Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Sax

Stran: 1 ... 13 14 [15]
211
Nezapomínáte trochu na hodnotu C/N pro konkrétní typ modulace QAM?
Pokud vím, tak úroveň signálu na zásuvce by měla být v rozmezí 45-75dBuV, ale musí být i odpovídají odstup C/N, čím spektrálně účinnější modulace, tím vyšší potřebný odstup C/N.
Potřebné hodnoty se dají najít v normě DVB. Rezervu stabilního příjmu pro konkrétní typ modulace pěkně znázornuje parametr Noise Margin, což si myslím je ten parametr, který se nejblíže podobá údaji "kvalita signálu" na některých teploměrech. Třeba zmíněné TV Panasonic tak fungující teploměr mají. Ideálně se to pozná na příjmu MUXu3 ORS/K51/ z Lichtenbergu, který vysílá mnohem nižším výkonem ERP než oba hlavní MUXy, tedy i odstup C/N je horší, ale NsMargin je u tohoto MUXu vyšší, než oba hlavní. I teploměr "kvalita" je u tohoto MUXu vyšší, než u obou hlavních K37 a K43.
Stejně se choval i MUX K38 z Jauerlingu, taky v QPSK modulaci, ale nyní už OFF.212
Na tom přece není vubec nic zvláštního. Zmena úrovně ochrany dat FEC z 5/6 na 3/4 je významná ve prospěch kvality VF přijmu. Tím spíš u tebe, kde se jedna o příjem s neselektivním sloučením dvou antén. Odladovač K25 na antene pro Jauerling ti sice pomůže, zmena FEC prospívá všem, jen ne výsledné datové kapacitě TS.

213
Zástupci českých stanic si nevidí do huby. Největší hláška jednoho nejmenovaného ing. je ta, že modulační procesor dělá image stanice. Kdyby se nezačala živelně kurvit dynamika signálu v honbě za vyšší hlasitostí, tak dneska nemusíme tyto věci vůbec řešit. Rádia budou hrát i nadále hnusně, jen se zhorší S/N. Kdyby se nepřidělovali bezhlavě dokrývací frekvence na každou zadek, tak by odpadli problémy s interferencemi také. Nejlepší zvuk na budějovicku má Radio Country - základní model Orban. Ani ČRo3 z Kluku nehraje zle, ostatní je hnus fialovej ala Phobos Audio...

214
A takhle vypadají spodní hrany OFDM signálu MUX4, tyto přesahy do vedlejších kanálů jistě nejsou v pořádku a cosi vypovídají o technologii DB. Vlevo je MUX3 CDG.

215
K těm úrovních: ja bydlím 15km od Kletě, takže mě pravděpodobně přestřeluje hlavní vertikální lalok UHF systému CRa, což se u UHF MUXu4 říci jistě nedá, proto je u me tak velký rozdíl úrovni ve prospěch K25 proti K22. Uvádím to ale proto, ze oba OFDM signály pozoruji od leta 2012 a nyni je rozdíl opravdu obrovsky, největší. Ještě před Vánoci byl rozdíl kolem 9dB, nyni 17dB. To jsou obrovske rozdíly, které už nelze přikládat vlivům počasí, nebo měřicí chybě. Vy bydlíte někde u Strunkovic, tam se už projevuje kladně nadmořská výška CRa systému proti rozhledně, kde je systém Muxu4.

216
Možna vám signál MUXu4 přebuzuje tuner přijímače. V soucasné době není výjimka, ze namerite na zásuvce signál Muxu4 o 17dB silnější, než úroveň signálu ze stozaru CRa. Problémy jsou hlášeny především na přijímačích Samsung a Philips. S multiplexem 4 jsou stále problémy. P.S. U muxu4 na Kleti došlo i ke zmene parametru modulatoru. FEC je 3/4 a ochranný interval 1/8, dřív to bylo 5/6 a 1/32. Nynější parametry umožňují kvalitnější VF příjem.

217
Taky nechápu, proč ze Svaté Máří, nebo z Votic nevysílá MUX3, je to skoda.

218
SFN Klet/Svatobor je kapitola sama o sobě. Daleko větší kapitola je ale SFN Svatobor/Krasov, tu vymyslel totální idiot. Díky ni nelze například přijímat MuX2 a 3 na Modrave, Filipovce a okolí. Zásadní porušení pravidel pro tvorbu SFN.

219
Mux4 nyní v Krumlově nejde tak dobře, aby ho někdo riskoval dávat do STA. Na individuální příjem s nestabilním příjmem možná, ale s rezervou v přijmu pro náročné rozvody nikoliv. Nenahrává tomu ani VF pokryti, ani robustnost modulace a FEC i ochranný interval, který Parizkuv multiplex z Kletě má.

220
Snížení úrovně MPX power pochopitelně zlepšení zvuku přinést nemůže, to si jen někteří v duchu přáli, nebo špatně představují. Procesing se používá odjakživa, je to jako s ohněm. Dobrý sluha, ale zlý pán. Nejhorší pak v rukách blbců, kteří si říkají manažeři.

Nejlepší zvuk VKV byl a je slyšet v Bavorsku. Nejhorší naopak v Čechách na CRo1, Frekvenci1 a Impulsu. Necht žije Phobos Audio...

Stran: 1 ... 13 14 [15]