Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Kuba Melín

Stran: 1 ... 47 48 [49]
721
Slučovač 1 kanál UHF + REST vyrábí např. TEROZ, s jejichž výrobky jsem vždy byl spokojen... Mají ho pod obj. číslem 223, koukám tu na něj v katalogu :)

Problém ale bude se slučováním signálu na kanále 38 (Polsko) vs. kanál 37 (mux2 Hošťálkovice/Lysá hora). Dva kanály takto blízko sebe se slučují těžko laděným slučovačem, vždy tam musí být mezera...

Jinak mapka pokrytí pro Skryczne je zde: http://dvbt-servis.cz/mapy/skryczne_dvbt.png

722
Analogové vysílání / Re: Analogová Nova
« kdy: 04. 04. 2010, 21:12:01 »
Nezapomínejme také na vysílač Rychnov n.K. - Litický chlum, který chodil čistě v barvě i v mém bývalém bydlišti na Jižním Městě... Konkrétně kanály 28 (ČT 1) a zejména 45 (Prima). Prima odtud mi šla tehdy lépe než 34. kanál z Krásného, který tam také chodil relativně čistě v barvě. Vše na krátkou colorku na balkoně.

723
Jasně, především se jedná o spínané zdroje.
Ale rušení jimi produkované není tak intenzivní, aby dokázalo zarušit příjem nízkých pásem i několik metrů daleko, zatímco některé WiFi AP a zabezpečovací zařízení toto dokážou celkem spolehlivě.

724
Na http://dvbt-servis.cz/mapy najdete nyní i mapu pokrytí pro vysílač Pardubice - Krásné s výkonem 25 kW ERP.

Je ale nutno podotknout, že se jedná o mapu pro finální parametry antény, tedy všesměrové vyzařování a nadmořskou výšku 614 + 166m! Mapa tedy bude 100% platit po výměně antény na Krásném v polovině dubna.
Současné vysílání DVB-T realizované zatím do provizorní antény má dosah menší.

725
Střední vlny by měly smysl pro mluvené slovo, pokud by nebylo pásmo naprosto zarušené od dnešní nekvalitní elektroniky, která vyzařuje takové rušení, že je problém kvalitně naladit i 20 km vzdálený vysílač Liblice s výkonem 1,5 MW.  :(
Zejména ruší počítače, zdroje, a naprostým hrobařem DV, SV a KV jsou pak WiFi AP a zabezpečovací systémy domů. Takže zejména ve městech a jejich okolí (satelitní zástavba atd.) je příjem nižších pásem znemožněn nebo značně degradován.

Bohužel dnes je realita taková, že regulátor všechna pásma do 30 MHz naprosto nechrání, mám to z jednoho důvěrného zdroje. Takže i když na středních a dlouhých vlnách bych si klidně stanici mluveného slova naladil, kvalitně to prostě nejde. Je jasné, že když to pak vrčí a chrčí, posluchač se na příjem SV vykašle. Takže i DRM a podobné systémy v pásmech do 30 MHz vidím jako nepoužitelné - ne z důvodu, že by byly špatné, ale z důvodu, že kvalitní příjem těchto pásem je v dnešní době povětšinou nemožný.  :-\

726
 ::)

Já se neptám, zda jsi je měnil, já se ptám, jaké jsou (když říkáš, že ti to s nimi funguje), abych si ITV HD mohl správně naladit  ;D

727
Díky "profesní deformaci", kdy často ostřím na střechy domů zajímaje se o anténní instalace, někdy narážím na opravdu příšerně provedené instalace antén a parabol. Někdy jsou to doopravdy "skvosty", které vyžadují zveřejnění, jindy se jedná o odstrašující případy, jak by to doopravdy vypadat nemělo. Většinou jde hlavně o nedodržení odstupů mezi anténami, špatnou instalaci antén na stožár, či esteticky odporné instalace.

Pochlubím se dvěma fotkami z blízkého okolí...

První bych nazval "WiFi mánie". Více komentářů snad netřeba.  :o
Druhá fotka by se pak mohla jmenovat "Antény nejsou sardinky". Více narvat antény k sobě snad nejde. Navíc to polské síto  >:(

Víte také o odstrašujících případech anténních instalací ve svém okolí? Vyfoťte a umistěte obrázek zde na fórum. Ať čtenáři vidí, jak antény opravdu neinstalovat.  8)

728
Také se musím pochlubit monstrem na střeše.

Ale na UHF je tam pouze malá Schwaiger CCK 23, pro příjem Žižkova na přímý výhled to stačí. Plechová střecha nějakým zvláštním způsobem naprosto tlumí signály cca. od 300 MHz do 3 GHz, a zatímco u plotu se mi podaří slabě zachytit např. vysílání ze Saska, na střeše v žádném případě, takže nemá smysl tam dávat nic výkonnějšího, protože bych tam stejně nic nechytl. Stejně tak na střeše nikdy slušně nechodilo pásmo 2,4 GHz, PMR a podobně...

Vedle UHF pásmovky je tam WiFi AP, parabola FUBA 85 Al s multifokusem (Hotbird, Astra 1, Astra 3, Astra 2 - celkem 4 ks twin konvertoru Smart Titanium), a zejména pak VKV anténa 090-GBL na rotátoru pro příjem vysílání z civilizovaných zemí.


729
Lukáši, nevím čím to, ale nejde mi u ITV HD zvuk. Nedávno jsem to zkoušel, obraz běžel (a kvalita nádherná), ale zvuk nic.

Jaké máš aktuální parametry? (PID atd.)

730
Jak jste spokojeni s rubrikou Antény na DigiZone.cz? Co se vám tam líbí, co byste uvítali nového, s čím nesouhlasíte a tak vůbec...  ;)

731
Je třeba zdůraznit, že Krásné jede do náhradní antény! Po výměně, která se uskuteční v průběhu dubna, signál zesílí a pokrytí bude lepší, i s tím sníženým výkonem 25 kW ERP.

V dohledné době vypočítám pro Krásné mapku pokrytí, který bude reflektovat ten snížený výkon...

732
Televizní stanice a jejich program / Re: Retro Music Television
« kdy: 31. 03. 2010, 23:43:26 »
Musím říct, že od Retro Music jsem toho moc nečekal. Po zkušenostech s českými rozhlasovými a televizními stanicemi co se hudby týče jsem byl velmi skeptický, a předpokládal jsem klon Óčka, kde jen budou hrát starší hudbu.

Ovšem zatím mne nová TV velmi mile překvapuje, a jsem rád, že i v českém prostředí, kde pojem "oldies" nebo "osmdesátky" znamená povětšinou normalizační produkci protkanou těmi nejvíce ohranými zahraničními hity někdo dokázal postavit hudební TV, která působí západním dojmem. Tedy něco jako českou VH 1 Classic. A to doopravdy. Dnes jsem to zapl na pouhých 10 minut, a zaslechnout za sebou staršího Mobyho, poté Falca a nakonec Lou Reeda na českém médiu prostě potěší.

Fandím tedy tomuto programu, a doufám, že úroveň se udrží na současné úrovni. Jsem zvědav, co nabídne Retro o víkendu v "podpultovkách z 80s". A ještě by se novou TV mohly inspirovat české rozhlasové stanice, to by teprve byl úspěch!

Stran: 1 ... 47 48 [49]