Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Sax

Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 15
31
Brutálně protlačená dynamika signálu, každou chvíli převalený vstup procesoru, díky nevhodně nastavenému AGC pak signal jaksi pumpuje, modulace houpe, je slyšet po přelavení vstupu odchod vyšších frekvencí. Ten procesor Orban se určitě dá nastavit lépe. Jen jeho třeba testovat ve všech stavech rozhlasového provozu a ne jen při optimálním promodulování.

32
Radiožurnál na VKV rozhodně nehraje kvalitně, možná se to někomu líbí, ale kvalitně určitě nehraje. Poslechněte si někdy originál písní co hraje Radiožurnál a pak posuzujte. Hlasy speakerů syčí, nadechy jako od astmatiků...Radio 1, Country Radio, ČroČB, hrají podstatně lépe než Čro1.

33
Které stanice mají jiný program na VKV proti v DVB-T?
Co se týče například Radiožurnálu, rozdíl ve zvuku může klidně být, jelikož mají nový procesor Orban, který má dve nezavislé výstupy, tedy s odlišným procesingem pro VKV a pro ostatní distribuce.

34
Analogový rozhlas / Re:Čro Sever zvýšil výkon pokrytí
« kdy: 10. 05. 2015, 11:57:23 »
Co to je za veličinu "výkon pokrytí"?? :D

1/ Vyzářený výkon
2/ Rozsah pokrytí

35
"Rovněž velká část hudby pochází z dob, kdy se vysílalo mono a byla pro monofonní poslech přímo nahrávána a míchána. Také současná hudba je míchána tak, aby se dala hrát i na méně kvalitních přijímačích, třeba jako videoklipy v monofonních televizích."

Bože, to je ale chlístanec. Za tenhle odstavec bych se jako odpovědný člověk styděl do holé zadeke. Na druhou stranu se jim nedivím, jen malo posluchačů vubec neco zaregistrujě a ještě méně posluchačům bude absence prostorového zvuku vadit.
Líto je mi některých muzikantů a zvukařů, kterým budou impulsovi prznit jejich tvorbu.

36
Stereodekoder zvuku jak ho známe napriklad z VKV přijímače(MPX) tam není. Tam je MPEG demultiplexer(TS), pak MPEG dekodér programového streamu(A,V,data) a pak pro stereozvuk už jen D/A převodník. Prostor pro zarusení jen jednoho kanalu audia a druhého nikoliv nevidím. Leda snad až na konci v odvodech analogového výstupu. Pokud by byl zarušen digital, pak by to mělo vliv na oba kanály.

37
Tondach:

Stereodekodér v DVB-T přijímači??

38
Impuls z Kletě 102.9 a z Javorníku 98.4 stále ve stereo režimu. Javořice 100.3 jede mono.

39
...ten vingl bude k uchycení kulatiny ke krku antény. Podélné šikmé díry jsou pro univerzalitu uchycení v ose/ohnisku(rozdílný průřez krků). Tento multifeed je co se týče možnosti nastavení v podstatě dokonalý, horší je to s jeho robustností/mechanickou odolností.
Za ty prachy ale super, ideálně max na twiny.

40
http://www.zoznam.sk/3639/multifokalni-drzak-vantage-vt-mf4hv/

Je to článek z konkurenčního webu Parabola, takže je treba odkaz trochu opravit...

41
Odkladiště / Re:To koukáte bolševici, kdo tu jede po ulici!
« kdy: 29. 03. 2015, 21:13:34 »
G.Patton to popsal naprosto přesně!!!! Jen škoda, že ho nenechali jít dál...

42
Jsou tam jiné konvertory. Na Astře 3B je to určitě Quad Inverto a na Thoru Twin, značku netuším, musel bych se podívat. Zítra...
Jede se přes osmivstupé relé EMP.

43
Aktuálně měřené krajní pozice antény BIGBISAT Visiosat
23E a 0,8W - M7 a UPC

44
Mám ji dodnes doma. Trochu za ty roky ztratila odstín(byla tmavě hnědá, teď je světlonce hnědá), po několika upravách se mi podařilo ztrhnout vnitřní závit jednoho třmenu uchycení anteny ke konzoli. Ten závit není díky tloušce materiálu třmenu dostatečně dlouhý. Co se týká rozsahu příjmu družic s DVB-S2 transpondery na modulacích 8PSK, tak mám stále krajní pozice 23,5 až 0,8W a Skylink i Freesat chodí slušně, s MER v rozmezí 10,5-12dB. METOP už ale na tenhle multifeed nedám, ten beru z T90, kde je i na úplném kraji lyžiny rezerva dostatečná. Určitě je ale vyrovnanější v celém rozsahu než E85, ta je více směrová(směrem ke krajům dřív a více padá zisk).
Při práci s LNB vždy lyžinu Visiosat i oka pro LNB lehce opráším sprejem na mazání plastů od Bernera. JInak je to práce šílená(drhne to).
Mohu poslat aktuální fotky.

45
Proč by musely hrát hrozně? Tomu nerozumím. Asi narážíte na boj o posluchače pomocí co největší hlasitosti. To je tragedie.
Bavorské VKV stanice hrají moc pěkně, O3 už trochu pumpuje, ale jeste to jde. V Cechach hraje dobře napriklad Country Radio a regionální studio ČRo v ČB.Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 15