Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Sax

Stran: 1 ... 11 12 [13] 14 15
181
Jestli je vše uz opraveno nevím, nejsem v dosahu zadneho bavorskeho DVB-T, tedy ani SFN Wendl/Mnichov, ale vím jistě, jestliže jste nezaznamenal v květnu pokles, tak Wendelstein nechytate. Za standardních podminek to jede vše ve 100kW omni, ale minimalně v květnu se vysílalo na UHF jen z náhradního mini systému /4rakvicky/ na vrcholu tubusu a ještě s viditelným naklonem dolu. Mohu vam poslat fotku, jak vysílač po dobu opravy vypadal. Merak vam taky neřekne, jaky signál vysilace v SFN chytate. Oba signály jsou úplne totožné a CID je u Němců tedy stejné. Jedine rozlišení je, když jeden z vysilačů vypnete....Podle CID se mi podařilo rozlišit za inverze signály jen u slovenské SFN Javorina/Kamzík.

Chytate z Wendlu B3 na 98,5MHz? Nebo i jiné VKV stanice odtam?

182
Zdravím do diskuse. Ač jsem se snažil hledat, nenašel jsem nic. Na programech RTL v tomto muxu již běží text o konci v pozemce na konci tohoto měsíce. Tento mux chytám bez problémů z Wendelstainu.

Otázka je tedy, bude na tomto k.34 pokračovat něco dále, nebo přijde na demontáž antén a kanál bude zrušen úplně??? Pokud někdo něco víte, budu rád za info.

Zdravím Budějčáka,

Mám dotaz, zaznamenal jste letos koncem dubna zhoršení přijmu DVB-T signálu z Wendelsteinu? Pokud ne, pak velmi pravděpodobně chytate signál z Mnichova. Letos 25.4 došlo k požáru na vysílacím stozaru na Wendlu. Začal hořet VF kabel k AS pro VKV vysílání a požár se rozšířil do celého tubusu. Dlouho se vysílalo z náhradního systému se sníženým výkonem.

Díky za info.


183
Televizory / Re:Připojení bezdrátových sluchátek
« kdy: 05. 07. 2013, 06:58:02 »
Ten AV jack je pro připojeni audia ke componentnimu videosignálu. Řešení jsou dvě. První je pořídit převodník SPDIF/analog a využit digitální výstup TV, nebo odbocit analogový výstup audia z konektoru Scart, třeba přes oddělovaci trafíčka.
http://www.conrad.cz/audio-transformatory.c0219400
http://www.ges.cz/cz/akumulatory-baterie-zdroje/transformatory-nizkofrekvencni/prevodni-a-oddelovaci/SIX5.html184
Na Vcelne maji headend složený ze stanice Promax pro velke hotelove instalace/karta 4xin composit video a stereo analog audio/ a v případe těchto dvou programu je zdrojem obyčejný sat receiver s příjmem z Astry3B a připojeno přes 3xCinch. A oni to dokážou přes tento "slozitý řetězec" takto dojebat. Slagr v Muxu3 hraje normálně.

Je vidět, jake dohledové centrum Mux Gimi má.....to je normálně na pokutu.

185
Oba programy maji stejné SID, proto ty problémy. Možna to zmastili v ČT, kde zadali Parizkovi špatně ID nové pozice pro svůj kanál a Parizek to nezachytil, což není vubec k divu. Spis si myslím, ze to bude takto, proc by si Parizek cucal z prstu nejaka ID. Ten problém koření na Kavkach.

186
Tenhle multiplex je zda se před smrtí. Nikdo se nestará o jeho provoz, dva programy z jeho obsahu vysílají na mnohem lépe přijímaném Muxu3 uz několik mesiců. ČTU vubec nekontroluje jeho parametry vysílání. Audio modulace programů TV Noe a především Slagr TV je tak prebuzená, že se to nedá vůbec poslouchat. Na první poslech to musí byt kazdemu jasné, co se děje. To opravdu uz nikdo nesleduje? schválně si to někdo poslechnete. To je zkreslení ak 60%...

187
Odkladiště / Re:Hledám práci, Č. B.
« kdy: 24. 06. 2013, 10:39:12 »
Jsem z CB, práce mám dost, ale dva pomocníky taky...
Kdyby někdo něco bylo, tak se ozvu. Jenže to chce nejaký kontakt. Předpokládám, že máš Hlubokou, že jo?  Co zvukařina, práce na podiu, muzika, říká ti to něco? 
Jestli umíš dobře NJ, tak se podivat na práci do Gmundu, Weitry, Freistadtu, nebo Lince, tam je budoucnost, tady v teto zemi ne. Pokud tedy nechceš skončit u Bosche apod. Dost příležitosti je i okolo Lipna, bude se tam dělat další megastredisko jako Marina.

