turistickou mapu je pak k dispozici už i terénní mapa s vrstevnicemi a severně od obce Hřebeč je pak zobrazen kopec Hřebečov se znakem vysílače.

7
Vysílání RS8 z Kletě bude odstartováno 1.7. pro změnu dvoudenní výlukou.
Ona se ta výluka bude týkat asi jen rozhlasových stanic viz. web ČRa. U TV vysílaní není výluka uvedena.

8
Kdo jste v dosahu mux4 z Kleti s patřičnou měřící technikou, můžete změřit parametry 25 kanálu. Úroveň signálu je asi beze změny, ale klesla kvalita signálu. Pozoruji tento stav už několik dní. Ostatní kanály vč. 32 a 50 z hlavního stožáru a z jiných vysílačů v mém dosahu je stav beze změn. Příjem 62km od vysílače.

9
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Stav v multiplexu4
« kdy: 08. 05. 2014, 00:11:37 »
Proc do toho vrtali. Do dneska jelo country i Rebel v pohode. Ted je to horsi nez kdybych koukal na netu.
Hlavne,ze tam porad je ta duplicitni Nova Cinema. Ale pokud ma uz jen 3mb,tak jsem zvedav,kde vemou 2mb,aby pridali tem dvema tv tok aspon na 2mb.

potvrzuji že Rebel a Country je nyní doopravdy nesledovatelné, je to horší než Retro v mux7, které už taky jede na hraně....

se divím, že si p. Pařízek takhle znehodnocuje vlastní kanál (myšlen Rebel) a ta deklarovaná kvalita Country...

snad se jedná jenom o dočasný stav...

10
Pardon za tu "provokaci", radost mi fakt nepřináší.Mě nebyl jasný jen ten přívod UHF.
Ještě bych se vás rád na něco zeptal. Poslal jste mi odkaz na vysílací anténu v jejíž specifikaci je maximální výkon 5 kW. Kozmice prý vysílají 40 kW na K23 a 40kW na K44. To je normální praxe vysílat 80kW z 5kW antény, nebo je někde chyba v údajích?
Ještě jsem chtěl vysvětlit co jsem předtím mínil tím vysílacím diagramem. Použitá širokopásmová všesměrová anténa nemá přesně kruhový vyzařovací diagram, ve 4 směrech vysílá signál asi o 2dB slabší. Diagram je to pro tzv. midband-střed pásma UHF. Není možné, že má použitá anténa v dolní části pásma (např. K23) jiný vyzařovací diagram? Takový že by měl výraznější minima? Takový, který by způsoboval v určitých směrech od vysílače slabší pokrytí?

Podle fotky z netu bude zde použita asi výkonnější anténa http://www.sira.mi.it/download.php?doc=/upload/documenti/1/13/139/1395.pdf
alespoň to tak vypadá podle té spodní části antény...
nicméně ať už je tam ta či ona anténa, tak ten výkon v kW bude určitě napájecí (výstup z vysílače), ta anténa má jistý zisk (kolem 11 dB)  a tudíž vyzářený výkon je několikanásobně vyšší, než ten co napájí anténu (laicky řečeno).
Jinak vzhledem k tomu, že na vysílač nemáte přímou viditelnost, tak musíte počítat s tím, že se signál na různých frekvencích šíří jinak a jinak i odráží od okolního terénu. Příkladem budiž z mého okolí příjem k25 a k32 z Kleti, kde mám úroveň obou MUXů zhruba na stejné úrovni (měřeno před týdnem) a o zhruba 20km dále v okrajové části pokrytí je k25 se signálem na úrovni 26dBu a k32 na úrovni 32dBu (bez přímé viditelnosti na vysílač měřeno na obyč. polském sítu se symetrizačním členem).

11
Já jsem si raději trochu připlatil a koupil čtyřjádrový Egreat U9 Quad Core. Přeci jenom rychlejší procesor více RAM a ROM, výstup cinche audio a video - takže odpadly redukce  (propojení se starší audio věží). Má to dvě antény, které lze podle potřeby pootočit, citlivost wifiny je dobrá dokonce lepší než na stejném místě s notebookem - ty antény dělají hodně. Přehrávání multimedií je nejlépe přes XBMC, ale pozor, může se to týkat i jiných krabiček s Androidem, je potřeba sáhnout pro jednu z posledních testovacích nebo nočních verzí XBMC např. odtud http://mirror.oss.maxcdn.com/xbmc/  (zde teprve funguje hw akcelerace videa).

12
Jaký je v současnosti datový tok u RetroMusic TV? Od té doby co začalo vysílat Rádio Čas šla kvalita dosti dolu. Na to, že po obsazení muxu Českou Televizí měl zůstat prostor pro dva programy, to tak ale nevypadá...
Dnes už raději přepnu na Očko Gold, protože na ty kostičky z důvodu velmi nízkého datového toku se už nedá dívat a to ani na 26" televizi.

13
Data jsou tam pořád stará ze 6.8.2013

14
DATEL (Dačická TV) už vysílá jak program, tak už z nového vysílače v Dačicích.

Díky za info. Co synchronizace symbolů? Jak chodí SFN? Jste v dosahu obou signalů? Od kdy jede dačický vysílač?

V dosahu Dačic nejsem, ale jak jsem zaregistroval, že DATEL vysílá, tak jsem dal echo známým co bydlí v Dačicích, ať si proladí 54k, jestli náhodou už nevysílají. Z logiky, proč by DATEL byla v provozu a vysílač pro Dačice ne, že...

Takže vysílač UHF v Dačicich jste tedy neviděl?
Ne neviděl, jen vím že již funguje.

15
DATEL (Dačická TV) už vysílá jak program, tak už z nového vysílače v Dačicích.

Díky za info. Co synchronizace symbolů? Jak chodí SFN? Jste v dosahu obou signalů? Od kdy jede dačický vysílač?

V dosahu Dačic nejsem, ale jak jsem zaregistroval, že DATEL vysílá, tak jsem dal echo známým co bydlí v Dačicích, ať si proladí 54k, jestli náhodou už nevysílají. Z logiky, proč by DATEL byla v provozu a vysílač pro Dačice ne, že...

Stran: [1] 2 3 ... 6