Zatím čau.

188
Digitální rozhlas / Re:Kvalita DAB+ vs. SAT
« kdy: 17. 06. 2013, 09:41:26 »
Nechci porovnávat kvalitu v DAB+ a SAT, protože je to dost neobjektivní.  Na dnešní kvalitu vysílání by se mělo pohlížet ze dvou pohledů, jeden je čisté technický/kompresní algoritmus, datový tok/ a druhý se týká hudebního sluchu nebo vkusu/komprese dynamiky, equalizace atd/. Ten první pohled je mnohdy smutný, s MPEG1 se těžko da něco dělat, ten je proste na kvalitním aparátu slyšet vždy, datový tok sám o sobě toho moc nezachrání a většinou ani nic moc nepokazí. Druhy pohled je ještě smutnější, dynamiku audiosignalu se v rozhlasovém provozu dělat musí, ale měli by ji mít na starosti technici, nebo lidé v hudebník vkusem a suchem, nikoliv obchodníci, či podobní lidé. Z tohoto pohledu je český éter tragická ukázka, naopak napřiklad Bavorské vysílání v pásmu VKV naprostý opak. Vždy mi srdíčko a uši zazáří, když projedu přechod na Strážným a naladí cokoliv z Brotjacklriegelu.
Posluchači dnes uz kvalitu posuzují jinak, mají jiné nároky, nez par jedinců, kteří platonicky vzpomínají na nekomprimované DSR, CD-DA/44,1kHz/16Bit nebo dokonce vyšší, nebo gramodesky z konce miňuleho století. Dnes jedou empiny, špunty do uší a plastové aktivní bedny a poslech webových streamů.

189
Digitální rozhlas / Re:DVB-T USB HDTV FM/DAB/DAB+ TUNER
« kdy: 08. 06. 2013, 20:37:47 »
Například v SW BlazeHDTV s červenou klíčenkou z Aukra   

190
Anténní systém na rozhledně Klet po úpravě. Horní rakvicka SIRA byla přemístěna ze směru cca Trebon, na druhy směr cca Strakonice/Písek. Rovněž byl u teto rakvicky proveden vertikální náklon cca 5st. Viz foto.

Nebo odkaz

http://www.google.cz/album/

Pro porovnání parametrů obou šířených multiplexů před a po úpravě AS.

239 a 240 jsou snímky před úpravou

243 a 244 jsou snímky po úpravě.

191
Já mám u RS7/K32/ 3dB nahoře, ale také -4dB dole u Muxu4/K25/. Porovnání stavu v neděli a dnes. Soucasny rozdíl v úrovních obou multiplexů z rozhledny mám nyni 2dB ve prospěch Muxu4.

192
Jistě. Ale je si třeba uvědomit, na jakém principu funkce Normalizace v audio editoru pracuje, co ta funkce s audiem vlastně provádí. A pak si zjistit/prohlédnout v FFT/, jak jsou zmástrované nahrávky v 80-let a jak dnes. Pak je naprosto evidentní, že  z tohoto pohledu je Normalizace k ničemu. Je to podobné, jako by se v 50letech normalizovala koruna a dolar na stejnou měnu.

193
Já ho měl cca deset let v PC a nedávno jsem ho odinstaloval, protože ho už nepotřebuju. Udělal jsem s ním plno věcí. Ještě k tomu byl samostatný program DVD Architect, kterej dělal výborně kompletní DVD Authoring se vším všudy až po výpal. Pochopitelně, všechno jsem měl v cracku. Audio jsem si dodatečně upravoval v jiném editoru, který mám dodnes a jmenuje se Wavelab. Taky se dá sehnat... ;)

194
Tohle všechno se dá elegantně udělat například v editoru Vegas od Sony. Tam si otevřeš klip ve stopách/video a audio zvlášt/ a podle potřeby si všechny audiostopy porovnáš pomocí vhodných nástrojů. Normalizace je jen elementární nástroj, ten vám nahrávky např. z osmdesátých let k současným nikdy nesrovná.

195
http://www.google.cz/album/

Zatím bez programového obsahu. Parametry zatím bídné, cca o 24dB nižší úroveň než K25 Mux4 ze stejného AS. Snad změní i FEC na 3/4, jinak to bude s modulací 64QAM dost bída na stabilní příjem.

Stran: 1 ... 11 12 [13] 14 15